Jump to content

FK Crvena Zvezda 2022/2023


СтелаРоса

Recommended Posts

Nije bilo sece,ali ipak ostadosmo bez trenera. Da ponovim: ocekivao sam ovakav scenario u decembru,nakon zavrsetka prvog dela sezone. Ni naslednikom nisam iznenadjen; bas sam Milosa Milojevica i spomenuo pre neki dan,kao meni najrealniju opciju.

Stankovicu svaka cast na odluci. Pokazao je da nije nemoralna osoba i da mu je stalo. Neko je odmah posle utakmice (verovatno Markos) dobro primetio da je vec u obracanju novinarima u miks-zoni delovao potpuno potuceno,potisteno i razocarano.
Mogu samo da ponovim svoje misljenje o njemu kao treneru: nije neznalica,imao je dobrih trenutaka,fudbal koji je pokusao da nametne mi se uglavnom dopadao. Vratio je potpuno Ivanica u zivot. Medjutim, i limiti su bili ociti: lose spremanje nokaut utakmica (koje su nama bile najbitnije), lose vodjenje utakmica kada nam rezultat nije u pozitivi,kao i nastavak forsiranja pojedinih antifudbalera,te nedovoljno poverenje u neke mladje igrace. No,mozda sam mu ponajvise zamerio to neko "podvlacenje" tribini i sto je gajio tu neku "bratsko/zvezdasku" atmosferu koja je cesto u drugi plan stavljala manjak strucnog znanja.
Zelim mu srecu u daljoj karijeri..trebace mu.

Milojevic nije samo najrealnija,vec i najbezbolnija opcija..mozda zvuci pomalo cudno,ali on donosi neki kontinuitet jer poznaje gro igraca.ali i stvari u i oko kluba. Nece mu trebati mnogo vremena za prilagodjavanje.

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Bas ga je Red Star fulao za Dekija kao igraca.

 

Evo ono prvo sto mi pada na pamet, utakmica protiv Kajzerslauterna 4:0 nakon produzetaka.

 

Transfer za 20mil maraka u Lacio, koji sam gledala kao Zvezdu bukvalno.

 

Na JNA kad je igrao protiv komsija, nosio dres Zvezde ispod.

 

Gol sa pola terena u prvom minutu evropske utakmice za Inter.

 

LS sa Interom.

 

Itd, itd..

 

Edited by BojanaCZV
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Eh sad niko i nikad ovde nike napisao da je lako biti trener u Zvezdi. To je klub sa mnogo navijača koji priznaju samo uspeh i samo uspeh. Nekad čak ni taj uspeh ne bude dovoljan da se trener zavoli,ima bezbroj primera u celoj zvezdinoj istoriji, zadnji takav slučaj je Vladan Milojević.  Ovaj novi Milojević je bio u Zvezdi i sigurno je svestan šta se ovde traži, takođe je svestan i gde mu je najveća kočnica kad je formiranje tima u pitanju. Možda ima neka obećanja da će se poštovati njegov odabir igrača ali ako samo veruje na reč ovima zbog kojih je i Stankovic platio onda je vrlo naivan. Videćemo koga će prodati, kupiti, otpustiti. Videćemo da li sam formira stručni štab ili mu se nameće Radneković. Jedno je poznavati fudbal a drugo voditi tim pogotovo u klubu poput ZVezde. Želim mu svu sreću i uspeh i da bude svoj!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Tom Bombadil said:

A onaj drugi Milojević?

Ala si ga ubo.

7 hours ago, suptil said:

Nije siguran uspeh, ali je siguran Stankovic Dejan. Aj sad jajarisanje kombinacija pojacanja i to je to 

prvo skoci pa reci hop. Ustvari lupetanje je danas na cijeni.

5 hours ago, Nini3112 said:

Ukakio se zdreba,vrlooo moguce hehe

Da, da... to je ono mars iz naseg kluba levatino jedna a onda kad ode, pi..a pobjegla

5 hours ago, vlaDixXx said:

Video grupu i pobeze,

jaka stvar nismo se plasirala u ls, tu je liga evrope,

ali ostavlja nasledniku matoru ekipu, najureni mladi itd itd

kao i prethodniku. fuj.

5 hours ago, Manoly said:

Ovo je kukavicki potez, mada su kola ocigledno isla nizbrdo, nije drzao konce nut svlacionicu i sl...

Jbg, sad je pitanje kog mandova ce dovesti Terza strucnjak.

Bubasvaba stil...

