Jump to content

Da li neko možda zna?


fancy

Recommended Posts

15 hours ago, DameTime said:

Da li znate dobrog obućara u BG koji me neće odrati za sledeću popravku? 

 

Kupila sam cipele/sandale koje su mi u svakom smislu super osim što mi je kaiš koji ide pozadi na petu (cipela se "navlači", nema kopčanje i sl.) malo širi. Obućar treba da ga skrati i ponovo ušije kako bi bio taman za moju nogu.

 

Da pitam i ođe. Hvala fensiju 🙂 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Da li neko mozda zna neku knjigu ili mozda ima savet za hendlovanje toksicne radne sredine. U kom smislu toksicne. Ne malicniozno toksicne, nemam takav problem. Imam problem da se organizujem u okruzenju koje je veoma neorganizovano, pa ta neorganizovanost, zbog toga sto svi zavisinom jedan od drugog, prelazi i na mene, pa tako cesto ne stignem da odradim ono sto sam planirao da radim tog dana u radno vreme.

Moguce je da ne mogu nista tu da promenim, ali kako psihicki odreagovati na takve situacije. Kako sacuvati sebe i svoj mir.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Sam B said:

Da li neko mozda zna neku knjigu ili mozda ima savet za hendlovanje toksicne radne sredine. U kom smislu toksicne. Ne malicniozno toksicne, nemam takav problem. Imam problem da se organizujem u okruzenju koje je veoma neorganizovano, pa ta neorganizovanost, zbog toga sto svi zavisinom jedan od drugog, prelazi i na mene, pa tako cesto ne stignem da odradim ono sto sam planirao da radim tog dana u radno vreme.

Moguce je da ne mogu nista tu da promenim, ali kako psihicki odreagovati na takve situacije. Kako sacuvati sebe i svoj mir.

Jedino kako ćeš sačuvati sebe i svoj mir, jeste da promeniš posao, ništa drugo ti tu ne pomaže.

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Sam B said:

Da li neko mozda zna neku knjigu ili mozda ima savet za hendlovanje toksicne radne sredine. U kom smislu toksicne. Ne malicniozno toksicne, nemam takav problem. Imam problem da se organizujem u okruzenju koje je veoma neorganizovano, pa ta neorganizovanost, zbog toga sto svi zavisinom jedan od drugog, prelazi i na mene, pa tako cesto ne stignem da odradim ono sto sam planirao da radim tog dana u radno vreme.

Moguce je da ne mogu nista tu da promenim, ali kako psihicki odreagovati na takve situacije. Kako sacuvati sebe i svoj mir.

Pisite zabeleske: nisam mogao da uradim to i to jer mi je nedostajao podatak taj i taj, bez etiketiranja ad hominem, samo cinjenice. Pa to prosledite nadredjenom i vama i toj sluzbi koja vam je uskratila podatke. Ako ne mozete da obavestite nadredjenog a ima i takvih situacija, sacuvajte belesku za sebe pa kad krizirate zbog ne tako dobrih rezultata svog rada, pogledate beleske i vidite da to nije zbog vas i bude vam lakse.

Ako je ikako moguce, trazite povremene sastanke cele sluzbe, 1 nedeljno ili mesecno, da se napravi presek rada i zacrtaju ciljevi. Ne nastupajte ambiciozno u smislu samopromocije jer ce se svi osetiti ugrozeno vec vise onako, " imam ideju" stav.

Nekad pomaze i razgovor sa osobom koja vam je uskratila podatke, pitajte je u cemu je problem i ponudite pomoc ako je u vasoj nadleznosti.

Verovatno da niste jedini kojima smeta ta haoticnost i razgovor na tu temu moze da vam da saveznika da uradite promene koje ce biti dobre za sve. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...