Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

29 minutes ago, Cavani said:

Ne bih bas rekao da smo skoro svi bili pesimisti prosle godine, bio je i onaj pool gde je dobar deo foruma ukljucujuci i mene glasao da cemo biti sampioni. Ljudi su bili mirniji kad znas da imas Radonju i Kalinu, slicno bi bilo i ove godine ali je na zalost druga prica.

Upravo tako.

Dolaskom Kaline priča je dobila tu dimenziju.

Do tada je izgledalo da smo " pušteni niz vodu".

Link to comment
Share on other sites

Ау браћо мила, јел партизан опет шампион у новембру као и прошле године шта сте сви опростили од титуле као да су комшије 72-10 чикаго булси.

Биће опет калемегдан у јуну.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, madafaka73 said:

Čović je svašta, ali nije glup

nije glup, ali vrlo vrlo sujetan

ja nemam nikakav insajd info, ali mi deluje da nije uradio sve sto je mogao da zadrzi radonju

isto je simptomaticno da u trenutku kada radonja odlazi, produzava se white...a oni su recimo tu negde sa platama

naravno da je ostanak radonje bio uslovljen i drugim nekim stvarima, ali je upravo posle toga dosao spin iz kluba da je radonja potrcao dole juzno iskljucivo zbog 100k vise...sto veze nema s mozgom

 

ali hajde da kazemo da je tu izigran za pare odozgo

i to je isto njegov fejl

koja je njegova uloga u trenutnoj raspodeli moci/novca i nacina kako kosarka funkcionise u srbiji, nego da nabavi novac?

ako postoji samo jedna slavina(drzavna) koliko njega ostoja sije u tome sto im je obojici primarni zadatak?

 

idemo onda dalje, neki novac ipak stize, mozda kasno da se zadrzi osnova ali stize

i na sta ga on potrosi? iskljucivo on, niko drugi

potpuno besmislen frankenstajn od rostera, uz trenera kome je jedina kvalifikacija sto nece da talasa mnogo. ogroman fejl

 

i mozda si u pravu da i taj bolji roster koji bi mogli da sastavimo ne bi mnogo znacio na kraju u smislu rezultata u EL/ABA

ali ako vec ne mozes da se boris za vrh EL, ima x drugih opcija koje su legitiman izbor u takvoj situaciji:

- ratnicka ekipa, krvava kolena pa ce neki favoriti da polome zube(prosla godina i generalno radonja ball)

- reset bar domace osnove, krenuti u neki novi ciklus, pokusati napraviti legitimne igrace od tog Ilica, petruseva i sta je vec dostupno

- reset strategije kluba, zajebi domacu osnovu, biraj najboljeg moguceg igraca/talenta nezavisno od nacionalnosti/porekla

 

sve to bi bilo legitimno i daleko bolji izbor od ovoga sto smo imali prilike da gledamo

naravno, preduslov bi bio da u klubu postoji neka struka i ideja/koncepcija/strategija

naravno da ne postoji...i to je opet krivica samo tog jednog coveka

Edited by NikadProtivKaline
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Devil In My Pants said:

Radonja je otisao jer je dobio ponudu PAO i hoce covek nove izazove i nema veze sa Covicem ovaj put.

 

Radonjicu se iz Zvezde u PAO islo taman koliko se Zagorcu islo iz Partizana u Avtodor. Ponudu je poceo da razmatra tek kad mu je receno: zaboravi Kalinica, dobices Nedovica.

