Jump to content

Klimatske promjene, zagađenje i uništavanje životne sredine


...

Recommended Posts

8 hours ago, Darth Bane said:

Sta tek ja da kazem - idem na poso avionom?! Letim svake nedelje. 

 

1 hour ago, Denis Jasharevic said:

 

Pa nista. Ti si ocigledno fasista i rasista.:roflmao: Neprijatelj covecanstva. Zlikovac.

 

Ajde, dokazi da nisi :s_d:

 

😂

zar nije dovoljno sto je u startu otpao kao kandidat za bilo kakvo upoznavanje na pomenutom sajtu

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Mama_mia said:

 

 

😂

zar nije dovoljno sto je u startu otpao kao kandidat za bilo kakvo upoznavanje na pomenutom sajtu

 

 

 

 

Pa to su drugarice cija je svrha zivota - social justice. Medjutim, da je izvedes na veceru u visini godisnje zarade jednog Kubanca se podrazumeva. One malo neinteligentnije se izyebu pa pored naravno borbe protiv globalnog lozenja stave kako bi mogao prijatno da je iznenadis ......  romanticnim vikendom u Parizu :roflmao:

 

Imam milion prica, ali to je za poseban topik. :classic_biggrin:

 

Uglavnom, glupa masa ne shvata da se od njih traze zrtve koje su malo zayebanije od gretenizovanja na twiteru i fejsbucima.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Donald J Trump, savrseno ekoloski svestan i opredeljen, visok najmanje 6'4", dostojanstven i uspravan, pre svega mudar, naredio pristupanje USofA medjunarodnom projektu sadnje trilion drveca i time napravio jos jedan pionirski korak u porazu ovog ekoloskog fasizma i bezumlja koje je zahvatilo zatupljeni svet. Ko bi rekao predsednice da cete vi biti glas razuma u 21. veku ? :s_d: Svi u borbu protiv globalnog lozenja!

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Yoyogi said:

Koji vizionar!

Istovremeno, Toyota City, kao gradsku službu plaćenu iz poreza, ima "Forest Control Unit" koja ide i organizovano seče šume koje dosađuju narodu svojim širenjem.

 

E jebiga, ti sad poredis neku tamo Ameriku i njenog blesavog predsednika sa jednim Japanom ..... pa gde to ima? Jedan je Japan.

 

Obicno danas ljudi pre nego se JAVNO nalupetaju provere neke cinjenice, a za to koriste internet, tj. recimo google, a ne dovlace sopstveno smece u javni prostor.

 

Jedna obicna pretragica za koju se potrosi oko 7 sekundi .... trillion trees initiative .... moze da nas postedi velikog blama jer nam precizno kaze da Trump nema apsolutno nikakve veze sa tom "vizijom" ........ vec je to "vizija" SVETSKOG EKONOMSKOG FORUMA koju je prezentirao predsedavajuci Klaus Schwab, a na osnovu istrazivanja tima naucnika profesora Toma Crowhtera sa Univerziteta ETH u Zurichu, Switzerland ....... 

 

https://www.weforum.org/press/2020/01/restoring-the-earth-1t-org-announced-to-accelerate-nature-restoration-to-tackle-climate-and-biodiversity-crises

 

https://www.1t.org/

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Yoyogi said:

Oh, odo sad da čitam ono na šta si se ti goglajući sapleo...ma ima da odštampam pa za pred spavanje. Samo to goglaj i zadaj šta treba da se čita.

 

Bolje ti je gledaj Youtube, ima gomila snimaka gde Japanci placu, bas direktori iz Toyote, pred americkim kongresom - jer su pravili krsheve od automobila, sa greskom - pa Ameri ginuli ...... ali iskreno placu, vidi se, nema lazi nema prevare, priznaju da su brljali, obecavaju nece vise ........ to su nasi prijatelji, najbolji saveznici ......... ziveo Japan!

 

Meni je bas to bilo cudno da glavni baja Toyote suze roni pred americkim kongresom i moli za oprostaj, oni k'o da su okupirana zemlja. Znas kad bi im direktor Yuga otisao da se izvinjava, pa on bi se sprdao sa njima, branio bi radnike, popili malo, pa sta, svako gresi. Sta su ocekivali za te pare?

