Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

12 minutes ago, DameTime said:

 

Sreća pa će ovi da kamenjare u plej ofu 😂

 

prva 5orka celticsa je svasta ali nije kamenjarska. veliko je pitanje da li mogu da izguraju sezonu i plejof (nije nista drugacije ni da su time lord i brogdon ostali) ali teska srca moram da priznam da je to starterska posada koja mi se teorijski najvise svidja u celoj ligi.

Edited by uini
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

 

prva 5orka celticsa je svasta ali nije kamenjarska. veliko je pitanje da li mogu da izguraju sezonu i plejof (nije nista drugacije ni da su time lord i brogdon ostali) ali teska srca moram da priznam da je to starterska posada koja mi se teorijski najvise svidja u celoj ligi.

 

Vrhunski % udarnih igala u poslednjem plej ofu - 32% tj. 35% + Jruovih 29% za 3 pts. Yeah, kamenjariće. 

 

Meni se baš ništa ne svidja u napadu koji češće koči nego što šljaka.

Link to comment
Share on other sites

Just now, DameTime said:

 

Vrhunski % udarnih igala u poslednjem plej ofu - 32% tj. 35% + Jruovih 29% za 3 pts. Yeah, kamenjariće. 

 

Meni se baš ništa ne svidja u napadu koji češće koči nego što šljaka.

U vezi sa ovim, baš kad si napisala pre dan-dva da bi Keltima glavni problem (bezidejnost u napadu,  posebno kad naiđu na "tvrdo" u PO) pre rešio CP3 nego Džru, i ja sam upravo dovršavao post sa istom pričom tj. idejom. 🙃Naravno, u ideju nisam utkao činjenično stanje koje govori da je nemoguće da se Kris ne povredi u plejofu - tako da je možda ipak bolji Holidej na terenu, nego Pol u bolnici. :classic_unsure:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, displejnejm said:

U vezi sa ovim, baš kad si napisala pre dan-dva da bi Keltima glavni problem (bezidejnost u napadu,  posebno kad naiđu na "tvrdo" u PO) pre rešio CP3 nego Džru, i ja sam upravo dovršavao post sa istom pričom tj. idejom. 🙃Naravno, u ideju nisam utkao činjenično stanje koje govori da je nemoguće da se Kris ne povredi u plejofu - tako da je možda ipak bolji Holidej na terenu, nego Pol u bolnici. :classic_unsure:

 

Haha da, availability is the best ability. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

Pa možemo da se pravimo kako Celticsi nisu ispali jer im je napad bio govno. Treba igrati odbranu, ali loptu valja i proturiti kroz koš u respektabilnim procentima.

 

mozemo tako isto da tvrdimo, kako ce bucksima odbrana biti dobra, jer je bila svih ovih godina.

 

[ne verujem sta pisem], celticsi imaju dva nova igraca u startnoj posadi, koja nude prangijato sa svake pozicije na terenu osim dejmtajm/trey/kure pozicije, sto je ionako heat check.

 

daklem, njihov napad ce mozda izgledati isto [nece cak ni to, jer je jrue bolji plej] ali ce imati igrace koji taj napad mogu da igraju, ako su na terenu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, uini said:

 

mozemo tako isto da tvrdimo, kako ce bucksima odbrana biti dobra, jer je bila svih ovih godina.

 

[ne verujem sta pisem], celticsi imaju dva nova igraca u startnoj posadi, koja nude prangijato sa svake pozicije na terenu osim dejmtajm/trey/kure pozicije, sto je ionako heat check.

 

daklem, njihov napad ce mozda izgledati isto [nece cak ni to, jer je jrue bolji plej] ali ce imati igrace koji taj napad mogu da igraju, ako su na terenu.

Nek se paze obruci Jrue-a haubice i prangijatora. Kad krene batica da baca cigle u plejofu i sutira 40% iz igre i ispod 30% u plejofu. 

Pritom da li su Brown, Tatum ti koji ce smanjiti za 2-3 suta po mecu, posebno covjek od 304 miliona i koju ce taj majstor imati efikasnost kad nastavi sa svojim zabadanjem a na manjem broju pokusaja? 

