Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

6 hours ago, Devil In My Pants said:

Logika: salo je isplacen svu lovu i ubruo postao trener Monaka, tako ce i VJ. Samo sto ce njega kao i Alimpija prvo u Sibir na celicenje..

Odakle tebi da je isplaćen svu lovu? Naravno da nije, ostao je važeći samo dok nije pronašao drugi klub. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Standardno pravilo glasi da se, ukoliko ugovor nije sporazumno raskinut, on isplacuje u celosti do njegovog isteka. Ukoliko u medjuvremenu taj trener sa kim je raskinuto nadje novi angazman, bivsi klub je u obavezi da mu isplacuje razliku izmedju nekadasnje i sadasnje plate, ukoliko je sadasnja manja od nekadasnje. Ako je sadasnja visa, bivsi klub vise nema obaveze ka bivsem treneru.

To se upravo radi da bi se zastitili treneri od bahatih gazdi koji bi da otkaze dele sms porukama i slicno. Ne kazem da je tako u ovom slucaju.

Licno ne verujem u tu pricu da ovo nije sporazumni raskid. Covic je u FMP-u dao sansu anonimusu tada, Jovanovicu, da bude prvi trener i tako ga prakticno izbacio na veliku scenu. Ali istina je jedino ono sto pise u ugovoru.

Link to comment
Share on other sites

Ugovor ce se ispostovati i mora se ispostovati. A bas bih voleo da znam ima li Vlado bar u promilima  neki osecaj odgovornosti lli bi bio u stanju da zarad kinte naredja 70 uzastopnih poraza. Ne ganja se on sada sa Covicem vec sa Zvezdom. SO, Vlado i slicni bi se isto ponasali da je na celu kluba Mahatma Gandi.

Naravno, sve ovo je nista naspram onoga sto nas ceka kad se raskurcamo sa Nebojsom. Sve taj evidentira, naplatice nam i dusevnu patnju kao posledicu mlaćenja sa sumanutim Andjusom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, berti said:

Ugovor ce se ispostovati i mora se ispostovati. A bas bih voleo da znam ima li Vlado bar u promilima  neki osecaj odgovornosti lli bi bio u stanju da zarad kinte naredja 70 uzastopnih poraza. Ne ganja se on sada sa Covicem vec sa Zvezdom. SO, Vlado i slicni bi se isto ponasali da je na celu kluba Mahatma Gandi.

Naravno, sve ovo je nista naspram onoga sto nas ceka kad se raskurcamo sa Nebojsom. Sve taj evidentira, naplatice nam i dusevnu patnju kao posledicu mlaćenja sa sumanutim Andjusom.

Zar mu Andjus nije oprostio sto ga je ovaj tukao? 

Link to comment
Share on other sites

Gde nestade odjednom dobri Vlada delija sa severa ?

naravno da će da traži pare koje su mu obećane ugovorom a to što taj koji je potpisao ugovor sa takvom trenerskom veličinom neće nikad za to odgovarati je probelm srpskog sporta uopšte ne samo KKCZ. istina ove sezone se tip iz ćoška baš osilio i bahtao krenuo da se tali preko Vlade, Raduljice i kumića malog, to je ono vidljivo iz aviona a e seumnjam da su i ugovori pomoćnika u KKCZ nabudženi pa sad ako Ivanović otkači zalizanog Jorovića i Simona ima i oni da nam sisaju krv do kraja ugovora.   

