Jump to content

Mladenovac 04.05.2023 - nastavak crne hronike


Recommended Posts

3 hours ago, Perkos2 said:

U selima gde je Blažić pucao i ubijao ljude traje pretraga tarena pošto je ubica vešto negde sakrio oružje iz kojeg je izvršio krivično delo. Ako ne nađu automat iz kojeg je pucano olakšaće posao advokatima odbrane.

 

Au bre... pa njega su uhapsili 70 kilometara dalje, mogao je da ga baci s mosta u bilo koju reku usput, u selu će ga naći na kukovo leto.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stiletto said:

 

Au bre... pa njega su uhapsili 70 kilometara dalje, mogao je da ga baci s mosta u bilo koju reku usput, u selu će ga naći na kukovo leto.

Mora da pretresu svuda gde se kretao a on ih zavlači da kupi vreme svojima da pušku već negde istope i nema dokaza

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prijateljica koja ima unuku u II razredu Ribnikara kaze da je proci ulicom i pored skole strasno, da bi i kamen proplakao. Nece pustiti dete u skolu jos neko vreme, poduze. Kaze da bi najpametnije bilo  ucenike osnovne skole raspustiti, zakljuciti ocetene u zatecenom stanju i zavrsiti za njih skolsku godinu. 

Zaista, maorbidno je vrtiti decu tamo gde su im pobijeni drugovi tako brzo. Jos jedan kadar necovecnosti ovog rezima. To tako lici na ovu vlast, sto rece profesor sociologije iz Nisa, nekrofilnu vlast. 

Edited by Pletilja
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Chaos Is Me said:

Nije neophodno da pronađu oružje da bi ga osudili. 

Naravno...osim što je priznao, što kasnije može da negira prilikom sudjenja i da tvrdi da mu je priznanje bilo iznudjeno i pod pritiskom,a to većina upotrobljava na Sudu, postoje mnogi svedoci, DNK na licima mesta gde je boravio i odakle je pucao, verovatno su mu radili i "Parafinsku rukavicu" na barutne gasove, koliko god to zastarela metoda i prema mišljenju stručnjaka ne 100% pouzdana, ali će je Sud zasigurno uvažiti...imamo i svedočenje taksiste kog je oteo, a za to je predvidjen zatvor do 12 godina.....itd....itd...

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Constantin said:

U.B. je ukrao auto u Šepšinu. Nakon toga je oteo taksistu.

 

Tako piše u nekim tekstovima, ali ne piše kada, on je u Malom Orašju izašao iz auta i pucao, jel to taj, ukradeni auto ili je vozio drugi pa ga promenio. Taksi je oteo na naplatnoj rampi, prometno mesto, da li je ukradeni auto ostavio kod NR ili negde dalje?
Ne očekujem da sve informacije iz istrage budu objavljene odmah u štampi ili medijima, ali bi valjalo da ono što se objavljuje bude tačno...

Link to comment
Share on other sites

Sinoć sam gledao na TV izjava, uživo, vlasnika automobila. Čuo je da neko pali auto u garaži. Kaže, "pomislio sam moj ćale" i nije reagovao. Kad se pojavio ćale, inače žive, kako sam razumeo u istoj kući, pozvao je par drugara da proveri da nisi oni pozajmili auto. Onda je sa svojom suprugom i još dvojicom (kum li beše, ne sećam se) krenuo da traži auto po svom i okolnim selima. Kaže da je bio napunjen naftom do vrha. Kaže da je izašao na auto put kad je saznao šta se i kako dešava, a kad je kod naplatne rampe ugledao svoj auto, opkoljen policijom, izašao je na Mali Požarevac i krenuo put kuće. E onda kaže, nisam mogao da udjem u svoje selo, jer je policija  blokirala ulaz, pa sam morao preko polja, okolnim putevima da dodjem do kuće. To je otpilike to, oa povezuj.

 

Meni je "zanimljiva" ova blokada sela, vlasnika auta...kako je on ušao okolnim putevima, tako je ovaj U.B. mogao da izadje iz istih.

 

Pominjao se kroz vesti to veče Mercedes, pa ja kad saberem vlasnika i priču, cenim da je to bila 123 200D,(to je moja pretpostavka), a i ako je bila punog rezervoara, ovaj je ostavio i oteo taksistu, jer je prespora za ovakve poduhvate s obzirom da je nameravao da auto-putem ide ide do Batočine,.pa dalje do Kragujevca....jeste da postoji i to da su mnogi znali i  imali opis kola, ali ovaj bizgov mi ne odaje utisak intelegentne osobe da bi mu to palo na pamet.

 

Čini mi se da vlasnik auta nije baš sve autentično preneo i da tu malo ima šupljine oko njegove izjave, ali nadam se da oni, kojima je to posao, će odraditi kako treba.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Constantin said:

Pominjao se kroz vesti to veče Mercedes, pa ja kad saberem vlasnika i priču, cenim da je to bila 123 200D,(to je moja pretpostavka), a i ako je bila punog rezervoara, ovaj je ostavio i oteo taksistu, jer je prespora za ovakve poduhvate s obzirom da je nameravao da auto-putem ide ide do Batočine,.pa dalje do Kragujevca....jeste da postoji i to da su mnogi znali i  imali opis kola, ali ovaj bizgov mi ne odaje utisak intelegentne osobe da bi mu to palo na pamet.

 

Bilo bi logično to, autoputem do Batočine, ali kolega taksiste kaže da su svratili do Uba, ostavili ptnicu iz taksija, pa nastavili ka Kragujevcu. To podrazumeva da su krenuli u suprotnom smeru, autoputem, onda su imali niz alternativa, mažda čak i bez izlaska na autoput, to bi značilo polukružno kod naplatne rampe, pa opet niz alternativa.

