Jump to content

Roland Garros 2023


Drug Crni

Ko osvaja?  

43 members have voted

  1. 1. Ko osvaja?

    • Carlos Alcaraz
      13
    • Novak Đoković
      29
    • Daniil Medvedev
      1
    • Neko od ostalih
      0
  2. 2. Ko osvaja?

    • Iga Swiatek
      19
    • Aryna Sabalenka
      12
    • Elena Rybakina
      7
    • Neko od ostalih
      5


Recommended Posts

22 minutes ago, McLeod said:

Ali svejedno je da li je mogla da reaguje ili ne. Ti ne smes da udaras lopticu koja potencijalno moze da udari nekoga u glavu, bilo na terenu ili u prvim redovima tribina. Znaci zabranjeno je da loptica posle tvog udarca, van poena, ide pravolinijski dovoljnom snagom da potencijalno povredi nekoga.

 

I ova Novakova je bila smotana. Sto nije gledala pa se sklonila? Mogla je i ona da se skloni.

 

Ne moze da se prebacuje krivica na onoga ko je pogodjen.

 

Ja sam do onoga sa Novakom mislio da je pravilo jasno, cim se neko pogodi, bez obzira na intezitet, sledi diskvalifikacija. Medjutim bas tada je neko postavio snimak iz Sinsinatija, mislim iz prethodne godine, gde je neko od igraca opalio lopticu i pogodio u ruku kamermana koji je bio u prvom redu tribina iznad terena. Medjutiom posto je kamerman pokazao da je sve OK, nista se nije desilo. Ispada da je pravilo "rastegljivo" pa onda i ima ovakvih situacija koje su siva zona gde sudija ne donosi odluka nego imamo tumacenje inteziteta udarca, reakcije osobe koja je pogodjena, pa cak i mesanje drugog igraca/para u odluku sudije. Zato se i Novakova diskvalifikacija tumacila na razlicite nacine. Samo treba biti jasan kod donosenja pravila i zatim njihove primene bez ikakvih tumacenja.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ma dajte ljudi, ovo je potpuna glupost za diskvalifikaciju. Hoce sad da pocnu da diskvalifikuju i ako linijskog sudiju pogodi loptica na kraju poena?
Ono Novakovo je zasluzena diskvalifikacija jer je udario lopticu iz frustracije, ali ova devojka je samo poslala lopticu ka skupljacici. Bukvalno ne moze laganije od ovoga. Pre bih onda diskvalifikovao kad se verbalno istresaju na toj deci jer im nisu doneli peskir kako & kad su zeleli.

Poseban pljuc po ove 2 koje su trazile diskvalifikaciju + za Runea koji u onoj situaciji nije priznao da je loptica udarila 2x. To bi uradili i Fed i Nadal i Novak, a prilicno sam siguran i Alkaraz. Fer plej bi svakom igracu morao da bude iznad pobede jer se tako pre svega postuje igra, kao i gledaoci i protivnici. Ko to ne vidi masi poentu sporta i sportskog nadmetanja.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Milutinov Tata said:

 

Ja sam do onoga sa Novakom mislio da je pravilo jasno, cim se neko pogodi, bez obzira na intezitet, sledi diskvalifikacija. Medjutim bas tada je neko postavio snimak iz Sinsinatija, mislim iz prethodne godine, gde je neko od igraca opalio lopticu i pogodio u ruku kamermana koji je bio u prvom redu tribina iznad terena. Medjutiom posto je kamerman pokazao da je sve OK, nista se nije desilo. Ispada da je pravilo "rastegljivo" pa onda i ima ovakvih situacija koje su siva zona gde sudija ne donosi odluka nego imamo tumacenje inteziteta udarca, reakcije osobe koja je pogodjena, pa cak i mesanje drugog igraca/para u odluku sudije. Zato se i Novakova diskvalifikacija tumacila na razlicite nacine. Samo treba biti jasan kod donosenja pravila i zatim njihove primene bez ikakvih tumacenja.

Jeste, na osnovu svih slucajeva vidjenih zadnjih nekoliko godina, pravilo je jako subjektivno, predmet slobodne sudijske procene, I u sustini ishod ponajvise zavisi od reakcije "zrtve", jbg. 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Kosjan Willavić said:

Koliko se tenis podmladio, Dimitrov i Nole su jedini u cetvrtoj deceniji od svih ucesnika osmine finala. Ostali ni blizu. A i sam pogled na TOP 100 govori da je znatno mladji nego pre nekih 5,6 godina.

 

Vise je ovo posledica "propalih" generacija rodjenih u prvoj polovini '90, tu jedva da ima par igraca. S obzirom da oni koj su rodjeni '80-ih polako kace reket o klin, ocekivana je tendecija da je sam tur dosata "mladji". Bacih pogleda na trenutno listu i zanjmljivo je da medju prvih 200 ima samo par igraca mladjih od 20 godina (jedan od njih je i Hamad, koji uskoro puno 20).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Što se tiče diskvalifikacije japanskog dubla, ja bi rekao da je tu uticalo mnogo faktora. To što se devojčica rasplakala je prvo. A drugo je to što su protivnice pritisnule na sudiju, kada su to videle.

