Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

2 hours ago, Kosjan Willavić said:

Zilion puta sam gledao Kuridzu, sto u ABA timovima,sto u Zvezdi. Cesto ga branio od napadanja, smatram da je solidan,blago potcenjen igrac. Ali dajte da ne preterujemo. Bjelicu su stigle godine, izmenio je stil igre, ali nije takva kanturina da je MJK trenutno ispred njega. Ajmo malo realnosti, sem Bogdana , te 2019. su skoro svi podbacili, pocevsi od selektora pa nadalje, treba sada da izvrse ritualni sepuku zbog toga?

 

To što je u teoriji Bjelica bolji igrač od Kuridže, a u svom prajmu je svakako kvalitetniji igrač i daleko talentovaniji, ne znači da je bolji fit od njega za ovaj tim i da će nužno više doprineti.

 

Što se tiče SP u Kini, budimo realni, podbacivanje Micića ili Gudurića se ne može porediti sa Bjeličinim izdanjem. Čovek je izgledao pijan ili kao da je u transu i verovatno odigrao dve najgore utakmice života kad je bio najpotrebniji. Meni je jako teško da mu verujem, dok kod Kuridže vidim zalaganje i to da koristi minute tj. radi ono što selektor od njega zahteva - što je na kraju krajeva i najvažnije.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, SteveFrancis#3 said:

 

Onde sam primarno mislio na kreaciju kad je tvrdo aka pravljenje poena from thin air. Tokom tekme, ako je protok dobar i imamo pricu, masa igraca je sposobna da je ispostuje i prosledi pas prepoznajuci te bazicne situacije. Guduric, Kalinic, Lucic, Davidovac, pa i zvezda veceri Kuridza ce lepo razduziti pas kad je sve u linijama. Onog momenta kada se uglovi promene (a sto je jelte direktna posledica dobrog rada protivnika), upadamo u problem i tu vise nije dovoljno ono sto oni znaju iz preparationa. Tu na scenu stupa igrac kao sto je Micic na papiru. Ni ne trazim od njega neki Nash game, vec upravo sto si i sam napisao. Ako ne dobijemo to, ukratko, peceni smo. Eventualno postoji i druga opcija, da iskoci neki Guduric i nacisto podivlja po prvenstvu. Kalina i Lucic su vrhunski igraci zadatka  medjutim nece to ni na sta liciti ako oni budu morali izmisljati poene protiv kontendera.

Slazem se donekle, jer i Gudurici i Kalinic i Davidovac mogu da podele kvalitetan pas, a ne samo onaj ocigledan. Za Lucica i MJK se slazem. Npr. u ovoj situaciji MJK je imao Jokica samog na ziceru, jer je telefonirao dodavanje na krilo. Da je umesto na krilo, lopta otisla Jokicu, bila bi sigurna dvojka (msm kao sigurna), a mozda i +1 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam zašto toliko mračenja na forumu, nije lako dobiti Turke kod kuće sa onakvim suđenjem. 

 

Što se tiče same utakmice, apsolutna dominacija u prvom poluvremenu. Sjajna odbrana i smislen napad. Turci su bukvalno porađali poene, nisu znali šta ih je snašlo. Jokić je plesao i napadu ali i u odbrani, sjajno je izlazio na bekove što me iznenadilo. Dobro, to je razlika kada se telo dovede u red. Inače ovako sam se smejao gledajući dominaciju Jokića u prvom:
 

spacer.png

 

Imam neki utisak da smo se suviše opustili u drugom, ali šta je tu je. Važna je pobeda koja nas ostavlja u igri za Mundobasket. Inače oladite malo oko Micića i Kuridže. Prvi je igrao posle povrede, a drugi je korektno obavio svoj posao. 

 

Što se tiče suđenja, očekivao sam da će da navlače za Turke. Ali neke odluke su baš bile WTF. Ne znam da li je neko od njih zaboravio naočare ili kontakte, baš su nedorasli za ovakav nivo takmičenja. Kao što jednom reče Duncan: FIBA sucks. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Najtanji smo na mestu trenera...

