Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

Kad su pustane karte za F4 mi smo bili bolje plasirani na tabeli od Partizana. Sad ako ima neko ko je kupio karte za F4 a ne veruje u Zvezdu neka debelo proda grobarima pa oni u martu neka vide kome ce dallje da prodaju i po kojoj ceni 😄

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Miki28 said:

Zasto EL rekreativno? Kao sto si vidio i kod komsija, jedna pobjeda sve preokrece, mijenja se momentum. Kao i uvijek najteze je zaustaviti kola koja si krenula velikom brzinom nizbrdo ali ako se to uspije a Makabi je sledeca sansa, EL je i dalje u igri.

@ Makabi, Alba, @ Bajern, Efes, @ Panata ( od Bajerna cemo i.ati Facua ). Ima tu jos stosta da se igra.

Paa...sanse nisu nepostojece ali  je potreban jedan veci skalp i to protiv konkurenta.Znaci Makabi ili Efes.S tim sto bi Mak znatno vise znacio zbog hitnosti podizanja ekipe.Ako se i to izgubi pitanje je da li cemo pobediti Albu i Bajern koji se manje vise moraju pobediti.A ako se i pobedi Mak i Alba verujem da bi se ekipa totalno restartovala i bila na krilima zbog povratka Kampaca.Onda bi top8 ponovo bio u domenu realnosti.

Dakle slazem se da jedan mec moze da okrene stvari,da nas odvede od "sanse su gotovo teorijske' do "u igri smo" vrlo brzo.

Problemcic je sto nas do toga deli tricavih 9-1 Makabija kod kuce.S druge strane treba reci koliko znaci Lorenco za kog se nadam da nece da se vrati bas protiv nas.Pa ako ne bude tu videcemo ko ce imati bolje vece,recimo protiv partizana su bili prilicno van ritma iako su bili kod kuce a ovi bez odbrane.Sanse su tu ali logicno mrsave.

Nibo,Sorkin su problemi pogotovo ako ne bude Martin zaigrao i to kako treba.Boldvin igra svoje,kada je u zoni slabo se sta pitas,ali nije poznat po nekim visoko efikasnim partijama,volume igrac i Dusko ga zna pa mozda pomogne.Kolsona bi Lazarevic mogao da obuzda a vrlo je bitan igrac Makabija sada,osetno bitniji nego u nasem prvom duelu.

Nadajmo se povoljnom toku meca pa ko zna.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, srlepajce said:

Najdraze mi da je ovaj smrdljivi Zalgiris krenuo da tone posle nas 

Sonja Savic i ona scena "gde ce ti dusa, kad umirem ja, da umres i ti" 🤣

Utakmica protiv nas im je mozda poslednja van realnosti,sada se vracaju u nju.Sve ok,karakter,domaci teren,disciplina itd ali Zalg sa tim igracima nema kvalitet za nivo na kojem su.Pa jos sada bez Evansa i Tejlora.To je stvarno neizdrzivo za EL.Juce izmedju igraca Par i njih je bila igra macke i misa.Jednostavno individualno inferiorni na svakoj poziciji.

I sto je najgore,oni nisu odigrali celu utakmicu protiv nas nesto nerealno nego eto par minuta.Onom rutiniranju Ulanovasa bi NBA legende pozavidele posebno ako se ima u vidu da je isto to radio nedelju dana pre u Italiji a kako se sa klupe zapalio Polonara isto je za pricu.Nije njemu to nesto ekstremno nesvojstveno ali eto i to se poklopilo i to ih je drzalo u mecu.

Stvarno ove sezone imamo neke jako nepovoljne situacije,da ne kazem nesrecne.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije Makabi neko ludilo od ekipe. Pogotovo nijesu nepobjedivi bez Brauna. Fali njima i Pojtres, koji je bio prvi centar ove sezone. Veći je problem što smo mi upali u baš ozbiljan kanal. Nije nemoguće da se baš od sledeće nedelje vratimo na onaj nivo igara iz decembra, ali posle ove turneje u Italiji vidljiv je veliki pad u igri.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki28 said:

Zasto EL rekreativno? Kao sto si vidio i kod komsija, jedna pobjeda sve preokrece, mijenja se momentum. Kao i uvijek najteze je zaustaviti kola koja si krenula velikom brzinom nizbrdo ali ako se to uspije a Makabi je sledeca sansa, EL je i dalje u igri.

