Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

IMG-20230926-034443.jpg

 

Zalgiris rasprodao svoju arenu 18 dana pred mec sa nama.

 

Bas se stvorio ozbiljan rivalitet, ispade nam Zalgiris najveci rival u El posle Partizana i to sve nekako spontano a rekao bih da su oni najzasluzniji za to, bas nas ne vole.

 

Isticali su Nato zastave iz cista mira jer u Pioniru pre toga je proteklo sve mirno, cela hala im je taj mec bas glasno zvizdala samo zato sto se nasi igraci nisu slikali sa transparentom (u bojama zastave Ukrajine) kog se secamo svi iako je El bilo najavljeno da je stav kluba da ne zeli da se mesa politika u sport i da smo neutralni po pitanju toga. 

 

Generalno nas ne vole i zbog reprezentacije od ranije, a poslednji poraz koji smo im naneli mislim da im je samo produbilo to nevoljenje jos vise i to je poprilicno sveze jer svetsko prvenstvo je bukvalno do juce trajalo. Mi mozda necemo toliko pamtiti taj mec koliko polufinale i finale a oni hoce jer su ispali od nas.

 

Sada imamo i faktor Giedraitisa koji je igrao za Ritas, njihov rivalski klub. Mislim bio bi lose docekan tamo bilo koji Litvanac da je dosao kod nas al za njega imaju i dodatne motive te ocekujem mozda neke transparante ili nesto slicno uvredljivo a zvizdace mu se vise nego na Marakani Vladimiru Stojkovicu onomad svaki put kad je imao dodir sa loptom, mark my words. Negde sam procitao da Giedraitis nije bio pozvan za reprezentaciju zato sto je potpisao za Zvezdu i da im se politika umesala tamo da je Maksvitis dobio poziv da ga ne zove. Ne znam da li je to istina.

 

Za razliku od njih, Zvezdina publika ne samo da je imala nesto uvredljivo ka Litvaniji kao zemlji ili Litvancima nego se cak i aplaudiralo Zalgirisu na sjajnoj borbi u Pioniru i to nakon svega vidjenog tamo a aplaudiralo se i pre toga. Bojim se da mediji tamo nista od toga nisu ni prenosili, mozda bi to smanjilo tenzije, a ne sumnjam da su ih mediji tamo i pojacavali.

 

2018.:

 

https://www.google.com/amp/s/www.kurir.rs/amp/2971273/kurir-tv-jasikevicijus-o-aplauzu-delija-mislio-sam-da-pozdravljaju-nekoga-iza-mene

 

Prosle sezone:

 

https://hotsport.rs/2022/12/13/govorim-jezikom-kosarke-protiv-nasilja-i-huliganizma-sam-trener-zalgirisa-nakon-meca-poslao-jasnu-poruku/

 

Oba puta aplauz je dosao potpuno spontano jer su ljudi osetili da tako treba i to mi je bilo drago. Ovaj put kada budu gostovali kod nas bez obzira sta bude bilo tamo od strane njihovih navijaca mislim da se treba izdici iznad situacije i barem Gospodinu Maksvitisu aplaudirati jer je uvek imao korektne izjave i pred poslednji mec tamo je imao izjavu: "Nemojte provocirati Srbe Nato zastavama".

 

Zalgiris i Zvezda imaju nesto zajednicko a to je da su predstavljali 2 najkosarkaskije zemlje iz Evrope u El u poslednjih 10 godina i pritom u vecini sezona igrali poprilicno slicno u smislu "ratnicke kosarke" odnosno jake odbrane te se i zbog toga nekako osecalo to rivalstvo kao kosarkasko a nazalost zbog njihovih navijaca i izaslo iz okvira kosarke. Takodje su i 2 kluba koja su uglavnom manje vise sve te sezone unazad imali najveci broj domacih igraca sto je jos nesto zajednicko da se tako izrazim. Mislim da oni iako nas uglavnom ne vole ipak pokazuju neku vrstu prikrevnog postovanja odnosno koliko im je vazno da nas pobede i da su svesni da su mecevi protiv nas maltene uvek bili na jednu loptu i da su se igrali izuzetno borbeni mecevi, sto pokazuje i ovo da su rasprodali halu ovoliko dana pred mec sa nama a nije da su doveli neka vau pojacanja pa kao se stvorio se neki hajp, cak naprotiv nijedno zvucno pojacanje nisu doveli plus ih je napustio Brazdeikis.

