Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Isiah Thomas je jedno 2x bolji, korisniji, zajebaniji, kreativniji, neprijatniji, vredniji igrač od CP3.

Nash i Kidd su dosta bolji igrači koji su pravili osetno veću razliku za svoje timove od CP3.

CP3 je jako dobar bek plejmejker koji je negde u rangu Marka Prajsa (iako su totalno različiti, ali summa summarum), Timija Hardaveja  (iako su totalno različiti, ali summa summarum), a za klasu ispod Magica, Stoktona, Isiah Thomasa, da ne pominjem Karija koji je, poput Lebrona i Birda napravio novu poziciju. 

 

Plašim se da i Jokića ne dočeka ovakav neki drkoš poput mene i da ga ne stavi ni u top 10 centara, jer je kao i CP3-u i Jokiću napredna statistika glavna snaga. U tom smislu, titula ili makar finale (titula konferencije) znači puno i to je ono što matematički stavlja Stoktona ispred CP3 a Ajzeju ispred obojice.

 

Edited by freethrow
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Nikad mi sezona nije bila interesantnija u pogledu kako ce timovi da se poredjaju na zapadu pred plej of. Nagetsi imaju zabetonirano prvo mesto i Sansima bi valjda trebalo biti prvobitan cilj izbegavanje njih do finala konferencije. Zanimljivo je gde ce Klipersi i Dalas zavrsiti nakon toga. Ne bi me uopste iznenadilo da Luka opet mora sa Klipersima u prvoj rundi.

 

Ekipe se polako kompletiraju i zaista ce biti tesko Memfisu i Sakramentu da ostanu ovako visoko pozicionirani. Ako ostanu, bez sumnje ce biti velike mete za gadjanje za duel u prvoj rundi.

11 minutes ago, freethrow said:

Isiah Thomas je jedno 2x bolji, korisniji, zajebaniji, kreativniji, neprijatniji, vredniji igrač od CP3.

Nash i Kidd su dosta bolji igrači koji su pravili osetno veću razliku za svoje timove od CP3.

CP3 je jako dobar bek plejmejker koji je negde u rangu Marka Prajsa (iako su totalno različiti, ali summa summarum), Timija Hardaveja  (iako su totalno različiti, ali summa summarum), a za klasu ispod Magica, Stoktona, Isiah Thomasa, da ne pominjem Karija koji je, poput Lebrona i Birda napravio novu poziciju. 

 

Plašim se da i Jokića ne dočeka ovakav neki drkoš poput mene i da ga ne stavi ni u top 10 centara, jer je kao i CP3-u i Jokiću napredna statistika glavna snaga. U tom smislu, titula ili makar finale (titula konferencije) znači puno i to je ono što matematički stavlja Stoktona ispred CP3 a Ajzeju ispred obojice.

 

Za razliku od CP3, Jokic redja MVP priznanja. Najkorisniji igrac lige godinama.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Samo da naglasim da je pravo zadovoljstvo videti smislenog igraca kao sto je Mikal da stavlja 45, i da to ima 1.6x veci znacaj nego kad neki momak poput Cam Thomasa to uradi. Respect za Cama, ali njemu je 23 min sa klupe prava mera u NBA svetu.

 

Voleo bih da ova grupa krila iz Bruklina + Claxton + Ben + Spens igraju npr sa Lukom, i to je ekipa za koju bih iskreno navijao u NBA, i za koju verujem da bi mogla daleko, a da nije supertim.

Edited by bosMan_jr
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, bosMan_jr said:

Samo da naglasim da je pravo zadovoljstvo videti smislenog igraca kao sto je Mikal da stavlja 45, i da to ima 1.6x veci znacaj nego kad neki momak poput Cam Thomasa to uradi. Respect za Cama, ali njemu je 23 min sa klupe prava mera u NBA svetu.

 

Voleo bih da ova grupa krila iz Bruklina + Claxton + Ben + Spens igraju npr sa Lukom, i to je ekipa za koju bih iskreno navijao u NBA, i za koju verujem da bi mogla daleko, a da nije supertim.

Ae obrazlozi ako ti nije tesko ovo oko Mikala i Cama?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Miki28 said:

Ae obrazlozi ako ti nije tesko ovo oko Mikala i Cama?

Mhm, pa Mikal je igrac koji igra odbranu, a koji moze da u vecerima kad ne daje 45 bude koristan u napadu na druge nacine.

Cam ako nema loptu i ne igra sam protiv svih (i pri tome mu ne ulazi sve sto baci ka kosu) nema nikakav smisao na terenu. Mislim jasno je da ulogu trpaca sa klupe u 23min ima i u ovakvim Netsima koji nemaju neku superstar ekipu trenutno.

Nisam hteo da uvredim Cama, treba ekipa da ima takvog nekog lika, mislim generalno na sve igrace slicnog tipa koji se povremeno zapale i stave 40, pa ih onda neko vreme nema. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, bosMan_jr said:

Mhm, pa Mikal je igrac koji igra odbranu, a koji moze da u vecerima kad ne daje 45 bude koristan u napadu na druge nacine.

Cam ako nema loptu i ne igra sam protiv svih (i pri tome mu ne ulazi sve sto baci ka kosu) nema nikakav smisao na terenu. Mislim jasno je da ulogu trpaca sa klupe u 23min ima i u ovakvim Netsima koji nemaju neku superstar ekipu trenutno.

