Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

5 minutes ago, Barkley#34 said:

Ok, možda, ali ne može 2way igrač da se u napadu u plej ofu pojavljuje svaki drugi meč. Isto, tako, ne može da ga nema ili "poluima" pola sezone. Zato i rekoh, u teoriji i povremeno u praksi jeste najbolji.

AD je mnogo angazovaniji u odbrani nego Janis pa ajde da kazem da se tu trosi vise jer Janis je tek 3 ako ne i 4 defanzivac ekipe jer se steoa za napad. Svakako bo vise volio da AD ima taj Janisov drive jer tu onda ne bi bilo dileme ko ke najbolji ali mogu da razumijem da je za neke Janis upravo zbog tog lelemud pristupa AD u nekim utakmicama.

 

Lejkersi bez AD su rupetina u odbrani, Bucksi bez Janisa nisu.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Miki28 said:

Zasto ne? 

Ja sam očekivao da bude franšizni igrač , a on je de facto vrhunski side kick.

Mislio sam da će ove godine preuzeti ključeve od Brona, a doživeli smo da ga protiv Denvera Lebron od stotinu ljeta nosi na krkačama.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Milos 3.14 said:

Ja sam očekivao da bude franšizni igrač , a on je de facto vrhunski side kick.

Mislio sam da će ove godine preuzeti ključeve od Brona, a doživeli smo da ga protiv Denvera Lebron od stotinu ljeta nosi na krkačama.

Tu je vise faktora, prvi je da on nema taj drive ( nazalost zadovoljio se sa titulom umesto da to iskoristi kao gorivo ) a drugi jeste da je Lebron jedan od najvecih egomanijaka tako da nema sanse da se daju kljucevi iako de facto AD je najbolji i najbitniji igrac Lejkersa ali Lebron to ne dozvoljava nego mora da pravi dramu pa tako i posle trejdova je preko svog PR-a gurao pricu da se razmislja o operaciji ( preuvelicali tu povredu maximalno ) a onda i u plejofu ( ono je sramno bilo posle poraza od Denvera , bas sramno ).

AD je odigrao sjajan plejof defanzivno ( nadigran je od trenutno najboljeg igraca lige 1 na 1 ali je imao i tu ozb uticaj na defanzivu Lejkersa jer je pomagao Lebronu i Ruiju ) ali ofanzivno je podbacio protiv Denvera jer je trebao imati 35+ poena konstantno protiv njih s obzirom na match-up ( koliko laganih zicera je promasio ). 

A sto se tice fransiznog igraca, tu je nazalost psihicki uticalo i te povrede su ostavile danak. Ukoliko AD ostane zdrav sledece sezone, imace najbolju sezonu u karijeri. Tek u aprilu i maju se polako oslabadjao straha od povreda

Link to comment
Share on other sites

@Miki28Konkretno protiv Denvera Lejkersi su igrali onoliko koliko Bron ima snage. Svi ti faktori koje ti spominješ i jesu razlog što po meni nije ispunio očekivanja jer je imao kapacitet da bude No 1 igrač bilo koje ekipe. Da ga nije Bron tražio u trejdu utisak o njemu bi bio još sumorniji.

Više cenim Bida nego njega, više se cima imam utisak 

Edited by Milos 3.14
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Dracarys said:

lol, Bron je kriv što je AD nesposoban da bude bolji. Sve smo videli u ovom plej ofu. Jednostavno lik ne zna da povuče ekipu napred.

Sta si vidio?🤣🤣

1 minute ago, Milos 3.14 said:

@Miki28Konkretno protiv Denvera Lejkersi su igrali onoliko koliko Bron ima snage. Svi ti faktori koje ti spominješ i jesu razlog što po meni nije ispunio očekivanja jer je imao kapacitet da bude No 1 igrač bilo koje ekipe. Da ga nije Bron tražio u trejdu utisak o njemu bi bio još sumorniji.

Više cenim Bida nego njega, više se cima imam utisak 

Zato sto je igra tako koncepirana da Lebron bude clutcher ali lik sa 25% za 3 poena, i svega 1/16 za 3 u 4/4 nema sta da trazi u WCF.

Link to comment
Share on other sites

Just now, alpaka Bereta Sida said:

Embiida nikad u zivotu ne bih uzeo ispred Davisa. 

