Jump to content

Evrovizija / Eurosong


Drug Crni

Recommended Posts

Ne vidim na koji nacin ce Holandjanin doci u top 3 kod publike. Ajde meni sto je ova pesma sranje, nisam relevantan, ali mnogi online hejtuju ovu pesmu. Ako ova godina bude slicna prethodnoj (iako ne ocekujem), Hrvatska ce im pokupiti sve. Da su u nasem SF ja mislim da ovo ne bi uslo u finale. Svajcarska je Je Me Casse, nece biti ni blizu pobede. Sto se tice ostalih Kipar je nastupio prvi put i prijatno sam iznenadjen, ali pesma je realno tanka i slabe su joj sanse. Ipak odlicno zvuci, nisam to ocekivao.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ladaniva pre tri godine odradila našu pesmu.

 

Inače ovaj vikend počinje ESC, okupljanje izvođača i probe kreću. Sad će opet biti pomeranja na kladionici kada vidimo ko će imati dobar a ko loš stage. Na kladionici je Holanđanin izbio na treće mesto i najverovatnije će i Hrvata prestići. Videćemo na šta će njegov nastup ličiti jer se o tome samo nagađa. Belgijanaca su skupo koštale žurke, dosta ljudi je razočarano jer misle da će mu nastup biti statičan a i na kladionici je propao na 10. mesto iako je u par navrata bio čak 4.

 

Biće napeto za nas u polufinalu, naša je na kladionici 9. a 11. je Portugal a ljubitelji balada su podeljeni između te dve pesme. 10. je Australija koja bi mogla da flopne ali tu pesmu ne treba potcenjivati, ako bude imala dobar stage može dobro proći. Ja ne bi ni SLovenku otpisivao kao kladionica. Ostaje da se uzdamo u komšiluk i novo pravilo da glasanje počinje odma sa prvim izvođačem, tako da nije baš totalni hendikep biti na početku no i dalje je bolje biti zadnji, jer će većina ovih prvih par godina čekati po starom da glasa tek na kraju. No možda neki glasaju na prvu čim čuju pesmu koja im se sviđa pa bi tu mogli i mi da profitiramo.

Link to comment
Share on other sites

Kladionice trenutno jako lose cene Evroviziju a razloga ima mnogo. Prvi razlog je sto konstantno precenjuju znacaj Spotifyja koji je gotovo potpuno nebitan za rezultat. Drugi razlog je sto se vezuju za ispoliranu traku, a ne za uzivo nastup. Treci razlog je potcenjivanje preporuka koje ce imari ziri vezano za preterano koriscenje backing tracka. Od kako je to dozvoljeno, ziri svima koji to ekstenzivno koriste daje mnogo manje poena od ocekivanog. S tim u vezi, "favoriti" koji sigurno nece biti ni blizu pobede su Holandija, Belgija, Litvanija. Najbolje je hvatati ko ce uci a ko nece u finale tu ima dosta value betova, na primer da Moldavija i San Marino ulazi u finale, a da Austrija ne ulazi. Ima jos, napisacu detaljno review sutra.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pogledah ostale, odnosno ono što smo dobili do sada :

 

Hrvatska - Manje više isti nastup kao na Dori samo pevač ima drugačiji kostim

Poljska - Ona i tri igrača na bini, vidi se da će video bim iza imati neku grafiku, ništa posebno.

Ukrajina - Jedina promena koja se vidi, kadrovi su prilično loše odabrani, je da nose sive kostime.

Irska - Imaće jednog densera, šminka odlična ostalo se nije dobro videlo. Misim da će ona proći u finale dosa je unapredila nastup od onog njihovog takmičenja a i spot joj je bio pun pogodak

Litvanija - Manje više isto kao i u njihovom finalu

Kipar - Ovo je neki miks prošlogodišnje Izraelke i one što je promašila visoku notu. Bode oči da drži mikrofon u ruci što će biti loše dok igra ali možda je to samo za probu. Bojim se da je i ovo 100% u finalu

 

Kod naše sam primetio neke manje izmene na video bimu iza nje.