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

,,Kod Duška se znalo. Ja sam trener i radi se kako ja kažem. Ti se ljuti koliko hoćeš. On je imao rotaciju od osam igrača najviše. To je bio sasvim drugi sistem i on je restartovao moje znanje i razmišljanje o košarci”, rekao je Teletović svojevremeno, pa se prisetio zanimljivog detalja:

,,Ja kad sam došao bio je Boža Maljković i on je Ivanoviću rekao kako ima tu mali Teletović na kojeg moraš da pripaziš malo i u svlačionici, nije dao neke pohvale, a poznavao ga je dobro pošto mu je bio trener u Jugoplastici. I dolazi Duško Ivanović prolazi kroz vrata i izlazi na parket i dolazi do svih i sve pozdravlja samo mene ne pozdravlja. Ja odmah zovem menadžera Ražnatovića, rekoh mu spremaj transfer ovaj mene ne gotivi. Kaže on meni ništa ne brini. I mi krenemo pripreme, sve radim i odigramo neki turnir u Francuskoj – ja najbolji strijelac. Krene liga ja najbolji strijelac i dolazi meni Ivanović i kaže nisi ti toliko loš koliko je meni Boža govorio,” prisetio se nekadašnji NBA košarkaš za RTRS

Bice rezanja :lol_2:

 

Link to comment
Share on other sites

Da li je Vucic i ovo naredio?

 

*(namesta naocare na vrh nosa): Nebojsa, slusaj me dobro, moze ozbiljan trener ali tek od sredine novembra, do tada mora neki amater i rotacija od 18 igraca od kojih 14 ne valja kurcu. Nakon toga neka trener uradi doselekciju, skrati rotaciju i ostvari finansijski plus za kasu Srbije…

  • Like 4
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Perkos2 said:

Gde nestade odjednom dobri Vlada delija sa severa ?

naravno da će da traži pare koje su mu obećane ugovorom a to što taj koji je potpisao ugovor sa takvom trenerskom veličinom neće nikad za to odgovarati je probelm srpskog sporta uopšte ne samo KKCZ. istina ove sezone se tip iz ćoška baš osilio i bahtao krenuo da se tali preko Vlade, Raduljice i kumića malog, to je ono vidljivo iz aviona a e seumnjam da su i ugovori pomoćnika u KKCZ nabudženi pa sad ako Ivanović otkači zalizanog Jorovića i Simona ima i oni da nam sisaju krv do kraja ugovora.   

 

Libo ga ckura, ne placa on to iz svog džepa. Srpski sport je prepun takvih koji izigravaju biznismene tuđim novcem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Teško je očekivati drastično kresanje rotacije jer ne bi imao ko da igra. Makneš Lazića, Pefija, Dzonija, smanjiš ulogu Dobrića i Lazarevića ali ko da igra onda?

 

Ovdje uporedo sa kresanjem treba da se dovedu 2-3 nova igrača a to je sigurno skupa egzibicija plus pitanje kakvo je tržište. Tako da trebaće vremena Dušku da ispravi nebojšin cirkus ako uopšte bude moguće u ovoj sezoni. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sector said:

Teško je očekivati drastično kresanje rotacije jer ne bi imao ko da igra. Makneš Lazića, Pefija, Dzonija, smanjiš ulogu Dobrića i Lazarevića ali ko da igra onda?

 

Ovdje uporedo sa kresanjem treba da se dovedu 2-3 nova igrača a to je sigurno skupa egzibicija plus pitanje kakvo je tržište. Tako da trebaće vremena Dušku da ispravi nebojšin cirkus ako uopšte bude moguće u ovoj sezoni. 

