Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

1 minute ago, NikadProtivKaline said:

koja je sad prica da ce brooks da nedostaje memfisu kao lider, kad je lik razotkriven u potpunosti?

kakav lider takav i rezultat

ne treba njima siledzija kao dilon, jednog takvog u pokusaju vec imaju

njima treba neki gasol

Svaljena je krivica na Brooksu a Morant je debil, sta je sve radio i naravno da je to uticalo na ekipu. To nije lider ali procice ispod radara jer je Brooks oznacen kao glavni krivac.

Brooks nije lider i ne treba da bude ali da ima lidera u ekipi tipa Conley Jr objasnio bi mu neke stvari da ne treba da radi i da je Lebron preveliki zalogaj.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ladno su napisali 'under any circumstances' :classic_laugh: sta se tamo izdesavalao, nemam pojma ali nije brooks bio bas toliko tragican da se ovako nesto mora napisati i to ovako rano.

 

tj. za sada su to samo shemsine reci...

Edited by gggggggg
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, freethrow said:

Vernon Maxwell? Mario Elie? Otis Thorpe? Bogo moj...

Pa sad je Bruks najveći idiot u toj ekipi? Pa neće biti, ali star power...


Vjerujem ti na riječ, kroz maglu ih se sjećam a i tada sam započeo s praćenjem NBA-a/sve mi je bilo wow, nisam toliko obraćao pažnju na te stvari.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Don Dusko said:

Ma Dillon nije prikazao postovanje samo prema Jamesu vec i prema Luki i svima ostalim.

Druga stvar je sto je plej of a njegova prica nije nista donela.

Svi ostali su nebitni i proslo bi mu. Jedino jos Stepha da je cacnuo bi dobio ovo kao sto sada dobija.

 

James je NBA masinerija, zastitno lice. I sto je najjace on je stvarno dobro cuvao Lebrona i u game 4 kada je otislo u OT svi zivi su pisali kako je Brooks sjebao, prvo da je on cuvao Lebrona pa onda da je on morao da izadje na pomoc. Bukvalno u 5 min milion tweetova svih novinara koji nesto vrijede ali svih.

 

Kada su vidjeli da njje sve na Brooksa onda su izvadili onih 2+1 kada je Lebron isao na lijevi ulaz ( jer je Brooks rekao da treba Lebrona usmeravati u lijevo ).

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Miki28 said:

Ipak Warriorsi imaju sjajan tim, popunjeni su na svim pozicijama, iskusni su naravno, sampioni tako da je bas tezak posao pred Lejkersima.

Jos Warriorsi imaju prednost domaceg terena, sjajne splash brotherse, odlicne visoke igrace i boljeg trenera. 

 

Sve osim 4-1 za Warriorse ce biti iznenadjenje. Briljantnost AD i Lebrona ovo mozda uvuce u neke egal meceve ali sve ispod 10 razlike u prva 2 susreta je odlicno.

Skidaš gaće na autokomandi

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Miki28 said:

?

Nekad je važilo kad se igra fudbalski derbi na Marakani da se igrači Partizana već na autokomandi toliko uplaše da zvezda već tad dok su još u busu vodi 1:0.

Tako i ti, još nije počelo, a već vode hipsteri 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Milos 3.14 said:

Nekad je važilo kad se igra fudbalski derbi na Marakani da se igrači Partizana već na autokomandi toliko uplaše da zvezda već tad dok su još u busu vodi 1:0.

Tako i ti, još nije počelo, a već vode hipsteri 

 jaki su ko crna zemlja, ovo je najjaci sto su bili ( KD excluded ). Bice jebeno ali nema predaje, borba pa sta bude. 

 

Veliko iznenadjenje ce biti ako prodju Lejkersi.

