Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

Koga je Lazić povrijedio svojom odbranom? Mogu se donekle složiti da Lazić ne igra čistu odbranu.

Ledeju ne bi niko zamjerio da pravi faulove u odbrani koje sudije ne sviraju. Zamjerili bi sudijama na kriterijumu. Ovdje je riječ o tome da Ledej stalno ima taj produženi kontakt nogom, šakom, kako stigne. Ne bira mjesto gdje će udariti protivnika, to nema veze sa odbranom. Ne radi to samo u derbiju. Bilo je toga mnogo i u ABA i u EL.

Послато са SM-S918B помоћу Тапатока

  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

Lazić tom odbranom i uvlači u hrkljus utakmicu, on da ne igra utakmica bi bila dosta čistija sa mnogo manje ilegalnih kontakata.


On je specijalac vec 10 godina, gde mu se u abi sve to dozvoljava a u el često dobije 3 faula za 7 8 min aktivne igre.


Pod aba uslovima nikad Howard nebi odigrao onakvu utakmicu, bio bi išiban ozbiljno, a u naposletku krece i nervoza jer se sve pušta i napadač se ne štiti ni malo.


Ja u Nba ovakvu ,,odbranu" ne vidim, a nije bas da neki bek od 195cm i 210cm rasponom ne moze da prati ,,defanzivni ritam" Lazica.


Npr Wokap kao elitni defanzivac ovo ne radi, a tek Grent, ovo niko ne radi ovaj način odbrane samo se u abi dozvoljava.

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока

  • Like 1
  • Love 1
  • Ha-ha 8
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Hajde da razdvojimo dve stvari. Ledej jeste sinoć (kao i protiv Žalgirisa i mnogo puta pre toga) uneo najviše energije, što se vidi u odbrani, konstantnom guranju u oba reketa, stalnom prisustvu u buketu kod skoka ili bacanjem za loptu. Jedini je na taj način odgovorio na čvrstu Zvezdinu igru. Ostatak tima se pojavio tek u drugom pol. To ne može niko da mu spori i da mu se igra zasniva samo na tome, plus na umeću koga poseduje, svaki napad na njega bi bio smešan.

 

Potpuno druga stvar su besmisleni i/ili prljavi potezi koje pravi i koji em što fizički štete svima oko njega, kao i ugledu kluba, sinoć su i rezultatski sjebali tim. Ne vidim zašto bismo se dičili tim.

  • Like 24
  • Thanks 8
Link to comment
Share on other sites

Još uvijek čekam odgovor na pitanje koga je Lazić svojom odbranom povrijedio i poslao na pauzu. Ako vam je lakše mijenjati teze, u redu. Vjerujem da se sve na kraju izbalansira i da svako dobije svoje.
Sportski pozdrav.

Послато са SM-S918B помоћу Тапатока

Hajde da razdvojimo dve stvari. Ledej jeste sinoć (kao i protiv Žalgirisa i mnogo puta pre toga) uneo najviše energije, što se vidi u odbrani, konstantnom guranju u oba reketa, stalnom prisustvu u buketu kod skoka ili bacanjem za loptu. Jedini je na taj način odgovorio na čvrstu Zvezdinu igru. Ostatak tima se pojavio tek u drugom pol. To ne može niko da mu spori i da mu se igra zasniva samo na tome, plus na umeću koga poseduje, svaki napad na njega bi bio smešan.
 
Potpuno druga stvar su besmisleni i/ili prljavi potezi koje pravi i koji em što fizički štete svima oko njega, kao i ugledu kluba, sinoć su i rezultatski sjebali tim. Ne vidim zašto bismo se dičili tim.
O ovome je riječ. Hvala na realnosti.

Послато са SM-S918B помоћу Тапатока

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Barkley#34 said:

Hajde da razdvojimo dve stvari. Ledej jeste sinoć (kao i protiv Žalgirisa i mnogo puta pre toga) uneo najviše energije, što se vidi u odbrani, konstantnom guranju u oba reketa, stalnom prisustvu u buketu kod skoka ili bacanjem za loptu. Jedini je na taj način odgovorio na čvrstu Zvezdinu igru. Ostatak tima se pojavio tek u drugom pol. To ne može niko da mu spori i da mu se igra zasniva samo na tome, plus na umeću koga poseduje, svaki napad na njega bi bio smešan.