Pritom da li su Jrue i Porzingis spremni da stoje sa strane i ako dobiju loptu nekad, da je sutnu i da im se igra svodi na sut za 3 poena? Obojica inace sutiraju po 15+ puta, to ce u Bostonu biti sada na 10-12 pokusaja a od toga bar 50% ce biti za 3 poena.

Edited by Miki28
typo
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, displejnejm said:

^Ovo je vrlo verovatno tačno, ali taj i takav napad koji se svodi na besomučno prangijanje za 3 je jako mučan za gledanje. Barem meni. 

Ko uhvati loptu zavrsi napad, uglavnom za 3 poena. Ne daj Boze da se odrade neke kretnje i cuda. To je komplikovano.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, displejnejm said:

^Ovo je vrlo verovatno tačno, ali taj i takav napad koji se svodi na besomučno prangijanje za 3 je jako mučan za gledanje. Barem meni. 

 

ne mislim da je to besomucno prangijanje za tri, bice tu iihaj midrangea ali ne pisem o estetskom ugodjaju

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Da, znam da nije samo za 3, maj beed, ali generalno je baš teško svarljivo to prangijanje en general. A to je i razlog zašto razmišljam u njihovo ime kako bi mogli malo da obogate taj napad raznovrsnošću, posebno jer mi je Boston drag kao ekipa, pa ih često gledam... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, uini said:

 

mozemo tako isto da tvrdimo, kako ce bucksima odbrana biti dobra, jer je bila svih ovih godina.

 

[ne verujem sta pisem], celticsi imaju dva nova igraca u startnoj posadi, koja nude prangijato sa svake pozicije na terenu osim dejmtajm/trey/kure pozicije, sto je ionako heat check.

 

daklem, njihov napad ce mozda izgledati isto [nece cak ni to, jer je jrue bolji plej] ali ce imati igrace koji taj napad mogu da igraju, ako su na terenu.

 

Kakav tačno prangijato nudi Jrue, čovek ima užasnu šutersku efikasnost u plej ofu? Mislim ja ga gotivim i kao igrača i kao tipa ovako van terena, ali ako je on taj koji treba da spreči glavinjanje 1 na 1 - čime su uglavnom završavali akcije kad ne ide - teško da tu ima 'leba. 

 

Teoretski to može izgledati bolje sa Porzom, ali on nije bio zdrav od juniorskih dana otprilike (nažalost). 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, DameTime said:

 

Kakav tačno prangijato nudi Jrue, čovek ima užasnu šutersku efikasnost u plej ofu? Mislim ja ga gotivim i kao igrača i kao tipa ovako van terena, ali ako je on taj koji treba da spreči glavinjanje 1 na 1 - čime su uglavnom završavali akcije kad ne ide - teško da tu ima 'leba. 

 

Teoretski to može izgledati bolje sa Porzom, ali on nije bio zdrav od juniorskih dana otprilike (nažalost). 

 

ne jrue, vec cela 5orka [ne verujem sta pisem, pt.2]

Edited by uini
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ono što su Seltiksi igrali u timskom napadu kod Udoke i u dobrom delu prošle sezone je misaona imenica za većinu ekipa. Ne znam kako se zapatila priča o nekoj besomučnoj 1-1 košarci. 

Tejtum i Braun su kao vrlo mladi nosioci franšize imali odlične sezone , igrali i finala konferencije i finale lige. Moraju obojica da napreduju, ali ja se ne bih smejao činjenici da su izabrali da daju više novca Braunu jer iza te odluke ne stoje samo igrački kvaliteti Brauna već i stvari koje se konstantno potcenjuju u procesu stvaranja šampionske ekipe

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

U vezi sa @Miki28 postom iznad. Trebalo bi da postoji neka reakcija na post koja će označavati "slažem se sa polovinom napisanog". U ovom slučaju, apsolutno se slažem sa prvim delom Mikijevog posta (vidi se i iz statistike koju je izvukao), a drugi deo mislim da kapiram šta hoće da kaže Miloš i slažem se. Npr. Braun je generalno ok lik + veoma kvalitetan igrač koji ima svojih igračkih mana ofc, ali nije neki Dža pa da se pitaš koje sranje će napraviti i može li se graditi oko takvog lika šampionski tim. Drugi deo, kako sam ja razumeo, je vezan za uigranost - kad su ti dve prve violine dugo zajedno, raste mogućnost da napraviš nešto veliko. I tako slično. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...