Jump to content

Grupa D (FRA, AUS, DEN, TUN)


Ko prolazi dalje?  

32 members have voted

  1. 1. Ko prolazi dalje?

    • Francuska
      31
    • Australija
      4
    • Danska
      28
    • Tunis
      2
  2. 2. Za koga cete navijati u grupi?

    • Francuska
      6
    • Australija
      3
    • Danska
      20
    • Tunis
      3


Recommended Posts

8 hours ago, Drug Crni said:

Zaboravio sam da odgovorim.
Takmicenje mozda jeste "tupavo",ali opet mislim da je bolje od besmislenih prijateljskih utakmica.

Za UEFA sigurno, od prijateljskih utakmica nemaju nikakav priod, a ovde skidaju krem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Umesto nekog zavrsnog osvrta na grupu hteo bih pre da izrazim razocaranje Danskom.

Pisao sam u postu kojim sam otvorio topik o njihovim vrlinama i manama. Spomenuo sam da nemaju vica u igri,da znaju da se muce jer im fali individualne kvalitete i kreativnosti i da to sve dolazi do izrazaja kada im protivnik zaustavi njihove automatizme u igri. Medjutim,da ce im te mehanizme pokvariti skromne ekipe poput Tunisa i Australije - to nisam mogao da pretpostavim.
Bili su bezopasni,bezidejni tokom vecine utakmica. Tek bi u pojedinim intervalima zalicili na reprezentaciju koja je u prilicnom uzletu poslednjih par godina. Paradoksalno, protiv najjaceg protivnika u grupi (Francuske) su odigrali svoju najbolju partiju na Mundijalu. Ponajvise su podbacili upravo oni igraci od kojih se ocekivala kreacija i golovi - Skov Olsen, Damsgard i Eriksen.

Postoji i ona strana medalje koja se odnosi na stvari koje nemaju direktne veze sa fudbalom: protest danske javnosti, fudbalskog saveza i navijaca prema FIFA zbog dodele prvenstva Kataru. To je mozda bila jedna distrakcija njihovih igraca od terena,ali mi nesto govori da bas iz tog razloga ovaj danski neuspeh nece ni biti shvacen previse tragicno.


 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...