Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

Insajderi ili ne, Frenk ne igra ni Aba ligu, Poni svakako deluje da je na Zocovoj shit listi (izvesno svojom krivicom). Aleksa se brzo vraca tako da je to manje-vise dovoljno za spoljne pozicije.

 

Ali ukoliko igru ne prebacimo 70% na spolja i sut sa distance (koji mora da bude all time high), a preostalih 30% na Bruna koji mora naci nacin da na terenu provede makar 27-30 mpg....mi cemo ostati kratki u EL i sa nacisto potrosenom municijom. I to pre zadnjih 5 kola.

 

Frenk je trebao biti neko ko donosi (skoro pa) lake poene u napadu u EL, ma kakav bio nazad.. i na taj nacin neutralise sedenje Bruna na klupi, tj svojim kreacijama u napadu odrzava partizansku glavu iznad rezultatske vode. Muta Nikolic style cuvanja rezultata.

 

But here we are.

Edited by MC Thunder 2
Link to comment
Share on other sites

Insajderi ili ne, Frenk ne igra ni Aba ligu, Poni svakako deluje da je na Zocovoj shit listi (izvesno svojom krivicom). Aleksa se brzo vraca tako da je to manje-vise dovoljno za spoljne pozicije.
 
Ali ukoliko igru ne prebacimo 70% na spolja i sut sa distance (koji mora da bude all time high), a preostalih 30% na Bruna koji mora naci nacin da na terenu provede makar 27-30 mpg....mi cemo ostati kratki u EL i sa nacisto potrosenom municijom. I to pre zadnjih 5 kola.
 
Frenk je trebao biti neko ko donosi (skoro pa) lake poene u napadu u EL, ma kakav bio nazad.. i na taj nacin neutralise sedenje Bruna na klupi, tj svojim kreacijama u napadu odrzava partizansku glavu iznad rezultatske vode. Muta Nikolic style cuvanja rezultata.
 
But here we are.
Gledaće se tu u Alenovo zdravlje koliko vidim, biće na kraju kao prošle godine ali bojim se da Bruno ne može igrati po 35 min kao Lesor, sam sebe izbacuje vrlo lošim faulovima( samo 21 min prosečno u el ima)


Balsa u teoriji protiv grdosija bi mogao biti dobro telo, do 10 februara( posle kog kreće pauza) trebao bi doći igrac, ako se ova situacija sa Frenkom nastavi, a uvidi se da Balsa ne može pratiti ritam u el, dok sa Alenom se zna da sitne povrede ga svako malo limitiraju.



Послато са SM-A135F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Vi stvarno ozbiljno razmatrate odlazak Kaminskog i dolazak nekog novog? Meni bi to bilo, u ovom momentu, veće iznenađenje nego da osvojimo EL 😁

 

Sjetimo se samo kako je Željko prošle godine držao Nanelija u zamrzivaču, već se pričalo o sukobu/nezadovoljstvu, pa ga je onda odmrzavao kao da ništa nije bilo. Frenk ima svoj nedostatke, ali sve i da jesmo pijani milioneri ne vidim način da u ovom momentu dovedemo boljeg igrača, niti mislim da stručni štab/uprava uopšte i razmišljaju o tome. 

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MC Thunder 2 said:

Poni svakako deluje da je na Zocovoj shit listi (izvesno svojom krivicom)

 

Sta je tacno njegova krivica? Kapiram da ne igra najbolje, ako na to mislis. Ali mi ne znamo je li posredi nesto drugo ili samo losa forma

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Shonewizard said:

Vi stvarno ozbiljno razmatrate odlazak Kaminskog i dolazak nekog novog? Meni bi to bilo, u ovom momentu, veće iznenađenje nego da osvojimo EL 😁

 

 

Ma taman posla. Frenk ce ili dobiti jos prilike ili nece. Ali niko vise ne dolazi.

4 minutes ago, Marvin said:

 

Sta je tacno njegova krivica? Kapiram da ne igra najbolje, ako na to mislis. Ali mi ne znamo je li posredi nesto drugo ili samo losa forma

 

Njegova krivica je uzasna forma, da. Ali pored toga, ne verujem u Zeljkovu sujetu da bez razloga (kvalitetnom) igracu van forme ne da minute ni u ABA ligi, gde se ipak moze to istrpeti (u odgovarajucim petorkama) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

"Sustina je da novinari moraju da uvazavaju trenere..."