 

Realno svi su se poboljašli osim Poljske, biće ovo jako napeto za naš prolazak.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Krenule su probe.

 

Klotzen pomenu prvi dan, pa da ne ponavljamo, samo bih napomenuo da je Poljska bas losa i ocekivano glup staging, ona nema sanse da prodje, Irska je bas satanizam na max, mislim da prolazi, Kipranka bas top izgleda i dobro igra, tako da mozda ipak ima sanse.

 

Drugi dan:

 

https://wiwibloggs.com/2024/04/28/live-in-malmo-eurovision-2024-rehearsals-day-2-sunday-28-april/281308/

 

Island: Slicno kao tamo, nista posebno, NQ

 

Slovenija: Odradice nastup na osnovu spota po onome sto se videlo, interesantan i vrlo otkrivajuci outfit, ona odlicno peva, mislim da prolazi

 

Finska: Slican nastup kao tamo, ali su poboljsali jos jaje, bice jos bolji led ekrani u sustini isto samo nabudzeno, lagano prolaze.

 

Moldavija: Natalija resila da ide all in sa outfitom 😄

p3AXeB3.jpeg

 

Realno opasno izgleda, plus za njene godine, svaka cast. Bice dobar led, bice sama na sceni doduse, ali ipak mislim da ovo prolazi, ko se kladi odlicna je kvota da se proba za nesto sitno.

 

Azerbejdzan: Dobro zvuci i prikazali su jedan deo sa interesantnim ledom. Sad, da li je to sve ne znam, ali mislim da mozda ipak imaju sanse da prodju. Bas su na ivici.

 

Australija: Potpuno bezveze, podseca me na Jeangu Macrooya kad je Holandija bila domacin a on kao domacin dobio nulu od publike. Predstavljanje neevropske kulture tesko da moze da rezonuje, cak i da je pesma dobra, a realno je bas krs. Plus su i njih dvojica prilicno nesimpaticni.

 

Portugal: Isti nastup kao tamo, meni je ovo lagani NQ, ali ne znam, pricaju ljudi da im je super pesma. Siguran da sam da ce ovo imati problem nekih drugih "super pesama" iz proslosti da ima ljudi kojima se svidja ali nije im prvi favorit i zato ne glasaju za nju. Zbog toga i mislim da ce da ostane NQ, mada je meni potpuno bezveze i dosadno, iskreno mi je dosta portugalskih toilet breakova na Evroviziji (hvala Sobrale).

 

Luksemburg: Ne znam, meni je ovo vrlo slabo, ona nije harizmaticna, a nije ni neka pevacica. Staging i led siromasno bar prema onome sto vidimo. Ne znam. Ocekivao sam da ce biti mnogo bolji jer se vracaju, ali i organizatori ocigledno hoce da ovo prodje, stavili su je da zatvara SF zbog toga i moguce da ce je nekako ugurati. Ali da je ovo na primer Rumunija, easy NQ bi bio.

 

https://wiwibloggs.com/2024/04/29/eurovision-2024-rehearsal-schedule-day-3-monday-29-april/281342/

 

ovde pratite za danas ako hocete, ima nastup Malte samo za sad i ima slika za neke.

 

Izdvojicu za sad od ovoga sto ima Grcku i Svajcarsku jer su medju favoritima:

 

SdcKsVc.jpeg

 

UATlriB.jpeg

 

Izuzetno je harizmaticna i vatrena, sve vise i vise mislim kako ce Grcka bas dobro proci, a na prvu loptu sam gledao ono i mislio koje je ovo sranje.

 

hBBXI19.jpeg

 

YWMDMc6.jpeg

 

Ovo mi je prazno i bezvezno ali videcemo. Promenio je malo outfit, sad nije beba nego kokoska.

