Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

15 minutes ago, LordOfTerror said:

@DameTime

 

Tim pre sto nije propustao, takvi igraci kada dozive prvu ozbiljniju povrede posle ne mogu da se sastave.

 

Evo Lebron iako je 20. godini u ligi maltene da nije imao major injury i kako stari ( dosao u Lakerse) i suocio se sa duzom pauzom svako malo je odsutan zbog sitnih povreda koje se samo nadovezuju jedna na drugu.

 

Pre nekoliko dana si kritikovao Kandžu (valjda je on mutavi koji je (bio) povređen) što ne igra i što mu se radi load management, a sad ne valja ni kad igrač gura sezonu za sezonom bez izostanaka. Stvarno ne kapiram. Znači li to da su i Jokić i Janis osuđeni na propast ako se ne daj Bože povrede u naredne 2-3 sezone? 

 

15 minutes ago, LordOfTerror said:

 

Lilard je propustio maltene celu proslu sezone i sada vec 5 od 12 utakmica i tih 7 koje je igrao pitanje da li je ijednu igrao bez limitirane minutaze.

 

Nije uopšte pitanje njegova minutaža jer mu je prosek 35 minuta u tih 7 utakmica. Evo protiv Šarlota je takođe odigrao 35 minuta a vratio se nakon propuštenih utakmica, ali je odmarao b2b utakmicu protiv Pelikana baš zato jer mu paze na oporavak. 

 

15 minutes ago, LordOfTerror said:

 

Svakako ima tu dosta upitnika, pogotovu sto treba da bude prva dobra i produktivna prva opcija cak i za prolazak prve runde da ne pricam za nesto vise...

 

Da je on injury prone i počeo da se povređuje još pre 2-3 sezone pa i da razumem te neke navodne upitnike. Ali čovek ima 8 sezona kontinuiteta u igrama, i to na visokom nivou, bez mnogo izostanaka i mnogo povreda. Nakon prve ozbiljnije povrede vratio se možda i spremniji nego pre. Dakle ne vidim neki razlog da se posle odigranih 12 utakmica pali alarm kako može da izdrži samo 50 i to je to. Pritom ima 32 godine, a LBJ kog si spomenuo 37 i to ipak nije za poređenje, 5 godina na tom nivou pravi ooogromnu razliku.

 

Edited by DameTime
broj
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Problem sa mutavim govnetom je sto nece da saopsti sta mu se desava vec na pola sezone sazna fransiza da se nece ni vracati, povrede su uglavnom unikatne jer ih nije doziveo do sada niko osim njega i za sve uzme po 3 puta duzi oporavak nego sto bi trebalo. 

 

Ovo nema veze sa load menadmentom nego je nesto ozbiljnije, pa posto se dogadja vec treci put ( jednom su bili krivi doktori San Antonia) propustio 1.5 sezonu , drugi put demoni iz Las Andjelesa, realno je ocekivati da vise ne izadje na teren ove sezone jer je majmun.

 

Lilard je sitni bek sa 32 godine koji ni u prajmu nije igrao  o od odbrane. Istorija kosarke nas uci da je to prilicno klizav teren. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gledao sam noćas drugo poluvreme Washington - Dallas, interesovalo me da vidim kako Deni Avdija igra i obratio sam malo više pažnje na njega, u odbrani je dosta dobar, brzo preuzima igrače i zatvara, ne poentira se lako preko njega, ali mu nedostaje agilnosti u napadu. Često je statičan i često ga saigrači preskaču, do svih dođe lopta samo nje do njega, morao bi tu više da se nametne. A noćas je statistički još i imao dobru utakmicu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, LordOfTerror said:

Problem sa mutavim govnetom je sto nece da saopsti sta mu se desava vec na pola sezone sazna fransiza da se nece ni vracati, povrede su uglavnom unikatne jer ih nije doziveo do sada niko osim njega i za sve uzme po 3 puta duzi oporavak nego sto bi trebalo. 

 

Ovo nema veze sa load menadmentom nego je nesto ozbiljnije, pa posto se dogadja vec treci put ( jednom su bili krivi doktori San Antonia) propustio 1.5 sezonu , drugi put demoni iz Las Andjelesa, realno je ocekivati da vise ne izadje na teren ove sezone jer je majmun.