 

Link to comment
Share on other sites

 
Bilo bi logično to, autoputem do Batočine, ali kolega taksiste kaže da su svratili do Uba, ostavili ptnicu iz taksija, pa nastavili ka Kragujevcu. To podrazumeva da su krenuli u suprotnom smeru, autoputem, onda su imali niz alternativa, mažda čak i bez izlaska na autoput, to bi značilo polukružno kod naplatne rampe, pa opet niz alternativa.
 
E ne znam za Ub i putnika, to prvi put čujem jbg...

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Constantin said:

E ne znam za Ub i putnika, to prvi put čujem jbg...

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

To su, navodno, reči nekog kolege i prijatelja od taksiste, taksista je u šoku i ne komunicira sa novinarima. Kažu i da nije mogao sam da vozi nazad nego je pozvao kolege da neko dođe po njega, što je i razumljivo..

7 minutes ago, Kronostime said:

Prema Ubu su mogli i Ibarskom magistralom, pa preko Rudnika ka Kragujevcu.

Naravno, a do ibarske ima desetak varijanti.

Kuda je prošao nije, samo po sebi, bitno, ovde se prozivala policija, kako to 500 specijalaca a čovek im umakao, ne ma nigde satnice, hronologije događaja, da li je umakao iz "obruča" ili je policija kasno stigla, ili su to, donekle, razumljive informacije za skretanje pažnje begunca.

Opet, meni ne smeta manjak informacija dok istraga traje, sve do podizanja optužnice, smeta mi višak poluinformacija, nagađanja, evo i ovih naših.

 

Link to comment
Share on other sites

Meni je malo njegova priča nategnuta, kad naidje na svoj auto opkoljen policijom, on samo produži i ne javi bar telefonom policiji da je to njegov auto. I izjavio je da nije video da li je nekog bilo u autu. Drugo, kad je pošao da traži auto, nije prijavio policiji, bar ne kaže da jeste.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Constantin said:

Meni je malo njegova priča nategnuta, kad naidje na svoj auto opkoljen policijom, on samo produži i ne javi bar telefonom policiji da je to njegov auto. I izjavio je da nije video da li je nekog bilo u autu. Drugo, kad je pošao da traži auto, nije prijavio policiji, bar ne kaže da jeste.

 

Da, šupljikavo je i ako je to stvarno njegova priča, mada nije čudno da se čovek u takvoj situaciji pomalo pogubi, a tek ako je to što čitamo ili čujemo prepričana njegova piča, onda je sve jasno. Ništa novinari ne otkrivaju, iznose nepovezane reči i rečenice kako su načuli.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Div said:

 

Da, šupljikavo je i ako je to stvarno njegova priča, mada nije čudno da se čovek u takvoj situaciji pomalo pogubi, a tek ako je to što čitamo ili čujemo prepričana njegova piča, onda je sve jasno. Ništa novinari ne otkrivaju, iznose nepovezane reči i rečenice kako su načuli.

 

Ne pratiš :s_d: rekoh, čovek se uživo uključio se video poziv, u program.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Policija je uhapsila Radišu Blažića, oca Uroša Blažića, osumnjičenog za ubistvo osam osoba u Malom Orašju i Duboni, saznaje "Blic".

[Pukovniku] Radiši Blažiću, bivšem pripadniku Vojske Srbije, određeno je zadržavanje do 48 časova.

https://www.blic.rs/vesti/hronika/blic-saznaje-uhapsen-otac-ubice-iz-mladenovca/tt7zysb

Edited by erwin
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Da, sećam se da su ga prvo proglasili mrtvim, pa onda demantovali. To se dešava kad se novinari informišu po Tnjiterima i FeZbucima. Ne znam da li bi takvi umeli da izveste i da li napolju pada kiša ukoliko to ne piše na društvenim mrežama.

Link to comment
Share on other sites

Tako je...prvo su objavili da je umro, a onda je to demantovano i prenešeno vest da slavi slavu. Ako je tako, onda je jasno o kakvom se čoveku radi. Ne mislim da ga treba uhapsiti zato što je govno od čoveka, već je evidentno da postoji njegova objektivna odgovornost.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Constantin said:

Tako je...prvo su objavili da je umro, a onda je to demantovano i prenešeno vest da slavi slavu. Ako je tako, onda je jasno o kakvom se čoveku radi. Ne mislim da ga treba uhapsiti zato što je govno od čoveka, već je evidentno da postoji njegova objektivna odgovornost.

Ne može on da odgovara po objektivnoj odgovornosti, može za konkretna dela, činjenje ili nečinjenje.

 

9 minutes ago, DJ_Vasa said:

Moram da priznam da ni to za slavu ne verujem. Novinari koji moraju da pročitaju šta kaže Tnjiter da bi napisali kakvo je vreme napolju nemaju moje poverenje.

Izvor za tu informaciju je njegova komšinica na FB, barem sam tako pročitao.

Link to comment
Share on other sites

U tom kraju između tih sela ima raznih puteva i puteljaka tako da je ubica mogao brzo da se spusti do auto puta i džaba je onda bilo što je stiglo dosta policajaca on je već bio van njihovog domašaja. Što se tiče "informacija" koje se puštaju oko porodice pogotovo oca tu sve uzimajte sa rezervom, tatko nije naivan igrač i sigurno zna ili su ga podučili savetnici kako da najbolje zalude narod sa raznim pričama i podele javnost. "novinarčići" samo odrađuju zadatke.  

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...