Nema se vremena. Ako uopšte bude moguće? Koji matrak onda i dolazi. Zvezda itekako ima dobar tim, 2 odlicna EL beka na kojima mozes da gradis tim uz nekoliko solidnih do dobrih role playera ali covjek takvog iskustva kakav je Ivanovic to itekako zna.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Pretpostavljam da su ugovorom definisani i neki ciklusi nakon kojih se moze raditi neka vrsta "screeninga" ocekivanog i ucinjenog na osnovu kojih se ugovorenim stranama daje mogucnost da djeluju drugacije po pitanju medjusobnih obaveza. Konkretan primjer (doduse iz fudbala): u BiH postoji trokruzni sistem u fudbalu (12 ekipa, svako sa svakim 3 puta, ukupno 33 utakmice). Lik je imao ugovor gdje se nakon svakog kruga (nakon 11 utakmica) gleda ucinak pa npr. ako je ekipa ostvarila to i to, moguci su neki bonusi itd. Ako je ekipa npr uzela manje bodova od ocekivanog, neke stvari se mijenjaju u ugovoru na stetu strucnog staba. U ovom slucaju je bila stavka da ukoliko ekipa nakon 11 kola bude posljednja, moguc je jednostrani raskid ugovora na stetu trenera uz isplatu 3 plate. Da je bio predzadnji, moguc je bio raskid ugovora uz veci broj isplacenih plata..itd. Sustinski, ima tu hrpa nekih mogucnosti mada cesto ima i do nekog licnog osjecaja odgovornosti i do emocija. Ja nemam nesto puno godina i preveliko zivotno iskustvo ali sam naucio da kad je novac u pitanju, ljudi imaju poseban obrazac ponasanja i sve do tada se brise i stvari pocinju da se gledaju drugacije. Znaci, mozda Vlado jeste "momak sa sjevera" ali kinta je kinta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Miki28 said:

Druga su to vremena bila, sada ima mnogo vise utakmica i putovanja tako da je rotacija bitna. 

 

Vidim da je hype na ogromnom nivou, samo da nam se ne obije o glavu.

 

ni ja ne očekujem neko skraćivanje rotacije u odnosu na ove aktuelne tekme u el;

protiv fenera smo igrali sa 10 igrača, od kojih su dvojica igrala 6 i 8ipo minuta.

to eventualno možeš da skratiš na 9, pod uslovom da nemaš probleme sa ličnim greškama i da smatraš da intenzitet odbrane i upotrebljivost u napadu neće da trpi.

 

mi smo do sada imali prilično problema sa ličnim greškama a ni odbrana nam generalno ne izgleda dobro, pa ne vidim način da se to svede na 7-8 igrača.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da sam i pre pitao al ne dobih odgovor, a mozda i jesam al sam mator pa sam zaboravio... ako se trener ugovor stiti do bahatih gazda i klubova, kako se klubovi stite od 

trenera nemaca pojma (osim sto ih vode normalni ljudi pa ih ne dovode) ili igraca koji nece da treniraju npr? 

 

Zamisljam situaciju da trener nekog kluba nabije 30 poraza za redom, UO mu kaze sori matori al bas nesto nije kliknulo vreme je da se rastajemo a on kaze ne znam ja 

mislim da radim bas dobro necete me prevariti di su moji novci? I klub nema nacina da se zastiti i otpusti coveka? Sustinski on je radnik koji lose radi, mene bi otpustili 

al nesto sumnjam da bi mi isplacivali plate do kraja zivota ili razliku u plati ako nadjem nov posao, to mi je tek ludilo.

 

 

 

 

 

Do trenerskih stvai postavio je gore Kojponeen...mislim da je prevelika euforija od Ivanovica od koga se ocekuje da bude 'deux ex machina' za Jovanovica je Fil Dzekson licno, ali 

za ostatak EL trenera je sasvim rposecan trener neobicnih karakteristika i jos neobicnijeg izgleda. Mislim naravno da podrzavam njegov dolazak samo mi je neobicna euforija 

na drustvenim mrezama koja je bas preterana ne pamtim ovako nesto cak ni pri povratku Radonjica.  

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Tamburinjo said:

Mislim da sam i pre pitao al ne dobih odgovor, a mozda i jesam al sam mator pa sam zaboravio... ako se trener ugovor stiti do bahatih gazda i klubova, kako se klubovi stite od 

trenera nemaca pojma (osim sto ih vode normalni ljudi pa ih ne dovode) ili igraca koji nece da treniraju npr? 

