Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

28 minutes ago, Piksi said:

Kako je samo narativ uvek sličan, ja to stvarno ne razumem.

 

Vidi šta nam rade Xhaka i Šaćiri, gde to ide, UEFA, FIFA mafija, gde ide taj fudbal.. pa gde ide Europa i EU sa ovakvom Ukrajinom/Rusijom, raspašće se sve, banda ucenjivačka koruptivna.. i generalno svet će se srušiti sa ovakvim Amerikama i Englezima, siledžije i lažljivci podmukli, Kinezi će to sve da srede bez i po muke.

A tu su uvek spremni neki novi Lukići, Terze, Kokeze, Mrkele drkele, Đure šnajderi, Ostoje, tzv. Čoki, Bokani, Vučićići, nastavitipoželji.

Princip može praktično da se preslika na svaku oblast na svaku temu.

 

Pa sve i da je ova EL kao što se piše, pa nek se raspadne, šta me boli.. ako mi radimo dobro i vredno kako treba, poslednji smo koji treba tim da se bavimo, takmičarsku alternativu imamo. Samo... bratko, u ABA i KLŠ nema pari, a u EL ima mnogo pari. Pa ne ulaze klubovi u tu EL da vide sveta i da igrači idu na Erasmus i da kupuju Lee Cooper.

A sad ko misli, da pare nisu bitne, neka baci prvi kamen.

Da se uvede red i kad država ne bi stajala iza CZ i Partizana i kupovala socijalni mir oba kluba bi bila na nivou Zadra , Splita, Cibone. Toliko je prosto, verovatno bi jedini "powerhouse" bila Cedevita kao redovni učesnik evrokupa.

To je ono što je realnost uzevši u obzir ekonomsku moć države i koliko je košarka u Evropi neprofitabilna .

Pare su bitne , a njih u EL nema , a zašto ih nema je generator problema. Kad se neka preduzeća ne finansiraju iz svoje delatnosti to je prvi signal za potencijalni fraud, pranje para itd.a EL svojom organizacijom to podstiče , što je i razumljivo jer je vode ljudi, klubovi koji funkcionišu poput Čovića, a ne tržišno.

Zato imamo ovakve situacije 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Što tako pričaš za Barsu, Real, Oli, Pao, Fener, Efes, Žalgiris, Bajern, Asvel...? : ( 

 

Zašto mrski Litvanci daju pare samo Žalgirisu? Kako ne misle na Neptunas i ostalu sirotinju? 

 

Te licence su glupost i postoje samo u evropskoj kosarci (nema ih ni u fudbalu ni u odbojci ni u rukometu).

 

Fakticki jedino sto je ostalo dobro u celom tom sistemu je ABA liga, kao neka medjustanica izmedju krsa kakav je KLS i kluba bogatasa kakva je EL. Samo ta liga je omogucavala da rezultat bude neko merilo. I onda dodje neko i kaze "pa ionako nista ne valja, daj da onda nista ne valja (ako cemo i mi imati koristi)". Zato sam i napisao, hocete licence i podrzavate ih? Pa zasluzujete da gledate kako vas te iste licence guraju na kosarkasku marginu.

 

Sto se tice onoga sto je @Šaracnapisao pa necu da podrzavam ni najblizeg clana porodice ako je izvrsio neko ozbiljno krivicno delo. KKCZ (ne samo Covic, ali on se vec istice) ima vec pozamasnu istoriju mutnih radnji iza sebe, pocev od FMP u ABA ligi, pa preko saopstenja svaki put kada se desi neki bitniji poraz, pravljenja atmosfere mrznje i netrpeljivosti, pa do stalnog kukanja za licencom. Dok je Radonjic bio to je i bilo podnosljivo - covek je radio sa ekipama koje su se sastojale od 11-12 igraca koji su imali velike ugovore na ABA nivou i osvajao je titule na osnovu svog velikog truda. Pritom je toliko igraca podigao i uklopio u tim. I to je bio put kojim je trebalo da se ide - dobar trener, sistem, mladi igraci. Zasto tako nije bilo treba pitati obojicu Covica (cemu sluzi FMP). 

 

Ono sto se sada radi je da se prave EL ekipe kao da je Armani u pitanju umesto da se obezbedi dugotrajno finansiranje tako sto ce klub biti pri dnu EL budzeta kada igra EL i negde u gornjem delu tabele kada igra EC. Meni je to mnogo bolji model od "uzmi sve sto ti zivot pruza, danas si cvet sutra uvela ruza" kakav se ovde priziva (ili ono - bicemo bogati ili nas nece biti).

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Resenje je jednostavno.

 

Jedan covek da pokrene svoje arapske veze da ucene EL ako hoce KK Dubai sa svojim novcima u ligi da mora predsednik EL da bude izvesni inzenjer Nebojsa, pa onda rafal po Realu i dusmanima.

 

Nece znati sta ih je snaslo kad budu morali da ukljucuju TV Happy ujutru u 7 da prevode na spanski zasto imaju zabranu registracije igraca, trenera i cistacica.

 

Ajmo Aco konacno i ti koristan da budes  za nesto.

 

Edited by Everlook
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Clash said:

Ovo radimo isto sa EL i sa EU.