 

Ne znam stvarno, ne mogu da zamislim univerzum u kojem ovo pobedjuje. Ne mogu da zamislim univerzum ni da bude top 5 cak, ne razumem hajp iskreno.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Na kraju dana skoro svi su razocarali. Svajcarska prazno, nikakvo, bar ovo sto su prikazali. On je jako krindzi i kvota na njega raste u poslednja 2-3 dana, Hrvatska se ponovo priblizila, a priblizava se i Holandija.

 

Grcka, ne znam, praznjikavo iskreno, mada na ovim tiktokovima je imala pet puta vise pregleda nego Svajcarac, sto takodje govori nesto.

 

Danska verovatno najprijatnije iznenadjenje, elevated staging, mozda bude dovoljno za kvalifikaciju.

 

Ladaniva isto deluje praznjikavo, ali ovo su prve probe, moguce da niko nije hteo nesto specijalno da pokaze.

Link to comment
Share on other sites

Slazem se da je sabila, ali scena je prazna, ocekivao sam vise. Jebem li ga, video sam neke komentare da ce pokusati do sada nevidjen camera work, i da ce to mnogo drugacije izgledati na tv-u. Ako uspe u sustini nije ni bitno kako ce to iza nje izgledati.

 

Inace, glavni igrac joj se zove Huso, mozda je deo prosirene Djogani porodice 😄

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Inace sto se tice sansi za kvalifikaciju, Kipar bas skocio ovih par dana, tako da izgleda da ce se kvalifikovati, sada kladionicarski savet za njih glasi da se glasa kontra 😄 Oni koji su rano igrali da se kvalifikuju mogu zesce makaze da hvataju. Kvota da se ne kvalifikuju je oko 4 trenutno, sto je bas value bet.

 

Fiks odavde je Australija NQ za oko 2-2.20 kvotu.

 

Moldavija da prolazi je 5+ kvota, vredi probati. Slovenija 1.8 da prolazi, to mi je onako, mislim da ce proci, ali je bas mala kvota da se rizikuje, na nas je 1.4 da prolazimo sto je jos gore, ali ako moze negde da se veze, ok je da se baci na tiket.

 

Poljska da se ne kvalifikuje je oko 3.2, sto je IMO pokloncina, ono nema sanse da prodje.

 

Za top 3 bih izbegao kladjenje, bice borba verovatno Finska/Litvanija, kvote su oko 1.85, ne isplati mi se. Eveeeeeeentualno potencijalno iznenadjenje Irska kvota 6, ali ne verujem.

 

Drugo polufinale da se kvalifikuju Malta i San Marino su kvote 4.5, mislim da bi jedna od ove dve trebalo da prodje. Danska isto mislim da prolazi, pada kvota na nju, 2.3 je trenutno da se kvalifikuje.

 

Da se ne kvalifikuje Austrija kvota je vec pala na 3.2 negde, mada je negde ostala tako oko 5.5 online, ja sam pricao da se hvata kad je bila preko 6. Estonija na 3.4 da se ne kvalifikuje je mozda najveci value bet ovde, ne vidim da ce ono da prodje.

 

Belgijanac je od top 3 favorita ovde pao na sedmo mesto, ali ipak mislim da ce proci. Top 3 Grcka 2.5 moze da se proba.

 

To je otprilike to.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Završila se ova prva proba, realno niko nije ostavio wow efekat ali niko nije ni loš. Naravno treba imati na umu da ovo snima neko ko je na očajnoj poziciji za TIk Tok tako da nismo bog zna šta ni videli. Danas počinju druge probe i iz njih ćemo videti isečke onakve kakvi će biti u live. To će nam dati jasniju sliku jer u ovim prvim snimcima nismo mogli videti video efekte i slične stvari koje su samo za TV prenos.

 

Ranije sam pisao da se od ove godine glasa odma čim počne prvi izvođač da peva ali sada čujem od nekih YT-era da to ne važi za 1/2. To nam naravno ne odgovara. No možda vest nije tačna.

