Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

Posto se i dalje prica koliko kosarkasa imamo, ja popricah sa par vrhunskih trenera i njihov stav je da bez 15,16 igraca u rotaciji ova godina, sa ovakvim rasporedom ne moze da se izvuce. Utakmice na 3 dana uz puno potrosnje, korona, povrede premor. Ako se pogledaju EL timovi, vecina ih ima takav roster, a oni koji ih nemaju ce dosta patiti ove sezone.

Evo, pa sezona je pocela a mi imamo povredjena 3 veoma vazna igraca. Na Kuzmica se cini mi se ne racuna. Jedva da imamo 12 igraca, pa je i nespremni Raduljica, koji je jedva trcao posle minut, morao da udje.

Znam da ce sada mnogi da napadaju kako je to nemoguce da 16 igraca bude u rotaciji i da ce biti nezadovoljnih. Nazalost, to je nova realnost i timovi koji se najbolje snadju u tome ce i biti najbolji. Sada je na trenerima da prevazidju taj problem i sve to uklope i podele minutazu da svi budu zadovoljni. Za to su i placeni.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sam B said:

....Umesto Raduljice, bilo je mnogo logicnije dovesti nekog na 4/3 ako se vec dovodi, jer cak i Bentil moze na 5 a imamo i Kuzmica....

 

1 hour ago, Sam B said:

 

...Holand je 3/2 znaci nema veze sa cetvorkom. Dobric takodje. ....

 

Imas jasne nesuglasice izmedju 2 upisa.Nikada  nisam ni rekao da Dobric i Holand imaju veze sa 4 nego da pokrivaju jednu od dve pozicije 4/3 pa je glupo dovesti jos jednog igraca koji to pokriva.

Znam da ces opet replicirati i da necemo naci zajednicki jezik,nema smisla da nstavljamo.

Zakljucak je da nam 4/3 igrac manje treba nego sto nam je trebao Raduljica,da bi dolaskom takvim igracem Ilic bio zabetoniran za klupu sto tebi smeta i  da minuti Raduljice ne uticu na Ilica jer je Petrusev igrao i pre Raduljice na 4.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Posto se i dalje prica koliko kosarkasa imamo, ja popricah sa par vrhunskih trenera i njihov stav je da bez 15,16 igraca u rotaciji ova godina, sa ovakvim rasporedom ne moze da se izvuce. Utakmice na 3 dana uz puno potrosnje, korona, povrede premor. Ako se pogledaju EL timovi, vecina ih ima takav roster, a oni koji ih nemaju ce dosta patiti ove sezone.

Evo, pa sezona je pocela a mi imamo povredjena 3 veoma vazna igraca. Na Kuzmica se cini mi se ne racuna. Jedva da imamo 12 igraca, pa je i nespremni Raduljica, koji je jedva trcao posle minut, morao da udje.

Znam da ce sada mnogi da napadaju kako je to nemoguce da 16 igraca bude u rotaciji i da ce biti nezadovoljnih. Nazalost, to je nova realnost i timovi koji se najbolje snadju u tome ce i biti najbolji. Sada je na trenerima da prevazidju taj problem i sve to uklope i podele minutazu da svi budu zadovoljni. Za to su i placeni.

 

Sve se slazem sem ovoga da se na Kuza ne racuna. Imao je neki bol u stopalu, mozda je propustio i neki trening.

Sve i da je zdrav, Buducnost nije reper jer njihov manjak mesa u reketu mnogo lakse napadaju igraci na 4 (sto su Petrusev i Ben odlicno radili) kao i Raduljica i Mitar koji ipak imaju neki skil u napadu koji Kuza nikad nije krasio. 

U svakom slucaju on ce biti vrlo vazan u odbrani fizicki najjacih centara EL, to sem njega ne moze niko u nasem rosteru.

Vec protiv Panate bi bilo dobro imati ga na parketu u borbi protiv Papajanisa i Gudaitisa.

Jedini koji u ovoj konstelaciji redovno ispasta jeste Ilic ali ocigledno da je to njemu saopsteno jos letos, docekace on svakako svoju sansu u ABA.