 

moguće, s'tim što je najbolja ekipa koju je embiid imao, otprilike ova iz završene sezone. 

okej ekipa ali nije baš skockana do kraja da može da konkuriše za titulu a nije i da je falilo nešto sitno

 

davis je imao tu sezonu gde se sve poklopilo, uključujući verovatno i bubble.

u svim ostalim sezonama je nešto nedostajalo, da bi on pružio njbolju verziju sebe

 

drugim rečima, nije on predaleko odmakao od embiida iako se meni puno više sviđa kao igrač

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Chaos Is Me said:

Embiid je imao onu ekipu sa Butlerom i tada još uvek funkcionalnim Simmonsom, ta je bila verovatno bolja od ove sa 3/4 Hardena.

 

čudna je bila ta ekipa. butler, koji je uprkos svojoj džordanovskoj volji da pobedi, ipak loš šuter a ujedno i drkadžija. sa funkcionalnim simmonsom a i embiidom koji nije neki lud šuter, to je puno loših šutera a glavnih igrača. još su platili puno novca horforda da im igra na PF, mislim da nikada nije imao tako lošu sezonu u karijeri

 

dobra ekipa po imenima ali ne baš dobro sklopljena

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Miki28 said:

Sta si vidio?🤣🤣

Zato sto je igra tako koncepirana da Lebron bude clutcher ali lik sa 25% za 3 poena, i svega 1/16 za 3 u 4/4 nema sta da trazi u WCF.

Nije tako koncepirana igra nego je Bron jednostavno šampion koji se i sa 4 banke cima za razliku od AD koji je mrtvo puvalo.

49 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Embiida nikad u zivotu ne bih uzeo ispred Davisa. 

Embid da je umesto AD u Lejkersima bilo bi bolje i Bronu, ali i jezerdžijama. Njemu je bar stalo da se iscima u regularnom delu. Deluje mi življi iako ima i on karakternih mana

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Milos 3.14 said:

Nije tako koncepirana igra nego je Bron jednostavno šampion koji se i sa 4 banke cima za razliku od AD koji je mrtvo puvalo.

Embid da je umesto AD u Lejkersima bilo bi bolje i Bronu, ali i jezerdžijama. Njemu je bar stalo da se iscima u regularnom delu. Deluje mi življi iako ima i on karakternih mana

Naravno da ne bi bilo bolje Lejkersima jer AD>Embiid.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, uini said:

svaka čast reddicku ali kada izađeš na teren sa jednim nešuterom i jednim koji je slab a obojica trebaju loptu u rukama, plus horf na pf pored embiida, jednostavno nije najsrećnija sklopka

Horford je došao sezonu posle. 

 

Ta postava Filadelfije je izgledala ovako:

 

Ben-Redik-Batler-Tobajas-Embid

 

Kada je otišao Batler, onda su alternativu našli u Horfordu i ideja je bila da se zaustavi Janis. Međutim, Simons se povredio za plej of i nikada nismo dočekali da ih vidimo na okupu.

 

Takođe, te godine je Batler imao solidan šut za 3, imali su dobre šutere u Tobajasu i Rediku. Jedini nešuter je bio Ben.

Edited by Dracarys
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Dracarys said:

Horford je došao sezonu posle. 

 

Ta postava Filadelfije je izgledala ovako:

 

Ben-Redik-Batler-Tobajas-Embid

 

Kada je otišao Batler, onda su alternativu našli u Horfordu i ideja je bila da se zaustavi Janis. Međutim, Simons se povredio za plej of i nikada nismo dočekali da ih vidimo na okupu.

 

Takođe, te godine je Batler imao solidan šut za 3, imali su dobre šutere u Tobajasu i Rediku. Jedini nešuter je bio Ben.

Tako je ali za Embiida se uvijek nadju izgovori. Koliko je tad imao Embiid? 17 poena? Kakav nastup🤦‍♂️ 

Lik je jedan od najvecih underperformera u istoriji lige u plejofu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Milos 3.14 said:

Embid da je umesto AD u Lejkersima bilo bi bolje i Bronu, ali i jezerdžijama. Njemu je bar stalo da se iscima u regularnom delu. Deluje mi življi iako ima i on karakternih mana

 

Ne bi bilo bolje jer Embiid nije bolji igrac od Davisa i ima historiju raspada u PO za razliku od ADa. Nivo koji je Davis prikazao u osvajanju titule (a i ranije u Pelsima, pogotovo kad su pomeli Blazerse) Embiid u PO nikad nije prezentovao. Cak je i u ovom PO uz sve ofanzivne amplitude Davis imao veci uticaj na terenu nego Embiid u bilo kom PO runu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...