Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

38 minutes ago, uini said:

 

ti od sinoć radiš neki damage control za ivanovića, rekao bih bez nekog argumenta osim što si ponovio dovoljno puta da bolje vidiš sa tribina nego mi na tvu.

ako ne možeš da postigneš koš iz igre jako dugo (na kraju se ispostavilo pomenutih 3:43 do kraja), onda moraš nešto drugo da pokušaš. 

 

ivanović-dobrić-holland nije bilo rešenje koje ima i nagoveštaj da proradi.

da je neko od njih kliknuo pa da kažeš da ima smisla kockati se, ovako je otišla tekma bez reakcije trenera, što nikada nije dobro.

 

i na visokim pozicijama nije ispoštovao mitrovića i bentila, koji su zapravo bili najbolji igrači uz hassana. 

 

pri tome, za ivanovića imamo solidan uzorak na temu šta se dešava kada je plej u clutchu, tako da to ne bih mogao nazvati ni hail-mary potezom. 

svakako ne mogu da krivim igrače što su stavljeni u neugodn ili neprirodne pozicije za njih ili u odnosu na matchup sa protivnikom.

Angazovan sam od strane Hilandara za ovu akciju damage controla.

 

U pravu si, isticem ovo vec nekoliko puta jer ga ja sa 9m udaljenosti vidim sve vreme, i dok se zagreva, i na TO, i u pauzama, i kad stoji u cosku, sto u prenosu nije moguce.

 

Za visoke pozicije se slazem, i to valjda ti treba da uvidis, da suluda rotacija nema smisla, jer si tvrdio da imamo taman igraca. 
 

I ja se slazem da su Nikola i Dobric bili tuzno resenje sinoc, samo mislim (a ocigledno i Coach Dovlakis) da je Adams bio jos tuznije

Edited by bosMan_jr
Link to comment
Share on other sites

Just now, bosMan_jr said:

Za visoke pozicije se slazem, i to valjda ti treba da uvidis, da suluda rotacija nema smisla, jer si tvrdio da imamo taman igraca. 

 

imamo dovoljno igraca da pregrmimo povrede ali to ne znači da svi treba da igraju kada su zdravi

sinoć na visokim pozicijama nisu bili problem igrači, već trener. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Utakmicu je prelomio Ponitkin flop, kada su nam ponistili dva poena. Od tog momenta je sve krenulo nizbrdo I nismo se oporavili do kraja utakmice.

 

Izgubljene lopte I skok, segmenti igre koji su nam bili ocigledni problem tokom priprema, su se ipak ozbiljnije popravili. Onaj treci problem, sut za 3p je I dalje tu I ne izgleda da cemo ga lako resiti. Iz proslogodisnje ekipe su nam otisli Wolters, Kalina, Holins I Davidovac, sve igraci koji su solidni u sutu za 3p I sposobni su da procente drze iznad tridesetak posto. Ovo sto je ostalo je u tom segmentu jako tanko, na zalost. I ne vidim kako se u nekom skorijem trenutku moze popraviti. Ne gine nam EL fenjer makar sto se tice tog segmenta igre, a verovatno cemo biti medju najgorima I u ABA ligi.

 

PAO je sinoc imao Grigonisa, bas Ono sto je nama trebalo da prilicno lagano uzmemo utakmicu.

 

Ne znam sta je dogovor sa Kuzmicem, ali on je dosta bolji kosarkas od Raduljice, sinoc  nam Gudaitis ne bi pravio onakve probleme da je Kuzmic bio na njemu, mada je I Martin bio odlican, verovatno uz Bentila nas najbolji igrac.

Link to comment
Share on other sites

Steta za poraz sinoc, smatram da ovo do sad ne izgleda toliko lose kao sto se predstavlja, spoljna linija nam je dosta oslabljena i to se bas vidi, uz Nedovica, Markovica i Vildozu mislim da ce ovo biti dosta bolje. Smatram da i PAO nije toliko losa ekipa, proslo kolo su igrali sa Realom na jednu loptu, imaju dosta bolji tim nego prosle godine. Jedina zamerka za Jovanovica sinoc je ne igranje Mitra u 4.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

 

imamo dovoljno igraca da pregrmimo povrede ali to ne znači da svi treba da igraju kada su zdravi

sinoć na visokim pozicijama nisu bili problem igrači, već trener. 

