Jump to content

McLaren MCL60 2023


Radoye

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

https://www.racefans.net/2023/05/07/mclaren-slowest-in-miami-but-how-quick-could-aston-martin-have-been/

 

Quote

That leaves McLaren as the slowest team in terms of outright pace this weekend, beaten by AlphaTauri, who were just seven-hundredths of a second quicker. After that there was a significant chunk of time – over half a second – to the next team, Williams.

 

Ovako spori nismo bili još od Hondinih dana... Sada smo ruku pod ruku sa Wilijamsom, takođe nekada pobedničkim ekipom.

 

Kontam da Noris i njegovi agenti gledaju kako da se izvuku iz ugovora i pobegnu u jači tim. Iskreno šteta takvog talenta da tavori na začelju.

 

Kakav je tek "facepalm" za Pijastrija koji je grebao i sudio se da pobegne iz Alpina kod nas. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Drago said:

Kakav je tek "facepalm" za Pijastrija koji je grebao i sudio se da pobegne iz Alpina kod nas.

 

Nije se on grebao i sudio da predje zbog performansi nego zato sto Alpin nije imao nikakvu nameru da ispostuje ugovor i stavi ga u F1 bolid. Da nije u Meklarenu sad bi jos uvek sedeo na pitvolu i ladio jaja. Jednu sezonu je vec presedeo, sve preko toga bi ga verovatno trajno udaljilo od F1.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

https://racer.com/2023/06/13/working-with-a-new-manufacturer-in-26-not-worth-the-risk-mclarens-stella/

 

Quote

McLaren views the potential of working with a brand new power unit manufacturer in 2026 as a risk that is not worth taking compared to extending its partnership with Mercedes.

 

Team principal Andrea Stella said over the Spanish Grand Prix weekend that McLaren is “quite advanced” in its talks with Mercedes about continuing its current partnership from 2026 onwards, following exploratory discussions with Red Bull Powertrains. While there was also interest in working with Audi before it opted to make Sauber its works team, Stella said something along the lines of the Aston Martin deal with Honda – an already-proven current supplier – is the ideal scenario for a team in 2026.

 

Link to comment
Share on other sites

Meklaren planira da putem apdejta na naredne tri trke prakticno potpuno redizajnira bolid:

 

https://www.racefans.net/2023/06/17/mclaren-to-introduce-fundamental-redesign-of-car-over-next-three-races/

 

Quote

McLaren plan to completely overhaul the design of their MCL60 with a series of upgrades which they will introduce over the next three races.

...

Stella said yesterday the team is now planning an extensive overhaul of its under-performing car. The first batch of parts will be introduced during the next round at the Red Bull Ring, which is the second sprint event of the year, leaving them only a single hour of practice to evaluate them before the competitive sessions begin.

 

Further parts will be introduced in the British Grand Prix at Silverstone and the Hungarian Grand Prix at the Hungaroring.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

https://www.racefans.net/2023/06/29/mclaren-bring-upgrade-a-race-early-for-norris-only-in-bid-to-boost-points-haul/

 

Quote

McLaren have introduced an upgrade for their car one race earlier than planned, but only Lando Norris will be able to run it.

 

The team originally intended to bring its latest specification for both drivers at the British Grand Prix next week. However Norris confirmed they were able to produce enough of the new parts for him to run a significant amount of the upgrade at this weekend’s Austrian Grand Prix.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo ga boje za Sliverston:

racefansdotnet-21-07-03-19-03-31-1-1536x

 

Vidim marketing radi punom parom, valjda ce i ostali da se probude pa da za Silverston budu spremna oba bolida u najnovijim specifikacijama. Ili su ipak boje najbitnije?

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Drago said:

Hrom boja bruka dobro stoji na Meklarenu da ovu papaju čini još odbojnijom. 

 

Šta bi tek bilo kada bi se vratili u full hrom liveriju. ❤

 

Mogli bi caskom i Ferari da vrate u zutu ili plavu...

Link to comment
Share on other sites

Pisao sam vec negde, najlepsi McLaren bolid je onaj koji su vozili Hakkinen i Coultard na pocetku ovog veka. To je onaj bolid sa belim vrhom i crnim dnom.

 

Ne znam zasto su presli na ove drecece boje? Verovatno zbog sponzora, jer, koliko ja pamtim, njihov nadimak je bio "srebrne strele".

Link to comment
Share on other sites

Ta sivo crna boja je tada bila zbog sponzora Westa (pre toga su bili crveno beli zbog Marlbora). Narandzasti su bili krajem '60 ili pocetkom '70, mada mislim da nije ta boja dugo trajala, ali narandzasta sigurno ima jacu tradiciju od srebrne 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U F1 su boje tima bile diktirane sponzorima - prvo Yardley, onda Texaco, Marlboro, West pa Vodafone... U svim ostalim serijama - IndyCar, CanAm, F5000, F2 - fabricki Meklareni su uvek bili papaja narandzasti. To je tradicionalna nacionalna trkacka boja Novog Zelanda (odakle je bio Brus Meklaren), kao sto je italijanska crvena, francuska plava, britanska tamnozelena, nemacka srebrna, americka teget sa belom prugom itd.

