Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

Premalo raspolozenih igraca, a previse igraca u minutazi koji ne doprinose nicemu. S obzirom na takvo stanje, jos smo se i dobro drzali veci deo meca. 

Proba Zeljko sve moguce resurse, trazi neku petorku koja je potencijalno mogla da povede sinoc, ali nije to lako sa Balsom, Andjusom, Ponitkom...

Utakmicu po utakmicu, bitno je dobiti Zalgiris, pa onda pokusati dobiti nekoga u gostima. Svakako ce biti lakse, kad Kevin bude tu. 

 

Link to comment
Share on other sites

I dalje ravna linija. Bez patetike, foliranja, nego najiskrenije, ja sam potpuno otupeo za bilo kakvu emociju vezano za basket od kada sam čuo za Miloja.

 

Ali i bez toga, mislim da je ovo najmanje bolan način da izgubimo utakmicu. Nismo se raspali, nismo se obrukali, nismo se predali, nismo izgubili u nekoj ludoj završnici, a sve to utakmici gde smo imali unapred upisan poraz, mislim da je sasvim podnošljivo.

 

Samo bih izdvojio dve stvari vezane za utakmicu, sjajna partija PJ-a, prava mala klinika na obe strane terena, i neverovatna odbrana Granta, mislim da se godinama nije pojavio jači defanzivac u evropskoj košarci.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja i dalje mislim da je nas pravi kiks jedino Virtus kuci… 

 

i u petak protiv Zalgirisa ce biti uzasno tesko… trinki ostavlja trag, gledao sam ih lrotiv Fenera gde su odigrali vrhunski, pogadjali sve…

 

fener kurac od ekipe koji ako ne pogodi par prvih suteva gori su od nas 3x… no o tom po tom… ako bi mogao da biram nekog protivnika, daj Fener odma…

 

licno… za razliku od zadnjiu x meceva ukljucujuci i one koje smo dobili, sinoc mi se igra najvise svidela.. bez siljenja, soliranja i sl.. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nista, do kraja da se drzimo domaceg terena ko pijani plota (cak mi sada deluje da se i Real malo opustio, tako da cak ni njih ne racunam kao u napred upisan poraz) i eventualno negde  nekog da kljucnemo na strani, pored Albe.

Velika steta sto u onom duplom kolu prvo idemo na Monako pa na Virtus, deluje da bi nam vise odgovaralo obrnutno, jos im ne igra Shengelia, zreli su da im vratimo brejk.

Link to comment
Share on other sites

Mnogi su ovde vec upisali pobedu nad Albom.
 
Sto bi mladi rekli, lol.
Ako želimo top 7 deluje da ce u zadnjih 5 utakmica 5 0 skor morati...

Biti 8 9 10 nista ne znaci, ajde 8 imaš sansu još izbeći Real, ali ipak domaći teren u plej inu bice bas značajan...

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ocigledno je Kaminski stetocina i na treninzima, njegovim povratkom se ekipa raspala, a vidjeli smo i sinoc reakciju sa izmjenom i rasparavu sa Zeljkom.
Momak je ocigledno ogranicen a tesko da moze da se pomiri sa tim.
Nisam siguran koje su nam mogucnosti tu, realno Kaboklo nas jebe sa faulovima a ovog mucenika svakako moramo da placamo.

Link to comment
Share on other sites

Ta reakcija sa izmenom je (po mom misljenju) kulminacija njegove svesnosti kakva ce "cena" na trzistu da mu bude sledeceg leta, s obizrom na to kako mu ide ova sezona i da se sve pise/belezi, pa tako i to da je sa 30 godina doziveo da ga trener vraca na klupu posle 90 sekundi kao da je junior, a pre toga na 2 meca nije ni ulazio.

 

Nije popizdeo sigurno jer voli Partizan (niti jer ga je nesto briga za timski uspeh) i jer misli da je mogao da pomogne na terenu, te da se Zeks zajebao sa vracanjem na klupu.