@ Makabi, Alba, @ Bajern, Efes, @ Panata ( od Bajerna cemo i.ati Facua ). Ima tu jos stosta da se igra.

 

ako ne dobijemo makabi, sto ce biti jako tesko 3/4 je obavezno ako ne i 4/4.

ako dobijemo makabi totalno smo u igri.

11 kola treba nam 7-8 pobeda za nadu. 

 

47 minutes ago, Sector said:

Tačno da je ishod derbija dosta uticao na ovo duplo kolo.  

 

Mi smo sa Fakundom i zdravim/spremnim Hasanom granična top8 ekipa ali dok se skupimo biće prekasno tj moraćemo dobiti sve i jedan meč. 

 

tako nekako, po njihovom sutu i samopouzdanju se vidi koliko im je bila bitna pobeda u derbiju. da ih pitas koja im je najbitnija i najveca pobeda u sezoni do sad ogovor je jasan. kao i nama sto je jedina nemanjina trojka ove sezone najdrazi trenutak. 

oni su blizu top 8 ali i opet daleko jer su losiji od valensije, makabija, nas, imaju efes tamo, i virtus koji je na pobedu.

 

nama je njihova pobeda juce mozda i spas za sanse jer da su dobili oni kamenjari bili bi na 4 pobede od nas i prakticno sesta ekipa koja je govtovo nedostizna. 

ovako smo na dve pobede od top 8, imamo brejk u valensiji i cekamo ih kuci, bolji h2h od komsija, zalgiris se raspada i ima tezak raspored.

realno bice potrebno mnogo toga da se poslozi i ako puknemo od makabija i oni nam beze 4 pobede 10 kola do kraja a vec imamo skoro 5 sigrunih ucesnika. oly, real, barca, fener, monaco. ako izgubimo od makabija odose i oni, onda ostaje samo nada ze neko 8 mesto... 

 

generalno nama je dolazak fakua i sve sto se izdesavalo oko njega samo donelo ogromnu stetu na svim poljima i po svim aspektima. hijeararhija u timu se malo poremetila, bolesna situacija da ne moze da igra najbitnije takmicenje, sve to se odrazilo na ekipu i sigurno je da cela ekipa oseca sve to. takodje pre dolaska smo bili u lagodnoj poziciji underdoga u el i tako ulazili u meceve + nabacen nam je pritisak da smo ekipa za top 8 zbog igraca koji i ne igra + cudesna pobeda by luca i filip u pireju i onda mi u stvari ulazimo u meceve da moramo da pobedimo a igramo bez najboljeg igraca koji je fantastican asistent i koji bi 101% doneo novu dimenziju ekipi.

nabacen nam je pritisak da moramo/mozemo da dobijemo svaku tekmu + barsa + opet sve to oko fakua i el sto se vidi i po sudjenju koje imamo.

 

nismo izdrzali pritisak, to se nabolje vidi po mecevima u litvaniji i u derbiju, samo se nastavilo u italiji. 

takodje ne moze da se ne napomene da je i dusko u tim mecevima imao neke nebuloza petorke, drzanje nedovica 4/4 u derbiju na klupi, sramotne ulaske u meceve gde po pravilu vijemo nekih -10.

takodje nemanja nas je prodao i nije se pojavio na 3 od 4 meca, svojerucno je prosuo pobedu u litvaniji, u oba meca u italiji apsolutni non factor.

 

ni luca ni nemanja nisu plejevi vec neki kombo bekovi, dzoni je opet u kanalu, ostaje nam stef kao jedini plej. zato bi faku legao kao kec na 11 jer bi rasteretio lucu i nemanju i stefana. srce i dusa tima ce biti i uopse ne sumnjam da cemo biti duplo opasnija ekipa. otkrivam toplu vodu ali tako je i u el su nam vezane ruke fakuom i noge by linije i ispod visine obruca situacije.

