Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

5 minutes ago, Miki28 said:

Respect. Svakako ste zanimljiva ekipa sa ScOOtom, Aytonom i ostalim a i za Jrue cete dobiti fin paket

  Reveal hidden contents

DLo+jos nesto i naravno pikovi. Ko kaze ne?😀

 

 

Za Sc00ta sam već pisala da nemam brige, popuniće on Dejmove patike fino. 


Što se tiče navijanja, uz PDX poslednjih sezona simpatišem MIL i PHX, tako da nije mogao da ode u bolju ekipu. 

 

Dajte Ostina, snižavamo prosek godina na 25...

4 minutes ago, Milos 3.14 said:

Pričao sam pred PO da dosta toga Milvokiju zavisi od Midltona upravo zbog tog napada, sada neće biti problema, odličan je fit Lilard za bakse

 

Ne bi me iznenadilo da gledamo Khrisovu sezonu karijere (šuterski). Taj prostor koji će Janis i Dame zajedno otvarati nema šanse da ne iskoristi. Jedva čekam da vidimo taj p'n'r na delu.

Edited by DameTime
slovce
Link to comment
Share on other sites

Ja se Drekslera više sećam iz Hjustona, verovatno zbog Hakima koji mi je jedan od omiljenih igrača i po meni najbolji centar ikad i sećam da je Klajd uglavnom bio bek. Napast na oba kraja, fizikalije , bbiq .

Po meni bolji igrač od Lilarda dosta , mada ja nisam fan Dejmove igre tako da nisam ni objektivan do kraja.

Verovatno će na završetku karijere imati isti status u Portlandu što je ok jer su imali sličan impakt na franšizu bez obzira na razlike u klasi

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

 

nije bio sharpshooter, za tri pogotovo u prvoj polovini karijere (a tada je uzimao svega par komada po tekmi, to je ionako bila egzotika rezervisana za najbolje sutere; u drugoj polovini 90ih sasvim pristojan i tu na 4-5 uzetih) -> ali si ga opisao kao nekog random nikolu kalinica nba lige ( :

 

clyde je imao sezonu sa [zaokruzujem] 27pts, 8 rebs, 6ast, 3stl

 

igrao 16 sezona u ligi, nakon druge sezone [17.2pts], nikada ispod 18pts nije imao; poslednja sezona 70 tekmi, 35.3mins, 18.5pts, 4.9rebs, 5.5ast, 1.8stl sa 35 godina [usao u ligu sa 21]

 

to su neki lebronovski statsi i durability, sa manje poena i vise ukradenih.

 

ne secam se kakvu je odbranu igrao u hjustonu, kada je omatorio ali je u portlandu bio jedan od najboljih defanzivaca u ligi.

 

Da da, u pravu si, shortsellovao sam ga jako. Fora je što sam se ja kao klinac baš baš ložio na taj Portland tim, pre nego što su se pojavili Sunsi sa KJem i Chambersom i ostalo mi je užasno razočarenje što nisu mogli da dobiju fucking Pistonse. Sa Chicagom već nisu imali šanse, možda i najmanje šanse od svih Džordanovif finala i finala konferencija. Ali taj poraz od fucking Pistonsa i to tako lagan mi je očigledno ostao kao užasna mrlja na Dreksleru i pre svega imbecilu Adelmanu.

 

Zapravo je najbolje poređenje Pippen, a Klajd je realno bio bolji igrač od Pipena u vakumu i donekle Lebron u smislu starosti i izdržljivosti i raznovrsnih statistika. Medijski neatraktivan, miran lik, ali arguably u top 10 igrač devedesetih . Tako da da, mislim da se slažemo. Predstavio sam ga zaista kao nekog Gagića.

 

edit: videh dobar komentar na Jutjubu: Give Clyde his due. Took the Blazers to three straight conference finals and two finals without a Hall of Fame teammate or a Hall of Fame coach. Slično kao Juing?

Edited by freethrow
  • Like 10
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je jako dobra Dejmova igra, moderna. Sviđa mi se kako koristi te užasno jake trbušnjake - kapiram da ima možda najjače trbušnjake u ligi, da ostane pod kontrolom na ulazima i da pripaljuje potpuno nepromenjenom mehanikom šuta sa 4 ili 10 metara. Cela ova priča mi je polubezvezna, iako sam i ja uvek na strani igrača a protivU mrskog stranog kapitala. Očekujem zabavnu ekipu kada se uigraju, a to uigravanje nije nešto što će doći samo po sebi, tako da me ne bi iznenadio neki 10/10 start sezone. Ne bi me iznenadilo ni da Dame pokuša i postane undisputed br.1 Milvokija. Videćemo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, freethrow said:

Meni je jako dobra Dejmova igra, moderna. Sviđa mi se kako koristi te užasno jake trbušnjake - kapiram da ima možda najjače trbušnjake u ligi, da ostane pod kontrolom na ulazima i da pripaljuje potpuno nepromenjenom mehanikom šuta sa 4 ili 10 metara. Cela ova priča mi je polubezvezna, iako sam i ja uvek na strani igrača a protivU mrskog stranog kapitala. Očekujem zabavnu ekipu kada se uigraju, a to uigravanje nije nešto što će doći samo po sebi, tako da me ne bi iznenadio neki 10/10 start sezone. Ne bi me iznenadilo ni da Dame pokuša i postane undisputed br.1 Milvokija. Videćemo.

