Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

Gist je sa 33 godine bio atletski u dosta boljem stanju nego Martin sa 27, meni nekako tužno koliko je ostao bez eksplozivnosti u poslednjih godinu-dve, drugi igrač u odnosu na onu sezonu u Budućnosti kada je sa lakoćom igrao iznad obruča i u napadu i u odbrani... Al' i ovakav nam baš mnogo znači - ima iznadprosečan IQ za igrača tog profila, radi odličan posao u odbrani pika i iskakanjem i preuzimanjima, lupiće neku blokadu, a i u napadu ima taj push shot, solidno dodaje, aktivan je u ofanzivnom skoku i slobodna bacanja je digao na preko 70% (u Budućnosti je bio na oko 55%). Generalno, rekao bih da je dosta dobro prilagodio svoju igru novonastalim okolnostima, plus je sada svakako zreliji i iskusniji.

  • Like 25
Link to comment
Share on other sites

Pobjede u neizvjesnim završnicama polako postaju zaštitni znak ove ekipe. Tu je ključno pomenuti nekoliko faktora: 

 

1. Taktika - Ivanović uspijeva da pronađe dobre petorke u završnicama. Pretežno su na parketu u tim situacijama Vildoza i Nedović, ali zna nekad i njih da ohladi na klupi. Ne robuje šablonima i voli da eksperimentiše. Lazić je recimo završio dosta utakmica, to je bitno napomenuti. Petrušev i Bentil na 4, a Mitrović i Hasan na 5 završavaju u zavisnosti od toga ko je raspoloženiji za igru ili jednostavno čije su nam karakteristike u tom trenutku potrebnije. 

 

2. Psihologija - to je isto jedna od ključnih promjena koje je donio Ivanović. Dobiješ jednom ili dva puta u clutchu, može se reći da si imao sreće, ali ovo je već peta utakmica u EL koju dobijamo praktično na jednu loptu. Usađena je igračima vjera da mogu da dobiju i sa svakom pobjedom postajemo jači u glavi. Nepobjedivi nijesmo, ali teško pobjedivi jesmo. 

 

3. Individualna klasa - bez ovoga se ne može. Imamo dva igrača koja nas standardno vuku kad zagusti. Vildoza i Nedović su naš pakleni duo. Argentinac je izuzetno stabilan i kvalitetan šuter. Šutevi iz driblinga ili iz mjesta, nema velike razlike. I ta brzina kojom probija odbranu je izuzetno bitna. Može se reći da je prilično kompletan napadač, na sve to izuzetno lucidan i atraktivan za gledanje. Meni se on i odbrambeno dopada. Vidi se tu izuzetno dobra anticipacija za ukradene lopte. Nedović ima taj ubojit prvi korak. To je stvarno teško pratiti. Šut za distance mu ne radi, tu ima prostora za napredak. Zato nadoknađuje ulazima, iznuđenim faulovima i flouterima sa par metara. Nijesam znao ili nijesam primjećivao ove floutere ranije, ali dobro ih izvodi ove sezone. 

Edited by Kvaratskhelia
  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Jel može molim vas neko nama koji nismo slušali na času da objasni kako je uopšte ovaj Vildoza završio kod nas? Covek preti da pomuti slavu MWilla i to ozbiljno. Šta je i koga sve Chova prevario da to izvede nije mi jasno ali svaka mu čast. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Ćira said:

Jel može molim vas neko nama koji nismo slušali na času da objasni kako je uopšte ovaj Vildoza završio kod nas? Covek preti da pomuti slavu MWilla i to ozbiljno. Šta je i koga sve Chova prevario da to izvede nije mi jasno ali svaka mu čast. 

Nije prevario nikoga.On je bio igrac koji je izasao iz povrede i koji nije uspeo u NBA.Pa je dosao kod nas da ozivi karijeru tj da se opet dokaze.I mi smo mu bas legli kao tim u kome je on automatski lider i gde ima slobodu da pokaze klasu koju poseduje.

  • Like 3
  • Thanks 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, K.Dot said:

Da li biste menjali Martina Lesorom ako bi se ukazala prilika?