 

Tako je. Uvek je bolje imati tri centra u 12 ali koristiti samo 2 po utakmici jer tako bar ta dva imaju dobre minute i mogu nesto da pokazu. Ovako ispada isto kao ono kad uciteljica treba da pruzi sansu svakom petlicu da igra. Pa kao sad ce malo moje dete, pa onda malo tvoje, pa onda Lazino, pa Mirkovo. Mitar izdominira prvo poluvreme i sta mu je nagrada? Klupa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sam B said:

 

 Mitar izdominira prvo poluvreme i sta mu je nagrada? Klupa.

 

mitar je usao u nervozu ali je do tada bio najbolji i trener ga ostavi da sedi do kraja. bentil isto napravio onaj faul u napadu, tj nije ali je sudija svirao, trener ga izvadi i ne uvede ga cca 10mins

radonja ubaci gudaitisa, trener pored hassana i mitrovica ima raduljicu. uz ceo onaj karambol na kraju, mnogo je to kikseva za ekipu kao što je naša, da bi se dobila tekma.

 

jebiga, greše i iskusniji treneri od njega, samo se nadam da će naučiti iz svojih grešaka brzo.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, СтелаРоса said:

Naravno da ono sinoc nije bilo toliko lose, utakmica na jednu loptu sa ekipom koja ima kvalitetnih pojedinaca i trenera za kojeg mi najbolje znamo kakav je. Jeste Pao daleko od dobre forme i imao je izostanke, ali isto vazi i za nas. Cak da sudije nisu jele govna mi bi pobedili uprkos svim glupostima koje smo napravili. Ali ovo je takav klub da nema previse ni razumevanja, ni kredita, ni cekanja. U nekom drugom klubu bi se Adams cekao mesecima, a mi bi ga se resili vec posle 3 utakmice. Isto vazi i za trenera. Ritam je takav da nema previse prostora za greske i gluposti kakve mi definitivno volimo da pravimo. Ovakav format Evrolige je smrt za klubove poput nas, pogotovo u trenutnoj situaciji kada imamo skoro ceo novi tim i novog mladog trenera. Utakmice su kao na traci, malo je vremena i prostora za ispravljanje gresaka.  

Ljudi sta nije bili lose,ovakav odnos prema kosarci imaju Ginske ekipe.Ono je STRASNO,pa skini se go,uradi bilo sta samo nemoj da gledaa kako tones.

Link to comment
Share on other sites

Igraci koji se dovode na jednu sezonu se bas i ne cekaju mesecima svuda. Nemoj smo naivni. Drugo je skauting, pa onda nabasas na nekog talenta, dovedes ga na 5 godina plus izlazna klauzula, za male pare, pa ga onda cekas. Mi smo tako cekali Dobrica, Davidovca jer su igrali za sitan novac dosta dugo. Adams igra za nekih 500-600k i to nije sitan novac. Ja ne kazem da coveka treba sutnuti, to neka odluci klub, ali bas mesecima da se ceka a on potpisao da bude 10 meseci tu, to je skroz nejasno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, fradler said:

 

Holand umesto Dobrica. Niko nije odusevljen njime, ali mnogo mu bolje ide izmisljanje poena nego Ognjenu. I Mitrovica je morao da vrati.

 

Covek je isforsirao petorku sa Ivanovicem, Dobricem i Lazicem spolja i Hasanom na 5, koja naravno nije videla kos i sasvim mirno je to posmatrao gotovo 5 minuta, bez ikakve reakcije, sve dok nije bilo prekasno.

Ne znam da li si bio u hali (naravno da moze da se vidi vise nego na TV), ali Holand je bas pravio probleme u napadu. Pokusavao je da izadje iz blokova i to je trajalo, a onda kada je konacno uspevao, nije imao nikakvu prednost, a onda sut preko ruke.