 

Tako što mu ne daš trogodišnji ugovor. Ili mu ne daš ugovor uopšte. Čemu služi uprava kluba ? Valjda sportski sektor kluba treba da bude pozvan na odgovornost ako se angažuje namač pojma.

Što se tiče igrača koji neće da treniraju, postoje disciplinske mere koje su definisane ugovorom. Postoje i kazne za ne ispunjavanje profesionalnih odluka. Ali "nemanje pojma" nije jedna od stavki. Koj su ga klinac potpisivali na tri godine ako nema pojma? Gde je tu odgovornost uprave?

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Tamburinjo said:

Sustinski on je radnik koji lose radi, mene bi otpustili 

al nesto sumnjam da bi mi isplacivali plate do kraja zivota ili razliku u plati ako nadjem nov posao, to mi je tek ludilo.

 

suštinski, tvoj ugovor i ugovori sportista nemaju nikakvih dodirnih tačaka ( :

međutim, čak i u srbiji možeš da dobije određenu nadoknadu ukoliko dobiješ otkaz a nisi prekršio ništa što je potpisano ugovorom. 

čak i da jesi, možeš da se sudiš.

 

i niko ti ne isplaćuje plate do kraja života, već obako kako je predviđeno ugovorom.

 

nema potrebe pozivati se ni na moral niti na zvezdaštvo. klub je svojevoljno potpisao sa jovanovićem na 2-3 sezone, sigurno nije jovanović postavljao neke uslove na temu.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Tamburinjo said:

Mislim da sam i pre pitao al ne dobih odgovor, a mozda i jesam al sam mator pa sam zaboravio... ako se trener ugovor stiti do bahatih gazda i klubova, kako se klubovi stite od 

trenera nemaca pojma (osim sto ih vode normalni ljudi pa ih ne dovode) ili igraca koji nece da treniraju npr? 

 

Zamisljam situaciju da trener nekog kluba nabije 30 poraza za redom, UO mu kaze sori matori al bas nesto nije kliknulo vreme je da se rastajemo a on kaze ne znam ja 

mislim da radim bas dobro necete me prevariti di su moji novci? I klub nema nacina da se zastiti i otpusti coveka? Sustinski on je radnik koji lose radi, mene bi otpustili 

al nesto sumnjam da bi mi isplacivali plate do kraja zivota ili razliku u plati ako nadjem nov posao, to mi je tek ludilo.

Oa ne postavlja trener samog sebe ili igrac ne dovidi samog sebe vec ga nesto preporucuje a u klubu ( generalno ) rade ljudi koji su zaduzeni za te stvari. Oni gledaju, procenjuju a onda sefovi donose odluke. 

Naravno da se i klub moze zastiti nekim klauzulama ali jedino ce onaj trener koji je budala prihvatiti ugovor koji mu ide apsolutno na stetu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Miki28 said:

Oa ne postavlja trener samog sebe ili igrac ne dovidi samog sebe vec ga nesto preporucuje a u klubu ( generalno ) rade ljudi koji su zaduzeni za te stvari. Oni gledaju, procenjuju a onda sefovi donose odluke. 

Naravno da se i klub moze zastiti nekim klauzulama ali jedino ce onaj trener koji je budala prihvatiti ugovor koji mu ide apsolutno na stetu. 

 

Ni ja ne postavljam sam sebe u firmu nego me zvali ljudi zaduzeni za te stvari i sef doneo odluku. I ja sada lelemudam i ne radim dobro i mogu tako do kraja ugovora ne moze mi firma nista jel? Kapiram ja da svako gleda svoj interes, tako i treba ali mi je nemoguce da su igraci i treneri zasticeni kao beli medvedi a klubovi im ne mogu nista ako ovi ne ispunjavaju basic obaveze i performanse. 

Sta je ugovor trenera na njegovu stetu? Da on placa klubu? Kako moze da ima ugovor na svoju stetu? Radis, primas pare koje ti obezbedjuju zivot u onih 5% brutalno bogatih. Nije mi jasan ovaj deo da prihvati ugovor koji mu ide apsolutno na stetu?

