Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

7 minutes ago, Laki21 said:

 

Evo opet se ovo vrti, najveća katatrofa koja je zadesila tim ove godine, veća i od Vlade Yoa.

 

Govorim o IDEJI da se Luka percepira kao najbolji igrač, neko oko čega će se graditi igra i slične budalaštine.

 

Ajmo još jednom - ŠUTA JEBENOG BEZ - nedopustivo za ozbiljnu košarku - zauzima mesto petice A PO GABARITIMA TO NIJE. I onda ga razjebu ozbiljni centri, ne može da zagradi, pokupi skok, nema ofanzivnih, sporiji je od puža itd.

Što se asistencija tiče, voleo bih da vidim njegov asistencije/greške ratio, eye test kaže da je po tome najgori u timu, svaka druga je kontra za protivnika.

Rezultat njega kao stožera tima su neprirodne rotacije ostalih igrača - Petrušev automatski ide na četri, npr.

Mi u stvari igramo dosta smislenije od kako se povredio, njegovim povratkom na teren vratiće se i stare mane, dovoljna je već i ta što imaš još jednog kamenjara u petorci  u kojoj će se svakako zadesiti i neki Pefi, Lazić ili Lazarević (pa i Dobrić u ovom momentu) i onda samo možeš da sedneš i plačeš i čudiš se kao Vlada Yo kraj klupe dok maše ručiciama kako to da ne mžemo da dadnemo koš deset minuta.


Sedi 1!!!

 

Luka igra ozbiljnu košarku 💯

Edited by Naša posla 2.1
  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Milos 3.14 said:

Prvenstveno završeno 19/6 svi od navijača, preko kluba mislili da Ra ostaje . Do 19/7 došli Holand, Nedović, Martin, Petrušev. Trojicu doveo Ra četvrtog Čo što je možda i dovelo do razdora 

 

Ja se iskreno nadam da ti troluješ sa poslednjih nekoliko postova

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Miki28 said:

Napisao sam gore, da se ne ponavljam. Za mjesec dana cemo vidjeti gdje smo. Icice nesto povoljniji raspored sada pa cemo dati svoj sud. 

Makabi, Virtus, Asvel, Zalgiris kod kuce uz gostovanja Albi i Partizanu je za mene sasvim ok raspored i nesto gdje mi mozemo nesto uraditi.

Miki brt, ja postujem tvoje stavove, jer najmanje sebi dajes oduska na forumu, za razliku od drugih. Tvoji forumski stavovi su blizi mojim zivotnim i to postujem.

Medjutim, ti si covek koji veruje da ce Lejkersi posle all stara da se posloze vec godinama i koji na pocetku svake sezone veruje u njih, koji misli da ce Junajted da igra bas ove sezone egal sa Sitijem vec godinama i svake godine verujes u njih itd… nije ni to bas idealan stav, kao sto nije ni pljuvati sve redom.

 

Ponavljam se, ali ja sam prosle godine u leto i jesen kada se kukalo ovde nad sudbinom i mocnim KKP pisao vrlo jasno (proverljivo) da se place bezveze, da je KKP prepun mana i da ce se sezona zavrsiti u nasu korist. Tako je i bilo.

 

U ovom trenutku ja ne vidim na cemu se bazira nada da ce sve biti super. Jednostavno ne vidim. Ti nabrojis 4-5 najlaksih tekmi u sezoni i kazes ovo je mesto gde mi mozemo nesto uraditi i izrazis nadu da cemo mozda da izadjemo sa pozitivnim skorom iz tih 5 utakmica (znaci 2-3 ili 3-2). I onda nas ceka ponovo pakao gde smo na 1-6. Suma sumarum- ne znam zasto ismevas moj post kad je to tacno 4-30 ako kiksnemo neku od tih planiranih ili 8-26 ako ne kiksnemo.

A to prosto nije dovoljno da ja licno budem zadovoljan. Ako sam zbog toga nerealan - ok prihvatam. Ja smatram da se sa ovim budzetom X mogla napraviti ekipa + trener takva da juri 14-16 pobeda u EL. Da li je to dovoljno za TOP8? Verovatno nije. Ali bi to bio neki cilj i onda kad se sklope kockice mozda bi nekad dosao i TOP8. A ako mi balansiramo izmedju 6 i 8 pobeda, onda ne treba da se cudimo sto cemo gledati Dubai, Pariz i London za 5 godina dok mi pimplamo sa MZT. 
Ovde ne pricamo samo o Vladi, daleko od toga, i Radonjic je imao svoje promasaje prosle sezone. Ali krsten trener + 2 dobra jaka nosioca + dobar skauting bi donelo nesto.