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, strah od vozova said:

Nama je trenutno urgentno potrebna prva trojka. Dakle, kvalitetan igrac sa frejmom kako se to kaze.  Da ima min 2,02 ali onda i dugacke ruke. Zapravo, da ima oko 2,05. Ovo bi nam bilo dovoljno da postanemo ozbiljan konkurent u EL. Dalje, treba videti sta sa Martinom. On trenutno pod kosem izgleda blago receno jadno. Skacu mu po glavi ko nekom detetu. Stvarno mi je tuzno dok ga gledam. Sto se tice Ilica ja nemam nikakav problem sa njegovom mehanikom suta. Smatram ga za solidnog spot up sutera. Voleo bih da je ovo trenutno sto ne igra iz razloga nekog skolovanja ili tako nesto. Nesto slicno kao Madar prosle sezone u Partizanu. Prosto treba nam takav jedan zilavko pod kosem. Jako je bitno takodje da ostatak ekipe ostane zdrav cele sezone. Da Nedovic moze da izgura celu sezonu uz maks potrosnju. Holins ako bi ga vracali samo iskljucivo kao dvojku. Nemamo taj luksuz da on igra trojku kod nas. 

Sto se tice sibanja sa komsijama u ABA sto je po meni ove sezone glavni prioritet (mislim da su oni jedan od glavnih favorita u EL) puno bi nam znacilo da se Papapetru ne uklopi tj, da do kraja sezone postane Kuruc. 

 

Brate, ti si ovde u boldu uzeo i opisao Stefana Lazarevića. Što bi ujedno i značilo da ta teorija ne pije vodu.

 

8 minutes ago, fradler said:

 

Radonjicu se iz Zvezde u PAO islo taman koliko se Zagorcu islo iz Partizana u Avtodor. Ponudu je poceo da razmatra tek kad mu je receno: zaboravi Kalinica, dobices Nedovica.

 

I zaboravi Hollinsa, aktivirali smo Whiteov team option.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, uini said:

 

ma dobro bre, svi su izlapeli i propali osim radonje.

Nisam to nigde napisao i sto si opterecen s Radonjom? 

 

Kad je trebalo 2017 doci, neki sad a i tad bili u klubu su govorili da je izlapeo.

Jesam za njega ako je za rez, to cemo videti.

 

Za sad nijedan trener nije bio za rez pa ni Tomic, samo je bio osudjen da menja zbog EC.

 

Ne mozes poslati Davidovca u Moskvu pod izgovorom da ide da se naplati a dovedes/ostavis krs od igraca, tu mislim na domace.

 

I dalje mislim da Ivanovic moze doneti Zvezdi, ali generalno treba promeniti strategiju za igrace jer je ovo za Evropu qrac.

 

Povratak u Pionir je jos jedan korak unazad za same finansije i klasu kluba.itd..

 

Edited by Devil In My Pants
Link to comment
Share on other sites

Da li ce svaka pobeda komsija u EL izazvati ovakvu lavinu analiza na temu "mi slepci-oni GSW", "zli i sujetni Covic-Ostoja budzetski master mind"? Batalite vise ovo, i pozabavimo se nasom ekipom, konacno imamo trenera, i daj da vidimo gde smo i sta dalje.

Radonja vise nije ovde, kao ni Kalina, tako da koga briga vise sta je moglo, a nije.

Radonja je otisao, odlucio je da zameni zlog Covica, sa drogosem Janakopulosom kao sledeci korak u razvoju svoje karijere i nek mu je sa srecom.

A kako ide taj razvoj mozemo da vidimo po rezultatima, a Bogami i vidjenom na parketu. Da ne idem dalje, juce je izgubio 30 razlike i primio 107 poena, a nije vodio Lavrio, vec Pao sa Bejkonom, Nejtom, Papajanisem, Wiliamsom, Ponitkom, Grigonisem, Gudaitisom i ekipom.... da se to nama desilo bio bi razvlacen po blatu 2 meseca, sto se bivsem nam coach-u i desilo posle mnogo bezazlenijeg poraza od iste te ekipe.

Dakle, dosta romantizacije Radonje, imamo trenera, daj da sacekamo sta moze da uradi sa ovom skarabudzevinom od ekipe, mozda se i iznenadimo

  • Like 14
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devil In My Pants said:

psihopata da nije dobio izbore 2012g terali bi covica govnjivom motkom vec 2013g. A mozda i te 2012..

 

Radonja je otisao jer je dobio ponudu PAO i hoce covek nove izazove i nema veze sa Covicem ovaj put.

 

Da smo bili Uini i ja prcednici KKCZ gori ne bi bili.