 

Potpuno druga stvar su besmisleni i/ili prljavi potezi koje pravi i koji em što fizički štete svima oko njega, kao i ugledu kluba, sinoć su i rezultatski sjebali tim. Ne vidim zašto bismo se dičili tim.

Nije u pitanju dičenje, uopšte. U pitanju je organizovano targetiranje i to traje već dugo, a garantujem da će se intezivirati. 

Da li će sudije podleći pritisku u narednim utakmicama pa svirati namjerne, tehničke ili faulove tamo gdje nisu? Ja bih rekao da vjerovatnoća raste.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mat Cauthon said:

Nije u pitanju dičenje, uopšte. U pitanju je organizovano targetiranje i to traje već dugo, a garantujem da će se intezivirati. 

Da li će sudije podleći pritisku u narednim utakmicama pa svirati namjerne, tehničke ili faulove tamo gdje nisu? Ja bih rekao da vjerovatnoća raste.

 

Ko je targetiran? Ledej?

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Cooper said:

Inače, šta reći o Željku.

Čovek se pominje više nego li bilo koji drugi trener na ovom pdf.

Kriv je i za loše brisan parket i za gužvu u 88-ici.

 

"Sudije su te koje odlučuju, svirale su mu dve tehničke greške i to je automatsko isključenje. On je bio izuzetno motivisan, dao je sigurno taj početni elan i zanos ekipi, to je sigurno. Da li je bio toliko nervozan ili nije, pravo da vam kažem ne znam, ali nije samo on učestvovao, targetirati jednog igrača ne verujem da je baš korektno. Sa te strane sigurno da svaki igrač treba da bude miran i da doprinosi nekoj dobroj atmosferi na parketu na obe strane. Bilo je nekih igrača koji su bili mirni, bilo je nekih koji su bili manje mirni, ali eto, utakmica povuče, na kraju krajeva videli ste pozdravljanje svih aktera, to nikad među nama nije bio problem, šta se desi na terenu ostane na terenu i to je to."

 

Ovo je reč za reč Željkova izjava na pitanje zašto je LeDay bio toliko agresivan. Gedraitis, pa potom i Nedović su od početka utakmice treštokovali i dobacivali, što je naravno dozvoljeno i ne opravdava glupost LeDay-a kada je gurnuo Nedovića. Inače, taj momenat gde treštokuješ protivnika u stilu himare i onda sa zemlje širiš ruke gledajući ka sudijama mi je baš mlakonjski, ako si treštoker baja nasmej se cinično kako smo videli da umeš ili klimaj glavom, ali to je manje važno. Očigledno je Zek bio meta dozvoljenih provokacija, ali na ovom forumu smo dan za dan u prilici da čitamo neke elokventne (i neke ne toliko elokventne) forumaše koji čeri pikuju deo rečenog ili viđenog, što nekako i ide u duhu foruma. 

Zeku su pripisali i rebro Ivanovića, uklopili sa sinoćnjim situacijama i onda dodali pomenutu trešnjicu sa 10+ postova u kojima se kritikuje Željkova izjava i zaključak da on očigledno to pospešuje, ohrabruje ili planira. Ekipa Zvezde je izašla vrlo našpanovano i spremna na košarkašku tuču, te pored pomenutih verbalnih okršaja iniciranih od strane Gedraitisa i Nedovića, imali smo i nekoliko faulova poznatijih kao sikirica, ali valjda je pogrešno stavljati stvari u kontekst agresivnosti, tenzije i drskosti, a i tanka je linija između konteksta i relativizacije.

  • Like 3
  • Love 1
  • Ha-ha 7
  • Tuzno 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, John Terry said:

 

Ko je targetiran? Ledej?

 

Da, Ledej. I traje to neko vrijeme. 

Provlači se među navijačima Zvezde.

Na par posljednjih derbija pominju komentatori.

Čak i vaš predsjednik to pominjao u jutarnjem programu.

Link to comment
Share on other sites

Ajde da se ne zajebavamo, qrac je to targetiranje, on sam sebe targetira na negativan način. Ko ga je targetirao kad je zakačio Litvanca u prolazu? Nije to bilo nešto jako ali je bilo uobičajeno glupo i naštetilo je nama, posledično.

 

Odbranom neodbranjivih stvari oko Zeka skrećemo pažnju sa bitnih stvari, gde imamo argumente - slobodan lov na Pantera i sramotan status i tretman PJ.