 

Ali to nema veze sa topikom, nije u redu da se seku shume, rek'o Trump da je on za shumarstvo, sa'ce i Shinzo Abe da potpise to za drvece, ti znas ko su Japancima idoli. Pa ja brate.

 

Eto, prati novine japanske pa ces videti "Japan sadi 2 triliona drveca", malo je jedan trilion. Pazi sta ti kazem, a ja cu naci na google pa cu okaciti ovde.

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Yoyogi said:

Ja nisam TV gledao 30 godina pa saću da idem po jutjubu da kopam po šoderu koji je ko zna ko napravio i odakle naivčine ekscesne sitacije shvataju za opštevažeće po dovlače sa neta kao svoje priloge.

 

Ti si definitivno najinteresantniji forumas, sto se mene tice, ne znam znam za druge. U svakom tvom postu je primetna potpuna negacija stvarnosti i stavljanje tebe u prvi plan, iznad stvarnosti, naravno. To jeste fascinantno, jedno posebno stanje, nama smrtnicima vrlo tesko shvatljivo.

 

 

Pa me interesuje, ako zelis da odgovoris naravno ........ posto nema nikakve dileme da se na snimcima radi o americkom kongresu, da se radi o Akio Toyoda, unuku osnivaca Toyote i japanskog biznis bozanstva ....... kakvoj vrsti iluzije prisustvujemo? Da li to mozda ima veze sa gusterima koji vladaju svetom i trecim okom koje nam sve to otkriva po ceni od 100 dinara?

 

 

 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Denis Jasharevic said:

...

Pa me interesuje, ako zelis da odgovoris naravno ........ posto nema nikakve dileme da se na snimcima radi o americkom kongresu, da se radi o Akio Toyoda, unuku osnivaca Toyote i japanskog biznis bozanstva ....... kakvoj vrsti iluzije prisustvujemo? Da li to mozda ima veze sa gusterima koji vladaju svetom i trecim okom koje nam sve to otkriva po ceni od 100 dinara?

 

Moj ofis je uz Toyota headquarters. Akio Toyoda sam video bar 100 puta, u nekoliko navrata bio i u sali gde on govori. (primeti Toyoda, ne Toyota, da se familija razlikuje od firme).

 

Sad si ti nešto izgooglao, da bi se ovde prepirao. Pet para ti to ne vredi. Saputnik u avionu me pita, 2008. kada smo se upoznali, kakav je to skandal sa Toyota tepisima u kolima?

 

Bez ikakvih youtube, u dve rečenice sam mu rekao:

 

Toyota je redukovala svoje snabdevače tepiha sa 18 na 3 (to svi rade). Njihov "economy of scale" kada svaki pravi 3 miliona kompleta tepiha, je i njih naterao da rade što jeftinije. Jedan od tih snabdevača, američki proizvođač, je pravio te koji su u pitanju. Toyota je preuzela odgovornost, nikada uprla prst u nekoga van firme. Nijedno tržište osim Amerike nema taj problem. Tepihčić ispod vozačevih pedala.

 

 

Nijedna američka firma se nije seirila niti igrala po ulicama oko tog problema Toyote, znaju, i oni to 8isto rade da naprave kola što jeftinijim.

 

Da li ti je to taj tvoj klip (koji nisam pogledao) rekao?

 

Vidi ti to tvoje "Treće oko", slabo te to obrazuje.

Link to comment
Share on other sites

On 1/24/2020 at 12:11 PM, Yoyogi said:

 

Moj ofis je uz Toyota headquarters. Akio Toyoda sam video bar 100 puta, u nekoliko navrata bio i u sali gde on govori.

 

ionako smo istrolovali klimatske promene ........ pa predlazem da im se vratimo.

 

Fenomen je u tome sto ljudi koji "veruju" u klima promene dobijaju besplatno osecaj superiornosti u odnosu na one koji "ne veruju". A svi znamo da je to danas veoma cenjena roba, taj osecaj "slaganja sa naucnicima", iako realno 98 od 100 vernika zna o pojavi isto koliko i Danica zna o Madagaskaru, a da se ne lazemo dobar deo je i funkcionalno nepismen. :s_d: Zatim tu dolazi osecaj da vernici rade veliku stvar za buducnost covecanstva twitujuci i fejsbukujuci, iako realno qrcem nisu mrdnuli, pa ni ugasili sijalicu na 5 minuta kako bi doprineli globalnom hladjenju. Znaci cisto parapshihopatoloski fenomen.:classic_biggrin:

 

Ja sam se i na pokojnom forumu pre puno godina izjasnjavao kao neopredeljen iz vrlo jednostavnog razloga - moja neobavestenost. Jeste, gre'ota je danas biti neobavesten, ali jos veca biti jeftino zaveden i namagarcen, a indicije za tako nesto su prilicno jake.

