Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

- Nedović 💖 kakav spoj fokusa, elegancije, preciznosti i prisebnosti na ovoj utakmici; manje više sve je uradio kako treba i mislim da je trebalo da dobije više minuta, bio je baš našpanovan.

 

- Petrušev okajao grehe, počistio patos sa mogućom zvezdom u usponu EL i potpuno okrenuo momentum utakmice (ono što nam je falilo u EL utakmici, da neko prelomi i prevali)

 

- Bentil jako solidan meč, iskoristio sve što je Faku servirao, u odbrani se šibao. Čini mi se da je i Martin korektan, možda @Guru da izbunari njegove defanzivne statse na ovoj utakmici, čini mi se da nije imao značajnijih problema sa Lessortom.

 

- Luka kada igrao kao sinoć, daje potpuno drugu dimenziju timu. Šteta što nema konstantu, ali bi trebalo da mu bude lakše pored Faka.

 

- Faku je sa druge planete, koristan i kada je na 0/10. Kako je povukao u drugom poluvremenu, sve sam čekao da se Grobari požale kao na 10-9 "nema zuvanja"; dao gas, putnici popadali, uhvatio se za dršku ko je mogao.. i Vildoza mu se pridružio i potpuno smo preoteli utakmicu i stvorili uslove da Nedović i Petrušev budu ti koji će da zadaju nokaut.

 

- Obesmislili smo Pantera opet, verujem da će već oni zaluđenici na tviteru praviti klipove i isečke koliko je tu dobrih zatvaranja i iskakanja bilo.

 

- napisah i na grobarskoj temi, u drugom poluvremenu mi asistencije/izgubljene 11/0, oni 5/9. videh na onoj kladioničarskoj statistici, pa možda nije u brojku tačno, ali to na neki način sumira nadmoć.

 

- napravili smo +30 za 18 minuta i za to respect; tu više nema izgovora, kao što napomenuh ranije, to je statement.

 

- loša strana je što smo odigrali očajno prvo poluvreme i glava nam je bila na panju; promašene otvorene trojke sa njihove strane su omogućile da odemo na pauzu sa -10, a ne -20 (od čega se već ne bi oporavili).

 

- Vildoza je očajno ušao u utakmicu i jedan od glavnih uzroka njihovog odlepljivanja; promašeni ziceri, nerezonske trojke, izgubljene lopte, loše odluke.. kasnije preporod i dobro poznato ludilo i pobednički mentalitet.

 

- generalno i dalje igramo bojažljivo u uvodima utakmica, kao da igračima treba vreme da se pronađu u svojoj koži, osete parket, dobiju iznova samopouzdanje.. iako smo držali egal, u prvoj četvrtini smo bili suviše mlaki, beskarakterni.. stvorili uslove da nas onako nabiju u drugoj.

 

- naravno, sve je započelo katastrofalnom greškom onog mentola, koji čist faul nad Petruševim nije sudio i umesto 23-19, posle par sekundi je na semaforu stajalo 28-17; potpuno je okrenuo balans, ali i to je bilo moguće jer smo bili tako mlaki i neubedljivi.

 

- sramotno isključenje Ivanovića, meni i dalje nije jasno da je onom mentolu palo na pamet da tako nešto uradi; kasnije tokom četvrtine još 5-6 diskutabilnih odluka, uglavnom sve na našu štetu.

 

- i dalje mi minutaža nije skroz jasna, ali ajd; u svakom slučaju, u situaciji kad imamo ovakve bekove i luksuz da ih rotiramo, baš previše Markovića u prvom poluvremenu. Falilo je tada više Nedovića.

 

- njima su falila dva bitna igrača, Exum je odigrao na potpuno pogrešan način, domaći igrači su im bili potpuni minus.. valjda ni oni nisu očekivali da im naš trojac načini baš onakav ringišpil u drugom poluvremenu; ali mogu i Grobari dosta bolje.

Edited by medobrundo
  • Like 21
Link to comment
Share on other sites

Nedović vaistinu igra mnogo bolju sezonu nego što sam očekivao. Veliki plus za njega što mu, za sada, ego spava, i u situacijama gde se rešava, ne pravi problem da ne bude  petorci, pored Fakua i Vildoze. To će biti jako bitno u nastavku sezone, i nadam se da se taj ego neće probuditi, znajući koliko želi pobede i titule.

Link to comment
Share on other sites

Uvek je lepo pobediti u derbiju. Utisak mi je Faku koji je uzas sutirao, ali mi s njim ne bi izgubili ni od Barse, ni od Zalgirisa. I danas bi bilo povuci, potegni, da nije bilo njega. Ovako je sa laganim takeoverom resio tekmu, a onda je mnogo lakse svima ostalima da se opuste i ubacuju suteve. 

 

Iskljucenje Ivanovica je bas bas sramota i blamaza. Sve moze da se opravda, faul manje, vise, nesportska itd, ali ono je bukvalno dno dna. 

 

I dugo me nije bilo blam kao danas od Srkija i onog drugog teletabisa koji komentarisu na Areni. Od Karlos Suarez, do pogleda Urosa Nikolica kao da je Pjerluidji Kolina, do jedno 30 ispala, gde im vrlo cesto apsolutno nije bilo jasno sta se desava na terenu. Kao da je neko hteo da napravi parodiju na utakmicu. 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Markoss said:

Uvek je lepo pobediti u derbiju. Utisak mi je Faku koji je uzas sutirao, ali mi s njim ne bi izgubili ni od Barse, ni od Zalgirisa. I danas bi bilo povuci, potegni, da nije bilo njega. Ovako je sa laganim takeoverom resio tekmu, a onda je mnogo lakse svima ostalima da se opuste i ubacuju suteve. 

 

Iskljucenje Ivanovica je bas bas sramota i blamaza. Sve moze da se opravda, faul manje, vise, nesportska itd, ali ono je bukvalno dno dna. 

 

I dugo me nije bilo blam kao danas od Srkija i onog drugog teletabisa koji komentarisu na Areni. Od Karlos Suarez, do pogleda Urosa Nikolica kao da je Pjerluidji Kolina, do jedno 30 ispala, gde im vrlo cesto apsolutno nije bilo jasno sta se desava na terenu. Kao da je neko hteo da napravi parodiju na utakmicu. 

Uz svo neznanje i doza bezobrazluka gde Kampaca već od prvog derbija nameću kao incidentnog, prgavog, sklonog kavgi na terenu, čak i Vildozu tu polako uvlače. Sumnjam da to rade slučajno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Perkos2 said:

Uz svo neznanje i doza bezobrazluka gde Kampaca već od prvog derbija nameću kao incidentnog, prgavog, sklonog kavgi na terenu, čak i Vildozu tu polako uvlače. Sumnjam da to rade slučajno.

 

Hmm Faku nije incidentan u smislu da je pokvaren, ali da je pomalo prgav i dooosta "namazan" - jeste. To dobrim delom dolazi iz iskustva, što uvek pomogne i ekipi, ali i kulturološke razlike i toga kako vatreno Argentinci shvataju ovaj sport.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...