  • Like 19
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mat Cauthon said:

 

Da, Ledej. I traje to neko vrijeme. 

Provlači se među navijačima Zvezde.

Na par posljednjih derbija pominju komentatori.

Čak i vaš predsjednik to pominjao u jutarnjem programu.

 

Zar ne misliš da ipak ima neke osnove to targetiranje? Mislim, ok, i da je tačno to što kažeš, nije kao da je neko izvukao Zeka iz šešira i bez razloga ga napao. Dečko je izuzetno prljav igrač.

 

Dal je realno da gledaš Čovića u jutarnjem?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Wingwalker said:

Onako komšijski:
Večeras ste imali 6 bacanja više nego u prethodna dva EL derbija obaška.
Uhvatite se za nešto drugo:...serija na početku, klupiranje Kabokla, unezver Smajlija, Jareta i Ponitke...odbrana pika Kaminskog, procenti šuta u prvom...

 

Ti si mi ipak pobedio sinoć. Aj da smo ispisali tirade o suđenju (kojih je bilo na nekoj drugoj temi, zanimljivo enough 😄), pa i da kažeš, ali ovaj analitički pristup sabiranja bacanja nakon utakmice gde samo kronosovo ašovče niste izvadili da isečete napad mi je u rangu onog - izgubili smo svih 7 utakmica koje je Javor sudio, slučaj zatvoren.

 

Confirmation bias, izguglaj...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako me sećanje služi dobro, sinoć smo imali ono jedno otresanje Ledeja Nedovića, opasno guranje nogu Nedovića kod trojke mislim Nanelija za 3 bacanja,  šaka u glavu Smarta Panteru, puknuta arkada Kaminskog, udaranje u stomak Ledeja i reakcija Gidraitisa, bacanje Pantera od strane Lazića na šutu za 3 u poslednjem minutu...

 

Pa me interesuje oko čega ko nije objektivan, ko je licemeran, i ko šta nije ili jeste podržao...

  • Like 2
  • WOW 2
Link to comment
Share on other sites

Ima i rvački zahvat PJ-a na Hangi što je svirano kao nesportska Hangi. Klasičan Serhio Ramos manevar 🙂 

1 minute ago, Kronostime said:

Tesko ga je zaobici.

:classic_biggrin:

 

Zaobiđi ga, živ ti ja.

2 minutes ago, Crni said:

I Grina svi targetiraju u NBA, isto tako nevin poput Ledeja, strasno sta im rade, onako casni i posteni momci.

 

Grina je NBA suspendovala. To se tako rešava, a ne da mi ovde kenjamo o tome.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, John Terry said:

 

Zar ne misliš da ipak ima neke osnove to targetiranje? Mislim, ok, i da je tačno to što kažeš, nije kao da je neko izvukao Zeka iz šešira i bez razloga ga napao. Dečko je izuzetno prljav igrač.

 

Da budemo odmah jasni, ja spadam u grupu navijača Partizana koji baš i ne cijene Ledeja toliko, ali ovo podmetanje noža u njegove ruke mi je tako ružno.

 

Quote

Dal je realno da gledaš Čovića u jutarnjem?

 

Ponosno mogu da istaknem da niko od mojih ukućana ne gleda TV kanale (ako izuzmemo utakmice). Ipak, koristimo internet, pa tako nešto i dođe do mene. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, John Terry said:

Ima i rvački zahvat PJ-a na Hangi što je svirano kao nesportska Hangi. Klasičan Serhio Ramos manevar 🙂 

 

Zaobiđi ga, živ ti ja.

 

Grina je NBA suspendovala. To se tako rešava, a ne da mi ovde kenjamo o tome.

Zakljucao sam domace programe i na Supernovi i na EONu, ali ga dosta citiraju ovde i na twiteru - ne moz` sve da stignes da poblokiras.

:classic_biggrin:

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, pierre van hooijdonk said:

 

Zeku su pripisali i rebro Ivanovića,

 


 

Dekovo koljeno, Muricev list , Vildozin bubreg, Mitrovicev zglob , po koji testis i i slezena ... Anatomija po Zeku

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ako me sećanje služi dobro, sinoć smo imali ono jedno otresanje Ledeja Nedovića, opasno guranje nogu Nedovića kod trojke mislim Nanelija za 3 bacanja,  šaka u glavu Smarta Panteru, puknuta arkada Kaminskog, udaranje u stomak Ledeja i reakcija Gidraitisa, bacanje Pantera od strane Lazića na šutu za 3 u poslednjem minutu...
 