 

 

Opet kazem nemam pojma kako su ugovori sacinjeni i bukvalno mislim da sam ovu temu i vec vrteo sa nekim, nego me mrzi da trazim u istoriji verovatno mi je neko i odgovorio izvinjavam se sto sam lenj 😄 

Link to comment
Share on other sites

ako lelemudas, znaci da krsis obaveze iz ugovora. ako si samo los na poslu, to nije tvoja krivica, vec onoga ko te je zaposlio.

 

 

daklem, vladimir jovanovic je ispunjavao svoje obaveze i zbog toga mora i treba da se plati.

 

a covic bi trebalo da odgovara zbog toga sto neproverenom treneru daje trogodisnji (!) ugovor a zatim ga otpusta nakon metar i po dana.

 

kakva je to procena i da li klub moze da se zastiti od loseg gm-a?

moze, u svetu u kojem se zaposleni, ma koliko bio na visokoj poziciji, ne pita za sve.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sam B said:

Standardno pravilo glasi da se, ukoliko ugovor nije sporazumno raskinut, on isplacuje u celosti do njegovog isteka. Ukoliko u medjuvremenu taj trener sa kim je raskinuto nadje novi angazman, bivsi klub je u obavezi da mu isplacuje razliku izmedju nekadasnje i sadasnje plate, ukoliko je sadasnja manja od nekadasnje. Ako je sadasnja visa, bivsi klub vise nema obaveze ka bivsem treneru.

To se upravo radi da bi se zastitili treneri od bahatih gazdi koji bi da otkaze dele sms porukama i slicno. Ne kazem da je tako u ovom slucaju.

Licno ne verujem u tu pricu da ovo nije sporazumni raskid. Covic je u FMP-u dao sansu anonimusu tada, Jovanovicu, da bude prvi trener i tako ga prakticno izbacio na veliku scenu. Ali istina je jedino ono sto pise u ugovoru.

Ako upotrebimo logiku, to znači da bi novi klub mogao da uzme trenera na akciji za 1 dinar, a da ga stari klub plaća full. Zašto onda ne viđamo takve situacije, naročito kada su se treneri rastali sa klubom u lošim odnosima i možda bi hteli da im se osvete na taj način? 

 

Mislim da ovo nije pravilo u slučaju otkaza trenera, već sam pisao ranije za slučaj Murinja, koji je samo na ime otkaza u klubovima dobio preko 100 miliona eura, a nije pravio pauze u poslu, već išao iz kluba u klub i često za veću platu nego u prethodnom. 

Link to comment
Share on other sites

Vrhunski sport je jedna jako kompetitivna sfera profesionalnih branši. Teško da je iko i prismrdio nekom većem novcu tako što je ikada lelemudao bilo gde. Takva reputacija bi te pratila od tada pa do kraja karijere. To što mi gledamo su sve veoma ambiciozni i vredni ljudi.

Kod Vlade Jovanovića uopšte nije problem lenjost ili nemar. On još uvek nije nivo trenera kakvog jedan evroligaš treba da ima. I nije ni prvi ni zadnji takav slučaj. Klub je odgovoran što je jedan takav trener uopšte i dobio šansu. A o tome što mu je dao trogodišnji ugovor mogu se pisati knjige i knjige o nivou idiotizma u tom potezu. Takvom treneru, de facto početniku, ok je dati šansu, ali nikako dugoročno ako se ne dokaže. Dakle, ugovor može biti na tri godine pri čemu je samo prva garantovana. Klub mora da se zaštiti u takvim high risk high reward situacijama. Ali to je još jedna posledica toga što Čović izigrava gazdu novcem građana. Zabole ga ako pogreši, neće on da kija te sline. On će još ispasti heroj srpskog sporta, jer eto dao je šansu mladom stručnjaku.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...