Jump to content

Svastara


zoe Bg

Recommended Posts

24 minutes ago, gggggggg said:

ja sam stavio samo lesnike, neki holandski kakao, i eritritol.

Bukvalno sam htela da pitam sta sem ta tri sastojka. :classic_biggrin: Nema sanse da ne valja, lesnici su zakon. 

 

24 minutes ago, Milica said:

ravnopravno sa njom domaci dzem od sljiva s aromom ruma (pravila ja sama:smiley53:

Auuu :59: ja sam stavljala cokoladu za kuvanje, lepo je ali rum i sljive zvuci predobro :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, vanjabarsa said:

kad smo kod eritritola, moj brat studira u tokiu i nije imao pojma da japanci cokolade , bombone , dzemove i ostale slatkise spremaju upravo sa njim.kad je otisao prvi put i kupio cokoladu, smucila mu se dok mu kolege nisu rekle da 90% slatkisa je bez secera .

Jadni mali Japanci :classic_unsure: u stvari mom drugu je bilo jos gore nego njima. Kaze, kad je bio mali pa im dodju gosti i donesu cokolade njemu i sestri, morali su da ih ostave na sto ispred tate tako da kad gosti odu on ih uzme i demonstrativno baci u kantu za smece, a on i sestra u plac:cry:

  • Tuzno 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Milica said:

Jadni mali Japanci :classic_unsure: u stvari mom drugu je bilo jos gore nego njima. Kaze, kad je bio mali pa im dodju gosti i donesu cokolade njemu i sestri, morali su da ih ostave na sto ispred tate tako da kad gosti odu on ih uzme i demonstrativno baci u kantu za smece, a on i sestra u plac:cry:

 

Tako sigurno i Djokoviceva deca prolaze :classic_sad:

  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Boxy said:

Kako smo od tako lepe teme kao sto su palacinke stigli do heljde :ajme:

 


Vidis sta su ti pravi Nolo fenovi 😄 palacinke sa heljdom i kurkumom, home-made healthy nutela i ostale zajebancije.

 

Nikad mi to nije bilo jasno, jesti/praviti healthy losu kopiju necega... to da valja, to bi tako bilo i izmisljeno a ne cekalo neke jetzedjokovic.

 

 

 

 

11 hours ago, vanjabarsa said:

kad smo kod eritritola, moj brat studira u tokiu i nije imao pojma da japanci cokolade , bombone , dzemove i ostale slatkise spremaju upravo sa njim.kad je otisao prvi put i kupio cokoladu, smucila mu se dok mu kolege nisu rekle da 90% slatkisa je bez secera .


Katastrofa... nije dzabe izmisljena poslovica “never nuke a country twice”

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

sasvim slucajno od prijatelja iz srbije (cije dete operisano u becu od karcinoma nadbubrezne zlezde ) sam dobila informaciju da im je hirurg , jedan od najboljih u evropi, kad su pricali o higijensko dijetetskom rezimu postoperativno preporucio samo cokoladu " najlepse zelje " iz srbije i da on ima saznanja da je to cokolada sa najmanje negativnih aditiva u evropi.nikakve nutele, milke , toblerone .....

  • Like 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

posle ovolike price o klopi sinoc ja bila entuzijasticna i trazeci neki recept na internetu naletim na ovaj za pravljenje originalnog francuskog bageta,´. ja reko': hajde da probam.

elem, treba vise od 4 sata da se naprave!

hvala lepo! odmah sam odustala. nemam toliko vremena za bacanje, pa makar se radilo i o francuskim bagetima! :lol_2:

 

Edited by wwww
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, wwww said:

hvala lepo! odmah sam odustala. nemam toliko vremena za bacanje,

To ti kazem :thumbup:
Jelo cije spremanje daleko premasuje njegovu vrednost kod mene nece ugledati svetlo dana..moze prvi put,jednom..

Nego..bas na tvoju "preporuku" iz perioda prvog korona talasa (taj je bio zajednicki svima :classic_biggrin:) spremih govedinu Stroganoff. Uh,to je bilo super na prvu..i dalje je. :thumbsup:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...