 

Damian vrlo lepo stari zahvaljujući tome što je povećao upper body stength, a to je uradio trenirajući boks. Znači ruke, ramena, trbušnjaci, a čim je sredio tu hroničnu boljku sa abdomenom, odmah je došla i sezona karijere. 

 

Što kažeš upravo zato on poteže sa 9-10m kao da je midrange, plus ima i specifičnu mehaniku šuta koja mu dodatno olakšava. Na početku karijere je bio dosta eksplozivniji a zbog visine se možda očekivalo da će ružnije stariti, dok je on sa 31-32 godine igrao najbolju košarku. Sve u svemu, on i Steph u ovoj modernoj eri su glavni razlog što ću uvek preferirati bekove (šutere) kao omiljene igrače.

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

 

Damian vrlo lepo stari zahvaljujući tome što je povećao upper body stength, a to je uradio trenirajući boks. Znači ruke, ramena, trbušnjaci, a čim je sredio tu hroničnu boljku sa abdomenom, odmah je došla i sezona karijere. 

 

Što kažeš upravo zato on poteže sa 9-10m kao da je midrange, plus ima i specifičnu mehaniku šuta koja mu dodatno olakšava. Na početku karijere je bio dosta eksplozivniji a zbog visine se možda očekivalo da će ružnije stariti, dok on sa 31-32 godine igra najbolju košarku. Sve u svemu, on i Steph u ovoj modernoj eri su glavni razlog što ću uvek preferirati bekove (šutere) kao omiljene igrače.

E ovo poređenje njega i Stefa je jedan od razloga što ga ne volim. Bukvalno različiti igrači koji imaju zajedničko da protežu sa 9m i to je to, čak nemaju ni sličan šut u smislu mehanike.

Generalno nisam fan plejmejkera skorera, pogotovo skraćenih, isključujući Karija on je nešto posebno.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Milos 3.14 said:

E ovo poređenje njega i Stefa je jedan od razloga što ga ne volim. Bukvalno različiti igrači koji imaju zajedničko da protežu sa 9m i to je to, čak nemaju ni sličan šut u smislu mehanike.

Generalno nisam fan plejmejkera skorera, pogotovo skraćenih, isključujući Karija on je nešto posebno.

 

Pa ja ih ne poredim, nego govorim da ja jesam ljubiteljka skraćenih plejmejkera skorera. 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

"How this summer played out behind the scenes definitely left a sour taste in my mouth," Lillard told B/R. "But it doesn't change the amazing experiences I've had with the Trail Blazers and this city. I'll always cherish this place. This is my home. I'll always live here regardless."

 

The last time Portland and Miami communicated was at Summer League in July via phone between Trail Blazers general manager Joe Cronin and Heat senior vice president of basketball operations and general manager Andy Elisburg. Miami hoped to schedule an in-person meeting while in Las Vegas to discuss trade scenarios, but that meeting never materialized.

Portland made it clear through the media it would take the best offer for Lillard and wouldn't be limited to just Miami. In return, Lillard's agent, Aaron Goodwin, relayed to teams that Lillard would not be content if Portland traded him to a team other than Miami.

 

The Heat say they never had a legitimate opportunity to negotiate. Throughout the process, they felt Portland allowed emotions to get in the way of business. Lillard's camp believed it had become personal.

Miami believes it could have included a third team and netted the Trail Blazers up to three first-round picks with the inclusion of Tyler Herro.

Frustrated with the lack of suitable offers, sources say the Trail Blazers ceased all communication with Lillard and Goodwin in early September. Portland's rationale for keeping them in the dark was to prevent Goodwin from getting involved in potential deals behind the scenes.

For approximately three weeks, calls and texts to the Trail Blazers from Lillard and Goodwin went unanswered.

 

According to sources, Portland had asked Lillard to sit out the final 10 games of the 2022-23 regular season to help the franchise improve its lottery odds. He was told the higher the draft pick, the better chance they had at using the pick to facilitate a trade for a proven veteran player. He reluctantly acquiesced to being shut down, citing a "calf injury."

Portland went 1-9 to finish the season and would go on to win the No. 3 pick and select Scoot Henderson, a promising young point guard the team planned to keep.

In the Sept. 5 meeting, Cronin conveyed that if he was forced to do a deal with Miami, he had every intention of going after every attractable asset. Lillard knew then he was unlikely to end up in Miami.

 

Lillard then said if a deal couldn't be worked out with the Heat, he would prefer to rescind his trade request and return to the Trail Blazers. Cronin's response to the seven-time All-Star was that there was no coming back.