 

Ajde za pocetak to da vidimo od nje i njih, pa ce lako Zeljko da bude manje gord.

 

Ali teska prica, nije njima cilj nikakvo uvazavanje. U suprotnom ne bi slali tu botinu da konstantno i bez izuzetka bezobrazno provocira pitanjima.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Shonewizard said:

Vi stvarno ozbiljno razmatrate odlazak Kaminskog i dolazak nekog novog? Meni bi to bilo, u ovom momentu, veće iznenađenje nego da osvojimo EL 😁

 

Sjetimo se samo kako je Željko prošle godine držao Nanelija u zamrzivaču, već se pričalo o sukobu/nezadovoljstvu, pa ga je onda odmrzavao kao da ništa nije bilo. Frenk ima svoj nedostatke, ali sve i da jesmo pijani milioneri ne vidim način da u ovom momentu dovedemo boljeg igrača, niti mislim da stručni štab/uprava uopšte i razmišljaju o tome. 

Kaminski ne moze da prati ritam i to je to, nama bi bilo kakvo defanzivno telo odgovaralo, napad nije bitan praktično.

 

 

Ali ako ce dolaziti to ne treba biti brzo, taman taj period od 3 nedelje ce biti kljucan za potencijalnog igraca da se koliko toliko uklopi.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, crni_bombarder said:

Kaminski ne moze da prati ritam i to je to, nama bi bilo kakvo defanzivno telo odgovaralo, napad nije bitan praktično.

 

 

Ali ako ce dolaziti to ne treba biti brzo, taman taj period od 3 nedelje ce biti kljucan za potencijalnog igraca da se koliko toliko uklopi.

Ma kakva zamena centra, nemamo mi taj luskuz da otpustimo jednog od najskupljih igraca a jos manje imamo sanse da u ovom trenutku kad cela evropa juri centra, a centra nema, nadjemo neko bolje resenje. I jos manje da se zavaravamo da ce Balsa na bilo koji nacin ove godine moci da odigra neke minute u ozbiljnoj utakmici.

Kao sto je neko gore napisao, to koliko Kaminski bude igrao do kraja sezone, zavisice najvise od njega i onoga sto radi na treningu.

Tesko je zamisliti da ce se Zoc odreci tako lako igraca na koga je igrao zadnji napad u bar 3 ovogodisnje EL utakmice.

 

Ja licno mislim (nadam) da ce Frank izboriti za svojih 10-15 minuta gde ce pre svega u napadu biti koban po mnoge ekipe. Bruno ce zadrzati 20, ostalo ce pokriti Smajli i Leday u nekim varijantama.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, TripleJ said:

Ma kakva zamena centra, nemamo mi taj luskuz da otpustimo jednog od najskupljih igraca a jos manje imamo sanse da u ovom trenutku kad cela evropa juri centra, a centra nema, nadjemo neko bolje resenje. I jos manje da se zavaravamo da ce Balsa na bilo koji nacin ove godine moci da odigra neke minute u ozbiljnoj utakmici.

Kao sto je neko gore napisao, to koliko Kaminski bude igrao do kraja sezone, zavisice najvise od njega i onoga sto radi na treningu.

Tesko je zamisliti da ce se Zoc odreci tako lako igraca na koga je igrao zadnji napad u bar 3 ovogodisnje EL utakmice.

 

Ja licno mislim (nadam) da ce Frank izboriti za svojih 10-15 minuta gde ce pre svega u napadu biti koban po mnoge ekipe. Bruno ce zadrzati 20, ostalo ce pokriti Smajli i Leday u nekim varijantama.

 

Do 10 februara ima mnogo, ako do tad ne bude dobio sansu ili sansa koju dobije ne bude iskoriscena onda bas ne vidim njegovu svrhu uopste.

 

Ima igraca, ne smem pisati dobicu ban, ti gotovo sigurno imaju el klauzulu i ne igraju u mocnim ek ili fiba ls timovima...

 

A stoji da je Bruno za 20-25 min, za vise kao da nema koncetracije.