Edited by MC Thunder 2
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, MC Thunder 2 said:

Ta reakcija sa izmenom je (po mom misljenju) kulminacija njegove svesnosti kakva ce "cena" na trzistu da mu bude sledeceg leta, s obizrom na to kako mu ide ova sezona i da se sve pise/belezi, pa tako i to da je sa 30 godina doziveo da ga trener vraca na klupu posle 90 sekundi kao da je junior, a pre toga na 2 meca nije ni ulazio.

 

Nije popizdeo sigurno jer voli Partizan (niti jer ga je nesto briga za timski uspeh) i jer misli da je mogao da pomogne na terenu, te da se Zeks zajebao sa vracanjem na klupu.

Najveći pad definitivno. Od crtanja povedničkih akcija za njega do duboke klupe 

Link to comment
Share on other sites

Meni uopste ne deluje da se on svadjao sa Zeljkom… 

 

deluje mi kao da je izgoreo na samog sebe

 

Najveci problem je ove ekipe dva promasaja Kaminski i Ponitka i povrede…

 

prosle godine nismo imali nista od toga

 

u to ime

 

 

Edited by ScepanScekicSto
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kaminski je Sabaz na centru, ti ljudi su top tamo gde nema pritiska i tamo gde se igra na 180 poena.


Nama trebaju borci i paljevine, treba nam energija, iskreno belac kao stranac počinje da mi se gadi, svi njihovi fundamenti padaju u vodu jer danas se igra prebrzo i ne mogu to pratiti, da je 2005 mozda bi i mogao Kaminski ali danas ne može i to je realnost, Evropa se opasno približava Nba po fizikalijama i atletici.


A bela krila nas sahranjuju od Lucica:


Kuzeoglu, Milutinovic, Muric, Vrabac, Andric, Zagorac, Dangubic, Pejners, Papapetru, Ponitka, Trifunovic.



Послато са SM-A135F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Belac stranac u vidu npr. Veselog bi nam baš štetio...

 

Ne možeš u isti koš da staviš igrače iz sezona malih budžeta, kada se ništa posebno nije ni očekivalo sa ovim iz par poslednjih. Dalje, Papa nije pružio ono što se očekivalo ali nije nas vala ni sahranio. Sa Ponijem postoji neki problem, verovatno u neskladu njegovih i Željkovih zamisli, a nije se ni naigrao da bi moglo da se kaže da je potpuni krš. Trifa je malo u kreni-stani modu, kao i ceo tim, uostalom, ali deluje kao da se lagano nalazi neki optimum njegove uloge koji može svima da koristi.

 

Dakle, ima razloga za nezadovoljstvo, ali mislim da si baš, baš preterao.

Link to comment
Share on other sites

Belac stranac u vidu npr. Veselog bi nam baš štetio...
 
Ne možeš u isti koš da staviš igrače iz sezona malih budžeta, kada se ništa posebno nije ni očekivalo sa ovim iz par poslednjih. Dalje, Papa nije pružio ono što se očekivalo ali nije nas vala ni sahranio. Sa Ponijem postoji neki problem, verovatno u neskladu njegovih i Željkovih zamisli, a nije se ni naigrao da bi moglo da se kaže da je potpuni krš. Trifa je malo u kreni-stani modu, kao i ceo tim, uostalom, ali deluje kao da se lagano nalazi neki optimum njegove uloge koji može svima da koristi.
 
Dakle, ima razloga za nezadovoljstvo, ali mislim da si baš, baš preterao.
Sve je istina što kažeš i nisam sujeveran ali belci na krilu nas ubise.


Sto se tice centara i tu su budućnost tampoputi igraci, jednostavno atletikom mogu pratiti i to je to, zbog toga mi je Jokic još fascinantniji kako je uspeo da se probije prvih godina, gde je bio veliki krater u odbrani.

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, crni_bombarder said:

Sve je istina što kažeš i nisam sujeveran ali belci na krilu nas ubise.


Sto se tice centara i tu su budućnost tampoputi igraci, jednostavno atletikom mogu pratiti i to je to, zbog toga mi je Jokic još fascinantniji kako je uspeo da se probije prvih godina, gde je bio veliki krater u odbrani.

