Jump to content

Zivotinjski svet


Recommended Posts

On 2/12/2023 at 11:00 AM, Dragan said:

Konji na livadi ispred kuce, trce svoje male krugove, grizu drvene ograde, grle se vratovima, zainteresovano gledaju kada ujutro idem na posao, vole jabuke, muve koje ih napadaju, dosadne muve u kuhinji, komarci krvoloci, zujalice, pauci vredni pletaci tananih mreza, mravi u travi, Pako, pametni papagaj koji zna nekoliko stotina reci na nemackom i hrvatskom, 6 zlatnih ribica u akvarijumu, milion kokosaka ugusenih i spaljenih u Kini, lude krave isto ubijene i spaljene/zatrpane, fabrike za proizvodnju curki za americki neki vazan dan sa velikim telom i malim nogama, skuceni kavezi, hormoni, milioni zeceva ubijenih u lovu, najdraze jagnje moje sestre od strica servirano u cast gostiju, otvorene lobanje majmuna, razne kiseline u oci, iseckani udovi, nakalemljeni na drugo mesto, genetski eksperimenti, i opet fabrike za proizvodnju, sa anestezijom, cekic u glavu ili koser/cisto laka im ruka a noz ostar, krv sprica na sve strane, ukrstanje ovog sa onim, svinja koja se hladi u blatu pod mojim rukama dok joj krv tece iz vrata, kokoske cija glava ostaje u mojim rukama dok pomazem mami, ptica koju sam ubio iz vazdusne, ptica koju sam ubio kamenom sa 10m, nije htela da odleti, bezbroj leptirova, Sanco verno i pametno kuce, Duska stara kuja koja je umrla od starosti i slomila srce svojoj gazdarici (jos i danas joj zaiskri suza u oku), zebra finken koje se igraju u malom kavezu, kavez se prevrce i one odlecu, tupoizgledajuce milka krave na livadi, neuhvatljive lastavice, galebovi, sokolovi sto visoko lete, misevi po dvoristu i podrumu, borbe sa bikovima u areni, samo jedan izlazi ziv iz nje, srna pokraj ograde, zbunjeni zec na sred puta, zabe pre i posle kise, udarac pesnicom za jednog terijera ispred hotela Jugoslavije, tuzni slonovi u cirkusu i jos tuzniji tigrovi u zoloskom vrtu, medvedi u Bg zoo na 4x5 m, ribe koje se guse i umiru na palubi nekog broda, kitovi probodeni harpunom, rumeno kuvani rak, mrsave svete krave Indije, kobre koje plesu, Arturo persijski macak lenjo lezi na terasi povremeno lizuci svoje krzno, lisica, oci joj samo bljesnu na trenutak u tami, plemstvo koje ih goni i isteruje iz njihovih jazbina, natrpani kamioni svinjama, kravama, kokoskama putuju preko pola Evrope ne bi li stigle svezi na trziste, nezno rumeni steak na tanjiru, ili mleveno, pohovano, dobro grilirano...
svecana zrtva necijem gurmanskom stomaku...

Podsjetio si me ovim na Morrisseya, on ima film sa ΕΎivotinjama koji puΕ‘ta tokom svojih koncerata, sve horor do horora. Moz je oduvijek radikalni vegan.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

Podsjetio si me ovim na Morrisseya, on ima film sa ΕΎivotinjama koji puΕ‘ta tokom svojih koncerata, sve horor do horora. Moz je oduvijek radikalni vegan.

Da, neke slike su sigurno sa TV, ili novina, ali dosta od tih fragmenata su moje licno dozivljene i vidjene situacije.

Link to comment
Share on other sites

XYg7fQE.jpg
Β 

Vermillion flycatcher

Neobično ih je naΔ‡i u ovoj oblasti, pa je za mene bilo extra zadovoljstvo uslikati ih.

Unuk prepoznao čim je ugledao i őokirao me nanovo svojim znanjem o životinjskom svetu.

izrecitovao sve o vrsti uključujuΔ‡i i kako bih trebala da se oseΔ‡am sreΔ‡nom Ε‘to sam ih videla.

Vrlo su brze u letu i male, nije bilo lako. Ali njihove jarke boje na svetlosti pomognu da ih se prati.

Β 

Β 

  • Like 2
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...