Jump to content

Konačno USO 2023.


Helena

Recommended Posts

Pa dobro, imam i ja hrvatsko državljanstvo, pa sam Srbin, ne mogu biti Hrvat, ako su moji roditelji Srbi. Da me hrvatski savez bogato plaća od detinjstva, verovatno ne bih nigde izjavio da sam Srbin, a nosim hrvatsku zastavu.

 

Takođe i njegov roditelj je bio teniser za Sovjetski savez i vrlo dobro zna kakve su privilegije zapada, a kakve neke od istočnih zemalja. Najprostiji primer smo mogli videti 15 godina unazad, Novak Đoković. Endi je na početku njihovih karijera imao mnogo veće privilegije, a kamo li Federer u Nadal. Nije ni Lendl za džabaka uzeo američko državljanstvo, a kasnije i Monika Seleš itd.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa onda najbolje ni Moniku da ne prisvajamo, jer kako može da bude bilo šta drugo osim Mađarica od roditelja Mađara, jelte.

Valjda je ipak bitno za koju se državu osvajaju titule, medalje i tako dalje. Kako se Zverev oseća privatno, nikog nije briga. Ili bar ne bi trebalo da bude  bilo čija briga osim njegove.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alcesta said:

Pa onda najbolje ni Moniku da ne prisvajamo, jer kako može da bude bilo šta drugo osim Mađarica od roditelja Mađara, jelte.

Valjda je ipak bitno za koju se državu osvajaju titule, medalje i tako dalje. Kako se Zverev oseća privatno, nikog nije briga. Ili bar ne bi trebalo da bude  bilo čija briga osim njegove.

Moniku sam naveo kao primer sa pasošom Jugoslavije. Još je doživela da je neki navijač izbode usred Nemačke. Normalno je da mu neće biti bitno, kada mu je Nemačka dala sve uslove, što medijski, što navijački, sponzorski i tako dalje... Tenis je skup sport. Koliko ima samo mladih tenisera, velikih talenata koji rastu po nekim zabitima i ne mogu sebi da isfinansiraju.

2 minutes ago, Boxy said:

@Dracarys

Neki bi onda rekli da je Djokovic Hrvat koliko je i Srbin, ako tako gledamo :default_coffee:

 

Neću da brojim nečija krvna zrnca, ali druga je situacija kod 50/50.

 

Kod Luke Modrića, Dražena Petrovića ili Luke Dončića je slična situacija, tada nastupa slobodna volja.

 

To je opet nebitno da li je Hrvat ili Srbin, ja potenciram priču na novcu i uspehu. Mnogo je lakše kada je neko Britanac ili Nemac, nego kada je Srbin ili Hrvat.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dracarys said:

Moniku sam naveo kao primer sa pasošom Jugoslavije. Još je doživela da je neki navijač izbode usred Nemačke. Normalno je da mu neće biti bitno, kada mu je Nemačka dala sve uslove, što medijski, što navijački, sponzorski i tako dalje... Tenis je skup sport. Koliko ima samo mladih tenisera, velikih talenata koji rastu po nekim zabitima i ne mogu sebi da isfinansiraju.

Neću da brojim nečija krvna zrnca, ali druga je situacija kod 50/50.

 

Kod Luke Modrića, Dražena Petrovića ili Luke Dončića je slična situacija, tada nastupa slobodna volja.

 

To je opet nebitno da li je Hrvat ili Srbin, ja potenciram priču na novcu i uspehu. Mnogo je lakše kada je neko Britanac ili Nemac, nego kada je Srbin ili Hrvat.

 

Ja nigde nisam tvrdila suprotno, ja samo kazem da je Zverev Nemac jer nikad suprotno nista nije izjavio.

 

 

A u susretu 2 Rusa, koji to i jesu, Medvedev jos nije osovjio poen, Rublev vodi 2:0

Link to comment
Share on other sites

Vraća Danil stvari na mesto. Posle predstave na W i američke turneje imam minimalna očekivanja od njega, ali Rubljova bi trebalo da reši kao i obično.

18 minutes ago, Dracarys said:

Moniku sam naveo kao primer sa pasošom Jugoslavije.

Pa jeste, ona imala pasoš Jugoslavije, Zverev ima pasoš Nemačke, ne vidim neku veliku razliku.

Pretpostavljam da se ova tema potegla dosad na svakom sportskom pdfu gde se naturalizuju igrači, pa kao što nema slaganja tamo tako neće biti ni ovde. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Drug Crni said:

Ti si tipičan primer prosečnog Srbe..to si ti..