 

Odoh predaleko sa Zalgirisom jer je prvo Asvel (zapravo prvo Igokea koja je vazda nezgodna tamo), ali ako dobijemo Asvel kuci pa Zalgiris tamo mislim da ce se za Monako traziti karta vise vec od 3. kola. Protiv Asvela nisam siguran da li ce biti bas puno do kraja (svakako ocekujem 15+ hiljada) jer je dan ranije utakmica sa Jang Bojsem a Zvezdina publika je ipak vecinski fudbalski orijentisana, jako mali procenat ljudi prati iskljucivo kosarku velika vecina su ili samo fudbal ili i fudbal i kosarka od cega vecina naginje ka fudbalu ako mora da bira. Tako da ne znam koliko je realno da ljudi iz unutrasnjosti dodju 2 dana za redom u Beograd jer realno to nije jeftino sve i da imaju sezonske za oba kluba a ako nemaju samo pojedinacne karte cak i najjeftinije za oba sporta ce ukupno biti ne manje od 50e ukupno a gde je tu gorivo i putarina puta 2, klopa itd. 

 

Asvel je pod moranje da se dobije da se ne lazemo a vreme je i da padne taj Zalgiris u Litvaniji da se skine taj visegodisnji maler te da izmedju ostalog i zbog toga udjemo jako u ovu sezonu sa 2-0 i hajp ne staje do samog kraja, nadam se.

 

  • Like 6
  • Ha-ha 2
  • WOW 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, DameTime said:

Buzz je tačno onaj lik koji deluje misteriozno, hladno i daleko i na kog sve žene padnu zbog tih karakteristika.

:classic_biggrin:

 

6 hours ago, drperce said:

Dobijate popodne izvestaj sa media day-a 

 

IMG-20230925-WA0000.jpg

 

Sto Vam je sve uvijeno u celofan?

:innocent:

:classic_biggrin:

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Brat od Korneta said:

Negde sam procitao da Giedraitis nije bio pozvan za reprezentaciju zato sto je potpisao za Zvezdu i da im se politika umesala tamo da je Maksvitis dobio poziv da ga ne zove. Ne znam da li je to istina.

 

Pozvan je Giedraitis u reprezentaciju, naravno. Nema potrebe da raspaljujemo vatru bez potrebe sa tabloidskim vestima.

Grigonis, Lekavicius, Ulanovas i on su zatrazili od trenera da odmore ovo leto.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, threepwood said:

 

Pozvan je Giedraitis u reprezentaciju, naravno. Nema potrebe da raspaljujemo vatru bez potrebe sa tabloidskim vestima.

Grigonis, Lekavicius, Ulanovas i on su zatrazili od trenera da odmore ovo leto.

 

Kao sto napisah "Ne znam da li je to istina" tako da niko ne raspaljuje nikakvu vatru a cak sam rekao da bi mi bilo drago da aplaudiramo Maksvitisu jer je vise nego korektan covek koji se izdigao iznad situacije. Trazio sam vesti i nisam nasao nigde ni da su sami zatrazili ni ovo sto sam cuo navodno, samo da nece igrati. Ako si procitao negde pouzdano, onda je tako verovatno, i meni je bilo bas hard core kad sam cuo i posumnjao sam dal je istina.

 

Vatra nema sta da se raspaljuje ili ne raspaljuje, oni su sami resili da je raspale na maks svojim potezima em su prvi zapoceli sve em nakog svega toga nikakav odgovor nije stigao cak se aplaudiralo Zalgirisu i nakon svega toga, a oni ce i dalje po svom. Samo gledaj mec tamo za 2 nedelje. Da ne duzimo dalje na tu temu, ima 2 utakmice do tad.

 

Link to comment
Share on other sites

Na mene najjaci utisak ostavlja Yago..

Neko je napisao “Kao decak na eksurziji u srednjoj skoli” i bukvalno je to najbolji opis…

U najgorem slucaju, vec vidim da nam je on omiljenibigrac van terena,  tj. Barem meni. Odise pozitivnom energijom, kao Holand prosle sezone, mislim da je i saigracima takodje omiljen, jer se stalno pojavljuje na slikama i snimcima uz razne igrace.

Bode oci broj igraca, sve mogu da razumem, domaca takmicenja, duga sezona, kup, ali kume sto je mnogo, mnogo je. Bek nam je neophodan, a Covic je potpuno u pravu da nemamo mesta za njega, sto je pomalo tuzno i zaslsno, ali Boze moj…

Uzgred, da li su svima stigle sezonske koje su narucene online, vidjam po twitter-u da ljudi kace, a ja moju cekam jos od 08.09. 

Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...