Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

Just now, mister-no said:

Plus su Ilić i Bentil totalno dva različita tipa igrača. I po poziciji Bentil po meni bliže trojci a Ilić petici, i po stilu.

 

Po stilu da, zali boze sto Dalibor nije jaci, ali valjda ce da ojaca. On je trenutno slabiji i od Mitrovica, tako da je trenutno izmedju pozicija. Nema sut za cetvorku, a nema snagu za neku small ball peticu. Ali bice, valjda, ako mu se pruzi sansa. Ivanovic je izjavio da je Dalibor svaku sansu datu iskoristio, to je dobar znak za dalje.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, suptil said:

Mene zanima kada koknemo Partizan u finalu Aba lige ponovo da li ce Partizan opet pobeci iz KlS finala? Kako ce u tom slucaju reagovati nadlezna tela?

 

oni verovatno neće igrati KLS jer je Žoc dobio kaznu od 4 utakmice...

nezamislivo je da krenu na taj trofej sa pomoćnikom na klupi.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, John Terry said:

 

U teoriji ne znaci, u praksi pre bih gledao nikakav ucinak Ilica koji kosta malo, od nikakvoh ucinka Bentila koji kosta mnogo. Licni stav.

 

to što je domaći igrač, ne znači da košta malo. uostalom, taj brod je ionako odavno otplovio, pošto je zaista nebitno ako imamo 2-3-4-5 igrača koji koštaju manje. ako je to ikada ikome i bilo bitno osim fetišistima pobeda kroz rad i siromaštvo.

Link to comment
Share on other sites

Ne znaci, ali u ovom slucaju znaci jer znam da kosta mnogo manje od Bentila. A ucinak isti ili cak korisniji Ilic. U takvoj konstalaciji stvari, vise bih da gledam Ilica. On decko igrao u Igokei do ove sezone, evroligaski nivo tek sad video i delovao pogubljeno par puta uz povremene, retke, dobre poteze. Ovaj Bentil, ne znam koji je njegov izgovor. Slazem se da sada, kad je on vec tu, novac nema nikakvu ulogu u odlucivanju, ali isto tako mislim da ni samo gledajuci ono sto pruza na terenu, ne zasluzuje vise minuta od Ilica. Samo igracki gledano, ni po drzavljanstvu ni po novcu. Gledao si juce utakmicu protiv FMP-a. On ne ume bekove da postuje. Ili ga ne zanima...ne znam, efekat je isti, nema doprinosa.

Link to comment
Share on other sites

Cim mladi/manje poznati igrac odigra 6 dobrih minuta seniorske kosarke u nekoj xyz nebitnoj tekmi, pojavi se masa koja priziva da on treba da igra protiv Reala.

Onda ga ista ta masa tera u cobane ili rukometase cim se pokaze da ne moze da igra protiv Reala.

 

To je jedna strana medalje. Druga je da smo letos potpisali 3 potpuna bezveznjaka od kojih 2 gledamo i dalje. Al imamo mi para tako da nista strasno…

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, bosMan_jr said:

Cim mladi/manje poznati igrac odigra 6 dobrih minuta seniorske kosarke u nekoj xyz nebitnoj tekmi, pojavi se masa koja priziva da on treba da igra protiv Reala.

Onda ga ista ta masa tera u cobane ili rukometase cim se pokaze da ne moze da igra protiv Reala.

 

To je jedna strana medalje. Druga je da smo letos potpisali 3 potpuna bezveznjaka od kojih 2 gledamo i dalje. Al imamo mi para tako da nista strasno…

 

Slazem se sa tobom da imamo tendenciju da volimo anonimuse koje mi "stvorimo" pa onda oni odu u beli svet kao nase gore list. Ta bajka jeste dojmljiva. Ali pogledaj trenutnu situaciju. Imas igraca koji je tu ove sezone, odavno je senior, ima dosta iskustva u evroligi. I imas drugog koji je bio dobar u ABA ligi koja je daleko ispode evrolige, koji je tu 4 sezone i koji ima malo iskustva. Ucinak im je isti kada se leveluje. Prilicno slab obojice.

 

Koga tu sada isforsirati?