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

 

Zadržala je onu grafiku na podu koja pun pogodak. Osim toga sve deluje isto osim onog kamena koji je malo poboljšan. Na nekim slikama sam video da između dva refrena na bimu iza idu gromovi pošto onaj light show na PZE mnogima nije seo, a nisu skontali da to predstavlja gromove. Iskreno mislim da neće biti promene kvote jer ovo su tehničke promene koje neće bitno uticati na njene šanse, osim ako drugi ne ukake ili značajno poboljšaju svoje nastupe.

 

 

Ukrajinke su značajno promenile nastup što se na onom prvom klipu nije mogli ni pomisliti. Zato su ovi klipovi što sad dobijamo mnogo važniji. Ovo deluje odlično i ona zvuči odlično. Definitivno za top 5.

 

Ostali ili isti ili za nijansu bolji/gori. Slovenka ide na neku simulaciju golotinje, ovo će se svideti tinejdžerima 🙂 . Inače je Slovenka vrlo interesantna ličnost, dosta pažnje je dobila na ovim žurkama, novinari je baš vole. Ono što meni nije jasno je da za pobedu ona ispred nas sa kvotom a za prolazak u finale ispod nas.

Link to comment
Share on other sites

On 4/26/2024 at 12:21 PM, McLeod said:

Kladionice trenutno jako lose cene Evroviziju a razloga ima mnogo. Prvi razlog je sto konstantno precenjuju znacaj Spotifyja koji je gotovo potpuno nebitan za rezultat. Drugi razlog je sto se vezuju za ispoliranu traku, a ne za uzivo nastup. Treci razlog je potcenjivanje preporuka koje ce imari ziri vezano za preterano koriscenje backing tracka. Od kako je to dozvoljeno, ziri svima koji to ekstenzivno koriste daje mnogo manje poena od ocekivanog. S tim u vezi, "favoriti" koji sigurno nece biti ni blizu pobede su Holandija, Belgija, Litvanija. Najbolje je hvatati ko ce uci a ko nece u finale tu ima dosta value betova, na primer da Moldavija i San Marino ulazi u finale, a da Austrija ne ulazi. Ima jos, napisacu detaljno review sutra.

Šta znači ispolirans traka?

Matrica?

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Klotzen said:

 

Zadržala je onu grafiku na podu koja pun pogodak. Osim toga sve deluje isto osim onog kamena koji je malo poboljšan. Na nekim slikama sam video da između dva refrena na bimu iza idu gromovi pošto onaj light show na PZE mnogima nije seo, a nisu skontali da to predstavlja gromove. Iskreno mislim da neće biti promene kvote jer ovo su tehničke promene koje neće bitno uticati na njene šanse, osim ako drugi ne ukake ili značajno poboljšaju svoje nastupe.

 

 

Ukrajinke su značajno promenile nastup što se na onom prvom klipu nije mogli ni pomisliti. Zato su ovi klipovi što sad dobijamo mnogo važniji. Ovo deluje odlično i ona zvuči odlično. Definitivno za top 5.

 

Ostali ili isti ili za nijansu bolji/gori. Slovenka ide na neku simulaciju golotinje, ovo će se svideti tinejdžerima 🙂 . Inače je Slovenka vrlo interesantna ličnost, dosta pažnje je dobila na ovim žurkama, novinari je baš vole. Ono što meni nije jasno je da za pobedu ona ispred nas sa kvotom a za prolazak u finale ispod nas.

Čitala sam za Ukrajinu da im neko ko radi u Holivudu radi i nastup, plus je pesma dobra.

Nisam videla Angelinu.

Link to comment
Share on other sites

 

Dosta videa je skinuto sa YT juče. Evo ovde sve druge probe od juče. Denserske pesme će sve biti uz igru što je odlična stvar. Irkinja izlgeda odlično, bolje i od spota. Svaka čast za njen tim, najveće unapređenje koje sam video. Hrvat je popravio pevanje to će biti dodatni poeni kod žirija u finalu što me je napotrebnije jedino treba imati na umu da on nije pevač i da će ga možda strefiti trema kada izađe pred publiku i TV. Finci su unapredili jaje, verujem da će da dotegnu dosta drugih stvari. Azeri i Australija imaju isuviše praznu binu, Australija je trebala malo življi stage da napravi njihova pesma to omogućava. Portugalka nije ništa menjala, ali realno i nema šta da menja. Odlično ukomponovani denseri u baladu i na žalost klaće se sa našom za glasove. Možda čak i obe propadnu u tom klanju.

