Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

3 minutes ago, Урош19 said:

Gde je Jokić tu ?????!!!!!!??!!!

 

Kažu da još uvek ne želi da šutira. 

8 minutes ago, Milos 3.14 said:

Slažem se da rukometaš igra MVP sezonu. Ima i lep intervju na bličeru čini mi se.

Janis je generalno OK lik , počeo je da preteruje sa krindž forama, ali suštinski gotivac. 

 

Rispekt, uvek si realan i iskren. :classic_happy:

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Milos 3.14 said:

 

Slažem se za Gobera, ali neki Dalas bi ga možda još uvek uzeo. 

 

ne znam, ja imam to blisko iskustvo pracenja tyson chandlera i deandre jordana sa 30-31 godinom, koji su, kada su jednom izgubili svoju prajm atleticnost, postali komedije od igraca. gobert mi je taj tip centra.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, uini said:

 

ne znam, ja imam to blisko iskustvo pracenja tyson chandlera i deandre jordana sa 30-31 godinom, koji su, kada su jednom izgubili svoju prajm atleticnost, postali komedije od igraca. gobert mi je taj tip centra.

I meni. Poenta je što postoje ekipe koje bi se zajebale kao Niksi za Čendlera. Ne bi Sota dobila ni blizu što je dala, ali bi bar nešto izvukli.

Edit : Već vidim Atlantu, Dalas i slične kako prave tako neku glupost.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, uini said:

 

ne znam, ja imam to blisko iskustvo pracenja tyson chandlera i deandre jordana sa 30-31 godinom, koji su, kada su jednom izgubili svoju prajm atleticnost, postali komedije od igraca. gobert mi je taj tip centra.

Plus što su Tajson i DeAndre Max Plank i Fridrih Gaus za Rudija. .

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Milos 3.14 said:

I meni. Poenta je što postoje ekipe koje bi se zajebale kao Niksi za Čendlera. Ne bi Sota dobila ni blizu što je dala, ali bi bar nešto izvukli.

Edit : Već vidim Atlantu, Dalas i slične kako prave tako neku glupost.

 

mavsi su i prodali chandlera i DAJa knicksima, tako da mislim da su u toku. 

takodje, chandler je dosao u knickse sa npr 28 godina, imao je par dobrih sezona dok nije ubrzano oronuo.

 

nema sanse da utopis danas takav tip centra u declineu sa takvim ugovorom. definitivno je taj trejd za goberta jedna od vecih misterija covecanstva.

 

13 minutes ago, freethrow said:

Plus što su Tajson i DeAndre Max Plank i Fridrih Gaus za Rudija. .

 

mislis po skillu? sve su to drvad, ne vidim ja nikakvu prednost ove dvojice u prajmu u odnosu na goberta, naprotiv.

chandlera je skolovao freakin roy hibbert u toj premijernoj decline sezoni. covek obavio taj biznis i otprilike izasao iz lige direktno u legendu.

Link to comment
Share on other sites

Sad kad Vini pominje Roya Hibberta, covek je otisao u hibernaciju nakon tih par dobrih sezona.

 

Nekako tuzna sudbina te generacije Indijane - George je svoj prajm ipak imao u INdijani i od onog lomljenja noge i jedne od najjezivijih povreda ikad, krenuli su lomovi celog tela i vise nikad nije bio isti, Lance je postao klovn i izleteo lige brzo, Roy naravno isto, George Hill je ostao solidan i pouzdan igracic ali i on je sada granicni nba igrac. David West naravno bogotac, ogroman rispekt za tog lika, unosio mi je strah u kosti kao retko koji igrac, otisao u svoju zasluzenu penziju.. Danny Granger takodje okoncano rano karijeru zbog povrede.

