Jump to content

Recommended Posts

5 hours ago, Vjekoslav said:

 

sunce ti žarovo, šta je ovo na čuvarkući? vanbračno dijete ljubičice i mačuhice?

luda kombinacija. :classic_smile: a predivno, što je najbitnije.

 

 

To se ljubičica uselila kod čuvarkuće u kuću.

Ima tih podstanara svake sorte, neki su dobrodošli, neki nisu.

 

 

IMG-20200318-064946.jpg

 

IMG-20200318-064546.jpg

Edited by Div
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Vjekoslav said:

 

 

 

9 hours ago, Vjekoslav said:

...Proljece...

 

Da, of jutros, oko 5 sati, i zvanično. Brine me prognoza vremena, od nedelje stižu mrazevi, sad kaže oko minus tri, juče je pisalo i minus osam. Šteta, mnogi cvetovi će izmeniti, neće dati plodove.

 

Edited by Div
Link to comment
Share on other sites

On 3/1/2020 at 9:31 AM, Vjekoslav said:

ne pamtim zimu bez snijega. doduse, ne govorim o onim starim zimama, kad je snijeg pao u prosincu a topio se u ozujku, ali da ga je posljednjih nekoliko decenija bilo bar po nekoliko dana u godini, to je fakat. medjutim ne i ove zime. barem ne tu kod mene u Slavoniji. a valjda nece sutra pasti?! 

 

Screenshot-2020-03-22-05-27-13.png

 

:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Div said:

Zemljotres u Zagrebu, izgleda nije naivno, ima li informacija sa lica mesta? Kako je u drugim gradovima, ima li štete, straha, panike?

 


Mama mog zeta, valjda mi dodje prija, je ispred zgrade sa svima ostalima, i cekaju. U njenom kraju nista nije sruseno, ali su im popadale stvari s polica i naravno, premrli su od straha. I sad se plase da se vrate u kuce. Uh, jadni ljudi, kao da je malo jedna nevolja.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Vidim na snimcima sa TV da ima oštećenih fasada, delimično srušenih balkona, urušenih krovova, gomila šuta spljeskala automobil, mogu misliti kako se osećaju ljudi, ne znaju od čega više da strahuju, od čega da se čuvaju.

Valjda je to bio glavni udar, da je najgore prošlo, a nadam se da niko nije nastradao.

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, vilhelmina said:

Nazalost jeste, petnaestogodisnje dete, kaze N1.

Strašno.

Vidim na index.hr, žene koje čekaju porođaj, evakuisane iz zgrade bolnice i čekaju porođaj u kolima.

 

Link to comment
Share on other sites

...

4 hours ago, Plavi Golub said:

Kog porekla je Medvednica, da nije vulkanskog? 

 

vrazjeg :classic_wink:

 

https://www.bib.irb.hr/685880

 

...

 

%C5%BEdrijelo-2-165x300.jpg

 

http://www.vikendom.hr/bidrovec-pd-gorscica-2/512/

 

zezali se ili ne, upravo je to podrucje (oko Markusevca i Cucerja) na jugoistocnim padinama Medvednice bilo sam epicentar ovog potresa. a izgleda i onog iz 1880. (maloprije cuo na Radio Sljemenu od dezurne seizmologinje). inace, Medvednica je predivna, ja sam ju jos kao studos isplaninario uzduz i popreko.

 

...

 

ovo je bio samo pokusaj, inace nemam ideju kako oraspolozit Zagrepcane. manji potresi ce neminovno uslijedit (a mozda i jaci potres, seizmoloska znanost tu fakat ne moze nista predvidjet), a oni moraju sjedit doma u hebenoj karanteni. dimnjaci, plinske instalacije, el. energija, grijanje, pitka voda, statika, sve je upitno u starijim zgradama i kucama. a vani hladno + ko za inat, udari jakog vjetra (sjeveroistocnjaka). pa jebote mili bog!

 

ne dajte se Vrageci! :heart:

 

 

...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

sad sam sat vremena razgovarao s (drugom) tetkom i braticem, oni su u Spanskom (noviji dio Zagreba). pa bolje su raspolozeni od mene. bratic je rano jutros bio u mesnici, i kad je pocelo drmat (drugi put) svi pobjegli van, a on ostao unutra da plati. a ovi drugi zdimili s mesom! :lol_2: dakle ludnica. s gospodinom tetkom nisam ni razgovarao, samo je u prolazu viknio "ja sam dobro!" (taj je u samoizolaciji vec 40 godina :classic_biggrin:). ali tetka kaze da ih je jutros protreslo "ko da su kartonske kutije". ostali su bez struje i grijanja, ali to je u toku dana vraceno u funkciju. novije zgrade, nije bilo stete. osim dakako povelikog stresa (sad su jos pod adrenalinom). veli tetka da je jutros ispred zgrade nasla susjedu (starija zena, zivi sama) kako drzi ruke prema Nebu i dere se "salji nam skakavce, ja sam spremna!". 

 

...

 

ako imate nekog u Zagrebu, nazovite ih, puno im to znaci. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Vjekoslav said:

 

 

ovo je bio samo pokusaj, inace nemam ideju kako oraspolozit Zagrepcane. manji potresi ce neminovno uslijedit (a mozda i jaci potres, seizmoloska znanost tu fakat ne moze nista predvidjet), a oni moraju sjedit doma u hebenoj karanteni. dimnjaci, plinske instalacije, el. energija, grijanje, pitka voda, statika, sve je upitno u starijim zgradama i kucama. a vani hladno + ko za inat, udari jakog vjetra (sjeveroistocnjaka). pa jebote mili bog!

 

 

 

Moram pohvaliti službe, dobro su se organizirali svi skupa.

Ove iz starijih zgrada, prebacuju u studentske domove.

Tak da nitko neće biti na cesti.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Vjekoslav said:

od ovih mojih na sjeveru grada ne dobivam bas vesele informacije. sestricna ne moze do bolnice mada sumnja da joj mala od jutros ima potres mozga?! kaze da je sve blokirano zbog korone ili sruseno?!

 

Bolnice su pretrpile štetu, pogotovo one starije.

U samom centru grada nije jednostavna situacija a većina bolnica je u centru, pogotovo nakon što su Dubravu očistili za koronu.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Vjekoslav said:

btw. kaze mi bratic da je prijepodne bila ludnica na benz. pumpama, neki zapalili na more neki u Slavoniju. pa ih lovila murija i vracala. 

 

Da a to nije dobro, da se ljudi našetavaju po HR. 

Ali razumljivo.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...