Link to comment
Share on other sites

Nekoliko zapazanja posle meca sinoc

Potpuno obruna situacija u odnosu na prvi mec u ofanzivnom skoku. Sunsi su pokupili bas gomilu lopti i imali 15 suteva vise sto je iznenadjenje. Pritom su i Jamal i MPJ imali katastrofalan sut i pored te tri stvari Denver je dobio. Sansa da se sve tri stvari ponove je jako mala. Ako KD bude isporucio u boljim procentima (sto je realno iako je dobro cuvan), ponistice bolje sutersko vece jednog od navedene dvojice ali Denver i dalje ima veliku prednost.

Igra Sunsa se potpuno raspala sa povredom CP3 sa razlogom. Jedino sto im je ostalo posle toga je ISO Bookera i Duranta sto je Denver lako pokrio. Jednostavno imaju ljudstvo da uspore obojicu i nerealno je ocekivati da ISO ball radi na kraju meca gde su obojica vec umorni posle 40-45 minuta ozbiljnog rudarenja na obe strane terena. Ako je CP3 out do kraja, nije nemoguce da ovo bude sweep jer, koliko god je washed, ipak im daje jednu dodatnu dimenziju posebno u organizaciji koju trenutno ne mogu da nadoknade

Jokic je odigrao na MVP nivou i nije izgledalo da mu zglob toliko smeta (mislim da je cak i skinuo zavoj u drugom poluvremenu?) sto je ohrabrujuce za nastavak playoffa. Sad ima 3 dana odmora a onda bi bilo idealno ako uspeju brzo da zavrse seriju i da svez doceka WCF
 

Gordon je neopevani heroj serije za sada. Radi upravo ono sto je potrebno, ne forsira sut, cuva Duranta pristojno i gleda da ga umara na obe strane terena i pritom uspeva da isporuci dovoljno u napadu. Mali Braun je isto odlican. Ne bih rekao da je potpuno iznenadjenje ali opet da kao rookie cuva jednog Duranta ovako dobro, to nisam ocekivao. On je vidljivo napredovao tokom sezone i ima jaku radnu etiku i zbog toga mu je Malone, koji nije bas poznat da forsira rookije, i dao sansu. Vidim da su DNVR novinari vrlo uzbudjeni oko njegovog dugorocnog potencijala. Kad spominjem rookije, mali offtopic ovde je i Payton Watson, treba ljudi da obrate paznju na njega. Dobice pristojne minute sledece sezone. Bez zajebavanja ima all-defense potencijal na poziciji 3-4, bas sto Denveru treba. Poceo je da pokazuje naznake pristojnog corner 3 suta i ako to nabaci, bice ozbiljan clan rotacije vrlo brzo. Dve godine je mladji od Brauna, lako se moze desiti da je Booth uspeo da draftuje dva all-defense igraca u drugom delu prve runde istog drafta

Murray je bio u potpunom kanalu ali kao sto je neko spomenuo mislim, on cak i kad ne sutira dobro ima vrednost na terenu jer ta sama pretnja da ce se kad tad zapaliti sa distance ili pretnja 2 man igre sa Jokicem otvara prostor samom Jokicu i drugima, jednostavno moras da ga ispratis. Ako on sutira u pristojnom procentu uz ovakvog Jokica, mislim da Sunsi to ne mogu da isprate

MPJ je bio veci problem od Murraya sinoc. U poslednje vreme on ume da lepo doprinese u odbrani cak i kad ga ne ide sut ali je sinoc bio los i sa te strane i zasluzeno je dobio klupu u poslednjoj cetvrtini. Ipak se ne brinem toliko za njega, on obicno ume da odgovori na pravi nacin posle ovakvih utakmica. Veoma je ohrabrujuce sto je poceo uspesno da ide 'jako i do samog kraja', vise to ne izgleda nesigurno kao u prethodnih par godina. Ta pretnja prodorom ce mu olaksati i sut jer ce igraci morati poceti da ga cuvaju pola koraka dalje

 