Sto se Adamsa tice, ne znam da li to moze bolje. Covek prenosi loptu do polovine skoro uvek na granici da istekne vreme i hajde da kazemo ok, to ne mora da je lose, ali onda radi ledjne promene i tapkanje lopte u mestu jos 5 do 10 sec i onda posto ne napravi nikakvu prednost na 7 sekundi uvali loptu nekom drugom.

To je bila jedina petorka koja je i mogla da vidi kos. Ta petorka je i napravila 5 razlike i posed na 3 minuta do kraja.  Ivanovic im je poklonio 2 ciste kontre 1/0 i tu je prica za nas bila zavrsena.

Mogu da se slozim za Mitrovica, ali je Martin sasvim dobro izgledao i tih 3 minuta, a pegla vrhunsku odbranu (stvarno sam odusevljen).

Bentila ne bi izbacio ni jedan trener kada se lomi rezultat. Sta bi bilo da je to uradio, a da smo izgubili?

Lazic je odigrao bas dobro sinoc. Vrhunsku odbranu i sasvim ok u napadu. Ja bih bio zadovoljan da igra svaku tako.

Onda dolazimo do Dobrica i Ivanovica. Dobric nije igrao 20 dana i mozemo  reci da je greska sto je igrao, ali i takav je bio bolji od Holanda (ja sam vise ocekivao od njega i ovde ga branio, ali sam izgleda pogresio). Ivanovic nije za EL pleja, to vec dugo govorim.

Stavi se u cipele VJ ne ide i onda se okrenes na klupu, a tamo Adams, Lazarevic, Holand, Topic. Koga bi ti uveo. Odlucio se da ne menja i da pokusa da zavrsi sa tom petorkom. Nije uspelo. Sa Markovicem bi dobili ovo i trenutno je veci hendikep njegovo neigranje nego Nedovica.

Ko je moga da predpostavi da ce Ivanovic da baci dve kontre.

Po meni VJ je imao jedini problem, jer ga sudije nista ne zarezuju.

Ja ne dajem nikakve prognoze dok ne vidim ovaj tim kompletan u par utakmica.

 

Edited by VISOKOLETAC
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Sam B said:

Igraci koji se dovode na jednu sezonu se bas i ne cekaju mesecima svuda. Nemoj smo naivni. Drugo je skauting, pa onda nabasas na nekog talenta, dovedes ga na 5 godina plus izlazna klauzula, za male pare, pa ga onda cekas. Mi smo tako cekali Dobrica, Davidovca jer su igrali za sitan novac dosta dugo. Adams igra za nekih 500-600k i to nije sitan novac. Ja ne kazem da coveka treba sutnuti, to neka odluci klub, ali bas mesecima da se ceka a on potpisao da bude 10 meseci tu, to je skroz nejasno.

 

Pa ne mozemo da oteramo svakog igraca koji se ne uklopi, zasto bi Adams isao u novu sredinu, njemu je najbolje ovde trenutno.

 

Stvarno mislim da ce ovo biti dosta bolje.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Sam B said:

Dajte Lukino kucanje da se zaradujemo!

 

Pretera ga. Kako mislis da te ljudi ozbiljno shvate. Kakav je to ABA nivo ako je Vlada Jovanovic amater. Pa pola trenera u ABA su slabiji od njega.

Nabroj mi trenere od kojih je bolji i imao bolje rezultate u karijeri pa da te uzmem za ozbiljno..o iskustvu da ne pisem..

Link to comment
Share on other sites

Just now, BojanaCZV said:

 

Pa ne mozemo da oteramo svakog igraca koji se ne uklopi, zasto bi Adams isao u novu sredinu, njemu je najbolje ovde trenutno.

 

Stvarno mislim da ce ovo biti dosta bolje.

 

Ja i ne kazem da treba da ga teramo, ali mora da se zna sta se ocekuje, i on mora to da zna.

Znas li koliko je 500k evra da primis platu za godinu dana rada, to vecina ne vidi za ceo radni vek. Ja na godisnjem nivou imam oko 7 000 evra. Ako me zdravlje posluzi pa radim 40 godina, to je manje vise uz povisice 300k evra. A ovaj ZA JEDNU godinu 500k. Mora da se uozbilji.