 

 Ono sto je dobro za Lakerse, Davis je konacno postao prava petica. Omogucio je da se tim bolje sklopi sa vise sutera i krila, a on da pokriva reket. Neko beskorisno drvo koje je tu do sada igralo (Dwight u prvoj sezoni excluded) je krcilo reket i spejsing. Sada ferceraju sasvim dobro razne garniture postava, meni licno omiljena sa 3 beka - DLo, Sruder, Rivs i sa LBJ+Davisom, a onda po potrebi moze da se ubacuje i izbacuje svasta, Lakersi cak imaju Lonija Vokera koji ume da stavi 20P a na dnu rotacije je. Ni Gabriel nije losa energetska bombica kad se dozira, Tristana Tompsona su valjda doveli da moze da gleda LeBrona iz prvih redova i da moze da ga krunise kad je vec Kuzma otisao, da ima neko da uleti.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Evo moje prognoze a vi uradite sve suprotno od toga:

 

EAST

 

Play-in: Majami mi deluje kao ekipa koja će da izgrize Hawkse na tu jednu utakmicu, tako da su mi favorit. Hawksi su teški underachieveri, imaju dobar sastav ali cela sezona za njih je jedno veliko sranje. Ko god da prođe, Boston će ih oteresti u najviše 5. Raptors - Bulls prava prvenstvena će da bude ali mislim da Bullsi uz nešto odbrane ipak imaju fluidniji napad i čak bih im dao šanse i da prođu kao osmi na kraju gde će ih Bucksi otresti metlom.

 

Sixersima upala kašika u med sa simpatičnim ali ni po čemu specijalnim Netsima. Embiid će da se iživljava jer ovde bukvalno nema kuj da ga čuva, Claxton ne znam da li ima 100 kila. Pošto Phila nije baš mentalno najstabilnija, otkinuće Netsi jednu počasnu. Sixers in 5.

 

Ljepotica prve runde je duel Cavsa i Knicksa. Knicksi su vrlo fizikalna ekipa, pa iako je suvi talenat na strani Cavsa ide ovo u 6 ili svih 7 utakmica. Najvolio bih da Mobley poništi Randlea i zacementira mu reputaciju kao bivola za regularku ali Brunson je plejer i imaće šta da kaže i ovde. Knicksi mogu da bace Grimesa i Harta na Mitchella, tako da bi bio red i da se malo Garland trgne iz letargije i proba da dobije match up protiv Brunsona. Cavs u 6.

 

WEST

 

Play-in: Dve najodvratnije franšize su dobile user i ovog puta. Tako Lakersi idu na Wolvese koji imaju unutrašnjih problema, a McDaniels lagano dobija epitet debila godine taman kad je delovalo da izrasta u odličnog bočnog stoppera koji nije igrač manje u napadu. Tipovao sam na prognozama na Wolvese dok nisam pročitao za McDanielsa, ovako Lakersi nekako rešavaju i idu na Memfis protiv koga itekako imaju čemu da se nadaju. OKC mislim da nema šta da traži protiv Pelicansa, tako da ostaje da se vidi da li će ptičurine ili vukovi ići na Denver, dobra vest za Denver jer će lakše sa njima nego sa Lakersima predvođenim kraljem krindža.

 

Proser godine naravno Dubsi koji će rešiti Kingse na champions dnk, a lagano mogu i do WCF bez previše znoja, pa da spremni dočekaju rasplet. Bolje biti bez mozga nego bez sreće. Dubs in 6.

 

Suns - Clippers uopšte neće biti šetnja za Sunse, Clippersi imaju masu kompetentnih igrača, a ja mislim da je Kawhi sačuvao nešto u tenku i za PO. Ako krenu porazi, Sunsi mi ne deluju kao mentalno stabilna družina da to prebrode. Dosta zavisi da li će igrati George (i u kakvom izdanju) ali Clippersi definitivno nisu poželjan protivnik iz donjeg doma. Ipak, Suns in 7.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kad bi ljudi koji  prate basket shvatili koliko je komplikovano spremati godinu dana ekipu da kida i održava formu kod kuće, a glumi neke Šarlot Hornetse u gostima, pa još da obezbedi tek u 82 meču željeni seed... 

 

Smrt odvratnim ekipama, živeo GSW!

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

DALLAS -- San Antonio Spurs coach Gregg Popovich's pregame media availability Sunday opened with the NBA's all-time wins leader declining to discuss whether he would consider retirement this offseason and ended with an unprompted, passionate speech lobbying for gun control legislation in America and criticizing "cowardly legislators who are selfish."

