Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

 

2 minutes ago, uini said:

 

hahah po ovome petrušev zarađuje okruglo 300k eura godišnje, što mu ne bi napisala ni zvezdaška hardkor ekipa na tati 🙃

Ako je Kalinari mogao biti svrstan u 450k u eksel tablici prošle godine onda može i FP da zarađuje 300k

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Урош19 said:

 

Ako je Kalinari mogao biti svrstan u 450k u eksel tablici prošle godine onda može i FP da zarađuje 300k

Kalinari je bio svrstan ako se secam u >450k, a to moze da bude i milka.

 

A sto se Petruseva tice, on nije dosao kao neki dokazani EL igrac, bio je mahac peskira u Efesu i verovatno ova cifra nije daleko od istinite.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

 
hahah po ovome petrušev zarađuje okruglo 300k eura godišnje, što mu ne bi napisala ni zvezdaška hardkor ekipa na tati [emoji854]
Zar nije 10 plata u sezoni ?
Ako je tačna ta cifra onda je odradjena kompenzacija zbog jednogodišnjeg ugovora i na uštrb jače minutaže...pa ovde se provlačilo da Dobrić ima nekih 350k...?
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

pa još gore ako je 10 plata. dobrić i linda evangelista ne ustaju ujutru  iz kreveta za pare 😐

za hollanda se pisalo da je makar 450k dobio a generalno je 250-300k lova koja je bila u opticaju pre 10 godina

 

nije petrušev dokazan igrač ali je dokazano talenat. mislim glupo je da ulazim u ovu diskusiju, samo mi je bilo smešno, pa sam impulsivno reagovao, izvinjavam se

Link to comment
Share on other sites

Meni su ove cifre realne. Petrušev pre Zvezde ima sezonu u Megi gde se igra za kikiriki i taj klub služi kao odskočna daska + sedenje na kraju klupe u Efesu uz zanemarljivu minutažu. Koliko takav igrač može da košta? Ne stoji poređenje sa dugogodišnjom KKCZ "domaćom osnovom" koja igra EL godinama sa (nažalost) značajnom minutažom.

 

Realno mi je i za Vildozu koji nikada nije bio sami krem evroligaških igrača, a takođe i za Lessorta koji je bio dobar evrokup centar koji je bio itekakva mačka u džaku za evroligaški nivo.

Edited by Chaos Is Me
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

 

 

pa jel' čova na onoj konferenciji implicitno rekao kako je jaylen adams potpisan na 500k? kad smo već kod nedokazanih igrača

Adams se dokazao na nekom drugom nivou a nasa 'struka' je procenila da je to dovoljno.

Link to comment
Share on other sites

Malo li je 25 hiljade evra? On se vratio da ponovo pokaže da vredi, sledeće sezone zarađivaće duplo više.
Pa ne baš "da ponovo pokaže". Ne računajući Mega bimflanje statsa i nakon simbolične uloge u aktuelnom evropskom šampionu ovo mu je prva EL sezona gde se može nazvati i nosiocem kada se izvuku statsi na kraju sezone.
Link to comment
Share on other sites

Ja sam na početku sezone čuo da Petrušev ima 40k mesečno, a prošle sezone da nam je Lesor tražio 60k, tako da sam sumnjičav prema ovim ciframa koje je objavio BasketNews... Za Vildozu se doduše poklapa sa onim što sam čuo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

"...radi se o neto iznosima što znači da je već odbijen porez."

 

Koliko % ide na porez? U Au to ide i do 40%.

 

 

Edit: Kontam da ovi iz Basket News nagadjaju/spustaju realne cijene za neki odredjen porez (plus varijacija od 10-15%) da bi poentirali koliko ce u stvari ti igraci zbog dobre sezone dobiti povisicu. Valjda je to ideja citavog clanka. Ne bi imalo smisla da napisu Petrusev 40k, i sljedece sezone zbog fantasticnih igara dobice 50k.

Edited by Princeton
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni nije jasno kako plate igraca KKCZ i KKP mogu da budu tajna. Ti klubovi se vecinski finansiraju iz javnih prihoda, budzeta, te stoga predstavlja osnovno pravo javnosti kako se i na sta trose novci. Kad neko daje novac u kluubu koji je privatna svojina, onda mi je ok da to samo nadlezni organi znaju. Ovako, kad je klub drustveno vlasnistvo, drustvo mora da ima uvid u plate. I to ne tamo da mi Covic objavi da 5 igraca imaju izmedju 200 i 500k, to ne znaci nista. Ne bato, tacnu cifru.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, John Terry said:

Meni nije jasno kako plate igraca KKCZ i KKP mogu da budu tajna. Ti klubovi se vecinski finansiraju iz javnih prihoda, budzeta, te stoga predstavlja osnovno pravo javnosti kako se i na sta trose novci. Kad neko daje novac u kluubu koji je privatna svojina, onda mi je ok da to samo nadlezni organi znaju. Ovako, kad je klub drustveno vlasnistvo, drustvo mora da ima uvid u plate. I to ne tamo da mi Covic objavi da 5 igraca imaju izmedju 200 i 500k, to ne znaci nista. Ne bato, tacnu cifru.

I meni nije jasno kako je ovo tajna kad je sve ostalo u Srbiji transparentno i u skladu sa zakonskom regulativom.

  • Like 10
  • Love 1
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...