 

Ovo za tri bezveznjaka, pretpostavljam da mislis na Adamsa, Holanda i Bentila. Za Adamsa nisam znao kako ce se snaci, nisam ga pratio u Australiji, a u NBA je bio uglavnom igrac uloge i kratko. Ali delovao mi je kao neko ko ako uspe moze da bude prava macka, kao Hauard u Baskoniji. Za Holanda sam znao, ali nisam verovao da ce biti ovako nikakav u odbrani. @Guru je upozoravao na njegovu odbranu kada smo svi bili u fazonu "evo ga ovaj sto je satro Partizan!". Ali za Bentila su svi znali kakav je i sta moze. Bentil je igrac koji za velike pare igra u klubovima poput Armanija. Specijalac koji moze da udje 5 minuta, pogodi dve trojke i ajde van. X factor. Ali nosilac nikad i nigde. A nama su trebali nosioci. Igrace uloge mozemo naci i u lokalu. 

 

Ne opravdavam dovodjenje skupih stranaca za ulogu specijalca, koje god pare da imamo. Uopste nije do toga. Tako da, mozda prvo da se kao klub naucimo skautinga, pa tek onda da pricamo o povecavanju budzeta. Nadam se da ce Dusko biti tu barem do kraja sledece sezone, u njegov odabir necu sumnjati.

Link to comment
Share on other sites

Suština je da je manje više poslednja istinski korisna stvar koju je Bentil uradio ona trojka protiv Asvela, kad je Duško preuzeo Zvezdu, a koja je nekako ne kraju upala u koš i promenila tok utakmice.

 

Od tada, mnogo više loših - a korisne stvari mogu da se nabroje iz glave.

 

Baš potonuće. Hajde da se kao Hollins ili Đenka vadi odbranom, ali i tu imamo neke scene kao protiv KKPa.

 

Ne mogu da kažem da se ne trudi dečko, vidi se da on hoće, ali je baš u kanalu sa samopouzdanjem, ali i to je povezano sa tim što nema potrebne kvalitete da budu protagonista u ozbiljnoj takmičarskoj košarci.

 

Kad je već tu, najbolje bi bilo da mu se nađe kakva takva funkcija u kojoj makar minimalno može biti koristan.

Edited by medobrundo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ilić u poslednje vreme igra isključivo peticu, što je i logično imajući u vidu da je napadački najbolji kao finišer iz rola, katova i ofanzivnih skokova, a da spolja baca cigle i nema igru licem. Samim tim njemu je pre konkurencija Martin nego Bentil, s tim što naravno Martin sve to radi dosta bolje, mnogo je fizički jači i pre svega defanzivno kvalitetniji. 

 

Bentil se mora isforsirati jer je on praktično jedina prava četvorka koju imamo - Lazarević je krilo, Petrušev više petica, prvi ofanzivno vrlo malo donosi, drugi ima ozbiljne defanzivne probleme. Bentil je svakako daleko od neke igračine, al' jedini sa te pozicije može da donese određeni two way kvalitet, pre svega zahvaljujući šutu spolja, masi i solidnoj individualnoj odbrani. Uostalom, prošle sezone je kod Mesine imao finu ulogu u ekipi koja je igrala vrhunsku odbranu i koja je završila regularnu sezonu na 3. mestu, sigurno se može osposobiti bar za kvalitetnih 17-18 minuta po meču u EL.

 

  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, medobrundo said:

Suština je da je manje više poslednja istinski korisna stvar koju je Bentil uradio ona trojka protiv Asvela, kad je Duško preuzeo Zvezdu, a koja je nekako ne kraju upala u koš i promenila tok utakmice.

 

Od tada, mnogo više loših - a korisne stvari mogu da se nabroje iz glave.

 

Baš potonuće. Hajde da se kao Hollins ili Đenka vadi odbranom, ali i tu imamo neke scene kao protiv KKPa.

 

Ne mogu da kažem da se ne trudi dečko, vidi se da on hoće, ali je baš u kanalu sa samopouzdanjem, ali i to je povezano sa tim što nema potrebne kvalitete da budu protagonista u ozbiljnoj takmičarskoj košarci.

 

Kad je već tu, najbolje bi bilo da mu se nađe kakva takva funkcija u kojoj makar minimalno može biti koristan.

 

što kažu, to je van diskusije, lik igra bedno; međutim, to ne znači da ilić može i to bedno da odigra u ovom trenutku.

sa nevelikom upućenošću u aba liga produkciju, na osnovu sklopljenog rostera do septembra, rekao sam da mi izgleda kao da je ilić planiran da se ove sezone lagano uvodi i priprema (vežba, uči, stiče iskustvo i kilometražu, kako je kome drago), tj da nije plan da dečko izgori i potroši se u jednoj sezoni. 