Pa me interesuje oko čega ko nije objektivan, ko je licemeran, i ko šta nije ili jeste podržao...
Plus par situacija gde se ispod samog obruca pravio mesarski faul koji je konstantno okarakterisan kao normalni faul i naravno to je davalo vetar u ledja da se i dalje mogu ti faulovi praviti.


Ledej da napravi takav faul onaj Cakovic il kako se već zove bi odmah reagovao u svom maniru.


Ali dobro zato je Ledej sklonio sa prenosa 2 legende Edina i Koleta, zato on i jeste koren problema i treba ga javno ličnovati, a taj linč će pošteni Covic da pokrene.


Nažalost Srbi u 2024 padaju na iste fore, mnogo je crvena bagra ovde ušla u pore neće nama nikad bolje biti.

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, pierre van hooijdonk said:

[kronosološki] Znamo koje si ostavio otključane :s_d: [/kronosološki]

 

 

Gre`ota da  zakljucavam "obrazovne programe" kad ih dodatno placam. :s_d:

Anyway, utakmica k`o utakmica - bitan je kraj

 

dEkdJQJ.jpg

 

:default_coffee:

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Necu uopste da zalazim na vasu temu al evo da odgovorim komsijama ovde. Svake al jebeno svake godine crtate metu i imate nekog neprijatelja iz KK-a.  Dule .. Zeljko... Lesor .. Ledej...  

 

Ledeju se prakticno crta meta u ovom nesretnom gradu gde MUP kaze da nema informacije o sacekusama oko arene.  Cak i komentator sa Arene kaze znamo dobro sta je i ko je Ledej. Valjalo bi i njega malo pritisnuti po mrezama da vidi kako to izgleda..   Ledej je za svoja dva nesmotrena poteza kaznjen propisno.  Celu utakmicu se islo agresivno na njega u zelji da se isprovocira i uspelo se u tome.  Njemu se mora skrenuti paznja da je meta protivnickog kluba i da se ove stvari vise ne smeju ponavljati.   Lazic ga nabada dva puta kolenom i jos drami sto mu je sviran faul. Nije ni cudo sto je izveo toliko bacanja.  Mogao je jos toliko da ih sutne. 

 

Mi smo za poraz sami krivi. 21 razlike posle 11 minuta ne bi smelo da nam se desi pa da igramo protiv GSW a ne protiv komsija.  Posle jurisanje po svaku cenu me ne zanima. Super je sto smo se vratili isto tako smo mogli da odemo na -40. 

 

Sad malo o kosarci..  11 sec je valjda bilo pred poslednji napad.. Ja bih isao na faul.  I to sam govorio pre kosa. Bilo je dovoljno vremena za jedan lep napad. Mozda bi se promasilo bacanje pa bi moglo i za 2 da se igra. Ne bi smeli da fauliraju. 

 

Sada ide duplo golo.  Jedna pobeda bi bila premija. Nazalost mislim da cemo odigrati jos 2 slicne utakmice kao ova sto je.  Sreca ide pauza.. ako pobedimo Bajern opet nije los presek stanja. Bice vremena da se trenira. 

  • Like 4
  • Ha-ha 4
  • Tuzno 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Samo ne znam zašto se onda zgrožavate i osuđujete Jabuselea. Legitimno je da i njegove poteze prihvatite kao što prihvatate Ledeja. Jabusele se, takođe, borio za svoj tim i pokušao da ga podigne iz letargije.
Odvratni su obojica što se mene tiče.

Послато са SM-S918B помоћу Тапатока

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, pierre van hooijdonk said:

 

"Sudije su te koje odlučuju, svirale su mu dve tehničke greške i to je automatsko isključenje. On je bio izuzetno motivisan, dao je sigurno taj početni elan i zanos ekipi, to je sigurno. Da li je bio toliko nervozan ili nije, pravo da vam kažem ne znam, ali nije samo on učestvovao, targetirati jednog igrača ne verujem da je baš korektno. Sa te strane sigurno da svaki igrač treba da bude miran i da doprinosi nekoj dobroj atmosferi na parketu na obe strane. Bilo je nekih igrača koji su bili mirni, bilo je nekih koji su bili manje mirni, ali eto, utakmica povuče, na kraju krajeva videli ste pozdravljanje svih aktera, to nikad među nama nije bio problem, šta se desi na terenu ostane na terenu i to je to."

