Jump to content

Roland Garros 2023


Drug Crni

Ko osvaja?  

43 members have voted

  1. 1. Ko osvaja?

    • Carlos Alcaraz
      13
    • Novak Đoković
      29
    • Daniil Medvedev
      1
    • Neko od ostalih
      0
  2. 2. Ko osvaja?

    • Iga Swiatek
      19
    • Aryna Sabalenka
      12
    • Elena Rybakina
      7
    • Neko od ostalih
      5


Recommended Posts

18 minutes ago, fradler said:

 

Nije los Vavasori na sljaci, uz Karaceva ponajbolji kvalifikant. Nedavno je dobio Mareja i odigrao korektan mec protiv Medvedeva.

 

Kecmanovic mi deluje ok ovo malo sto videh, mada je nepotrebno zakomplikovao treci set, morace u tajbrejku da ga izvlaci.

 

Da, zanimljivo s obzirom da je igrač koji se podosta oslanja na servis. A pored toga igra agresivno i često izlazi na mrežu, što baš i nije taktika koja obično donosi uspeh na šljaci

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Da, zanimljivo s obzirom da je igrač koji se podosta oslanja na servis. A pored toga igra agresivno i često izlazi na mrežu, što baš i nije taktika koja obično donosi uspeh na šljaci

 

Atipican igrac skroz. Dobro se krece za svojih 195cm, tankosava jednorucni bekend, ali mu je forhend dosta dobar + zanimljiva servis volej igra. Mislim da je top 100 materijal, cudno da se tek sad probija, on je stariji dobrih 4-5 godina od Kecmanovica. A jos cudnije sto je na ostalim podlogama neupotrebljiv, u teoriji bi npr. na travi mogao da bude opasan.

 

Miomir nabacio pivski stomacic :classic_biggrin: Propusta previse sansi, malopre 5 brejk lopti, pre toga 4 mec lopte, pocelo je ovo bas da se komplikuje.

 

Sejbot Vild posle pocetnih 0-2 definitivno bolji igrac od Medvedeva kroz citav set, zasluzeno ga je uzeo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, fradler said:

 

Atipican igrac skroz. Dobro se krece za svojih 195cm, tankosava jednorucni bekend, ali mu je forhend dosta dobar + zanimljiva servis volej igra. Mislim da je top 100 materijal, cudno da se tek sad probija, on je stariji dobrih 4-5 godina od Kecmanovica. A jos cudnije sto je na ostalim podlogama neupotrebljiv, u teoriji bi npr. na travi mogao da bude opasan.

 

Miomir nabacio pivski stomacic :classic_biggrin: Propusta previse sansi, malopre 5 brejk lopti, pre toga 4 mec lopte, pocelo je ovo bas da se komplikuje.

 

Sejbot Vild posle pocetnih 0-2 definitivno bolji igrac od Medvedeva kroz citav set, zasluzeno ga je uzeo.

Plus Medvedev uopšte ne igra loše, neverovatne stvari je vraćao.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, fradler said:

 

Atipican igrac skroz. Dobro se krece za svojih 195cm, tankosava jednorucni bekend, ali mu je forhend dosta dobar + zanimljiva servis volej igra. Mislim da je top 100 materijal, cudno da se tek sad probija, on je stariji dobrih 4-5 godina od Kecmanovica. A jos cudnije sto je na ostalim podlogama neupotrebljiv, u teoriji bi npr. na travi mogao da bude opasan.

 

...

 

On pre neke 2-3 godine nije bio faktor ni na challenger touru. Posle krenuo da se probija na tour kroz dublove, pa onda pojačao i singlove.

 

Bude ponekad tako tih late bloomera. Agamenone recimo mi prvi padne na pamet. Kad sam ga gledao prvi put, rekoh vide neki talentovani Argentinac. Kad ono lik 29 godina 😄Plus, nije ni argentinac 😆

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sta radi Kecmanovic jbt, koliko mucan mec za gledanje...