 

ispostavilo se da ta logika nije bez osnova ali i nakon svega viđenog i najvažnije, dolaska ozbiljnog evroligaškog trenera kakav je duško ivanović, stižu upisi kako ilić ne može gore od ovoga što bentil igra. naravno da može i naravno da nema nikakve poente u dokazivanju toga. dečko je sad u situaciji kao što su talentovani ali nedovoljno verzirani igrači u nba: igra g league aba ligu i povremeno se priključi tekmama protiv velikih momaka, bilo u evroligi ili tekmama sa najboljima u aba.

 

nama je bentil u nekoj korisnoj iteraciji neophodan za uspehe ove godine, makar to bilo i 10-15mins po tekmi. dalibor nastupa u sledećoj sezoni (S02E01)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Bentil je od najprijatnijeg iznenadjenja dosao do toga da ne ume vise ni loptu da uhvati, a iz otvorenih pozicija lomi tablu. Suplje ruke, suterski kanal, glupi faulovi, izgubljene lopte... Svestan je da ga Dusko vrlo malo ceni, da mu uopste ne veruje i da je bio na dobrom putu da mu pronadje zamenu.

 

Juce u jednoj situaciji izbija loptu Stepanovicu i samo treba malo da spusti dupe i pokupi je, ali ga mrzi, naravno ovaj decko se baca na parket i vraca posed. Neborben je i lenj do bola uz odvratan govor tela. Bice vraski tesko oziveti ga, a mogao bi da bude vrlo korisno pomocno osoblje, mozda i X faktor na nekim utakmicama.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

NIje bas tako,nema on agilnost za to bacakanje po terenu u guzvi a pogotovo bi bilo opasno da se on onoliki nekom baci pod noge.Nije to potrebno na +20.Treba malo smanjiti hajku na njega generalno,nije on bez kvaliteta pa je jos u losoj formi iz vise razloga.Dakle ove partije nisu bas merilo i on ima sta da ponudi ekipi.Sa inspirisanim Filipom on nam je taman za ulogu koju ce popunjavati.

On moze da igra jako dobru odbranu na EL nivou i daleko je od kamena za kupus ili kako to vec ocenjuju ljudi koji vide samo da li neko poentira.Recimo kada nam je bio prva napadacka opcija i skorerski raspolozen on je iste te lopte ispustao kao sto ih ispusta i sada a to nije niko pominjao onda jer je davao poene....

Ja razumem da on nije dopadljiv kao igrac,nije ni meni ali nije istina da je beskoristan,cak stavise vrlo je koristan i bice u nekim segmentima.Evo,vi dobro pogledajte da li on cuva bolje SPOLJNE igrace od Nedovica,Ivanovica pa i mozda Vildoze...ne tvrdim da je sigurno tako ali cim je za polemiku to je vrlo dobra opcija treneru od visokog igraca kojeg pritom nece ugurati u kos.

Niti on startuje Dusku eto tako niti je igrao kod Mesine eto tako slucajno.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, durantula35 said:

Nego ljudi hocemo se skupljati negde u Milanu u cetvrtak ? 😃🍻🍻

Prvo u Bolonji. Sa @Green23sam vec u kontaktu, ali bi bilo odlicno da se skupimo pred utakmicu i da idemo zajedno ka hali. 

Isto tako ako neko ima mesta od Bolonje do Milana u autu prijavio bih se da pravim drustvo? 😁

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ilić je petica u današnjoj košarci, izgleda da ga tako vidi i Duško. Nek radi na snazi, na taktičkoj obučenosti i odbrani i ima potencijal da bude odličan šljaker koji će po potrebi pokrivati obe centarska pozicije, ali prevashodno 5 kao i Mitrović,sa naravno drugačijim kvalitetima od Luke.

Petica sa tim odrazom i njegovom završnicom oko obruča, pokretljivošću itd. sigurno može biti od koristi 

Edited by Milos 3.14
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Pacino said:

Prvo u Bolonji. Sa @Green23sam vec u kontaktu, ali bi bilo odlicno da se skupimo pred utakmicu i da idemo zajedno ka hali. 

Isto tako ako neko ima mesta od Bolonje do Milana u autu prijavio bih se da pravim drustvo? 😁

ma samo za Milano stizem 😞 bas sam za to i mislio za cetvrtak 🍻 negde i svi zajedno ka hali, nas je trojica. Cujemo se u sredu pa se dog onda sve

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...