Na konto MPJ-a i njegovog neigranja na kraju, mora se reci da je Malone dobro vodio obe utakmice. Nema sta da mu se zameri pa cak ni forsiranje Uncle Jeffa sto je po meni trenutno jedini (potencijalni) problem

 

Ono sto iznenadjuje mnogo ljudi koji Nuggetse ne gledaju redovno je odbrana i 'klupa'. Vise puta je ponavljano kako je Denver jedno vreme najbolju odbranu u 'clutchu' (mislim da su zavrisli top 3 cak i posle 'odmora' koji su uzeli na kraju sezone) i kako to izgleda vise nego pristojno kad stvarno zapnu a da ce problemi sa klupom nestati kad se suzi rotacija i to se upravo desilo. Jednostavno imaju igrace koji im trebaju da se pokriju Jokicevi nedostaci, vrlo su disciplinovani i uspevaju da preuzimaju i rotiraju na vreme. Sve naznake solidne/dobre playoff odbrane su bile tu sve vreme sem na samom pocetku sezone kad su morali da uklapaju nove igrace i da uigravaju Murraya i MPJ-a. Svezina koju imaju jer su spustili gas na kraju regularke je takodje brlo bitna za odrzavanje tog intenziteta kao i kratka serija protiv Sote. Ako uspeju da i Sunse rese brzo bice favorit protiv Lakersa sigurno i blagi favorit protiv GSW po meni

Slede tri dana odmora pa prvi mec u pustinji. Pre svega ce KD i Booker biti odmorniji ali ako CP3 ne igra ne znam kako ce to da izgleda. Vrlo je moguce da ce Monty da proba sa nekim iznenadjenjima tipa TJ Warren pa da vidimo...

  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

Brooks je dokurčio svima, pa i čelnicima Grizzliesa. On jeste realno odličan defanzivac ali je katastrofalan ofanzivac koji iz nekog razloga insistira na svojim šutevima. Pokušao je na buku i bad guy ulogu da se nametne kao neki lider, rekao bih da je bio i loš uticaj na ionako labilnog i ne baš bistrog Moranta - nije prošlo. Nebitan lik potpuno i samo nosi sa sobom tu negativnu auru. Kad bi spustio loptu sa ponašanjem bio bi solidan role player i to je to. Iako su Grizzliesi dobili dobar šamar, nemaju za čim previše da žale, jezgro Ja - Bane - JJJ je sasvim dobro, a JJJ je pokazao ove sezone da je ozbiljan visoki i da ima budućnosti sa njim. Trebaju da pribave malo više šutera i malo boljih karaktera i biće opasni. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/1/2023 at 1:41 PM, gggggggg said:

 

denver, phoenix, memhpis su mi sigurni za playoff. onda dolaze ovi stariji clippers, lakers, warriors, pa onda ovi ostali dallas, pelicans, minnesota, oklahoma, portland, houston. jedino su mi spursi i utah nekako vec otpisani. ne bih rekao da je sigurica da ce sacramento zavrsiti u osam. npr 20 propustenih utakmica foxa i to moze biti jako zajebano.

 

Nije netacno to sto tvrdis, ali ja polazim od stanovista ako su svi zdravi, jer:

-Svima, pa i Lejkersima zelim da su zdravi

-Ja ne znam u ovom momentu stepen rizika od ozbiljnijih povreda, glavnih nosilaca fransiza. Tj. mogao bih da stavim u rang viseg koeficijenta pouzdanosti da Jokic nece doziveti nesto sto ce ga znacajno odaljiti sa terena i da je AD sklon povredama, sto kratkorocnim, sto dugorocnim. Po stilu igre, najvise su ugrozeni Ja i Fox. 

Sta ako Ja odsustvuje 20 utakmica? Sta ako Luka odsustvuje 20 utakmica? Kawhi je vec vidjen za odsustvo, sta ako se Pidži povredi? Pošto ništa od toga ne mogu da predvidim, ja bih tvrdio da je SAC viđen za PO dogodine. 