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nadam se da Nugetlije kao i ja navijaju za to da Lejkersi budu 8mi👍 i da to bude duel u 1 rundi. Treba bivsi MVP da odmori za SP ( ako ga uopste bude to i zanimalo pored konjskih trka ).

 

GS je vrhunska ekipa koju samo Lejkersi i Sunsi mogu izbaciti. Kako su nastelovali ruku i kako ce da masakriraju Sakramento

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Miki28 said:

Nadam se da Nugetlije kao i ja navijaju za to da Lejkersi budu 8mi👍 i da to bude duel u 1 rundi. Treba bivsi MVP da odmori za SP ( ako ga uopste bude to i zanimalo pored konjskih trka ).

 

GS je vrhunska ekipa koju samo Lejkersi i Sunsi mogu izbaciti. Kako su nastelovali ruku i kako ce da masakriraju Sakramento

Kako ce LA da padne u playoffu...i kako ce to da bude slatko za gledati...sa svim goatovima, kraljevima, najboljim visokim, masinama itd... 😉

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, cabke said:

Kako ce LA da padne u playoffu...i kako ce to da bude slatko za gledati...sa svim goatovima, kraljevima, najboljim visokim, masinama itd... 😉

Da padne lazni no1 Zapada i bivsi b2b MVP pa onda ako se izgubi od Sunsa ili GS, sta da se radi.

 

Sto kaze Lebron, 2-10 skor, ko je i ocekivao da ce Lejkersi biti u poziciji u kojoj su. Jel tako @delgado?

Edited by Miki28
typo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, freethrow said:

Ukoliko prođu Kingsi, oni idu na... Koga?

Ispada na Lakerse. 

6 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Nek se trostruki MVP potrudi da ne ispadne do WCF jer mu je to jedini nacin da dodje do Lakersa i fasuje u 5 meceva od najboljeg dvojca lige. U finalu se nadamo zelenoj posasti i laznom superstaru Tatumu. Protiv njih cemo biti nemilosrdni i necemo im dati nijednu utakmicu. 

Kako ti ne dojadi. Ima li izgleda da bar jednom napišeš ozbiljan post i primjerenog vokabulara bez spominjanja vazelina i sličnih gadosti. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, bodo said:

Kako ti ne dojadi. Ima li izgleda da bar jednom napišeš ozbiljan post i primjerenog vokabulara bez spominjanja vazelina i sličnih gadosti. 


Sta je gadno u citiranom postu i gdje se spominje vazelin? Iskreno mislim da se Lakersima zrijeb maksimalno poklopio do WCF, tamo je Denver daleko laksi matchup i od Sunsa i od Clippersa. Memphis ofanzivno upitan i bez Adamsa da cuva Davisa, GSW i Kingsi nemaju odgovor na njega takodjer (GSW je najbolji matchup Lakersima na kompletnom Zapadu). Naravno, ako ne upale opet idiot mode i izgube od okrnjenih Wolvesa kuci. 
 

Ova ekipa Lakersa da je tu od starta sezone i da Davis i Bron nisu imali probleme s povredama je kvalitet za top 3 seed bez ikakvih problema. Vjerovatno najjaca ekipa u Davis-Bron eri. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Aj sad malo ozbiljno.

Minesota ne bi odgovarala Lejkersima da je kompletna ali sada sa povredom McDanielsa ( nevjerovatno koji lik ), bez Naz Rieda i sa problemom zvani Gober stvarno mislim da su im minimalne sanse da nesto urade u tom mecu. 

Lejkersi ce biti kompletni, Lebron je sinoc stvarno odlicno izgledao uz odlican sut spolja ali ono najbitnije, napadao je cesto obruc tako da pronalazi formu. DLo je tu, da njim na terenu sve to djeluje mnigo organizovanije i onda se i AD vise ukljuci. Sinoc su AD udvajali tako su ostali profitirali, posebno Beasley, Reaves i Lebron dok je Rui ispalo nekoliko suteva za 3 iz obruca. Vidjecemo dal ce Gober uopste i igrati ( bice mi iznenadjenje da ne igra i pored sinocnjeg incidenta ). Svakako da su sanse 80/20 u korist Lejkersa ali 1 utakmica pa vidjecemo. 