I šta ovo treba da znači? Tipičan primer Srbe, Hrvata, Nemca itd.? Kako možeš sad da me ne poštuješ kad sam se izrazio kao Kinez. Možda ću sutra biti Amerikanac, više para mi možda daju. Uostalom, ja se izražavam tako, to je moje pravo.

1 minute ago, alcesta said:

 

Pa jeste, ona imala pasoš Jugoslavije, Zverev ima pasoš Nemačke, ne vidim neku veliku razliku.

Pretpostavljam da se ova tema potegla dosad na svakom sportskom pdfu gde se naturalizuju igrači, pa kao što nema slaganja tamo tako neće biti ni ovde. 

Ja podržavam sve igrače koji se naturalizuju, neka idu gde misle da će im biti bolje. Podržavam i da Kevin Panter zaigra za košarkašku reprezentaciju Srbije, ali očigledno prosečni Srbi mu ne daju. Diskriminacija po nacionalnosti i rasizmu. Nadam se i da drug Crni ima isto mišljenje kao i ja, ako nije, onda je teški nacionalista.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Dracarys said:

Ja podržavam sve igrače koji se naturalizuju, neka idu gde misle da će im biti bolje.

Ali kako znaš da svako to radi samo zbog para a ne iz nekog drugog razloga? Pogotovo ako je odrastao u zemlji u koju su mu se roditelji doselili. Kako znaš da bi recimo bilo ko od američkih ili kanadskih igrača stranog porekla radije igrao za matičnu zemlju da mu je ponuđeno?

Recimo Danijel Nestor, krvna slika može da mu pokazuje šta god hoćeš ali on se oseća kao Kanađanin. Od malih nogu je prestao da govori srpski zbog nekih trauma u školi ili vrtiću, zaboravila sam, i odbijao je da ga nauči bolje. Sad, ima tu sigurno i krivice roditelja, možemo da mislimo o tome šta hoćemo, ali meni to ne izgleda kao Srbin kako god okreneš, bez obzira čije državljanstvo ima.

 

Nego da se vratimo meču, pošto ova tema prosto miriše na okončavanje diskusije nečijim banom, pa bolje ne nastavljati.

 

Edit: neće valjda sad Medvedev da dobije toplotni udar :smiley5: mislila sam da je danas manje vruće.

Sinoć na početku večernjeg meča Amerikanaca je bilo 28 stepeni i 60 posto vlage :default_sofa:

 

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

 

Ovo nema više smisla. Rekli su da je danas 34 stepena, ali evo kažu kod Matsa da je vlaga užasna, nisam našla koliko je subjektivno u kombinaciji s temperaturom. Morali bi da uvedu neki heat policy, makar u drugoj nedelji nema razloga da mečevi počinju u podne u ovakvim uslovima. Imaju reflektore, neka odlože par sati makar. Čudo kako nije nikom pozlilo u publici, a Rubljov je izgledao da se uplašiš s onim upalim crvenilom ispod očiju.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ne fali Alkarazu nista. Igra koliko mu je dovoljno. Dozira i snagu, i udarce a bogami i trikove u odredjenim fazama meca, a onda samo da gas kad misli da treba. Deluje zastrasujuce. Protiv Medvedeva ocekujem plus/minus 27 gemova. Znaci slican rezultat kao na proslom Vimbldonu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Elias said:

Ne fali Alkarazu nista...

 

Možda,

Međutim rekao sam da -meni- nešto smeta kod njega... Prelako je došao do ovde.

A što se ostatka tiče- iskreno verujem da Novak pa i Meda imaju svoje šanse, još uvek, protiv bilo koga sa reketom...

Mada, možda si i ti u pravu - možda je mali "second coming" - videtjemo.

 

Edited by Besni lala
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Besni lala said:

 

Možda,

Međutim rekao sam da -meni- nešto smeta kod njega... Prelako je došao do ovde.

A što se ostatka tiče- iskreno verujem da Novak pa i Meda imaju svoje šanse, još uvek, protiv bilo koga sa reketom...

Mada, možda si i ti u pravu - možda je mali "second coming" - videtjemo.

 

To ti je samo pokazatelj snage ove ere. Godinama se prica o masterklasu Djokovica kako on odoleva fizici i vremenu a zapravo je i on u laganom i konstantom padu ali do Alkaraza to niko nije mogao da pokaze. Alkaraz demistifikuje druge visoko rangirane igrace i dokazuje koliko je konkurencija slaba

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...