 

Angelina nije imala prvu probu umesto nje je bila neka nepoznata osoba koja je radila probu. Ono što je čudno je da ta proba nije ni bila zakazana tako da je moguće da je to neka njihova interna proba koja nema veze sa ESC. Nažalost i taj snimak je obrisan, izgleda da je ceo kanal koji je prenosio te video materijale obrisan 🙂 . Ako je to nastup dosta mračan stage, što je čudno jer je spotu dosta svetla, na bini sa 4 druge osobe. Videćemo večeras kada imaju oficijenu probu.

Link to comment
Share on other sites

Nije nezakazana, to su tzv. stand-in probe gde samo gledaju gde se stoji, kako izgleda na kameri itd. Ima da se nadje dosta od proslih godina, recimo Holandjanka neka za Go A - Shum je imala pet minuta slave jer je pevala celu pesmu na ukrajinskom. Kaleen je bila stand-in za Eleni Foureiru recimo, ima da se nadje na netu, itd. Ali su to neoficijelne probe i niko osim ultra fanova ne obraca paznju. Mislim da automatski finalisti kasnije krecu sa probama.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pustili su i drugu probu big 5 + Svedska, Britanija dobar koncept ali malo krindzi, Svedska ocekivano ultra ispolirana i najbolje izgleda. Gledam komentarisu neki za nas i Sloveniju prvenstveno da je preveliki stejdz, a onda vidis Svedsku i kako se to koristi jbg. Isto, uglovi kamere su besplatni, 90% zemalja ne koristi sta ima na raspolaganju.

Link to comment
Share on other sites

Sutra pocinje, evo za one koji ce svracati do kladionice 🙂 Najbolju ponudu ima Admiral posle Meridijana, koji nikako ne preporucujem jer se raspadaju i jer storniraju tikete za slobodnu igru koju prethodno odobre.

 

Igra top 10: Ovde nema neke preterane vrednosti iskreno. Norveska i Irska su na 2.50, ja sam igrao Norvesku, 6/10 ulog. Irska mi je na 5/10, znaci u sustini mislim da obe mogu da dodju.

 

Igra top 5: Grcka 3.75 na 2/10, Norveska 10 na 1/10. Mislim da vredi probati Norvesku ovde, Grcka na ovu kvotu mi nije bas privlacna, mada mislim da obe pesme mogu da zavrse u top 5.

 

Qualify for the final Yes/No: Ovo je najbolja igra i najveca vrednost moze ovde da se dobije.

 

Luksemburg Ne 5.20 2/10 - ovo ne verujem da ce da dodje iskreno, ali na ovu kvotu vredi probati. Zatvaraju polufinale i sve ce da urade da ih uguraju jer nisu bili tu 30 godina, ali pesma je objektivno sranje, plus zvuci totalno zastarelo, kao neki evrovizijski hitic od pre 15 godina koji eventualno zavrsi u top 10. Znaci jos jednom, ne mislim da ovo dolazi, ali zbog bezobrazno visoke kvote vredi probati.

 

Kipar Ne 5.00 - 4/10, sa druge strane, ovo realno moze da se desi, takodje odlicna kvota. Kipar u poslednje vreme retko prolazi u finale, imajuci u vidu kako ih cene. Recimo pre dve godine nisu uspeli, mislim da je kvota bila tipa 7.50 da nece proci.

 

Malta Da 5.00 - 2/10, ovo je ista prica kao Kipar, samo obrnuto, imace efektan nastup, od svih dance pesama mislim da Sara daje najvise na sceni, iako pesma nije nesto.

 

Belgija Ne 4.50 3/10, za ovo mi je realno krivo sto nisam igrao kad je kvota bila 9, ova pesma je najvece potonuce posle uzivo izvodjenja, posle spota je bio cak favorit za top 5 u finalu jedno vreme. Bice na granici da prodje u finale.