Mladi pistolji na zapadu su Foks, Buker, Dza i Luka (Zion excluded jer ce opet neigrati). Ostale baje su po cca 35 godina sledece sezone i cuvace se vise nego omladina. 

Link to comment
Share on other sites

brooks moze biti odlican i u napadu samo je izgleda bas u kurcu sa samopouzdanjem.

imao je 25ppg u onoj seriji protiv utaha pre dve sezone. pa i prosle sezone u dve serije protiv min i gsw je imao 15tak ppg sa nekoliko utakmica preko 20 poena.

 

ako se smiri, dodje sebi i povrati samopouzdanje, moze biti ubitacan 3&d igrac, sa naglaskom na d, gde moze biti jedan od najboljih u ligi, sto je dosta dragoceno u danasnjoj nba.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, 40Wins said:

 

Nije netacno to sto tvrdis, ali ja polazim od stanovista ako su svi zdravi, jer:

-Svima, pa i Lejkersima zelim da su zdravi

-Ja ne znam u ovom momentu stepen rizika od ozbiljnijih povreda, glavnih nosilaca fransiza. Tj. mogao bih da stavim u rang viseg koeficijenta pouzdanosti da Jokic nece doziveti nesto sto ce ga znacajno odaljiti sa terena i da je AD sklon povredama, sto kratkorocnim, sto dugorocnim. Po stilu igre, najvise su ugrozeni Ja i Fox. 

Sta ako Ja odsustvuje 20 utakmica? Sta ako Luka odsustvuje 20 utakmica? Kawhi je vec vidjen za odsustvo, sta ako se Pidži povredi? Pošto ništa od toga ne mogu da predvidim, ja bih tvrdio da je SAC viđen za PO dogodine. 

Mladi pistolji na zapadu su Foks, Buker, Dza i Luka (Zion excluded jer ce opet neigrati). Ostale baje su po cca 35 godina sledece sezone i cuvace se vise nego omladina. 

 

niko ne zeli da se igraci povredjuju, ali to ne znaci da nece i to je samo realnost.

gotovo sve koje si nabrojao redovno propustaju toliki broj utakmica ;D videli smo taj memphis kako izgleda bez moranta, igraju jos i bolje. 

 

dovoljno je samo podsetiti se proslogodisnjeg dallasa, koji je igrao finale zapada i sada su odjednom van play-ina, a 99,9% sam siguran da ih niko nije video tamo pre sezone ili nakon zavrsetka wcf. jedan zajeb sa brunsonom ih je odveo tamo. ako vec ne racunamo povrede (posto ih dallas nije imao, ako gledamo posteno), onda ce mozda biti dovoljan slican zajeb i kod sacramenta da odjednom ne budu u top6 ili top8 vec sledece sezone.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, gggggggg said:

videli smo taj memphis kako izgleda bez moranta, igraju jos i bolje. 

 

To jes tacno da su bili bolji bez vodje kavačkog klana.

21 minutes ago, gggggggg said:

dovoljno je samo podsetiti se proslogodisnjeg dallasa, koji je igrao finale zapada i sada su odjednom van play-ina, a 99,9% sam siguran da ih niko nije video tamo pre sezone ili nakon zavrsetka wcf. jedan zajeb sa brunsonom ih je odveo tamo. ako vec ne racunamo povrede (posto ih dallas nije imao, ako gledamo posteno), onda ce mozda biti dovoljan slican zajeb i kod sacramenta da odjednom ne budu u top6 ili top8 vec sledece sezone.

Da je Sakramento otisao dalje bilo bih vise zabrinut, jer je isto tako i Portland ispusio za visoke domete nakon WFC, tj stigli su do nekog maksimuma sa Lilardom, ali nakon ovog uveren sam da nece biti velikih korekcija u rosteru i da ce tim nastaviti veoma ozbiljno da igra.

No videcemo, mozda ja gledam kroz laserske naocare...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...