 

afa42d2ab0cff5d614700ca7fcfa8287.jpg

F1

 

2b46ba836d8b37bde672f4748d4902d5.jpg

IndyCar

 

IMG_6039-scaled.jpg

Can-Am

 

T-Rush-72-McLaren-M22-3.jpg

F5000

 

mclaren-M4A-101.jpg

F2

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ne zamerite, ali se ne secam tih narandzastih bolida.

 

Ti bolidi na kojima je pisalo West su za mene bili najbolji u to doba (pocetak 21. veka) i nekako sam je vezao za McLaren.

 

I ona Williamsova plavo bela kombinacija kada je Kubica vozio je bila mnogo lepa kombinacija.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam odrastao uz ove:

 

7d0cb49e157c9e3c9d4f6d511ff4f6e5.jpg

 

tumblr_ous7q5MAEW1t8eod7o1_1280.jpg

 

e515d479af4046a31eebae5943dd2b7b.jpg

 

9c1c0489d06aa39dba87ea4ee78c3254.jpg

 

Cak i ovi, a i oni sivo-srebrni West posle njih, imali su negde papaja boju - svaki trkacki Meklaren ikada proizveden nosi tu boju pa makar i negde sa unutrasnje strane gde se ne vidi i ne remeti sponzorsku semu... 🙂

  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1972, prvi Meklaren bolidi koji su nosili semu sponzora:

 

6bdd87f8f4a0cd9878a5de35082981b9.jpg

 

1997. je bila prva sezona sa West sponzorstvom:

 

mclaren_formula-1_1997_photos_1.jpg

 

2006. prvi hromirani bolidi:

 

Mclaren-F1-2006-1.jpg

 

2015. je dosla Honda :ajme: a sa njom i nova grafit sema:

 

dcd1508my455.jpg

 

2017. nakon sto je Honda razjurila sve sponzore i dovela tim na rub opstanka akcionari su izvrsili puc i iz tima udaljili Rona Denisa. Promenjena je sema imenovanja tima (izbaceno je Denisovo P4 / Project Four) i vracena papaja. Od naredne sezone raskinuto je i sa Hondom i sad smo tu gde smo...

 

C5bPF67WcAAPVTl.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ne samo sto su to originalne boje McLarena, vec su i najlepse, a ovaj trenutni bolid, ako bi se samo po izgledu ocenjivao, odneo bi ubedljivu pobedu. Nazalost, performanse su ono sto je najbitnije.

 

Svakako, lepo je videti ove istorijske podsetnike od dva-tri fanatika formule 1 koje imamo na ovom forumu i ja sam pocastvovan da delim ovu pasiju sa njima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Predvidjanja Tima Gloka 🙂 

 

Jebiga, za ocekivati je da kod Landa ima nervoze, on se obavezao na duze staze a do sada saradnja nije bila na sjajnom nivou u smislu rezultata. S druge strane, Oskaru je ovo ruki sezona a vec pokazuje dobre performanse.

 

Ne bih voleo da Lando ode u RBR jer bi patio pored egomanijaka Maksa. Bio bi to jos jedan potrosen talenat. Po meni, njemu je najbolje da ostane u Meklarenu i ceka bolja vremena. Jer ostali timovi su zacementirani. RBR ima Maksa, Mercedes je vec ulozio u Russella, Ferrari u Leklera... Ne znam. Tako mi se cini.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, John Terry said:

Ne bih voleo da Lando ode u RBR jer bi patio pored egomanijaka Maksa. Bio bi to jos jedan potrosen talenat. Po meni, njemu je najbolje da ostane u Meklarenu i ceka bolja vremena. Jer ostali timovi su zacementirani. RBR ima Maksa, Mercedes je vec ulozio u Russella, Ferrari u Leklera... Ne znam. Tako mi se cini.

 

Navodno Lando je vidjen da zameni Hamiltona u Mercedesu kad ovom istekne ugovor na kraju 2025. - ovo mu je valjda zadnje obnavljanje bilo, ici ce u penziju. Mercedes bi onda imao ubitacan duo Rasel - Noris a Meklaren bi bio u problemu, Pjastri je dobar ali nema nikoga u planu pored njega. Planiran je bio Palu, da se pozajmi Vilijamsu dotle da se aklimatizuje na F1, ali evo predomislio se i odlucio da ostane kod Ganasija da bude sledeci Skot Dikson...

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Radoye said:

 

Navodno Lando je vidjen da zameni Hamiltona u Mercedesu kad ovom istekne ugovor na kraju 2025. - ovo mu je valjda zadnje obnavljanje bilo, ici ce u penziju. Mercedes bi onda imao ubitacan duo Rasel - Noris a Meklaren bi bio u problemu, Pjastri je dobar ali nema nikoga u planu pored njega. Planiran je bio Palu, da se pozajmi Vilijamsu dotle da se aklimatizuje na F1, ali evo predomislio se i odlucio da ostane kod Ganasija da bude sledeci Skot Dikson...

 

Pato?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...