Mnogo smislenije bi bilo da on i Ben dele minute na 4, plus neko eventualno pojacanje koje bi se sa 3 spustalo na 4 poput Kaline prosle godine ali ocigledno da je Petrusev bio prilika koju klub nije zeleo da propusti. Taj potez jeste nas koncepcijski skroz promrdao ali smo na konto toga dobili nikad siru lepezu mogucnosti i kvaliteta na 4 i 5, jbg sve ima svoje i nista (kod nas) nije savrseno.

Ako nista drugo, raduje sto Petrusev sa pozicije 4 pruza nesto i deluje da dobija na samopouzdanju.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, uini said:

nba ekipe imaju regularno 15 igraca pa komotno dovedu jos par na 10odnevne ugovore, kada krenu povrede.

 

e posto ovde jos uvek takvi ugovori nisu praksa, nista ne smeta 15-16 igraca.

 

A imaju li NBA ekipe redovno 5 centara od tih 15 i jednog hronicno povredjenog beka?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, bosMan_jr said:

A imaju li NBA ekipe redovno 5 centara od tih 15 i jednog hronicno povredjenog beka?

 

imaju jednog hronicno povredjenog igraca, cesto i medju onima koje zovu franshiznim, tj najbitnijim, kao sto je nedovic

 

ja sam se sa svima ovde cudio oko 4 ili 5 centara ali ne mogu kao pokvarena ploca da idem i drvim jedno te isto, vec gledam u datom i realnom kontekstu sta i ko moze da posluzi rezultatskom i igrackom bericetu, pa u tom smislu komentarisem raduljicu ili bilo kog drugog igraca.

 

to ne znaci ni da sam optimista (boze sacuvaj!), niti da ce se chovini rezoni pokazati kao nesto vise od psihodelicnog fever-sna, samo gledam sta ko pruza u ovom trenutku i cemu bi shodno tome, mogao da sluzi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Nenad010 said:

 

Sve se slazem sem ovoga da se na Kuza ne racuna. Imao je neki bol u stopalu, mozda je propustio i neki trening.

Sve i da je zdrav, Buducnost nije reper jer njihov manjak mesa u reketu mnogo lakse napadaju igraci na 4 (sto su Petrusev i Ben odlicno radili) kao i Raduljica i Mitar koji ipak imaju neki skil u napadu koji Kuza nikad nije krasio. 

U svakom slucaju on ce biti vrlo vazan u odbrani fizicki najjacih centara EL, to sem njega ne moze niko u nasem rosteru.

Vec protiv Panate bi bilo dobro imati ga na parketu u borbi protiv Papajanisa i Gudaitisa.

Jedini koji u ovoj konstelaciji redovno ispasta jeste Ilic ali ocigledno da je to njemu saopsteno jos letos, docekace on svakako svoju sansu u ABA.

Mnogo smislenije bi bilo da on i Ben dele minute na 4, plus neko eventualno pojacanje koje bi se sa 3 spustalo na 4 poput Kaline prosle godine ali ocigledno da je Petrusev bio prilika koju klub nije zeleo da propusti. Taj potez jeste nas koncepcijski skroz promrdao ali smo na konto toga dobili nikad siru lepezu mogucnosti i kvaliteta na 4 i 5, jbg sve ima svoje i nista (kod nas) nije savrseno.

Ako nista drugo, raduje sto Petrusev sa pozicije 4 pruza nesto i deluje da dobija na samopouzdanju.

Ja sam cuo da se na njega ne racuna, e sada, ako su lagali mene i ja lazem vas.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, uini said:

 

imaju jednog hronicno povredjenog igraca, cesto i medju onima koje zovu franshiznim, tj najbitnijim, kao sto je nedovic

 

ja sam se sa svima ovde cudio oko 4 ili 5 centara ali ne mogu kao pokvarena ploca da idem i drvim jedno te isto, vec gledam u datom i realnom kontekstu sta i ko moze da posluzi rezultatskom i igrackom bericetu, pa u tom smislu komentarisem raduljicu ili bilo kog drugog igraca.

 

to ne znaci ni da sam optimista (boze sacuvaj!), niti da ce se chovini rezoni pokazati kao nesto vise od psihodelicnog fever-sna, samo gledam sta ko pruza u ovom trenutku i cemu bi shodno tome, mogao da sluzi.