 

Neverovatno, kao da je Srki Djokovic nekom vradzbinom pokupio svu mentalnu snagu srpskih tenisera i usadio je u Noleta, a ostalima ni mrvice nije ostavio. Svi redom su takvi luzeri da je to potpuno bizarno. Tri valjda najveca chokera u top 500 su Duci, Miomir i Djere. Krajinovica ne racunam, on je prosto luda lenja glava. Ova trojica su dobri, vredni, pametni, esktremno talentovani momci, ali mentalni midzeti.

Edited by fradler
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gleda čovek ovog Tijaga i pita se gde je bio do sada... I još gomila takvih za koje se vidi da umeju da igraju sjajan tenis ali zablistaju jednom i nestanu... A ovaj čova ume da igra vrhunski tenis... 

 

Još jedan servis gem i to je to... Držim fige...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam više iznenađen eliminacijom šampionke iz 2021,Krejčikove. Izbacila ju je Curenko,na koju sam već i zaboravio :classic_blink:

Molim @alcestada me nauči kako se tačno izgovara prezime ovog Brazilca. :classic_biggrin: LM..lik je odigrao herojski meč,nema šta. Imao je niz fenomenalnih poena na kojima bi pozavideli i top 10 igrači,ali je imao i mnogo baš loših,maltene neteniskih poteza. Zato i jeste tako loše plasiran. Međutim,ima nekog teniskog šarma u njemu i ovo je dobio u velikoj meri na srce. Ni najmanje se nije uplašio prilike i bio je hrabar do poslednjeg poena.
Mededev mislim da može biti prezadovoljan sezonom na šljaci. Ogromna je stvar osvojiti Rim i to će mu biti veliki ukras u trofejnoj riznici. Nema on šta je potrebno da i ovde ode do kraja.

Miša K je bio sve opozitno od Brazilca. Neverovatno je koliko on,Đere i Filip nemaju teniskog herca.

Olga lagano prošla i dobila nagradu u vidu Paolini u narednoj rundi. Italijanka je isto u veoma dobroj formi,ali nije nepobediva i Olga ju je pobedila u jedinom meču koje su igrale,pretprošle godine.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, McLeod said:

Tijago je talentovan lik ali teska budala. Nadam se da ce ovo da mu bude podstrek za dalje, ali cisto sumnjam.

Što ne objasniš kada napišeš ovako nešto? Šta je radio pa je budala?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Pangea said:

Što ne objasniš kada napišeš ovako nešto? Šta je radio pa je budala?

 

Na primer

 

 

 

Ima ovoga koliko hoces, ima jos nesportskih momenata, lik bas psihicki nije u vinkli.

Link to comment
Share on other sites

Kako je Monfis sinoc dobio nije ni njemu jasno verovatno. 0-4, pa servis Baeza za mec na 5-4. U svakoj pauzi izmedju poena u zavrsnici mislio sam da ce se srusiti, a on je nekako uspeo da ostane na nogama i odigra i nekoliko fantasticnih poena (zli jezici bi rekli da mu Mari pozavidi :classic_biggrin: ). Publika u delirijumu naravno, jedva se smirivala (malo je degutatno da posle svega aplaudiraju Baezu kada je izlazio sa terena, a do malopre su pozdravljali njegove promasene servise). Mec koji bas karakterise i opisuje lepotu uvodnih rundi na GS, duel dvojice koji nemaju nikakve sanse za zavrsnicu, ali odigraju tako da ce se nekada u buducnosti neko ipak setiti da su ga odigrali. Da je prvo kolo nekog Mastersa ostao bi samo rezultat pribelezen.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ono je bilo više od Davis Cup atmosfere..iskreno,svaka čast Baezu što je ostao miran i dostojanstven u porazu - i spram publike i protivnika. Ne znam kako je uopšte ostao pribran..ustvari,jasno je da nije kad je ispustio pobedu..
Najviše je sam kriv,ipak.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...