2 minutes ago, Devil In My Pants said:

Nabroj mi trenere od kojih je bolji i imao bolje rezultate u karijeri pa da te uzmem za ozbiljno..o iskustvu da ne pisem..

 

Bolji ili u nivou svih sem Obradovica, za kog su bukvalno svi u ABA ligi amateri. Hoces da mi kazes da je Golemac ili Vlada Mega Jovanovic klasa za naseg Jovanovica? To je sve isti nivo. Gde je tu klasa u ABA ligi, nemoj da me zezas. Kakve uspehe imaju ti treneri? U prvenstvu Hrvatske ili Crne gore sa po 1 i po klubova u ligi?

ABA liga je imala Obradovica i Radonjica. Sad ima samo Obradovica.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Devil In My Pants said:

Nabroj mi trenere od kojih je bolji i imao bolje rezultate u karijeri pa da te uzmem za ozbiljno..o iskustvu da ne pisem..

 

radonja je i prosle sezone, kao iskusan trener imao ispade u zavrsnicama, tako da, koliko god ga obozavali s'razlogom, ne treba idealizovati. a svasta se desavalo u prvim sezonama u zvezdi, kada je za pojasom imao vec iihaj sezona u podgorici.

 

najzalije mi je sto je trazio challenge posred pionira, nesto sto sam sanjao da uradi u zvezdi, u proseku jednom po el tekmi.

 

yebo me gudaitis, ne bi bez njegove drame ni to trazio. sad se setio.

Edited by uini
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

 

radonja je i prosle sezone, kao iskusan trener imao ispade u zavrsnicama, tako da, koliko god ga obozavali s'razlogom, ne treba idealizovati. a svasta se desavalo u prvim sezonama u zvezdi, kada je za pojasom imao vec iihaj sezona u podgorici.

 

najzalije mi je sto je trazio challenge posred pionira, nesto sto sam sanjao da uradi u zvezdi, u proseku jednom po el tekmi.

 

yebo me gudaitis, ne bi bez njegove drame ni to trazio. sad se setio.

Pa ne znam koliko si pratio Zvezdu te sezone kad je DR dosao i kakav smo klub bili tad i pre. Da je Lazic i Vukoicic zavrsili seniorske trenerske karijere te sezone i da smo doveli Samardzinskog za 200k na polusezoni da je spasava.

 

Radonjic je proslost, ali morao se naci bolji trener. Ovo je zajebancija i to velika. 

 

Nemam nista protiv coveka i ja bih preuzeo klub kad bi mi neko dao 3g ugovora i lupam 20k mesecno. Samo ocekivati nesto od nekog nesto je neposteno, a da taj je mozda video trofej u kadetima Zvezde a evropski mec samo na televizoru.

 

Dobro, nije najgori u ABA, tu je ludi Malina. Uciti se trenerskom poslu bez igrackog i posebno trenerskog iskustva je pucanj u obe noge. Ajte, ocekujmo neko czdo od tria Jovanovic, Simonovic i Jorovic.

 

Posle 10g igranja EL manje/vise..mi radimo greske koje nismo radili u prvoj sezoni.

 

Vec sad mozemo da se pripremamo za PO ABA lige...i gledati da Raduljicu odvedemo kod nutricioniste da kilazu svede na optimalan nivo za sezonu 2023/2024.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Neko ce ovde na kraju balade da izjede sve ono sto se ne jede ili jedni ili drugi (ovo je figurativno, nije uvreda i nadam se da se ne shvata tako). Ocekujem od mnogih sa foruma da napisu da su pogresili i da se izvinjavaju treneru, kao sto cu i ja to uraditi ako ne bude onako kako ja ocekujem.