..... i tako

5 hours ago, Azazelkg said:

Este sad srećni 😉

Sad su presrecni samo ih opet nesto j..e

4 hours ago, JohnnyDragon said:

Sjaši Kurta da uzjaši Murta....

Ništa ovaj lik neće novo doneti u igri, a u Ligi Evrope očekujem u najboljem slučaju treće mesto...

Ja mislim da bi trebao Murinjo na nasu klupu. Ipak smo mi klub za ligu 5

4 hours ago, berti said:

Kad je Robi otisao, svi smo zalili. Dejanov odlazak nikome ne pada tesko. Mnogo je brljao, kurčio se... Nema nista od njegove trenerske karijere, moze neimarstvu da se posveti i da oladi malo, zbog zdravlja. 

A Drkela ne oseca odgovornost. Pa moranje govnjiva motka da radi...

Mislimo na istog onog Robija koji je kao kopirao Barsu sa sitnim vezom, odnosno koji nije mislim dobio ni jedan derbi

Edited by Abizolirni
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, berti said:

Mozak mi je izvetreo, ali mi se čini da nije bilo saopstenja kada je Robi otisao. Samo onaj bedni transparent na kome su se zahvalili ne Robiju, vec Prosineckom, onako zvanicno. Na isto transparentu su pozeleli i dobrodoslicu onom idiotu.

 

Da, cuveni transparent Prosinecki hvala ti (citaj: Prosinecki - ustaso koga smo morali da trpimo), Sale - dobrodosao (dragi najdrazi sunce neba naseg, ako treba i logopeda da ti platimo)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, NikadProtivKaline said:

a koliko veruje u srnica i zasto mu je isti igrao pre sanoga?

da li zato sto je bolji "osigurac", ili je sanogo povredjen...ili se mozda mister ispickarao i sa njim, pored svih ostalih sa kojima se pickarao?

 

Pa ne bih rekao ni da u Srnića previše veruje, jer se ni on baš nije naigrao od početka sezone i revanš protiv Makabija mu je bila prva utakmica na kojoj je bio starter:

 

Srnic-liga.png

Srnic-ls.png

 

 

Sanogo se sjebao još na pripremama protiv Kopera, tada smo počeli utakmicu sa najjačim sastavom i on je bio starter, al' je morao na klupu posle 15-ak minuta zbog povrede. Posle toga je Stanković uglavnom forsirao tandem Kanga-Kangva bez defanzivnog veznog, a onda je u revanšu protiv Pjunika opet Sanogo bio starter, al' je zamenjen na poluvremenu jer je bio prilično loš. Na osnovu toga bih rekao da je ipak on imao inicijalnu prednost u odnosu Srnića, koju je izgubio zbog povrede i loše forme, a čini mi se i mentalne isključenosti usled činjenice da nije dogovoren produžetak saradnje i da mu ugovor ističe na zimu. Da li je bilo i nekog sukoba između njih to svarno ne znam.

 

Po mom mišljenju najveća greška je upravo precenjivanje tandema Kanga-Kangva na osnovu polurekreativnih utakmica u našoj ligi, smatram da je upravo te utakmice morao pametnije da iskoristi i proba makar na silu da vrati Sanoga u formu i uigra tim koji će moći da funkcioniše i protiv jačih protivnika. Ovako se preračunao, pa onda pokušao da se vadi i improvizuje - što mu dokazano ne ide... I sve to od od nekog '60 minuta u Haifi, što je naravno bilo prekasno.

 

Znači sam pao - sam se ubio, samo mi se ne sviđa što se sada baš sve svaljuje na njega i što se predstavlja kao neki ljubitelj gardista, kada su oni u neuporedivo većem broju bili prisutni pre nego što nas je preuzeo, a nešto mi govori da će biti prisutni i sada kada nam više nije trener... Da je agilna uprava uspela da mu dovede onog Adoa koga je toliko želeo još od zimskog prelaznog roka, siguran sam da više ne bi gledali ni Srnića.

 

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Abizolirni said:

 

Mislimo na istog onog Robija koji je kao kopirao Barsu sa sitnim vezom, odnosno koji nije mislim dobio ni jedan derbi

🤣     Robi je drao groblje kad god je stigao. "Mora da se zna ko je glavni frajer u gradu." Seti se onog gola Kadua na JNA za pobedu u zadnji trenucima meca.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, suptil said:

🤣     Robi je drao groblje kad god je stigao. "Mora da se zna ko je glavni frajer u gradu." Seti se onog gola Kadua na JNA za pobedu u zadnji trenucima meca.