 

Ukoliko prodju, bice borbe sa Memfisom i to zestoke ali mislim da mogu da prodju Memfis i da ce taj duel odluciti birba izmedju AD i JJJ, ko bude vise dominantan na obje strane parketa. Ipak prvo Minesota pa vidjecemo

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:


Sta je gadno u citiranom postu i gdje se spominje vazelin? Iskreno mislim da se Lakersima zrijeb maksimalno poklopio do WCF, tamo je Denver daleko laksi matchup i od Sunsa i od Clippersa. Memphis ofanzivno upitan i bez Adamsa da cuva Davisa, GSW i Kingsi nemaju odgovor na njega takodjer (GSW je najbolji matchup Lakersima na kompletnom Zapadu). Naravno, ako ne upale opet idiot mode i izgube od okrnjenih Wolvesa kuci. 
 

Ova ekipa Lakersa da je tu od starta sezone i da Davis i Bron nisu imali probleme s povredama je kvalitet za top 3 seed bez ikakvih problema. Vjerovatno najjaca ekipa u Davis-Bron eri. 

E  ovo je već post koji je korektan i za diskusiju. A za vazelin i još nešto šta ide uz to vezano za Sunse uoči samog meča pre 3, 4 dana smo zaboravili. Samo što ti je post izbrisan iz očitih razloga. 

Link to comment
Share on other sites

Sta pricate zadnjih 10 dana, kao da vam je neko caprkao prljavim prstima po mozgu...

 

Prvo ono jinxovanje oko mesta gde lupatete kako ce neko da izgubi namerno da bi isao u play in iako cele sezone Clippersi paze ko im koliko igra. 

 

I sad treba da igraju jos 1 ili 2 meca na noz i to jos bez PG?!

 

Onda od kad je Memfis povoljan protivnik u prvoj rundi?! Verovatno najbolji domaci teren ( ako se izuzme Denver i sam faktor nadmorske visine). Pri tom su totalno ispod radara zbog one situacije sa Morantom ali to je proslo i osim Adamsa su kompletni, zdravi i odmorni...

 

Onda mit oko Finiksa, po cemu su oni najnezgodniji protivnik?!

 

Ako se gleda u vakumu da su uigrani i da si na taj core dodao Duranta ok. Ali oni imaju toliko upitnika... Bukvalno da me sad neko pita 2-2 u seriji, zagovnjavalo se zaksimalno i da moras nekome da ides u goste od prve 4 ekipe na keca bih izabrao Finiks.

 

Jos se nisu uigrali, mogucnost nestajanja/povrede Cp3-a, sklonst pucanja pod pritiskom, nedostatak tela sposobnih da igraju u PO intenzitetu.

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@LordOfTerror Klipani su sinoc sa oorazom mogli da budu 6, nikakav playin ali nisu ipak htjeli u zadnjih 5 minuta ritikovati jer je na Min-NO bio egal mec i tek se prelomio u zadnja 2-3 minuta. 

Pogledas reakciju Lue nakon utskmice pa ce ti sve biti jasno. 

 

sada ce da dobiju po usima od tih Sunsa jer CP3 i KD se mozda skrse u daljem toku plejofa ali sada su zdravi i imace nekoliko dana odmora. Klipani ce biti interesantan orotivnik za njih ali resavaju ih Sunsi jer Klipani nemaju neku odbranu a napadacki talenat Sunsa>napadacki talenat Klipana osim ako Gordon i Russ ne izvuku vintage partije iz prime. Kawhijev ucinak ce ili Booker ili KD da poniste bez ikakvog problema. 

 

Memfis ima dobar domaci teren ali bez Adamsa da li imaju tijela da cuvaju reket od Lejkersa, posebno imajuci u vidu da je JJJ masina za pravljenje faulova. Lejkersi na Moranta mogu da bace Vanda i Schrodera da mu dosadjuju i da rizikuju sa Brooksom da bude on taj koji ce biti sam pa ako ubacuje u visokom % onda ce se prilagoditi. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...