Link to comment
Share on other sites

Neću reći da imam povjerenja u Ponija i Kaminskog, pogotovu u ovog drugog, ali imam povjerenja u Žoca i njegove “vaspitne” metode. Slučaj Nunnally se nameće kao najsvježiji primjer.

Nemam nikakve informacije ali čvrsto vjerujem da se ne razmišlja o mijenjanju rostera a isto tako vjerujem da će ova dvojica u drugom djelu sezone izaći makar na pristojan učinak.

Lakše/brže ide kad je u pitanju glava a ne neki fizički nedostatak, ali isto tako zna i da se zaglavi pa i da nazaduje.

Tako da, eto, sve sam rekao a ništa nisam rekao.

Vidjećemo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Manite se prelaznog roka. Gotovo je sad. 

 

Aleksu ne ocekujem ni protiv Pao-a. Svakako bice zanimljivo ko ce biti treci za EL koji ce da visi. Tristan i Koprivica verovatno nece vise na parket sem u slucaju nekih povreda.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Gb92 said:

Manite se prelaznog roka. Gotovo je sad. 

 

Aleksu ne ocekujem ni protiv Pao-a. Svakako bice zanimljivo ko ce biti treci za EL koji ce da visi. Tristan i Koprivica verovatno nece vise na parket sem u slucaju nekih povreda.

 

Kad se vrati Avram, meni se kao poslednji "visak" namece neko iz kvarteta Ogi, Smit, Andjusa, Poni. S tim da mislim da su najmanje sanse da Jare bude van 12.

Link to comment
Share on other sites

 
Kad se vrati Avram, meni se kao poslednji "visak" namece neko iz kvarteta Ogi, Smit, Andjusa, Poni. S tim da mislim da su najmanje sanse da Jare bude van 12.
Andjusa i Tristan su sigurno van 12, mene nebi čudilo da Ponitka to postane, pogotovo protiv ekipa koje nemaju jaka krila, ili Balsa tipa protiv Zalgitisa ne vidim potrebu za Balsom i Frenkom u 12, a msm da se neće Frenk još izbacivati.


Jare u areni će uvek biti u 12, odbrana koju igra niko sem Trife ne moze, ulazi u dres konstantno.

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Pa malo je i moj. [emoji16]

 

Meni je ovdje bitniji ovaj posljednji pasus iz kog vidimo da se aktivno radi na dobijanju licence. To bi bio najveći uspjeh, mnogo veći od bilo kog potpisa.

 

A s njim bi došli i potpisi, naravno. 😊

Edited by Son_of_a_gun
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Malo o šutu za 3.

 

Protiv Cibone, kad pogledaš procente na kraju kažeš ok, 9/21 sasvim pristojno, ili čak odlično.

 

Međutim kad pogledaš sekvencu iz finiša 3/4 i prve polovine 4/4, šut za 3 u tom periodu je bio 2 od 9, a što je najveći problem, 2 od 9 potpuno otvorenih šuteva. I upravo nas je promašivanje otvorenih trojki uvelo u problem i u 4/4, kada je utakmica već trebala da bude uveliko prelomljena.

 

S obzirom na to da su naši šutevi za 3 u velikoj većini slučajeva otvoreni i dobro izgrađeni, i s obzirom na to da smo ekipa koja ima vrlo ozbiljne šutere, procenat šuta za 3 je vrlo loš. Nešto smo se kao dogegali do sredine evrolige po tom procentu, ali s obzirom na mali broj šuteva koje uzimamo, mi smo na samom dnu što se tiče poena iza linije za tri. Što za jednu šutersku ekipu nije baš normalna situacija. Tako da u nastavku takmičenja, na isti broj uzetih šuteva, ne očekujem ništa ispod 50% :classic_sleep: Dobro, može i 45% kad nas baš neće.

  • Like 4
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Neretko sam pre za Nanelijeve efesovke (imao je onu protiv Makabija kada se Arena zapalila), nego guranje lopte u reket po svaki cenu. Iako ih Naneli sutira prilicno retko.

 

Naneli je i siguran makar 40% i donosi 3 poena, dok je nase zabijanje lopte u reket ugl uspesno oko 55% i donosi 2 poena.

 

 

(Mike D Anthony and Darryl Morrey called 😆)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...