 

Ja se nadam da mi necemo imati vise od 2 klasicna centra u 12 kada se svi vrate, to jest ako se nekada svi vrate da budu spremni, plus ovi kombo igraci tipa Ilic, Bentil, Mitrovic. Dakle, kada budemo kompletni, ocekujem, i mislim da je logicno da se na te dve centarske pozicije rotiraju Martin, Petrusev, Raduljica i Kuzmic. Da dvojica budu u 12 u zavisnosti od toga kakve centre ima protivnik. Meni je licno bezveze da Petruseva trosimo na cetvorci iako imamo Mitrovica kao under under sized peticu bez suta pa nikako ne moze na 4. Osecam da kako god da okrenes rotaciju, mnogi igraci prosto nisu na svojoj prirodnoj poziciji.

 

Znaci rotacija.

 

1. Markovic, (Topic)

1/2. Adams, Ivanovic

2. Nedovic

2/3. Dobric, Holland, Lazic

3/4. Lazarevic

4. Bentil, Ilic

5. Martin (Petrusev), Raduljica (Kuzmic), Mitrovic

 

Ovi u zagradi bi bili neko ko se rotira sa ovima ispred. Ima ih 13 koji nisu u zagradi, sto ce znaciti da ce ili Mitrovic ili Ilic ili Lazarevic biti ponekad van rotacije.

 

Jasno je da u ovoj situaciji moramo da igramo sa puno visokih, ali u normalnoj rotaciji nema potrebe za vise od 2 centra po utakmici.

Edited by Sam B
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sam B said:

Zasto bismo, pobogu, davali takva obecanja? 

Nemam nikakve informacije, ali bih mogao da nagadjam (neko bi rekao lupetam) kao sto cesto I radimo na forumu, da su nam se interesi poklopili. Njemu treba EL, ali zbog tih kolena ne moze da priusti sezonu od 80+ utakmica. Nama treba pravi I pouzdani EL centar, ali ne mozemo finansijski da ga priustimo. 

Link to comment
Share on other sites

Što se mene tiče, Kapiten ove ekipe!!!

 

Kalinin uticaj na ekipu prošle godine i na kraju u osvajanju ABA lige bio je nemerljiv… 

 

Luka kao ličnost i sa svim onim što radi na obe strane terena, razlog je zašto verujem da može imati prošlosezonski Kalinin uticaj na ekipu i da će Naša Zvezda slaviti još jednu ABA titulu u nizu…

5DBB78C8-D9B2-4F09-AAC2-AFC2A5F4F7CC.jpeg

  • Like 6
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Roster je složen nakaradno i u suprotno ne bi mogao da me ubedi ni Greg Popovič lično. Širok roster ima prednosti ali i velike mane - igrač ne može da upadne u svoju ulogu i da se saživi sa njom jer mu minutaža stalno varira. Kad bismo bili kompletni moj izbor bi bio:

 

Adams / Marković / Ivanović

Nedović / Dobrić

Holland / Lazić 

Bentil / Lazarević

Martin / Mitrović / Petrušev

 

Topić trenutno igra samo zato što neko od plejeva ili bekova fali pa popunjava. Lepo je što je dobio dobru minutažu i to dok su utakmice aktivne ali ima vremena za njega. Nije u pitanju nikakav svemirski talenat i dečku se može učiniti samo medveđa usluga ako bismo ga tako tretirali. Ima dobre fundamente ali u ovom trenutku karijere nema nikakav go to potez i u napadu je igrač manje, a u odbrani i prosečni plejevi poput Drobnjaka mogu da ga gadno eksploatišu. Nemam problem sa tim da igra sada, čim se vrate Nedović i Dobrić za njega nema mesta. Možemo mi da imamo kritike na Markovića, Ivanovića a posebno Adamsa trenutno ali su svakako mnogo ozbiljniji i učinkovitiji igrači od malog Topa za sada, njegovo je bukvalno samo da ne zasere mnogo. Dobar je na driblingu, to mi se sviđa, ali je ukočen za sve ostalo. To je sve normalno i imamo igrača za naredne godine ako bude lepo radio.

 

Što se Ilića tiče, jeste dosta loše ovo što se radi sa njim ali jebiga. Trener očito više veruje Lazareviću, Bentil je zakucan kao starter na 4 i za sada igra dosta dobro, a Petrušev je jedini centar koji može u teoriji na 4 jer je mekaniji od preostalih opcija na 5 i ima neki domet. Ilićeva forma šuta izgleda grozomorno. Navijam za dečka i biće prilike i za njega ali zato moramo raščistiti ovu gužvu na 5. 