Ovo trenutno je veliko nista iskreno.

Pogotovo mi je za (opet se ponavljam) jer je KKP ekipa koje je ponovo PUNA MANA, ekipa bez pleja, ekipa da jednim centrom koji ce da fejluje kad tad itd itd.

i daleko ne od nepobedivosti.

A mi umesto to da iskoristimo, mi smo u nekom limbu, bauljamo, nose nas talasi….

Ja bih bio najsrecniji da se ovo promeni u nastavku sezone, ali nisam optimista iskreno.

  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

@bosMan_jr pa naravno da cu tako prici sezoni jer sam neko ko obozava gradjenje ekipe i put do uspjeha, mnogo vise nego sam uspjeh. 

Kad si pomenuo Lejkerse i Utd, meni su npr najdraze od Utd sezone '03 do '06 i gledanje kako se stvara mocna ekipa, kako rastu Ronaldo i Runi u svjetske zvijezde i kako se Vidic uparuje sa Riom a sve pod komandom SAF-a a onda dolazi do svega onog '07-'09. Da bi doslo do toga bilo je teskih poraza, trenutaka i gledanja kako odlaze Kin i RVN. 

U Lejkersima mi je najmiliji period najmocnijeg Kobija kad je isao sam protiv svih sa Kwame Brownom, Smush Parkerom itd odnosno period posle odlaska Shaq-a pa onda sklapanje kockica i dovodjenje Paua i stvaranje mocnog tima, b2b titule. 

 

Jasno je svima da je nas najznacajniji sraf Dejan Radonjic ali moram reci da koliko on treba nama, toliko i mi trebamo njemu ali nazalost, drugi faktori su u prici, da se ne ponavljamo. 

Nije lako raditi u Zvezdi, pritisak je ogroman i zato nisam od onih koji odmah drvlje i kamenje vec imam strpljenja. Vjerujem da se moze nesto uraditi sa ovom ekipom, Vlada ima nekih svojih dobrih strana ali i losih, vjerujem da i on uci iz svojih gresaka iz meca u mec. Mozda nisam protiv njega i iz razloga jer nikako ne bih Sakotu, Ivanovica ili ostale na klupi a svjestan sam da Radonja part III nije moguc. Da jeste, Radonja sa ovim timom bi izvlacio maximum uz neku malu doselekciju.

Jesam za kritiku ali konstruktivnu kritiku ali pljuvati, samo da ni se pljuvalo mi je dno dna kao npr onaj tvit oko koriscenja 11 igraca u rotaciji. U danasnje vrijeme gdje se igra na svaka 3 dana, gdje se mnogo putuje. Mislim sta reci.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Eno ih iskusni Trinkijeri, Skatiolo, Ataman, odlican skor i igru imaju... Mogu da zamislim sta bi ovde bilo da imamo njihove timove i budzete.... 

Malo realnosti, kakav raspored imamo za razliku od nekih ovde je samo Panata kiks realno... A i to bi dobili da nismo igrali bez dva od 3 najbolja igraca...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Guru said:

 

Ja se iskreno nadam da ti troluješ sa poslednjih nekoliko postova

Jel imas da nam shareujes podatke za ofanzivni i defanzivni rejting nakon 6 kola?

I naravno kako se kotiramo.

Moguce da defanzivni rejting i nije toliko los, makar preko eye testa.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Miki28 said:

@bosMan_jr pa naravno da cu tako prici sezoni jer sam neko ko obozava gradjenje ekipe i put do uspjeha, mnogo vise nego sam uspjeh. 

Kad si pomenuo Lejkerse i Utd, meni su npr najdraze od Utd sezone '03 do '06 i gledanje kako se stvara mocna ekipa, kako rastu Ronaldo i Runi u svjetske zvijezde i kako se Vidic uparuje sa Riom a sve pod komandom SAF-a a onda dolazi do svega onog '07-'09. Da bi doslo do toga bilo je teskih poraza, trenutaka i gledanja kako odlaze Kin i RVN. 

