Jump to content

VN BELGIJE SPA-FRANCORCHAMPS 28-30.07.2023


Recommended Posts

Nije ni samo do bolida. Max je trenutno i ubedljivo najbolji vozac, nivo samopouzdanja u to sta moze da izvede u svom bolidu je fantasitican. Covek je malte ne pre pola Camel pravca obisao Piastria i to bez DRS-a.

 

Inace kazna Hamiltonu je apsolutno preterivanje. Videlo se da se Perez muci na dostizanju pune brzine, nije imao zadnje prijanjanje a Luis mu je itekako dao prostor. Bullshit.

Edited by John Terry
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je ovde vrlo lako sacuvati pol poziciju do prve krivine, malo je tu metara. Ali znajuci Pereza rizikovace i to otvara sansu Hamiltonu.
Steta sto kise vrv nece biti. Tamo negde oko 16.15 bi zacinila trku. Tada ce Verstappen vrv vec imati 20sek prednosti. Dajem mu 8 kruga da preuzme prvo mesto.d7aa7654388db436e99b3af16647171e.jpg

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Sains :smiley26:
totalni amaterizam na startu, usrao se Pjastriju u trku.
Ne slazem se. Piastri je trebao i morao da popusti. Jedino ako je mislio da ce Sainz da ide pravo u krivinu.[emoji1745]
Ovo ostajanje Sainza na stazi mi jedino ina logiku ako padne kisa - cim vide kapi da odmah idu na zelene.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alek The Great said:

Ne slazem se. Piastri je trebao i morao da popusti. Jedino ako je mislio da ce Sainz da ide pravo u krivinu.emoji1745.png
 

 

Pjastri je isao maksimalno oprezno, nije imao sta vise da popusta. Sains je uleteo u krivinu k'o budala, zablokirao na kocenju, skoro ukucao u Hamiltona odnazad i da ga izbegne namotao na Pjastrija koji mu je bio s unutrasnje strane. Tooooooooooooooooooootalni amaterizam i nekompetencija.

 

 

 

Maks k'o Maks, nezaustavljiv, ocekujem da do kraja godine poobara sve sezonske rekorde koji postoje. Meklaren se kockao na kisu sa setapom bolida i izduvao. Rikardo za sada ne pokazuje puno vise od DeFrisa. Dosta lepih duela kroz ceo poredak, steta sto nema neizvesnosti za pobednika bez obzira s koje pozicije ce Maks startovati...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Solidna utrks.

imali smo Schumacher/Hakinen 2.0,.nekoliko preticanja.

Meni je zanimiljivo, kako Max u prvom stintu nije mogao do Pereza, počeo da kuka, ing mu Kaže vjeruj mi, samo vozi po planu.

Promena guma, Max sekundu brži. Plan.

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 7/30/2023 at 4:52 PM, Radoye said:

Maks k'o Maks, nezaustavljiv, ocekujem da do kraja godine poobara sve sezonske rekorde koji postoje. Meklaren se kockao na kisu sa setapom bolida i izduvao. Rikardo za sada ne pokazuje puno vise od DeFrisa. Dosta lepih duela kroz ceo poredak, steta sto nema neizvesnosti za pobednika bez obzira s koje pozicije ce Maks startovati...

 

Mislis li da moze da pobedi na svih 10 trka do kraja?

 

Njemu ce naredne dve biti mnogo bitne jer moze da prestigne rekord po broju uzastopnih pobeda. To znaci da ne sme da se igra u kvalifikacijama jer moze da se desi da ga sa 10. mesta pokupi neko ko startuje na 12. i gotova trka.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, goldberg said:

Mislis li da moze da pobedi na svih 10 trka do kraja?

 

Njega u ovom momentu mogu samo dve stvari zaustaviti - neki kvar, ili suvise optimisticki pokusaj nekog junose da ga pretekne na startu. Pod normalnim okolnostima kombinacija Max / RBR je nezaustavljiva i nije neverovatno da pobedi sve do kraja (a tamo gde ne uzme da pobedi Ceko).

Jedino moooozda ako vec obezbede obe titule pa totalno batale sav razvoj u finisu sezone i krenu da se zajebavaju pa neko drugi ukrade neku pobedu, mada ne verujem, mislim da ce Horner & Marko da idu na 100% ucinak u sezoni...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To svi rade vec uveliko, prakticno od momenta kad se ovogodisnji bolid prvi put zakotrlja na zimskim testovima krece dizajn sledeceg. Pitanje je samo raspodela resursa - koliko ljudi iz dizajnerskog tima radi na daljem razvoju aktuelnog bolida a koliko na sledecem. To se tokom sezone polako preliva dok u jednom momentu razvoj aktuelnog ne bude potpuno prekinut i kompletan tim predje da radi na sledecem.

E sad, ako si u borbi za nesto bitno onda prioritizujes, pa tako nekad i na poslednju trku sezone stizu novotarije za aktuelni bolid. A nekad ga batalis pre pola sezone.

Link to comment
Share on other sites

Dodatak ovome gore - danas sam procitao da nekad traje i preko 2 meseca od zavrsetka dizajna dok se delovi ne isfabrikuju i budu spremni za na bolid. Tako da je moguce da neki tim objavi da je zavrsio s ovogodisnjim bolidom a da delovi jos neko vreme pristizu...

Link to comment
Share on other sites

VN Belgije 2023 je čista demonstracija sile u izvedbi Maksa i RBR. Ono što je sad dosta interesantno je koliko će moći RBR i Maks ovo nositi do kraja sezone, mislim da će do Jabadabudabjia sve uzeti osim ako loša sreća ne udari. Jedni do sad koji je imao prilike zaustaviti ovu demonstraciju je Alonso u Monaku. Ostaje žal no samo pokazuje kolika je sila RBR.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...