 

opet bukvalno jedna pobeda nam je trebala u ovih 4, dusko mora snositi deo krivice.

idemo dalje, jos mi mozemo u top 8 i treba dati podrsku ekipi i dulencetu.

i mucenom nemanji kojem je vreme da do kraja bude u 20+ pts ritmu i da preuzme dok faku ne pocne a ne da bude najgori igrac tima.

 

u kolu u kom nemanja ne postoji na terenu i ima index -6 kalina sjajnom odbranom donosi pobedu barsi. samo kazem.

 

Link to comment
Share on other sites

Govor tela(teniskim terminom receno), kazuje da je Zvezda ispuvan balon.

Videcemo hoce li potonuti na dno, rezerve bi trebalo da ima.

Kako god, selekcija igraca i trenera sa pocetka sezone nas je dovela do ovakve situacije, pa nemam sta da zamerim treneru i igracima.

Covicu tvrdoglava mazgo, hoces li vise nauciti.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, bodo said:

pročitah jučer onaj link od @Decembarski . koliko po vama ima osnove o onome šta se tamo tvrdi da je reč o planskom obaranju forme.

Mislim da ako i ima istine u tome da nije reč o planskom već iznudjenom potezu u situaciji kad već ne možeš da računaš na prvog pleja,prvog centra,pa je i Vildoza bio u isto vreme povredjen,i Dzoni i Mitrović...

Usled nedostatka ovih igrača,iscedili smo ostatak tima(onog koji moze da donese nesto u El),pomoćno osoblje i drvnu gradju da ne računam,rivali u El su nas ozbiljnije izskautirali,izvršen je pritisak i dupliranje Vildoze kad se vratio,Nedović je pao u formi,Petrušev i Luka isto.

Kad na sve to dodaš ovakav status kod sudija gde je očito kako duvaju da nam pojačavaju kaznu svakom utakmicom,dobijaš ovakav rezultat i trenutno  stanje u klubu i na tabeli.

Raduje učinak Ilića,biće od njega nešto,Raduljicu,Kuzmića i Holanda ne bih više zadržavao...

Ne kazem da sam u pravu,eto to je moj stav i ništa preko toga.

Tvoj stav?

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Decembarski said:

 

Raduje učinak Ilića,biće od njega nešto,Raduljicu,Kuzmića i Holanda ne bih više zadržavao...

Ne kazem da sam u pravu,eto to je moj stav i ništa preko toga.

 

 

sve se slažem do kuzmića; taj luksuz da imaš igrača kao on koji je treći centar i ulazi u duele po potrebi, nema puno timova.

meni je žao što neki drugi, bitniji igrači (petrušev, mitrović, dobrić, lazarević, upravo tim redosledom), nisu bili na nivou kojim bi mečovali kuzmićevu partiju protiv armanija i doneli pobedu.

Edited by uini
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Decembarski said:

Mislim da ako i ima istine u tome da nije reč o planskom već iznudjenom potezu u situaciji kad već ne možeš da računaš na prvog pleja,prvog centra,pa je i Vildoza bio u isto vreme povredjen,i Dzoni i Mitrović...

Usled nedostatka ovih igrača,iscedili smo ostatak tima(onog koji moze da donese nesto u El),pomoćno osoblje i drvnu gradju da ne računam,rivali u El su nas ozbiljnije izskautirali,izvršen je pritisak i dupliranje Vildoze kad se vratio,Nedović je pao u formi,Petrušev i Luka isto.

Kad na sve to dodaš ovakav status kod sudija gde je očito kako duvaju da nam pojačavaju kaznu svakom utakmicom,dobijaš ovakav rezultat i trenutno  stanje u klubu i na tabeli.

Raduje učinak Ilića,biće od njega nešto,Raduljicu,Kuzmića i Holanda ne bih više zadržavao...

Ne kazem da sam u pravu,eto to je moj stav i ništa preko toga.

Tvoj stav?

ima mi logike. a krivo sam se izrazio. ne planski jer je izričito napisao da je bilo iznuđeno rešenje.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, propolis said:

Turkish airlines Euroleague quote of the round:

"We are in the race" - Sergio Scariolo.