 

Što se pozicije 5 tiče, meni tu jedini Mitrović deluje kao siguran, zna se šta može a šta ne a i realno je "zaslužan građanin KKCZ". Martin je pokretan i relativno pouzdan. Ideja sa Raduljicom (uz maksimalno napregnut mozak da se ikako shvati taj potez) jesu verovatno laki poeni na postu, on zna košarke, telesina je i može da maltretira lažne centre na čiste gabarite a ima vrlo meku ruku sa slobodnjaka tako da je ok opcija kad ostalo stane a staće. Može da se izmisli nešto preko njega. U odbrani je uglavnom u ulozi nepokretnog kratkorukog šifonjera. Kuzmić ovde realno visi i treba mu naći drugi klub osim ako nema ambiciju da sedi u civilu veći deo sezone. On je defanzivno naš najbolji centar ali je napadački daleko najlimitiraniji. 

 

Lazić i dalje ima mesta u 12, ma koliko ne bio atraktivan igrač. On je ovde i dalje uz Lazarevića i potencijalno Martina najbolji defanzivac. Minutaža će mu svakako biti situaciona kad se oporave Nedović i Dobrić, sada igra previše baš zbog stanjene rotacije na njegovim pozicijama 2 i 3. 

 

Holland može da bude neki faktor iznenađenja, igrač van šablona za promenu ritma i realno dosta meka ruka. 

 

Najveći problem za sad ostaje Adams, ovo što igra trenutno je goli kurac i nekako se mora trgnuti uskoro.

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VISOKOLETAC said:

Posto se i dalje prica koliko kosarkasa imamo, ja popricah sa par vrhunskih trenera i njihov stav je da bez 15,16 igraca u rotaciji ova godina, sa ovakvim rasporedom ne moze da se izvuce. Utakmice na 3 dana uz puno potrosnje, korona, povrede premor. Ako se pogledaju EL timovi, vecina ih ima takav roster, a oni koji ih nemaju ce dosta patiti ove sezone.

 

Koliko mi to imamo vrhunskih trenera ako si ti popričao sa nekoliko njih na ovu temu? 

Željko, Svetislav, neko od ćelafuta? 

Mislim, super ako ih imamo, onda da ne brinemo za budućnost košarke kad se ova prva dvojica penzionišu : D

 

Deluje mi da, ako nisi pričao sa stranim EL trenerima, većina naših ne može ni da pretpostavi koliko igrača treba jer nisu ni vodili ekipe u EL i sličnom formatu takmičenja. 

 

Nisam trener, ali mogu da pogledam...12-13 seniora je sasvim dovoljno + neka mlađarija do tih 16 kojima nije frka i da nisu standardni. Nebitno da li iz naše škole ili perspektivni stranac. 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Sam B said:

Johny Ivanović je sinoć ipak barem imao Asiste. Adams baš ništa.

 

jeste, plus što 7 asistencija nije "barem", već vrlo vrlo dobro. 

ono što je problem u celoj toj situaciji je što je 5 ili 6 imao za nekih 10-15mins igre u prvom poluvremenu, gde je izgledao jako dobro u kontinuitetu a onda je u 12-15 mins drugog imao jednu ili dve asistencije i to ne naročito značajne za timsku igru.

 

kako je tako je, moraće i adams i on daleko bolje u kontinuitetu, pri čemu ne mislim na brojke u boxscoreu, već na pozitivan uticaj na igru.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nama su problem niski igraci tj na poziciji 1 I 2 a ne visoki I visak na 4/5. Cim je trazen klub Kuzmicu, jasno je da se na njega ne racuna. Umesto njega doveden je Raduljica. Ali s obzirom da je ostao, bice minuta i za njega. Sad imamo izbora na visokim pozicijama, te ne sumnjam da cemo protiv laksih ekipa na 4 I 5 da kombinujemo igrace i pritom mozemo da odmaramo igrace za EL. 

Edited by Predragdjape
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, NikadProtivKaline said:

meni nije problem 15-16 igraca, vec njihov raspored

4 pleja i 5 centara uz samo jednog pravog beka je frankenstajn roster

posebno ako se uzme u obzir da je glavna motivacija/kvalifikacija za dolazak 5-og centra bila to sto je kum GM-a

 

To je sigurno, nema šta drugo ...  taj se baš pita.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...