U Lejkersima mi je najmiliji period najmocnijeg Kobija kad je isao sam protiv svih sa Kwame Brownom, Smush Parkerom itd odnosno period posle odlaska Shaq-a pa onda sklapanje kockica i dovodjenje Paua i stvaranje mocnog tima, b2b titule. 

 

Jasno je svima da je nas najznacajniji sraf Dejan Radonjic ali moram reci da koliko on treba nama, toliko i mi trebamo njemu ali nazalost, drugi faktori su u prici, da se ne ponavljamo. 

Nije lako raditi u Zvezdi, pritisak je ogroman i zato nisam od onih koji odmah drvlje i kamenje vec imam strpljenja. Vjerujem da se moze nesto uraditi sa ovom ekipom, Vlada ima nekih svojih dobrih strana ali i losih, vjerujem da i on uci iz svojih gresaka iz meca u mec. Mozda nisam protiv njega i iz razloga jer nikako ne bih Sakotu, Ivanovica ili ostale na klupi a svjestan sam da Radonja part III nije moguc. Da jeste, Radonja sa ovim timom bi izvlacio maximum uz neku malu doselekciju.

Jesam za kritiku ali konstruktivnu kritiku ali pljuvati, samo da ni se pljuvalo mi je dno dna kao npr onaj tvit oko koriscenja 11 igraca u rotaciji. U danasnje vrijeme gdje se igra na svaka 3 dana, gdje se mnogo putuje. Mislim sta reci.

Dobro Miki.Koliko je SAF bio do tad trener Junajteda?

 

I ja sam za to da raste ekipa ali ne ovako.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Losmi17 said:

Jel imas da nam shareujes podatke za ofanzivni i defanzivni rejting nakon 6 kola?

I naravno kako se kotiramo.

Moguce da defanzivni rejting i nije toliko los, makar preko eye testa.

 

Napad: 0.883 poena po posedu, najgori u EL. U poslednjih 7 sezona nismo imali manje ppp nego sada.

 

Odbrana: 1.015 poena po posedu, 15. u EL. Izuzetno loše, mada se dešavalo da bude i lošija - sezone 2017/18 i 2020/21.

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Losmi17 said:

Jel imas da nam shareujes podatke za ofanzivni i defanzivni rejting nakon 6 kola?

I naravno kako se kotiramo.

Moguce da defanzivni rejting i nije toliko los, makar preko eye testa.

https://3stepsbasket.com/euroleague/standings 

 

@Guru meni su neke kolege dali ovaj sajt, kazu da je dosta azuran. Nisam uopste u tim pricama sto se tice Evrope pa onda i nisam obracao paznju.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Monako je najbolja ekipa protiv koje smo igrali ove sezone i po meni jedan od favorita za F4 tako  da bi pobeda stvarno bila ogromno iznenadjenje. Trenutno nam je najveci problem u napadu prestavlja trio Holand Dobric Lazic od kojih za ukupno 40+ minuta ne dojima nista a pri tome u odbrani ne donase nista specijalno. Sad pogledah statistiku njih 3. za ukupno 46 minuta imaju 1/4 za 2 i 2/6 za 3 i nikakav uticaj na igru - Sledeci problem po meni sinoc je bila i odbrana pre svega na bekovskim pozicijama, gde su nas mnogo lako probijali i dali dosta lakih poena posle toga, mislim da smo recimo na pocetku 4. cetvrtine primili prvih 10 poena iz prvih 5 napada posle probijanja bekova. Prosle sezone smo bili mozda i najgori po sutu za 3. , ove to i nije slucaj al nam je % za 2 prilicno los, juce ispod 50% sto je nedopustivo. Od pozitivnih stvari juce je pre svega Petrusev i po meni dobre partije  Lazarevica i Pefija.

Link to comment
Share on other sites

Нама треба комплетна реконструкција тима и у кошарци и у фудбалу

Неки играчи су већ у озбиљним годинама и верујем да је дошло до засићења

Онаква игра без трунке борбе а толико људи дошло да те подржи који су се одрекли ко зна чега све да би били у могућности да дођу ту на два дана а ти се вучеш по терену.. срамота

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Losmi17 said:

Zacudjujuce je kako je nekolicina nas s foruma milimetarski precizno isprognozirala sta ce se desiti, ali to nije mogao dr masinstva koji je 40 godina u kosarci...

 

pretpostavljam da je nekolicina vas od jedno nula osoba, pošto gurua ne računam, bila od onih koji su milimetarski precizno izprognozirali bentilov dosadašnji performans?

naravno da niste i naravno da se tih cca 30ak korisnika sada ne javlja na temu, muta nikolić zonfić, to je sve normalno.