Igrački da, iako je Martin košarkaški inteligentniji Lesor je fizički dominantan i sazreo je ove godine.

Realno ne uzevši u obzir da je iz kkp.

 

Trenutno bih najpre Kamagatea ili ovog lika iz Uniksa koji jeste malo divlji, ali odličan .

 

Što se tiče Holanda meni deluje da on počinje samo zato što je posle lakše peglati ako usere , a tih njegovih 3-4 minuta znače u smislu odmora nosioca, da ih ne izrabljujemo od početka.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Ćira said:

Jel može molim vas neko nama koji nismo slušali na času da objasni kako je uopšte ovaj Vildoza završio kod nas? Covek preti da pomuti slavu MWilla i to ozbiljno. Šta je i koga sve Chova prevario da to izvede nije mi jasno ali svaka mu čast. 

 

Želio je opet da radi sa Duškom Ivanovićem.

  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, K.Dot said:

Da li biste menjali Martina Lesorom ako bi se ukazala prilika?

 

Meni je i sad nategnutno, a ukoliko bi Martin podigao formu za ocekivanih i realnih 20-30 posto, ne bih razmisljao ni sekunde. Imamo prilicnu raznovrsnost u reketu i sem Raduljice (respekt za brata al kosarkas vise nije) ja tu nista ne bih dirao. 

Link to comment
Share on other sites

Postoje igraci koji prosto upijaju energiju od saigraca, publike, trenera, kluba i sistema u kom igraju. Primer je nas Djenka koji je sezone zivota igrao kod nas. Nigde drugo se nije uklopio i nije davao ni naznake onog sto je igrao kod nas. Mislim da je Vildoza kompletniji igrac od Djenke, ali ne bih se iznenadio da mu ove (nadam se dve) sezone kod nas budu najbolje u zivotu.

 

Kampaco ako je pametan treba da dodje, pa da u dresovima Argentine idemo na f4 po tu titulu. 😄

Edited by ZvezdaJeZivot
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ZvezdaJeZivot said:

Postoje igraci koji prosto upijaju energiju od saigraca, publike, trenera, kluba i sistema u kom igraju. Primer je nas Djenka koji je sezone zivota igrao kod nas. Nigde drugo se nije uklopio i nije davao ni naznake onog sto je igrao kod nas. Mislim da je Vildoza kompletniji igrac od Djenke, ali ne bih se iznenadio da mu ove (nadam se dve) sezone kod nas budu najbolje u zivotu.

 

Kampaco ako je pametan treba da dodje, pa da u dresovima Argentine idemo na f4 po tu titulu. 😄

ĐenCi svaka čast ali ne može Vildozi ni patike vezati.

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

 

Meni je i sad nategnutno, a ukoliko bi Martin podigao formu za ocekivanih i realnih 20-30 posto, ne bih razmisljao ni sekunde. Imamo prilicnu raznovrsnost u reketu i sem Raduljice (respekt za brata al kosarkas vise nije) ja tu nista ne bih dirao. 

Ja i dalje mislim da Raduljica kad bi se doveo u red moze da doprinese vise od Kuzmica ali sa ovim telom zapustenog kamiondzije naravno ne.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Pero_Cameron said:

ĐenCi svaka čast ali ne može Vildozi ni patike vezati.

Djenka je brat. Rekao sam da je Vildoza bolji kosarkas, ali treba nesto i da se osvoji sa ovom ekipim pa da porazmislim da mi bude omiljeni stranac u Zvezdi. Za sada he na putu da udje u top5 pored MWill-a, Djenke, Kvinsija, Berona i Perperoglua. Samo nek’ nastavi…

 

Umalo da zaboravim majstora Brauna i nista manjeg Kinzija. Ali eto, Vildoza se opasno namece.

Edited by ZvezdaJeZivot
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, fradler said:

Da se ne lazemo, Lesor je za klasu bolji igrac od Martina trenutno, sve sem iq-a je na njegovoj strani. Pritom ne mislim da je Hasan los, naprotiv, vec je ovaj izrastao u vrhunskog el centra, mozda i ponajboljeg iza Tavaresa. 

Nije ni blizu tačno

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...