 

Ovo je reč za reč Željkova izjava na pitanje zašto je LeDay bio toliko agresivan. Gedraitis, pa potom i Nedović su od početka utakmice treštokovali i dobacivali, što je naravno dozvoljeno i ne opravdava glupost LeDay-a kada je gurnuo Nedovića. Inače, taj momenat gde treštokuješ protivnika u stilu himare i onda sa zemlje širiš ruke gledajući ka sudijama mi je baš mlakonjski, ako si treštoker baja nasmej se cinično kako smo videli da umeš ili klimaj glavom, ali to je manje važno. Očigledno je Zek bio meta dozvoljenih provokacija, ali na ovom forumu smo dan za dan u prilici da čitamo neke elokventne (i neke ne toliko elokventne) forumaše koji čeri pikuju deo rečenog ili viđenog, što nekako i ide u duhu foruma. 

Zeku su pripisali i rebro Ivanovića, uklopili sa sinoćnjim situacijama i onda dodali pomenutu trešnjicu sa 10+ postova u kojima se kritikuje Željkova izjava i zaključak da on očigledno to pospešuje, ohrabruje ili planira. Ekipa Zvezde je izašla vrlo našpanovano i spremna na košarkašku tuču, te pored pomenutih verbalnih okršaja iniciranih od strane Gedraitisa i Nedovića, imali smo i nekoliko faulova poznatijih kao sikirica, ali valjda je pogrešno stavljati stvari u kontekst agresivnosti, tenzije i drskosti, a i tanka je linija između konteksta i relativizacije.

 

mislim da cca 35 godina gledam basket sa manje ili vise paznje i da ne umem da izdvojim jos jednog igraca u tom vremenskom razdoblju a na poznatoj mi planeti, koji ulazi u isti tier sa zekom pekom

 

bilo je bruce bowena i slicnih ali oni nisu bili izvanredni igraci, niti su obogacivali portfolio sranja na svakoj bitnijoj tekmi i nekim potpuno nebitnim. bilo je onih koji prsnu u trenutku, kao ron artest. ledayov procenat dzukelisanja, opasnih i bezopasnih u smislu povrede je fascinantan.

 

kad vec zeljko pominje targetiranje, da sam sudija, targetirao bih ga gore nego tony brothers chris paula - bukvalno bih mu davao tehnicku odmah nakon podbacivanja, takvog lika mozes samo njegovim dzukackim manirima da primiris, kada vec najvece trenersko ime evrope & klub to nece.

 

ali zato je nba uz sve falinke tu gde jeste a evropska kosarka (euroleague) nije.

 

pri cemu nemam nista protiv kvarnih igraca, zeka, kao sto rekoh, nije u tom tieru.

 

cisto kosarkaski mi se bas svidja, izuzetan igrac za evropu a mislim da bi i u nba imao mesta ali sto manje tekmi u kojima on ucestvuje moram da gledam, to bolje.

 

mozda za koju sezonu eurolegue skapira da treba da primeni na zeki manevar nba lige na drejmondu. i njima je trebalo puno vremena, tako da nada tinja u meni ( :

 

 

  • Like 18
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Tormund said:

Još uvijek čekam odgovor na pitanje koga je Lazić svojom odbranom povrijedio i poslao na pauzu. Ako vam je lakše mijenjati teze, u redu. Vjerujem da se sve na kraju izbalansira i da svako dobije svoje.
Sportski pozdrav.

Послато са SM-S918B помоћу Тапатока
 

O ovome je riječ. Hvala na realnosti.

Послато са SM-S918B помоћу Тапатока
 

Neces ga ni dobiti jer to ne postoji. Ovde je izgleda poenta naci nekoga u ekipi Zvezde ko igra 'prljavo' i pozivati se na to, pokusavajuci da se opravdaju nesportski potezi Ledeja. Jeste Lazic prljav igrac, i Kalinic je, i Vesa Petrovic je bio, ali ovi igraci nekako ne idu u isti kos sa ovom djubretom. Karma je cudo i pre ili kasnije ce mu se to obiti o glavu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...