Lillard was shocked, sources said. He said it was discouraging to hear he couldn't return, but added that he didn't want to be somewhere he wasn't wanted, and he ended the meeting.

 

On Sept. 23, a Zoom meeting was organized by the NBA featuring league officials, Cronin, a team attorney, Lillard, Goodwin, and Ron Klempner, the general counsel for the National Basketball Players Association. The meeting was scheduled with the purpose of opening up the lines of communication between the Trail Blazers and Lillard's camp. The session got volatile at certain junctures, with both sides expressing their trust issues with the other. At the end of the session, Cronin promised to do a better job communicating. In the days ahead, Cronin and Goodwin started communicating again.

 

It was clear that the moment is bittersweet for Antetokounmpo, who has genuine admiration for both players.

"Now at the same time, I'm excited to have Dame. He gives us a chance to win a championship. I'm excited to play with the caliber of player that he is. He can score the ball in his sleep and shoot the lights out.

"It's a bittersweet day for the city of Milwaukee. You get Dame, who is a great player, but you lose a great guy. Jrue took us to the promised land. I'm 10 years in now. I know it's a business. At the end of the day, Jrue will alway be be my brother for life. He's one of the best human beings I've been around. But we've got to focus on the goal to win the championship. Dame wants this. He's hungry to win, and he's going to push us. I'm very happy to have him on our team."

 

"My whole life I've been on underdog teams and if we had a good season, we overachieved. Now I'll be able to play with a player that's better than me and to be a part of a great overall team is a dream come true," Lillard told B/R. "That's never been my experience. It's time for me to be in this situation. And knowing myself enough, I'm going to take advantage of it. I'm excited for this opportunity."

When the deal was announced, one of the first text messages Lillard received was from Antetokounmpo.

It read, "Let's get this f--king championship."

That's all Lillard ever wanted.

 

https://bleacherreport.com/articles/10091305-inside-the-messy-divorce-between-damian-lillard-and-portland-trail-blazers

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Miki28 said:

@DameTime uzece ECF ali u finalu preko AD nece moci😀 

Kako lagano covjek ozjavio da ce konacno igrati sa igracem koji je bolji od njega. Respect👍

 

Ko prati Dejma a da nije zlonameran, nije iznenađen ovom izjavom. Nema bojazni oko njihovih ega i sličnih priča, pitanje je samo kako će trener uklopiti sve pošto je došlo do par promena.

 

Pat Connaughton koji je igrao s obojicom je još pre par sezona povukao paralelu između Janisa i Lillarda, da su bolji ljudi nego što su košarkaši, a svi znamo koliko su dobri košarkaši 🙂 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

 

Ko prati Dejma a da nije zlonameran, nije iznenađen ovom izjavom. Nema bojazni oko njihovih ega i sličnih priča, pitanje je samo kako će trener uklopiti sve pošto je došlo do par promena.

 

Pat Connaughton koji je igrao s obojicom je još pre par sezona povukao paralelu između Janisa i Lillarda, da su bolji ljudi nego što su košarkaši, a svi znamo koliko su dobri košarkaši 🙂 

Zli jezici bi rekli da je jedan od njih odlican rukometas😀

Bice bas zanimljivo vidjeti tu saradnju.

I samom Janisu ce se otvoriti teren jer Dame moras cuvati cim pridje polovini terena.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

 

Pa ja ih ne poredim, nego govorim da ja jesam ljubiteljka skraćenih plejmejkera skorera. 

Nisam mislio konkretno na tebe, već generalno. Prečesto ih uvlače u istu rečenicu.

14 minutes ago, Miki28 said:

Zli jezici bi rekli da je jedan od njih odlican rukometas😀

Bice bas zanimljivo vidjeti tu saradnju.

I samom Janisu ce se otvoriti teren jer Dame moras cuvati cim pridje polovini terena.

Krindž burazeri će biti dobar tandem on end of d kort 😁

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Milos 3.14 said:

Nisam mislio konkretno na tebe, već generalno. Prečesto ih uvlače u istu rečenicu.

 

Sličnost postoji u određenim parametrima, prvi je da su obojica skraćeni 😛 šalim se, više su skoreri nego plejmejkeri iako su na PG poziciji. Mada po mom sudu obojica su bolji asistenti nego što im se priznaje. Druga je da imaju strahovit šuterski range u odnosu na ostale u ligi. Naravno, ni u jednom parametru Dame nije bolji igrač i on to sam priznaje, nazivajući Stepha najboljim šuterom svih vremena, najboljim igračem ove ere iza Lebrona i nekim ko ga je inspirisao na dalekometne šuteve. 

 

Frustrirani fanovi koji bi da izdignu Dejma spominjući Stepha, pogotovo u negativnom kontekstu, me ne zanimaju...

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Miki28 said:

Sta mozete dati za njega? Dobra bi to akvizicija bila.

Ne znam još. Dovodio se vec u vezu sa nama u ljeto. Znam da će katovati Keona Johnsona i Isha Wainwrighta. To bi bio sjajan posao. 

Edited by bodo
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...