Jeste, kada je rumenko plakao... ali realno nigdje nas rezultatski  nije bilo pod njegovom palicom

Edited by Abizolirni
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Abizolirni said:

Jeste, kada je rumenko plakao... ali realno nigdje nas rezultatski  nije bilo pod njegovom palicom

Evo ti i kup na Marakani. 

Edited by Don Juan
Citat obrisanog posta
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Биће Деки добар тренер ја не сумњам у то. Ако Бог да једног дана ће се и вратити у своју Звезду, када видим да појединци пљују и оспоравају његов квалитет (играчки поготово) баш ме језа ухвати... Деки је оличење правог звездаша, који воли свој клуб највише али поштује сваки други максимално.  Неке ствари нам нису ишле на руку, нажалост, прво Шериф који био мега спремна и добра екипа у датом моменту, после је то показала играма против Реал Мадрида, а затим Макаби који је избацио Олимпијакос у Пиреју 0:4. Станковић је тек на почетку своје тренерске каријере, ово му је био први озбиљан клуб да води, и по мени је сасвим добро то изгледало, играо се леп фудбал и постигли су се неки добри резултати. Он може само да напредује и да буде бољи тренер, желим му све најбоље! 

 

 

  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

@Dejo da dodam. U prvenstvu gazi ( ma kakvo ono bilo ) ali "nam" je isto tako donio direktan plasman u EL sledece god. 

Mene zanima, ko kaze ( osim Terze, ( Terza cak i kaze da nam je euro kup mjerilo ) i navijaca ) da smo mi za nesto bolje u evropskim takmicenjima. Sta mi to imamo da kazemo da smo bolji od nekoga. 

Pa i onaj plivac ( afrikanac ili sta je vec ) sto se za malo utopio u bazenu na olimpijadi je najbolji u svojoj zemlji ali to ne znaci da je kad izadje van svojih granica bolji od nekog.

Edited by Abizolirni
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zasto ne bi derbi probali odigrati u sledecem sastavu.

 

                              Borjan

 

Erakovic       Dragovic      Milunovic       Rodic

                     

                 Sanogo         Kangwa

 

Bukari                 Kanga                   Ivanic/Katai

 

                            Pesic

 

Sanogo da bije i da se bori u sredini, Kangwa najvise moze da trci u veznom redu a i ima tehniku i pas da iznese loptu do Kange na 10ki koji ne bi morao toliko da se umara u defanzivi. Ivanic i Katai da se bore za jednu poziciju u timu jer prije svega nizu na tom fizickom nivou spremni za jake utakmice, a i dobili bi opciju vise na klupi ako ne daj boze krene po zlu. U 2 poluvremenu da udju Ohi, Katai/Ivanic i u zavisnosti od rezultata, da li Ben, Mitrovic ili neko drugi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da dođe Murinjo za par dana se ekipa ne menja drastično. Ali očekujem od novog Milojevića samo jedno a to je da mu Srnić ne bude u prvih 11, ono istina da ga ja ni na klupi ne bih gledao ali to je već previše za ovaj trenutak. Mora da insistira da se kupi desni bek makar i  Vešović pošto ovako niti imamo beka i uz to zrtvujemo mladog igrača da igra na pozicijo na kojoj ne može da napreduje. Do decembra napraviti plan ko treba da ostane i kakve igrače treba dovesti. Možda tražim previše kad znam ko vedri i oblači u klubu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Da li je ikada bila situacija da i Zvezda i Partizan u prvih 5 (odnosno, realno 8 zakazanih) kola sampionata promene trenera?!  

 

Stankovicu hvala za sve, verujem da je bolje ovako. 

 

Sad, da li je kukavica pa pobegao (kad je video EL grupu) ili je stegao muda i odigrao moralno ispravno - mozemo da nagadjamo. Mislim da nije kukavica (iako trenerski potezi to nekad opovrgnu). Sad da li je ovo bilo moralno od njega, ili jednostavno mozda vise nije mogao... 

 

Kako god, ako ovo znaci da necemo vise gledati Srnica, Gobeljica, Pankova... onda jedan Dejan "Mister" Stankovic vredi zrtvovanja. 

 

Jos kad bi Terzic i Mrkela osetili isti poriv koji je osetio i Dejan... koji god povod bio 🙂

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BojanaCZV said:

Bas ga je Red Star fulao za Dekija kao igraca.