 

Karija je prodlo vreme,bio vrh ttener pre itd

 

U Barsi spiskao 80 milki u dve godine,za cetvrtfinale,isto nesto izmisljao

 

Da ti Jokic deli minute,zaboravis ga na klupi,l,od plus 21,stignes do plus 4

 

Zamislite da Janis ili Luka 20 minuta

Posle se cudite,sto Jokic nece da igra

 

I da Kuridza igra pre Davidovca,Marinkovic pre Dobrica

 

Micic standarno lose za reprezentaciju

 

 

 

 

Edited by vlaDixXx
  • Like 1
  • Ha-ha 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Na klupi svi skaču kad je Kalinic pogodio, Micic bukvalno u istom položaju bez ikakve rekacije. Svi trče da pozdrave Kalinu, Micic jedini od igrača odmah okreće ledja i ide u svlačionicu.

 

 

Edited by Bojdo
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, SteveFrancis#3 said:

 

Onde sam primarno mislio na kreaciju kad je tvrdo aka pravljenje poena from thin air. 

 

tu jedino imamo jokica, koji zbog pozicije centra ima svoje kontekstualne limite na temu ili smo imali i igraca cije se ime ne sme pomenuti [the scottish play], al' to je karijev executive decision i ciao. ali da, slazem se.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, vlaDixXx said:

Najtanji smo na mestu trenera...

 

Karija je prodlo vreme,bio vrh ttener pre itd

 

U Barsi spiskao 80 milki u dve godine,za cetvrtfinale,isto nesto izmisljao

 

Da ti Jokic deli minute,zaboravis ga na klupi,l,od plus 21,stignes do plus 4

 

Zamislite da Janis ili Luka 20 minuta

Posle se cudite,sto Jokic nece da igra

 

I da Kuridza igra pre Davidovca,Marinkovic pre Dobrica

 

Micic standarno lose za reprezentaciju

 

 

 

 

Zamisli Luka i 40 minuta da igra opraše ih Nemci juče 20 razlike.

Ali da,senilni starac...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Darko said:

Ne znam zašto toliko mračenja na forumu, nije lako dobiti Turke kod kuće sa onakvim suđenjem. 

 

Zato što smo mogli i morali da održimo 20+, da ne kažem da gazimo na 30-40, pa da ostale reprezentacije na EP misle samo kako da nas izbjegnu u KO fazi, i, kao bonus, da se preduprijedi Atamanovo iščuđavanje i skakutanje po terenu koje dovodi do izuzetno traumatičnih scena ondulacije one slanine, a posebno moobsa.

 

Inače što se tiče sudija, naši igrači bi morali da utuve da će suđenje biti grozno (jednostavno dobre sudije su u EL i ne sude FIBA takmičenja, tako da je i mimo turske namještaljke suđenje jako loše, ko je gledao Njemačka - Slovenija mogao je da vidi totalno brljanje i to bez navlačenja za jednu ili drugu stranu) i morali bismo nekako da se ubacimo u mod Dulovog Partizana gdje šta god da se dešava samo trener priča sa sudijama. Dobro, priča 😄

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

vasu ubija pritisak jasvnosti, zato je ocajan bio u zvezdi, a i u reprezentaciji

 

bjelica kakav god da je trenutno i dalje je bolji od davidovca i kuridze, kao sto je i guduric bolji od dobrica i vanje

 

prosto razlika u kvalitetu

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, vepar said:

vasu ubija pritisak jasvnosti, zato je ocajan bio u zvezdi, a i u reprezentaciji

 

 

ne pratim baš redovno euroleague izvan zvezde ali uhvatim efes dovoljno često + redovno čekiram boxscore:

kod vase u aktuelne dve sezone ostane opravdano sjajan utisak, to i individualne nagrade i timski trofeji potkrepljuju.

 

međutim, vasa tokom sezone a pogotovo na samom startu ima gomilicu katastrofalnih tekmi za njegov renome. 

recimo, na prvih 16 el tekmi, što je tačno polovina ligaškog dela, imao je 6 očajnih tekmi. slično ili gore je bilo i u prošloj sezoni na početku

 

https://www.euroleaguebasketball.net/euroleague/players/vasilije-micic/002580/

 

mislim da nije u pitanju pritisak javnosti, već da je on jednostavno takav profil; pre ili kasnije će upaliti (ili će se zapaliti, kako ti je drago), samo što je u turnirskom sistemu u trajanju od dve nedelje, nepoznato da li ćemo dočekati te njegove signature partije kada nam je to i potrebno.

 

ja se nadam da hoćemo i to je sve što imamo na temu ( :

Edited by uini
  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...