Edited by VISOKOLETAC
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Sam B said:

Igraci koji se dovode na jednu sezonu se bas i ne cekaju mesecima svuda. Nemoj smo naivni. Drugo je skauting, pa onda nabasas na nekog talenta, dovedes ga na 5 godina plus izlazna klauzula, za male pare, pa ga onda cekas. Mi smo tako cekali Dobrica, Davidovca jer su igrali za sitan novac dosta dugo. Adams igra za nekih 500-600k i to nije sitan novac. Ja ne kazem da coveka treba sutnuti, to neka odluci klub, ali bas mesecima da se ceka a on potpisao da bude 10 meseci tu, to je skroz nejasno.

Čekali smo i Holinsa i Đenku.

1 hour ago, Devil In My Pants said:

PAO je bio bolji 90% meca. To sto neko naziva kakenje njihovih igraca, sta reci za nase suteve i pozicije i smesne off skokove. Treba nam Vildoza ko leba.

 

Markovic, Ivanovic, Raduljica, Holand, Adams i Lazic nisu ni blizu EL igraci  a upitan je i odredjeni ostatak.

 

Kad imas takav tim, onda je trener persona od najveceg znacaja. Mi imamo amatera i za ABA nivo. 

 

PAO je tanak tim jer im treba plej da razigra visoke igrace, eno vidim da LEE pise da moze biti DPOY EL xD

 

Njima fali bek i plej extra kvaliteta za borbu za F8, realnost 13 mesto.

 

Mogao je mec biti dobijen, ali juce nije bilo tog igraca da ih finisira. Ta prica Lazic je bio dobar 2/4 za tri i kao neka odbrana ce nas kostati dosta. Sa krila kreacija nula, stavise nas najpametniji igrac su Luka i Bentil, dok Martina malo koristimo jer i to sto mu je baceno,mislim da su mu dole davali posle udvajanha bez pika.

 

Kuzmic je za Raduljicu Sejkil Onil. Koji ce nam isluzeni igraci bez motiva. Petrusevu ce ova sezona biti ucenja a nama muka da ga gledamo u EL sto se tice odbrane.

 

Vildoza, Adams

 

Nedovic, ?

 

Dobric, ?

 

Bentil, Ilic, Lazarevic

 

Martin, Petrusev, Mitrovic

 

Opet nam treba dobar bek za Ivanovica, Markovica, Raduljicu i Holanda itd..treba nam i trojka sa nekom kreacijom jer su nase trojke operisane samo za sut za tri..onda bi tim imao smisla, ovako ce biti mucenje za gledanje. Ako ne dodje Vildoza kojim slucajem, motaj kablove..

Bolji igrač od Voltersa 

3 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Neko ce ovde na kraju balade da izjede sve ono sto se ne jede ili jedni ili drugi (ovo je figurativno, nije uvreda i nadam se da se ne shvata tako). Ocekujem od mnogih sa foruma da napisu da su pogresili i da se izvinjavaju treneru, kao sto cu i ja to uraditi ako ne bude onako kako ja ocekujem.

Biće tako, ali to je bezveze, namažem te govnima pa se izvinim. 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, uini said:

 

radonja je i prosle sezone, kao iskusan trener imao ispade u zavrsnicama, tako da, koliko god ga obozavali s'razlogom, ne treba idealizovati. a svasta se desavalo u prvim sezonama u zvezdi, kada je za pojasom imao vec iihaj sezona u podgorici.

 

najzalije mi je sto je trazio challenge posred pionira, nesto sto sam sanjao da uradi u zvezdi, u proseku jednom po el tekmi.

 

yebo me gudaitis, ne bi bez njegove drame ni to trazio. sad se setio.

 

Ako se ne varam, tražio je dva challenga sinoč? Prvi je prošao, a drugi je bio taj kad je Gudaitis digao paniku i rekao mu da traži (i mislim da je bio u pravu btw, iako su sudije dosudile kontra)

 

Edited by L' Imperatore
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Ako se ne varam, tražio je dva challenga sinoč? Prvi je prošao, a drugi je bio taj kad je Gudaitis digao paniku i rekao mu da traži (i mislim da je bio u pravu btw, iako su sudije dosudile kontra)

 

 

taj drugi sam primetio, prvi nisam video

ako je dva trazio, to je dva vise nego u zvezdi :lol_2:

..a jeste bila lopta za pao od dzonija valjda

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...