 

Cacani Limar i Zelimir su uradili vise za KKP kao klub i razvitak samog nego Coki za 12g..Oni iz te EL vise nece izaci pa i kad Zelimir ode. Sinoc je bila prava EL tekma, dobar parket, puna hala i najbitnije dobar trener, SD i igraci.

 

Ako je Radonja "los" u Evropi sta reci za Covica..15, 16, 17 mesto u EL i raspad u EC...

 

I to je prosto tako.

 

@Green23 sto se tice Lazica on je uvek bio igrac rotacije i to je to. Imao je neke dobre sezone i snslazio se u nekim rotacijsma, posebno u paru sa Dangubicem, ali nikad nije bio u top 7-8 igraca Zvezde u bilo kojoj sezoni..

 

sustinski mislim da vrv nema goreg igraca u EL na njegovoj poziciji, vrv ga niko ni dzabe ne bi uzeo..pa ni kad je "igrao" najbolje.

A po čemu nije bio u top 6-7 igrača? U postizanju poena? 

 

Mi sa najjačim ekipama nikada nismo mogli da igramo na koš više, već smo svoju šansu morali da tražimo kroz odbranu i prebijanje protivnika, a reći da Lazić nije imao značajnu ulogu u tome je bezobrazno. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, berti said:

Obozavam Radonju, ali mi je u neku ruku drago sto mu se ovo desava u Atini. Covic jeste bitanga, ali sugurno ima i deo krivice na Radonji zbog epiloga po zavrsetku prosle sezone. Trazis garancije i ovo i ono, a pristao je dodje na pola sezone iako nike imao garancije nikakve tada i plus je zatekao igrace koje nije birao. Jbg, i jebeni Covic nije bas kriv za sve. Kada ga je ponovo dovodio bio je sujetan koliko i juce, danas ili sutra, pa ga je ipak doveo. Tako da je bas glavni razlog ponovnog odlaska Radonje sujeta Covica... Bas i ne stoji skroz.

 

Znači krivica Radonjića je u tome što je tražio garancije i ovo i ono, a pre 2 godine je u sred sezone pristao da preuzme ekipu koju nije birao... Evo stvarno nemam pojma šta si hteo da kažeš ovim postom.

 

Čovek je tražio da mu se zadrži tih par igrača koji su jedini pokazali da imaju kvalitet da igraju na EL nivou i da se njima doda bar još nekoliko takvih, jer je upravo to jedini način da kao klub napredujemo i napravimo iskorak, dobio je odgovor da to nije realno i to je to. To će sutra tražiti i Duško Ivanović i svaki drugi ozbiljan trener, a mi ćemo verovatno i tada reći da to nije realno, postaviti Nenada Stefanovića za trenera i nastaviti da izigravamo sigurnu kuću za domaće mediokritete koji nigde drugde ne bi mogli da igraju EL. 

 

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

laza je znacajnu ulogu poslednji put imao pre nekoliko godina

a u tih top 6 igraca poslednji put bio mozda 2016. godine

 

ja njega ne bih terao iz kluba, treba da ostane tu i drzi svlacionicu

ali da igra 20min EL u ovom stanju je potpuno besmisleno

njegova uloga danas moze biti 5-10min, eventualno 15 ako mu neko lezi da mu udje u dres

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Guru said:

 

Znači krivica Radonjića je u tome što je tražio garancije i ovo i ono, a pre 2 godine je u sred sezone pristao da preuzme ekipu koju nije birao... Evo stvarno nemam pojma šta si hteo da kažeš ovim postom.

 

Čovek je tražio da mu se zadrži tih par igrača koji su jedini pokazali da imaju kvalitet da igraju na EL nivou i da se njima doda bar još nekoliko takvih, jer je upravo to jedini način da kao klub napredujemo i napravimo iskorak, dobio je odgovor da to nije realno i to je to. To će sutra tražiti i Duško Ivanović i svaki drugi ozbiljan trener, a mi ćemo verovatno i tada reći da to nije realno, postaviti Nenada Stefanovića za trenera i nastaviti da izigravamo sigurnu kuću za domaće mediokritete koji nigde drugde ne bi mogli da igraju EL. 