 

samo lagano, nije kao da smo redovni učesnici plejofa, zapravo smo tamo bili par puta ili smo trebali još toliko u aktuelnih 10 godina.

1 hour ago, Guru said:

 

Napad: 0.883 poena po posedu, najgori u EL. U poslednjih 7 sezona nismo imali manje ppp nego sada.

 

da li treba uračunati to što su vildoza i nedović tek nedavno krenuli da đuskaju na bednom učinku od 6 tekmi? 

ne mora, samo pitam.

Edited by uini
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

 

pretpostavljam da je nekolicina vas od jedno nula osoba, pošto gurua ne računam, bila od onih koji su milimetarski precizno izprognozirali bentilov dosadašnji performans?

naravno da niste i naravno da se tih cca 30ak korisnika sada ne javlja na temu, muta nikolić zonfić, to je sve normalno.

 

samo lagano, nije kao da smo redovni učesnici plejofa, zapravo smo tamo bili par puta ili smo trebali još toliko u aktuelnih 10 godina.

Bentil za sada isporucuje iznad ocekivanja vecine, u koju spadam i ja. 
Medjutim, sire gledano, ne vidim da je nesto znacajno promaseno u smislu da se percipirao kao nedovoljno kvalitetan igrac za startera na 4 ozbiljne evroligaske ekipe (za mene je ozbiljna ona ekipa koja se bori za top8, znaci cca 12-13 ekipa svake sezone). 
Njegove korektne (moze se reci i dobre) partije su trenutno dovoljne za skor 1-5 i poslednje mesto u ligi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, uini said:

 

pretpostavljam da je nekolicina vas od jedno nula osoba, pošto gurua ne računam, bila od onih koji su milimetarski precizno izprognozirali bentilov dosadašnji performans?

naravno da niste i naravno da se tih cca 30ak korisnika sada ne javlja na temu, muta nikolić zonfić, to je sve normalno.

 

samo lagano, nije kao da smo redovni učesnici plejofa, zapravo smo tamo bili par puta ili smo trebali još toliko u aktuelnih 10 godina.

 

da li treba uračunati to što su vildoza i nedović tek nedavno krenuli da đuskaju na bednom učinku od 6 tekmi? 

ne mora, samo pitam.

Ovde nije rec o individualnom ucinku igraca vec o overall poziciji ekipe ili ti samo dno EL.

 

O tome da fudbalski roster sa dosta polubezveznjaka pa i amatera bez jasno odredjenih uloga, vodjen od strane nedorasle osobe trenutnom zadatku ne moze da izadje na dobro.

Moze, ali coksovoj glavi.

Da ne govorimo o tresnjici na vrhu torte ili ti Raduljici.

 

Utakmica od sinoc je nebitna, videli smo tuce takvih i kad je Radonjic bio trener.

Problem je siri kontekst.

I ne, nece biti mnogo bolje i protiv slabijih rivala.

Bice dobro ako se dogegamo do 10 pobeda iz 34 kola. Vanserijski uspeh verovatno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ne znam kakve veze ima fudbalski roster za koji me boli pajone.

zvezda je uvek u aktuelnoj deceniji bila u poslednjoj trećini evrolige a u najboljim sezonama smo se borili da budemo među 50% ekipa.

i obično nismo uspevali da stignemo tamo.

 

daklem, to je naša realnost i sa radonjićem "glava & rep" dejom i bez njega.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Niko nije predvideo Bentilov ucinak naravno slazem se. Kao sto niko ne moze da predvidi Nedovicevu buducnost sa zdravljem. Ali su mnoge druge stvari odavno bile jasne. 

Najmladji strucni stab u istoriji kosarke. 
Dovodjenje Raduljice kao petog centra. 

Preglomazan roster. 

Guranje Petruseva na cetiri. 

Rotacija od milion petorki na utakmici i pomeranje igraca svaki napad. 

 

Za sve ovo ti nije trebalo 3 meseca sa ekipom prvog dana je bilo jasno. 