 

Austrija Ne 4.20 - 6/10, za ovo sam poprilicno siguran da ne prolazi, takodje poprilicno potonuce, iako nikad nisu bili favoriti za vise od top 10. Devojka odlicno izgleda, ali nema harizmu, niti igra nesto posebno, a pesma je autotune komplet, plus zastareli dance devedesetih. Ne verujem da ce taj zvuk proci dobro.

 

San Marino Da 4.30 - 8/10, ovo mi je fiks dana. Za one koji ne znaju, ovo je grupa iz Spanije, a u ovom polufinalu glasaju i Italija i Spanija. Plus je rok pesma sto se razlikuje od ostatka konkurencije i vizuali i ono sto smo videli do sad na sceni deluje jako dobro.

 

Poljska Ne 3.85 - 7/10, za nijansu manji fiks. Sve suprotno od San Marina, nebeski krs od staginga, ocajno zvuci devojka uzivo, pesma je potpuni meh, neki isprani pop od pre desetak godina.

 

Portugal Ne 2.60 - 4/10, i u ovo sam poprilicno siguran, maksimalno dve pesme od trija Srbija/Slovenija/Portugal prolaze, a cenim da mi i Slovenija zbog medjusobnog davanja glasova imamo vise sanse.

 

Top Big 5 - Francuska 2.95 - 2/10, ovo stavljam cisto jer kvota ima value, mada nisam siguran da ce se desiti. On moze da pobedi cak u ziri glasanju, jer je poznat pevac i dobro peva (pesma mu je sranje), egal mi je sa Italijom ko ce biti bolji, tako da je kvota prevelika na njega, ali opet ne dovoljno visoka da se nesto preterano zateze.

 

Pobednik polufinala 2 Grcka - 20.00 1/10, ovo cisto da vam ne bude zao da probate. Bice u top 3 Grkinja ovde skoro sigurno, mislim da ima neke sanse i da osvoji, jer ja ne verujem da su Holandija i Svajcarska tako veliki favoriti.

 

Top Nordic country Norveska 2.65 - 7/10, u ovo sam vrlo siguran, ne verujem da ce Svedska biti ispred njih.

 

Pobednik Hrvatska 3.00 - 3/10, nema mi vrednost iskreno, ako hocete da probate Norvesku, kvota je 70.

 

 

 

 

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Da dodam eventualno probati sa Danskom da prolazi. Ta pesma je objektivno bolja od pola ovih što su navodno sigurni ali kažu da devojka ne peva ubedljivo i da je zato kladioničari ne vole. No nije ni Poljakinja prošle godine pevala dobro pa je rutinski prošla a u finalu uzela 80 i nešto poena od publike.

 

Sutra igrajte Srbija ne prolazi. Nažalost to nije nerealno, biće vrlo gusto da prođe. NAravno ja i dalje mislim da ćemo proći jer Australija ima prosečan stage tako da to neće pogurati tu pesmu a Sloveniji neće biti dovoljno to što će dobiti od nas i Hrvata nešto poena tako da će joj trebati poeni i od ostalih a oni baš i nemaju mnogo gastosa. No naša i Portugalska pesma su takve da ili će osvojiti slušaoca ili će ga totalno odbiti tako da to kod publike može da stvori odbojnost. Slovenija i Australija su modernije pesme koje mogu da se svide većem broju ljudi i da to ih to progura u finale. No nadajmo se da samo strepim bez razloga. No ako igrate "Srbija ne prolazi" ako puknemo dobićete lovu, ako prođemo bar ćete imati neku utehu 🙂

 

Pitah ove moje iz Berlina da li će glasati na ESC kaže sestra "Neću jer su namerno oborili Breskvicu", pokušao sam da je malo obrlatim pričom  o cvetu Ramonda ali mislim da nisam uspeo 🙂 Moraće @Eddard ovu urbaniju publiku malo da pogura 🙂

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...