 

Evo ono prvo sto mi pada na pamet, utakmica protiv Kajzerslauterna 4:0 nakon produzetaka.

 

Transfer za 20mil maraka u Lacio, koji sam gledala kao Zvezdu bukvalno.

 

Na JNA kad je igrao protiv komsija, nosio dres Zvezde ispod.

 

Gol sa pola terena u prvom minutu evropske utakmice za Inter.

 

LS sa Interom.

 

Itd, itd..

 

A gde sam ja to rekao da je on bio los igrac pa mi svi to ubacujete u usta? 

Ja sam rekao da  je njemu data sansa da kao golobradi mladic igra evropu a da je njegov prezimenjak isto golobradi mladic na tribini a u vezi na njegovom mestu igra antifudbaler. I pitao se da l bi on bio to sto jeste da je neki Srnic igrao umesto njega protiv Kajzeerslauterna. 

 

Svaka caast al on je legenda Intera, u Zvezdi ima samo 80 utakmica i to je nedovoljno da bude legenda. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je bilo koji igrac u Zvezdi trenutno mnogo daleko od Dekijeve karijere.

 

Ja legende ne karakterisem po broju utakmica u Zvezdi, nego po kvalitetu samog igraca i kako je Zvezda igrala u tom periodu 

 

Dejan Stankovic je u top 5 igraca koji su igrali u Zvezdi posle Barija. Za mene, do duse.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Predragdjape said:

Znaci Erakovic koji je bio potencijalno milionska prodaja prvenstveno igrajuci stopera, sada mora na beka zbog Milunovica? Nadam se da se to nece desiti I da ce mali Stankovic igrati beka a Erakovic natrag na stopera sa Dragovicem..

 

Ni mali Stanković nije bek i još manje može da pokriva tu poziciju. Zna se ko je bio predviđen od strane mrkele za beka ali je negde zapelo pa sad ne znamo gde bijemo na toje strani. Prvi korak da se to sanira je neko ko igra desnog beka pa makar i Vešović dok se ne pronađe pravi igrač. Meni je danas jedan detalj zapeo za oko a nakon ove promene trenera mi sve više daje nadu da će Marin dobiti odrešene ruke a da će mita da de vrati na karaburmu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Drug Crni said:

Medjutim, i limiti su bili ociti: lose spremanje nokaut utakmica (koje su nama bile najbitnije), 

Po meni smo baš vrhunski odigrali protiv Milana i Rendžersa (2 velika skalpa bi skinuli da smo imali sami malo sreće. Za kvalifikacije se slažem da je omanuo; izgleda da je logika: što kvaliteniji protivnik-kvalitetnija Zvezda (Stankela).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sto se tice forsiranja antifudbalera na ustrb klinaca, bukvalno svi antifudbaleri osim Srnica su kod Stankovica bili sklonjeni. Podseticu da je preuzeo tim u kojem su vedete bili (izostavicu strance, Zandera i ekipu) Vukanovic, Jovancic, Jovicic i Gobeljic. Znaci standardni prvotimci, u prvih 11.  Jovancic i Jovicic su odmah prodati, a Vukanovic je sklonjen prvo na klupu, pa tribine do isteka ugovora. Njihova mesta zauzeli su Gavric i Nikolic. Data je prednost Gajicu u odnosu na Gobeljica, ali se nije znalo ko je gori. Gobeljic je proslu sezonu maltene celu bio van tima, ali je rehabilitovan odlaskom Gajica i Picinija i nedovodjenjem novog igraca. Pavkov je takodje bio odmah po dolasku Dekija odstranjen iz tima, cak je bila ona neka prica da su se potukli. Ali je Pavkov iskoristio to sto nismo u stanju da pronadjemo boljeg napadaca cak i od njega i uspevao da se izbori u konkurenciji Dionija i ekipe.

 

Od klinaca sansu su dobili prvo Nikolic i Gavric, standardni celu polusezonu. Gavric je ispao iz tima dolaskom Kataija, a Nikolic je dobio jos celu sezonu da pokaze sta zna. U velikom broju utakmica dobio cak prednost u odnosu na Kangu. I pokazao je koliko (ne) zna, te je opravdano sklonjen iz tima. Od ostalih klinaca Erakovic maksimalno ispromovisan i iskoriscen. Zamerka stoji za bezrazlozno klupiranje Motike i Radulovica, ovi ostali su manje vise svi dobijali odredjenu minutazu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...