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока
 

Fizička dominacija crnih košarkaša nije od juče. Bekovi su brži, centri skočniji, a ponekad i jači. Zato oni koji su genetski u drugačijoj poziciji traže druge načine da igraju na tom nivou - videti pod Luka i Jokić, a i Valančijunas, Vučević, Sabonis, Bogdan... imaju zapažene uloge iako su okruženi fizičkim zverima. Tu je i onaj klinac Šengun, npr, kao budućnost lige.

 

Uostalom, i u EL jedan Milutinov uspeva da parira protivnicima na centru a Vasa bekovima. Teo je fizički smešan za taj nivo pa opet uspeva godinama da isporuči majstorstvo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Fizička dominacija crnih košarkaša nije od juče. Bekovi su brži, centri skočniji, a ponekad i jači. Zato oni koji su genetski u drugačijoj poziciji traže druge načine da igraju na tom nivou - videti pod Luka i Jokić, a i Valančijunas, Vučević, Sabonis, Bogdan... imaju zapažene uloge iako su okruženi fizičkim zverima. Tu je i onaj klinac Šengun, npr, kao budućnost lige.
 
Uostalom, i u EL jedan Milutinov uspeva da parira protivnicima na centru a Vasa bekovima. Teo je fizički smešan za taj nivo pa opet uspeva godinama da isporuči majstorstvo.
Nije od juče, ali konstantin prilivom novih crnih igraca situacija je sve gora za većinu belaca, pre 15 godina stranci koji su bili u Evropi obično su igrali spolja, dok gro centara su bili Evropski obično tromiji centri sa dobrom post up igrom i izraženom snagom.


Drop odbrana praktično vise se i ne može koristiti, em bekovi pogađaju sve, em centri skaču strašno i sve hvataju oko obruca, tipa James i Donta Hol tu su najjači primer, ne znaš šta je gore u dropu u toj situaciji...


Zona bi mogla biti zanimljiva, ali za to bas treba imati uigran sastav, a sad u toku sezone vremena i nema za uigravanje.

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Mislim da to nema veze da li je crni ili bijeli. Razlika je u radnoj etici, disciplini glede teretane i rada na sebi. Voli bijeli čovjek da lelemuda i da se zeza na plaži tokom ljeta.

 

U ostalom, sjetimo se samo Marčuljonisa kako je izgledao u odnosu na ostale evropske bekove/krila.

 

Link to comment
Share on other sites

Daj ne brukajte se više sa crnim i bijelim čovjekom.
Sem krema Evropske kosarke koliko Američkih belaca uopste ima u Nba, pogotovo onih sa zapaženom ulogom?


I to nije zbog napada većinski, jednostavno odbrana stuca ozbiljno.


Najjači primer odbrane su Lesor I Grent kad su totalno zaustavili Jamesa, jedini belac koji to može u Evropi je Veseli koji je god Duleta igrao krilo, a kod Zeljka 4...


Npr Smajli je top na nogama i preuzimanju, ali on je zbog skoka i snage više 4/3 nego 5/4.


A nema sta dalje da idemo od vecitih gde su Bolomboj I Kaboklo mnogo bolji od Tobija( koji je projektovan za 1 centra) I Kaminskog( koji može bez problema za 25 min dati 15p ali nazad primi ala Djordje Gagic 25p)

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока


Link to comment
Share on other sites

Mislim da to nema veze da li je crni ili bijeli. Razlika je u radnoj etici, disciplini glede teretane i rada na sebi. Voli bijeli čovjek da lelemuda i da se zeza na plaži tokom ljeta.
 
U ostalom, sjetimo se samo Marčuljonisa kako je izgledao u odnosu na ostale evropske bekove/krila.
 
Pre svega duži raspon u većini slučajeva crnci imaju, brzi su na nogama takodje I po pravilu mogu duze ostati na terenu, mada to je do pripreme i kondicije samog igraca.


I po meni za nas najbitnije veće su paljevine crnci, nekako vuku energiju opasno i dižu arenu na noge, čak i Naneli koji je težak profesionalac u smislu emocija.


Neki Bismack Biombo ne može prici Kaminskom po fundamentima, post up igri, asistu, sutu, ma svakom aspektu napadacke igre, ali covek je defanzivna zver i to postaje čak bitnije od samog napada kad se radi od centrima, a tek nama bi pomogao taj tip igraca.

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока


Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...