 

 

Sto se drugih stvari tice spadam u grupu ljudi koja ne voli da leci posledice posto to sada radimo, skracujemo rotaciju, otpustamo Adamsa, nogiramo Raduljicu, pomeramo igrace na prirodne pozicije, ali sta je tu je 

kosarka i tim i sezona i prelazni rok su ziva stvar, navijacu za Zvezdu navijacu i da osvojimo sve i one pijane milionere od preko puta posaljemo na history channel samo me jako jako nervira sto se od EL oprastamo 

pocetkom decembra i prelazimo u mod ABA liga je prioritet, i sve ovo je moglo ako ne biti spreceno onda prolongirano tamo do sledece godine pa da budemo konkurentni makar 2/3 takmicenja.

 

 

Od stvari koje me nerviraju posle kritika posle priprema bilo je cekaj pripreme su kada ce ako ne sada da proba, onda je bilo cekaj pocetak je sezone sudimo posle PAO i Cedevite, onda Nedovica jos nema, sada 

je opet tezak raspored pa cemo da sudimo posle jos 10 kola. Ok nemam problem sa tim samo nemoj da tesite sebe kako su ovo genijalni Covicevi potezi, ovo je sve kao sto rekoh lecenje posledice Nebojsinog zajebavanja

i mesanja u sve, da li cemo na kraju uspeti da se izlecimo nadam se da hocemo i navijam za to da Jo postane Jovanovic, da li cemo kao klub i uprava nauciti nesto iz toga paaaa sasvim sigurno ne. To je moj licni i generalni problem 

sa celom situacijom. 

  • Like 11
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ako ne vidis razliku izmedju samog dna EL i poslednje trecine (12 ili 13 mesto), od tima koji ima glavu i rep al nedovoljan kvalitet vs 18 igraca u rosteru gde se ne zna ko pije i ko placa i osvajanje aba vs metla u finalu (mada je i finale na dugom stapu)...

 

Then i rest my case.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, uini said:

pisalo se za njega da je najbesmisleniji igrač u istoriji košarke, al' sada tu percepciju svodima na

međutim, šire gledano, nije ništa značajno promašeno

 

važi al na plaži.

Pa naravno da gledam sire, jesmo li doveli Bentila da bi on imao solidne-dobre procente za 3, da bi imao 12-13ppg ili da bi KK Crvena zvezda pobedjivao?

Link to comment
Share on other sites

@Miki28 Ja vadim sa Sinerdžija, oni su najpouzdaniji jer i obrađuju svaki posed pojedinačno sa svih utakmica, jedino što nije free.

 

@uini Možemo da računamo da će napad biti nešto bolji sa Vildozom i Nedovićem u formi, al' teško da će to napraviti neku značajniju razliku... Sve dok je nama odbrana među tri najlošije nemamo čemu da se nadamo, živeli smo mi i ranije sa napadom koji je među 2-3 najgora u EL, razliku je uvek pravilo to da li je odbrana dobra/odlična/elitna, ili je i ona među lošijim u takmičenju. Najgore sezone su nam po pravilu one kada se naložimo kako eto sada imamo više talenta i kako ćemo igrati drugačije i na poen više, to se svaki put neslavno završavalo, jer za to nije dovoljno dodati dva beka koji kao imaju poene u rukama, nego je potrebno na svim pozicijama selektovati dobre šutere, finišere, dodavače i high IQ igrače i naravno imati trenera koji će znati da postavi dobar ofanzivni sistem.

 

 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Ako trener nam pocetnik ubrzo pocne forsirati petorku u EL koja ce da guli izmedju 25 i 30min (sto se ne moze reci da je ogromna potrosnja), Vildoza Nedovic Lazarevic Bentil Martin..sa ubacivanjem Markovica Dobrica Holanda Mitrovica i Petruseva i sa minimalnim koriscenjem Ivanovica i Lazica, sezona moze otici i u drugom pravcu..ne deluje mi tako, pogotovo mi Vlada ne deluje tako, ali vreme ce vrlo brzo pokazati kuda plovi ovaj brod...realno, po imenima, nasa najjaca petorka uopste ne zaostaje sa prekoputasima, s tim da Obradovic max koristi najjace snage, a mi, za sada, ni u najavi...

Edited by szsd21
Link to comment
Share on other sites

Da budemo posteni, proslu EL sezonu smo poceli sa 2-5, pri tome bili 2 puta posteno nagrdjeni, Alba u Bgd i Armani na strani. postizali 57,63,62,63 poena , Radonja mazan svim i svacim. Holins bio najgori stranac u istoriji kluba, a igrali Cirbes i Simonovic, tako da je ovo sve vec vidjeno

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...