 

Lilard je sitni bek sa 32 godine koji ni u prajmu nije igrao  o od odbrane. Istorija kosarke nas uci da je to prilicno klizav teren. 

 

Ma dobro, ne zanima me toliko Kawhi da 'prostiš 😄 samo sam spomenula u kontekstu onoga što si pisao pre par dana.

 

Bold: Pazi hod klizav pod, što bi rekla Brenina snajka. I dalje ne kapiram kakve veze ovo što si napisao ima sa (neosnovanom) pretpostavkom da Dame ne može za izgura celu sezonu?

 

3 hours ago, freethrow said:

Zašto jednostavno ne priznate da mrzite Portland, mrzite Dejma i Drexlera i pokojne Džeroma Kersija, Kevina Dakvorta i Klifa Robinsona. BIće dobar Portland, najslabija karika imho im je Nurk.

 

Čak je i Partizan doveo rezervnog centra, samo mi jok... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, LordOfTerror said:

@DameTime

 

Tim pre sto nije propustao, takvi igraci kada dozive prvu ozbiljniju povrede posle ne mogu da se sastave.

 

Evo Lebron iako je 20. godini u ligi maltene da nije imao major injury i kako stari ( dosao u Lakerse) i suocio se sa duzom pauzom svako malo je odsutan zbog sitnih povreda koje se samo nadovezuju jedna na drugu.

 

Lilard je propustio maltene celu proslu sezone i sada vec 5 od 12 utakmica i tih 7 koje je igrao pitanje da li je ijednu igrao bez limitirane minutaze.

 

Svakako ima tu dosta upitnika, pogotovu sto treba da bude prva dobra i produktivna prva opcija cak i za prolazak prve runde da ne pricam za nesto vise...

 

 

Леброн има 40 година+велика минутажа кроз целу каријеру+10 или 11 сезона је играо у финалу што је било још додатних 20ак (око 100 укупно) утакмица у тим сезонама, нормално је да га стижу повреде и да прави паузе због њих. Нема више 27 година па да не осети те повреде и да се брзо опоравља.

Edited by Урош19
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DameTime said:

 

Ma dobro, ne zanima me toliko Kawhi da 'prostiš 😄 samo sam spomenula u kontekstu onoga što si pisao pre par dana.

 

Bold: Pazi hod klizav pod, što bi rekla Brenina snajka. I dalje ne kapiram kakve veze ovo što si napisao ima sa (neosnovanom) pretpostavkom da Dame ne može za izgura celu sezonu?

 

 

Čak je i Partizan doveo rezervnog centra, samo mi jok... 

 Pa pod "klizav teren" mislim sve crne misli koje ne mora da budu a cesto se ostvare  😁

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, LordOfTerror said:

 Pa pod "klizav teren" mislim sve crne misli koje ne mora da budu a cesto se ostvare  😁

 

 

 

Sve je to šbbkbb. Dovoljno sam imala crnih misli, nemoj da mi mračiš ovde kad zasad sve lepo klizi, a ne kliza 😄 😉  

Link to comment
Share on other sites

obrni okreni denver bez jokica opet najnesretnija ekipa u ligi

 

kakvi su to napadi lišeni razmišljanja, kakvo odsustvo minimuma truda da se dovedeš u bolju poziciju od one u kojoj si kako bi iskoristio taj šut na koji si se nameračio čim si kaparisao loptu u napadu

 

jos im jokic svima preneo taj neki osećaj lagano ćemo, samo što nikome od njih, osim njemu, nije ništa lagano

 

sa druge strane, bukvalno ne postoji bolja uloga od ove koju ima MPJ, tvoje je da se ne naprežeš puno, da opališ odakle ti padne na pamet i to je otprilike to

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, LordOfTerror said:

 

🤣

 

Sad posle ovoga ulazimo u WCF sa Dubsima, pobedjujemo ih 4:2. U finalu protiv Baksa Dame Time show i odlučujuća blokada Winslowa nad Greak freak-om. Šampioni lige i Dame FMVP. Posle toga ja branim master rad u njegovom dresu sa ocenom 10. Dogodine u Moda centru!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...