Pozvan si na zurku i dress code je odelo. Mozes da ides ali i ne moras.

Zelis i odes ali u kosulji. 
Puste te ali se nadaju da sledeci put neces to ponoviti.

Ti sledeci put dodjes u trenerci.

Kad ti kazu ne moze vise tako, kukas a kako moze Zika i Pera.

Pa moci ces i ti kada budes Zika i Pera i kad ti budes pravio svoju zurku.

Da se npr. MZT sad pojaca sa Lebronom i Janisom i uzme ABA ligu, koja je verovatnoca da bi je KKCZ i KKP pustili da igra EL?

 

Znaci pravila postoje za nas, ali ne za Ziku i Peru?

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Drug Crni said:

Au,brale..vladace Zvaljo ovde jos jako dugo..dokle hoce,do smrti..to mi je prvi utisak nakon procitanih 15+ prethodnih stranica topika..

Zvaljo je samo isturen da u ime "svih nas ..." iznese istinu, nije se on sam postavio ma čelo države Srbije. Vapila je "ugrožena" Srbija za takvim tipom koji najbolje razume napaćene navijače KKCZ ovog puta.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Drug Crni said:

Au,brale..vladace Zvaljo ovde jos jako dugo..dokle hoce,do smrti..to mi je prvi utisak nakon procitanih 15+ prethodnih stranica topika..

Nidje veze. Doticni vlada uz pomoc vajnih svetskih i bjelosvetskih mocnika. Glas naroda ce se cuti tek kada oni to dozvole. 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Igramo takmičenje u kojem se ne ubrajamo u aždaje. Tim aždajama je dozvoljeno mnogo više nego nama. Kada to znamo onda činiš sve da ne dođe do ovakvih stvari. Mora se biti odgovorniji, ne sme se biti u fazonu - ko ga jebe, lako ćemo. Krivica je u nama, biće nam lakše da što pre to prihvatimo kako bi nas istina otreznila i upozorila da u budućnosti budemo odgovorniji. Ovo može probuditi inat. Inat ako je usmeren u pravom smeru može biti koristan. Iz inata treba pružiti još jaču podršku igračima, igrači da daju i više od maksimuma. Imamo trenera čeličnog karaktera koji i sa petoricom igrača na raspolaganju veruje u pobedu. Zahvaljujući njemu ja verujem u top8 bez obzira na ovo sa Kampacom i povređene igrače.

Edited by Volter
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Setite se 2011 said:

 

 E jbg... toliko o principijelnosti

 

Ne znam sta je neprincipijelno u navijanju za klub koji je na dnu EL sto se tice budzeta i nema neku veliku prednost u odnosu na rivale u ABA ligi?

 

Evo, uzmi cak i proslu sezonu u kojoj smo takodje imali ogroman budzet - od stranaca Wolters, Hollins, White i Zirbes, od domacih Kalinic i Davidovac, sve ostalo je bilo isto (Mitrovic, Markovic, Lazic, Dobric, Kuzmic, Lazarevic, Ivanovic).

 

Sta imamo u novoj sezoni? Umesto Woltersa tu je Vildoza, umesto Hollinsa tu je Holland, umesto Kalinica tu je Nedovic, umesto Zirbesa Raduljica, tada su bili White i Davidovac sada Bentil i Petrusev. Dakle, manje vise isto, sve OK i onda na citav taj sastav placas jos Martina, Campazza i trazi se jos jedno pojacanje iako je u sastavu vec sedam igraca pod kosem, jedan se povredio pa treba da dodje EL zver u vidu Polonare.

 

Mislim, lako je tako, FMP sluzi da bi Covic mogao da odrzava iluziju boravka na vrhu regionalne lige i dalje (na racun drzavnih para), a parola ove sezone je "trazite i dace vam se".

 

Kada je dosao Ivanovic prva reakcija je bila da ce da sreze glomazan roster. Jedino sto je uradjeno je da su svi i dalje u klubu, a da je potpisan nikad skuplji igrac i da se klub spremao da potpise jos jednog jako skupog igraca.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Perkos2 said:

Zvaljo je samo isturen da u ime "svih nas ..." iznese istinu, nije se on sam postavio ma čelo države Srbije. Vapila je "ugrožena" Srbija za takvim tipom koji najbolje razume napaćene navijače KKCZ ovog puta.

 

40 minutes ago, Drug Crni said:

Au,brale..vladace Zvaljo ovde jos jako dugo..dokle hoce,do smrti..to mi je prvi utisak nakon procitanih 15+ prethodnih stranica topika..

 

   Samo me interesuje na osnovu koje metodologije izvlačite ovakve zaključke ? Navijački forum , sa  očekivanom osetljivošću kada je (naš ) klub u pitanju i biračko telo u Srbiji ??? Za ovih  30-ak godina , sem kratkog perioda od nešto više od dve godine , na vlasti je ista ideologija , sa različitim stepenom ludila i to nema ama baš nikakve veze sa ovim forumom. Ovo je čak i luđe i od grobarskog "vučiću pederu " a onda DV ne dobije ni 3% na izborima u Beogradu 

  • Like 5
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...