Nisam hteo da uvredim Cama, treba ekipa da ima takvog nekog lika, mislim generalno na sve igrace slicnog tipa koji se povremeno zapale i stave 40, pa ih onda neko vreme nema. 

Pa Cam tek ima 21 godinu i ovo mu 2 sezona u Nba a Mikal ima 26 godina i 5ta sszona u Nba. 

Vidjecemo napredak Cama iz sezone u sezonu ali Cam ce imati slican razvoj kao PG13 a ima tu materijala i da igra odbranu, vidjecemo.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Miki28 said:

Pa Cam tek ima 21 godinu i ovo mu 2 sezona u Nba a Mikal ima 26 godina i 5ta sszona u Nba. 

Vidjecemo napredak Cama iz sezone u sezonu ali Cam ce imati slican razvoj kao PG13 a ima tu materijala i da igra odbranu, vidjecemo.

Cek, pojasni mi to poredjenje sa PG13, nisam razumeo?

Link to comment
Share on other sites

Cam u odnosu na PG13 ima sada malo slabiji status u ekipi nego sto je PG13 imao u prve dve sezone u Indijani. Pricalo se tada kako trebaju da trejduju Granny Dangera kako bi dobio vise prostora. Naslucivalo se da moze vise i da ekipa treba da se gradi oko njega. Nije imao veliki uticaj na igru Indijane u prve dve sezone.

Edited by Ta'veren
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Ta'veren said:

Cam u odnosu na PG13 ima sada malo slabiji status u ekipi nego sto je PG13 imao u prve dve sezone u Indijani. Pricalo se tada kako trebaju da trejduju Granny Dangera kako bi dobio vise prostora. Naslucivalo se da moze vise i da ekipa treba da se gradi oko njega. Nije imao veliki uticaj na igru Indijane u prve dve sezone.

Slazem se ali opet mora se uzeti u obzir i sredina odnosno aspiracije tih timova gdje  je jedan u Indijani a drugi u Bruklinu. Vjerujem da ce sada ici i da njega razvijaju i da vide sta moze biti od njega zato i kontam da mu je ostatak ove sezone a posebno sledeca presudna. Ali da, u pravu si, pravili su polako plan da PG13 bude starter umesto Grangera a onda i povrede to sve ubrzale.

14 minutes ago, bosMan_jr said:

Ma ok mi je taj pregled prvih sezona PG, secam se, nego ne vidim vezu izmedju Cama i njega.

Nemaju nista igracki vec sa aspekta razvoja, slicnih godina su usli u ligu a prvo mi PG13 pao na pamet.

Moze Cam biti ozbiljan trpac a mislim da bi mogao biti i dobar defanzivac. Sto sam citao njemu, radnik je. Vidjecemo.

Rano je za osudjivati sada a posebno sa Mikalom koji je vec 5 sezona u ligi, koji je usao u svoj orajm i koji je do sada odigrao sve utakmice i igrao Nba finale i WCF, ozbiljno iskustvo.

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

meni cam thomas trenutno izgleda kao mladi tj warren bez defanzivnog znanja ili efforta, pojma nemam šta je od toga.

definitivno ima mesto u ligi ali moraće puno da radi na timskoj igri u oba smera. kul je to što miki kaže (kad miki kaže ..što bi rek'o dđoni štulić : )) da je radnik, onda ima nade za neku ozbiljnu karijeru.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, uini said:

navijaci hawksa kao da su raskinuli sa trejom legendom; kazu da fura neke king of ny gilje dok ih ovi shure 20+ razlike celu tekmu.

Šuška se da bi ga Atlanta dala u nekom trejdu, ne nude, ali slušaju . Prilično svima ide na onu stvar.

 

CP3 je na dugovečnost izgradio status. Odličan igrač, ali nije gejm čejndžer ( kao FĆ3 ). Prilično se raspadao u bitnim momentima i definitivno je idealan kao recimo druga violina, to je uloga koja mu savršeno odgovara i prava je šteta što do sada nikad nije igrao u timu gde je on jasno druga violina i da je i on toga svestan. Bilo bi zanimljivo da je otišao u LAL. Pošto nije dovoljno dobar za prvu opciju šampionskog tima on sa Medžikom, Stoktonom, Tomasom, Karijem ne može u istu ravan.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Milos 3.14 said:

i definitivno je idealan kao recimo druga violina, to je uloga koja mu savršeno odgovara i prava je šteta što do sada nikad nije igrao u timu gde je on jasno druga violina i da je i on toga svestan.

 

to je verovatno bila ona sezona sa hardenom u rocketsima ali avaj, povredio se na d'antonijevom masteru u ligi 😐

ta serija protiv peak-moćnih dubsa je bila nešto specijalno.

..

pored kings - lakers krađe, ta dubs - rockets serija mi je najveći what if koji sam gledao

Edited by uini
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, MilošVB said:

1. Medžik

2.Stef

 

To stoji, a da li vam je treći Stokton ili Ajzea?

Medzik i Stef su definitivno jedan i dva, Kris Pol definitivno nije broj 3, a ko jeste iskreno pojma nemam jer otkud ja znam da li je bolji Stokton od Robertsona ili Ajzea od Dzerija Vesta...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...