 

Meh, odlazak glavnih igrača je za mene mlak razlog da bi trener odlučio da ode.

Klub kakav smo mi to ne može da garantuje, posebno ako ti igrači mogu da uzmu veći novac negde drugde. 

Ostajao je Radonjić i kad su mu otišli Markus, Bobi, Dženkins, Blažić i Kalinić istog leta i opet uspeo da napravi rezltate sledeće sezone.

Ne vidim koja mu je razlika da je ostao ovde i pravi novi tim, uz 5-6-7 starosedeoca ili da ode u Pao gde dobija poptuno nove igrače i gde ne može da priča na maternjem jeziku, a verujem i da mu je i to bitna stavka.

 

Kad već pričamo o komšijama na temi, verovatno je i DV trebalo da napusti Partizan svih onih sezona kada su mu odlazili glavni nosioci.

Jbg, trener si, moraš da stvaraš i nešto novo, nije uvek idealno.

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, NikadProtivKaline said:

laza je znacajnu ulogu poslednji put imao pre nekoliko godina

a u tih top 6 igraca poslednji put bio mozda 2016. godine

 

ja njega ne bih terao iz kluba, treba da ostane tu i drzi svlacionicu

ali da igra 20min EL u ovom stanju je potpuno besmisleno

njegova uloga danas moze biti 5-10min, eventualno 15 ako mu neko lezi da mu udje u dres

Ma kakvo teranje iz kluba, treba nam neko na poziciji dodavaca prosledjivaca lopte u napadu..

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Guru said:

 

Znači krivica Radonjića je u tome što je tražio garancije i ovo i ono, a pre 2 godine je u sred sezone pristao da preuzme ekipu koju nije birao... Evo stvarno nemam pojma šta si hteo da kažeš ovim postom.

 

Čovek je tražio da mu se zadrži tih par igrača koji su jedini pokazali da imaju kvalitet da igraju na EL nivou i da se njima doda bar još nekoliko takvih, jer je upravo to jedini način da kao klub napredujemo i napravimo iskorak, dobio je odgovor da to nije realno i to je to. To će sutra tražiti i Duško Ivanović i svaki drugi ozbiljan trener, a mi ćemo verovatno i tada reći da to nije realno, postaviti Nenada Stefanovića za trenera i nastaviti da izigravamo sigurnu kuću za domaće mediokritete koji nigde drugde ne bi mogli da igraju EL. 

 

I sada treba da budemo sigurni da bi posle datih garancija Radonja ostao i pored mnogo vece ponude zelenog narkomana. Na osnovu cega? Ljubavi prema Zvezdi?

Link to comment
Share on other sites

KLS se završava 19/6 Radonjić izjavljuje da ostaje , šta se desilo do 25/6 možemo da nagađamo, ali sam ubeđen da je problem nemogućnost da se obeća budžet odnosno ostanak glavnih igrača+ upgrade.

Čović se nakon toga nije snašao i jeste kriv za nakaradan roster, jednostavno deluje da je klub u periodu od 15-20 dana bio u nebranom grožđu i tad su načinjeni najveći propusti u odabiru igrača ( Martin, Holand).

Dakle moglo je mnogo bolje sa ovim parama, problem je što nismo znali da ih imamo, da jesmo sad bi gledali Kalinića u našem dresu .

Što se tiče Raduljice, ajde da nacrtam. Dali smo njemu ugovor na 2 godine, a na ime toga dobili i lovu za njega i nešto preko. Ista priča kao sa Kešeljom.

 

I za kraj

"I feel sad that some things didn't work out at the end of the last year. I think we had a good group and could continue," Kalinic revealed.

"There was a possibility all the time," he added. "Only it was a little bit slower than it was supposed to be."

"Yes, let's say like that," asked if the club didn't give him enough answers considering his status and the future of the team's centerpieces, Kalinic didn't want to go deeper.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...