 

Mi smo ujedno i najugrozenija kategorija izjednacena sa svinjama, jer "nevernici" u klima promene imaju olaksavajucu okolnost dodeljenu od strane vernika - glupi su, dok mi neopredeljeni nemamo, samo smo takvi rodjeni - da sumnjamo i remetimo harmoniju ili kako lefticari vole da kazu - podrivamo (srecu, buducnost, sistem).

 

Utoliko je za nas prijatnije cuti napokon nesto normalno posle toliko godina vrhunskih budalastina. Ko bi normalan imao bilo sta protiv sadnje drveca?

Edited by Eddard
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Milion dolara za širenje klimatskog skepticizma

Nakon što je u oktobru prošle godine podnela zahtev za bankrot, najveća privatna američka rudarska kompanija, Murray Energy, bila je primorana da javno objavi finansijsku dokumentaciju koja je otkrila skriveni uticaj ove kompanije na propagandu negiranja važnosti i posledica koje donose klimatske promene.

 

https://www.danas.rs/svet/milion-dolara-za-sirenje-klimatskog-skepticizma/

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

Milion dolara za širenje klimatskog skepticizma

Nakon što je u oktobru prošle godine podnela zahtev za bankrot, najveća privatna američka rudarska kompanija, Murray Energy, bila je primorana da javno objavi finansijsku dokumentaciju koja je otkrila skriveni uticaj ove kompanije na propagandu negiranja važnosti i posledica koje donose klimatske promene.

 

https://www.danas.rs/svet/milion-dolara-za-sirenje-klimatskog-skepticizma/

 

 

 

Milion dolara ?!? :roflmao:

 

Reci mi da se zajebavas??!

 

Pa Greta toliko kosta mesecno. :s_d: A ona je samo jeftina pogresno izabrana maskota, nebitna.

 

Ceo projekat kosta milijarde dolara.

 

 

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Squabbit said:

@Denis Jasharevic
greta ide na pelet.
Sve su donacije.
Onih 11.000 naucnika sa peticije dalo po 500 kinti matoraaa i idemo!!

 

A gde ja da uplatim donaciju za skeptike? :s_d:

Jel ima nesto organizovano?

 

Ti naucnici investirali u karijere, ja bih onako, iz hobija.

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

Tona pokvarenog pilećeg mesa bačena u potok u Valjevu

 

"Zaudaralo je do neba, neopisivo! Prizor na licu mesta je bio užasavajući. Često se dešavalo da i pre neko tu odbaci mrtvu životinju, ali ovo je nezabeleženo", kažu meštani naselja Peti puk.

https://www.nationalgeographic.rs/vesti/14679-eko-incident-tona-pokvarenog-pileceg-mesa-bacena-u-potok-u-valjevu.html

FARk9lLaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1b

EHRk9lLaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1b

Link to comment
Share on other sites

"Ma samo baci u reku/obližnji potok... koga zabole... 'ebe mi se... boli me qrac... ". Bacanje mrtvih životinja (i koječega drugog) u reke mu dođe kao narodni običaj 🤨:

Samo nekoliko kilometara od centra Valjeva, neko je u potok pored nasipa na putu od Sedlara ka manastiru Ćelije, bacio uginulu junicu i nekoliko mrtvih prasića u raspadanju

 

potok-(2)_620x0.jpg

 

Samo nekoliko kilometara od centra Valjeva, neko je u potok pored nasipa na putu od Sedlara ka manastiru Ćelije, bacio uginulu junicu i nekoliko mrtvih prasića u raspadanju! To se najverovatnije dogodilo u noći između subote i nedelje, samo nekoliko dana pošto je u potoku Đenovac, na periferiji Valjeva, pronađeno oko tonu pokvarenog pilećeg mesa.

- Psi lutalice već su počeli da raznose ostatke uginulih životinja, a čitavim krajem širi se nesnosan miris truleži ...

Izvor

Edited by Senn
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Klimatske promjene, zagađenje i uništavanje životne sredine

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...