 

Inače ko nije gledao tabelu Virtus je jedno mesto ispred Zvezde sa jednom pobedom više!!!

 

A za nas trka za top 8 gotova😂😂😂

 

 

 

 

 

Dve jer imaju bolji medjusobni

 

i nije samo broj pobeda u pitanju, mi trenutno ne izgledamo kao ekipa koja moze da pobedi vecinu EL ekipa. Mozda se to promeni uskoro, nadamo se da hoce, ali trenutno je tako

Edited by bosMan_jr
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Бек црвено-белих је био пун критике, према себи, тиму, али је и даље пуцао од оптимизма и још једном показао како победник треба да размишља, поготово када је тешко.

- Имали смо шансу да победимо, али нисмо могли, због неких одлука против нас. Али, настављамо даље. Имамо лош низ, међутим морамо да држимо усправне главе.  Представљамо клуб, навијаче и целу организацију и морамо да наставимо да радимо како бисмо били бољи - рекао је Вилдоза о поразу у Милану.

На констатацију да је екипа, ипак показала карактер и реаговала након слабог издања у Болоњи, Аргентинац се сложио, истакао добро полувреме, а затим кратко додао: 

- Знамо да наша највећа снага лежи у одбрани. Морамо да наставимо да радимо наш посао, да се подигнемо у наставку сезоне. Овај меч је завршен.

Видело се јасно на лицу Вилдозе да се не осећа комотно у својој кожи, да га пет пораза из шест кола, као и његова издања знатно оптерећују. Ипак, када се отворило питање потере за плеј-офом у преосталих 11 кола, одмах је променио став и боју гласа, а затим пун вере и оптимизма поручио:

- Имамо времена, пред нама је још неколико месеци играња. Важно је да наставимо са радом и знамо да ћемо га ухватити. Са таквим менталитетом треба да ређамо победе и заборавимо ово што је иза нас. 

У истом расположењу је остао и када је упитан да ли им је недостајао Факундо Кампацо. Истичући да није, образложио је свој став:

- Када смо побеђивали нико није причао о њему. А, сада када губимо, он нам недостаје. Не желимо тако да се постављају ствари. Имамо добар тим, са Кампацом смо добили још један квалитет, али јасно је да сви морамо да направимо искорак и да будемо бољи - истакао је Аргентинац.

МОРАМ ДА РАДИМ СВОЈ ПОСАО

Ни коментар о његовом издању, односно истицање чињеница да је све време био главна мета одбрана, прво Виртуса, па Милана, нису промениле критички став миљеника навијача.

- Против Виртуса на мени је све време био притисак, по целом терену. Док сам у Милану наишао на најбољу одбрану Евролиге у овом тренутку. Тешко је, али морам да радим свој посао и постижем поене. Не смем да промашујем много шутева и да имам толико изгубљених лопти. Морам да радим на себи - рекао је Вилдоза.

potkacio i sudije 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Crni said:

Govor tela(teniskim terminom receno), kazuje da je Zvezda ispuvan balon.

Videcemo hoce li potonuti na dno, rezerve bi trebalo da ima.

Kako god, selekcija igraca i trenera sa pocetka sezone nas je dovela do ovakve situacije, pa nemam sta da zamerim treneru i igracima.

Covicu tvrdoglava mazgo, hoces li vise nauciti.

 

Meni govor tela, a pre svega to sto smo imali kondicioni trening tokom nedelje duplog kola, kao i podela minutaze tokom samih utakmica, vise govori da se jakim treninzima obara forma pred poslednja 2-3 meseca u sezoni.

Posto znam da su mnogi ovde a i inace gadljivi na pomen termina "obaranje forme" necu da duzim o tome, samo zakljucujem na osnovu onoga sto mogu da vidim i cujem od Duska.

 

Ima i do zamora, a najvise do selekcije ali na to bolje da se ne vracamo, svakako verujem da cemo finis sezone docekati tip-top spremni. Verujem da ce to biti dovoljno za domace trofeje, za el su vec bitni i drugi faktori a tu se vec opet osvrcemo na posledice letosnje selekcije...

 

Evo sad vidim da je vec bilo reci na tu temu.