 

Po meni, nije bilo dovoljno za diskvalifikaciju, jer Kato nije udarila lopticu iz besa. Nego je poslala lopticu na drugu stranu, jer su protivnice bile te koje serviraju. Ali, morala je da bude pažljivija. Jer ko god igra tenis, zna kako se šalju lopte na drugu stranu. Ne direktno u čoveka, nego udariš dosta kraču loptu i pustiš da se izodbija do cilja. 

Link to comment
Share on other sites

Vrlo zanimljiv set izmedju Sabalenke i Svitoline, set za Beloruskinju koja je brejk napravila kod 4-4. Svitolina pokusava da "obuzda" agresivnost Sabalenke, vrlo malo gresi, medjutim Sabalenka je vezala nekoliko strasnih udaraca i uspela da dodje do brejka, a onda laganim servis gemom i do seta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Japanska je bukvalno dodala devojčici lopticu, bekend slajsom. Vidi se da zna gde je devojčica i da je namerno prema njoj poslala lopticu, pogledala je prema njoj momenat posle udarca. Jedino što je loptica malo višlje otišla a ja ne mogu da verujem koliko je smotana da je pogodi loptica koja toliko dugo putuje. Plakanje je sigurno od šoka zbog cele te situacije, nije joj ništa bilo. Sve u svemu, strašno pogrešna odluka sudije.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dobi Sabalenka. Pritiskala je Svitolina u odredjenim delovima meca, imala je i brejk u drugom setu, ali je generalno kostalo ono sto je kosta u citavoj karijeri u velikim mecevima - previse je pasivna.

 

off topic - Kris Evert fantasticno izgleda za svojih 69 godina.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Pangea said:

Japanska je bukvalno dodala devojčici lopticu, bekend slajsom. Vidi se da zna gde je devojčica i da je namerno prema njoj poslala lopticu, pogledala je prema njoj momenat posle udarca. Jedino što je loptica malo višlje otišla a ja ne mogu da verujem koliko je smotana da je pogodi loptica koja toliko dugo putuje. Plakanje je sigurno od šoka zbog cele te situacije, nije joj ništa bilo. Sve u svemu, strašno pogrešna odluka sudije.

 

Koliko sam ja skapirao, devojcica je vec drzala druge loptice u rukama a i bila je fokusiranana raspoređivanje loptica sa drugim ball kidsima. I da nije bilo tako, ponavaljam, ne dodaje se loptica direktno sa lopara u čoveka. Baš zbog ovakvih situacija, jer nemaju svi vrhunske motoričke sposobnosti i hand-eye coordination. 

A s obzirom na pravila i šta se je več dešavalo u tenisu (Novak), igrač nema potrebe da rizikuje bilo šta u takvim situacijama.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Koliko sam ja skapirao, devojcica je vec drzala druge loptice u rukama a i bila je fokusiranana raspoređivanje loptica sa drugim ball kidsima. I da nije bilo tako, ponavaljam, ne dodaje se loptica direktno sa lopara u čoveka. Baš zbog ovakvih situacija, jer nemaju svi vrhunske motoričke sposobnosti i hand-eye coordination. 

A s obzirom na pravila i šta se je več dešavalo u tenisu (Novak), igrač nema potrebe da rizikuje bilo šta u takvim situacijama.

 

Iako sam rekao da necu, ovo nisam pomenuo, a hteo sam. Ja sam primetio da ljudi posle Novaka uglavnom paze kako dodaju loptice, vecina i najcesce samo ispusti loptice iz dzepa na teren pored sebe, pa skupljaci iza njih uzimaju i prebacuju na drugu stranu.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, McLeod said:

Dobi Sabalenka. Pritiskala je Svitolina u odredjenim delovima meca, imala je i brejk u drugom setu, ali je generalno kostalo ono sto je kosta u citavoj karijeri u velikim mecevima - previse je pasivna.

 

off topic - Kris Evert fantasticno izgleda za svojih 69 godina.

To je njena igra, naterati rivalku da pravi greske, tesko je ocekivati da nesto menja u ovom delu karijere sada. Uvek se nadje neka koja ce da joj probije odbranu. I danas je dobro igrala veci deo meca, ali tesko je protiv ovih "bombi" sa druge strane kada dolaze ovako u kontinuitetu, em jake, em brze.

 

Kris Evert i RG nikada nisu off topic :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Milutinov Tata said:

To je njena igra, naterati rivalku da pravi greske, tesko je ocekivati da nesto menja u ovom delu karijere sada. Uvek se nadje neka koja ce da joj probije odbranu. I danas je dobro igrala veci deo meca, ali tesko je protiv ovih "bombi" sa druge strane kada dolaze ovako u kontinuitetu, em jake, em brze.

 

Kris Evert i RG nikada nisu off topic :classic_smile:

 

Naravno, slazem se, meni je ona uvek bila slicna Jeleni Jankovic ili Radvanjskoj po nacinu igre. Nije preterano cudno sto im se i rezultati na slemovima poklapaju, od takvih samo Voznjacki ubode onaj slem manje vise slucajno 🙂

 

Zao mi je inace zato sto mislim da ona ima potencijal da bude agresivnija, ima frejm, ima odlicnu tehniku, ali ocigledno nema u glavi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...