Edited by Nenadd
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Nenadd said:

 

Meni govor tela, a pre svega to sto smo imali kondicioni trening tokom nedelje duplog kola, kao i podela minutaze tokom samih utakmica, vise govori da se jakim treninzima obara forma pred poslednja 2-3 meseca u sezoni.

Posto znam da su mnogi ovde a i inace gadljivi na pomen termina "obaranje forme" necu da duzim o tome, samo zakljucujem na osnovu onoga sto mogu da vidim i cujem od Duska.

 

Ima i do zamora, a najvise do selekcije ali na to bolje da se ne vracamo, svakako verujem da cemo finis sezone docekati tip-top spremni. Verujem da ce to biti dovoljno za domace trofeje, za el su vec bitni i drugi faktori a tu se vec opet osvrcemo na posledice letosnje selekcije...

 

Evo sad vidim da je vec bilo reci na tu temu.

Ove sad nedelje?Otkud to?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, UDresuKvinsiMilera said:

Ove sad nedelje?Otkud to?


Verovatno sa onog linka sto je Decembarski okačio. 
Nego, @Guru kakvo je tvoje vidjenje ove italijanske turneje i generalno situacije u kojoj se trenutno nalazimo, može li se to opravdati čuvenim obaranjem forme, je l’ možeš u par rečenica? Mislim, možeš i duže, tvoje upise rado čitam.

Edited by K.Dot
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, K.Dot said:


Verovatno sa onog linka sto je Decembarski okačio. 
Nego, @Guru kakvo je tvoje vidjenje ove italijanske turneje, je l’ možeš u par rečenica? Mislim, možeš i duže, tvoje upise rado čitam.

A moze Guru da ti napise koji detalj vise,koju recenicu strucnije od onoga sto svi znaju a to je da su nasi resursi na EL nivou u ovom trenutku minimalni i to je sustina kako god okrenes.

 

 

Nedovic i Vildoza su prakticno jedini igraci koji znaju  da kreiraju sa loptom kod nas,sto za sebe sto za druge.I to je za ekipu na bilo kojem nivou velika greska.Pored toga sto su jedine opcije oni su ranjivi u cvrstoj igri do te mere da se totalno neutralisu i to ne mogu da nadomeste.Velikim telima i stalnim trudom i fokusom Armani i Virtus su gnjavili njih 2icu.Moglo im se da cak udvajaju Vildozu da ne primi,da teze prenese itd jer su ostali manje vise nespobni da kreiraju i nije opasnost ako im se da vise prostora.Nedovic je recimo pre Zalgirisa rekao da su mu oni najtezi protivnik pored Armanija,dovoljno govori.I Virtus ima vrlo sposobne defanzivce spolja.Pa kad se jos dodatno na osnovu istih mana Vildoza i Neda opterete u odbrani dobije se ono sto smo igrali u Ita.Luvavu,Vims,Kordinie,Pajola to su sve igraci koji pariraju Luki i Nemanji na oba kraja terena pa cak i igraci poput Hola koriste to.Ekipa vrlo nekomplementna,baratanje loptom je jako lose a igraci koji igraju su fizicki tanki.Recimo dolaskom Fakunda ce se te povecati broj napada na nas niski post....

A i kad se zavrti malo lopta,dodje do nekog boljeg napada ostane Markovic,Lazarevic sam na trojci,zavrsi se bacanjima Mitrovica itd i umesto nagrade za dobar napad mi dobijemo...

Tu je i Petrusev koji je vaspitavan u Ita klupiranjem zbog stalnog ponavljanja istih gresaka u odbrani.Tako smo na terenu ostali totalno nemocni.

Dakle apsolutna zavisnost cele ekipe od sve par igraca je nepremostiva prepreka kada se igra protiv pametnog protivnika sa resursima.

Nije imao ko.

 

Edit: i treba reci da Markovic igra vrlo zadovoljavajuce,znaci imamo mozda i veci doprinos tu nego sto se ocekivalo.Posebno je momacki odradio deo kada je Vildoza bio povredjen a sada u Ita necu reci od koga je imao veci doprinos,dosta sam kritikovao...

Edited by UDresuKvinsiMilera
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...