Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

22 hours ago, DrMV said:

Nemanja Aleksandrov, ufff apsolutna dominacija, što u fizikalijama, tako i u košarkaškim elementima, prodor, šut-poezija. Ali nešto do povreda, aviše do "lude glave" i ku**evitog stava "ja sam glavna faca". Šteta!

Aleksandrovu je glava bila na mestu, upao je u tu mašineriju i imao je sve uslove za top karijeru. Dečko je bio dominator kome je povreda uništila karijeru, a on je baš zahvaljujući glavi nešto izvukao iz svega.

Nakon završetka karijere  okrenuo se nekoj Duci Simonović ( koji je isto tako bog košarke ) priči.

Edited by Milos 3.14
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Milos 3.14 said:

 

Nakon završetka karijere  okrenuo se nekoj Duci Simonović ( koji je isto tako bog košarke ) priči.

 

nije bas, diskutovali smo kada je bio kod mileta ilica, da se ne ponavljam sad ali je u fazonu da je za njega sve to sranje ali i da ne bi imao takvo misljenje da mu se nije desilo to sto mu se desilo. svakako nije iskljuciv i sklon cia vatikan sveckim zaverama kao duci

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, uini said:

 

nije bas, diskutovali smo kada je bio kod mileta ilica, da se ne ponavljam sad ali je u fazonu da je za njega sve to sranje ali i da ne bi imao takvo misljenje da mu se nije desilo to sto mu se desilo. svakako nije iskljuciv i sklon cia vatikan sveckim zaverama kao duci

Mislio sam na odnos i razmišljanje prema profi sportu koji je sličan kod obojice

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Milos 3.14 said:

Mislio sam na odnos i razmišljanje prema profi sportu koji je sličan kod obojice

 

recimo, i ti i ja smatramo da korporativno-kapitalistički život izrabljuje čoveka;

ja smatram da je to zavera judeo-masona koja datira još iz 17og veka a ti da su ljudi namamljeni željom da se materijalno obezbede i da ostvare neki grejtnes, pa su lak plen za korporacije koje ne haju koga će da potroše na putu.

 

mi obojica mislimo da je korpo-kapitalizam loš ali se naši stavovi grdno razlikuju.

 

mislim, ne znam da li sam naveo najsrećniji primer

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, wrach said:

Dobili smo Bosnu. Pesic nece da se sire detalji ali eto ako mogu da istaknem da nastup Nikole Jovica obecava.

Ko je igrao za Bosnu? Koliko sam ispratio, Nurkić se prošlog vikenda ženio, tako da on nije sigurno.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, uini said:

 

recimo, i ti i ja smatramo da korporativno-kapitalistički život izrabljuje čoveka;

ja smatram da je to zavera judeo-masona koja datira još iz 17og veka a ti da su ljudi namamljeni željom da se materijalno obezbede i da ostvare neki grejtnes, pa su lak plen za korporacije koje ne haju koga će da potroše na putu.

 

mi obojica mislimo da je korpo-kapitalizam loš ali se naši stavovi grdno razlikuju.

 

mislim, ne znam da li sam naveo najsrećniji primer

 

Ne, dobar je primer. Aleksandrov je imao lošu sreću koja je njemu lično pokvarila percepciju sporta.

I sam kaže da bi drugačije razmišljao da je imao više sreće.

Ne vidim da on nešto bog zna kako propagira anti(profi) - sport, i zvuči razumno u svojim stavovima. 

 

Duci Simonović je ostrašćeni fanatik koji koristi svaku priliku da opljune profesionalni sport. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milos 3.14 said:

Aleksandrovu je glava bila na mestu, upao je u tu mašineriju i imao je sve uslove za top karijeru. Dečko je bio dominator kome je povreda uništila karijeru, a on je baš zahvaljujući glavi nešto izvukao iz svega.

Nakon završetka karijere  okrenuo se nekoj Duci Simonović ( koji je isto tako bog košarke ) priči.

"Luda glava" za košarku(uopšte profesionalnu karijeru) i uopšteno luda glava nije isti pojam.

Pisao sam već da je dečko top lik i na mestu skroz(kao čovek), ali figurativno "luda glava" u smislu karijere i stava je nešto na šta sam ciljao.

Svakako se slažem sa tobom(i ostalima) koji smatraju da je njegov košarkaški potencijal i talenat prerano ugašen, a mogao je mnogo.

 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, uini said:

 

recimo, i ti i ja smatramo da korporativno-kapitalistički život izrabljuje čoveka;

ja smatram da je to zavera judeo-masona koja datira još iz 17og veka a ti da su ljudi namamljeni željom da se materijalno obezbede i da ostvare neki grejtnes, pa su lak plen za korporacije koje ne haju koga će da potroše na putu.

 

mi obojica mislimo da je korpo-kapitalizam loš ali se naši stavovi grdno razlikuju.

 

mislim, ne znam da li sam naveo najsrećniji primer

I Aleksandrov i Duci smatraju da je profi sport nehuman , da nije zdrav za sportistu i ne preporučuju ( u najmanju ruku) bavljenje istim. Taj stav propagiraju obojica .

Aleksandrov je od lika koji prati i sportove koji nisu košarka dolazi u situaciju da ne gleda sport.

Različiti su samo metodi kako su došli do tog zaključka. Kod Aleksandrova je to uslovljeno ličnim iskustvom.

14 minutes ago, DrMV said:

"Luda glava" za košarku(uopšte profesionalnu karijeru) i uopšteno luda glava nije isti pojam.

Pisao sam već da je dečko top lik i na mestu skroz(kao čovek), ali figurativno "luda glava" u smislu karijere i stava je nešto na šta sam ciljao.

Svakako se slažem sa tobom(i ostalima) koji smatraju da je njegov košarkaški potencijal i talenat prerano ugašen, a mogao je mnogo.

 

U smislu karijere i stava imao je glavu na mestu, da nije ne bi ni ovo postigao što je postigao nakon povreda

Link to comment
Share on other sites

aleksandrov ne samo da ne gleda sport, nego generalno ne gleda nikakve video sadržaje

živi šovek u šumi, u kući sagrađenoj od prirodnih materijala, jede koliko može, hranu koju sam uzgaja, itd

 

nije da ga samo sport ne interesuje, nego mu je život prilično fokusiran na taj lajfstajl koji smatra ispravnim.

ali kao što ne ide okolo i grdi ljude koji jedu meso i ne znam kakvu industrijsku hranu, tako se i ne vezuje za koševe kada vidi decu koja hoće da se bave košarkom.

niti ide po televizijama i povezuje te neke stvari kao duci.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Žena od Aleksandrova, Jasmina, (ex-profesionalna košarkašica i reprezentativka) se valjda bavi nekim ekstremnim fitnesom i nekom ženskom verzijom ironmana što ne verujem da je išta manje ekstremno od profesionalnog sporta, ako nije još brutalnije i nezdravije na duge staze. Mislim i da je Nemanja u nekom sličnom gasu. Tako da ne deluje mi baš konzistentno ta njegova priča kod Lemija. Svakako jeste osveženje i neuobičajen tip za profi sportistu al nisam nešto ostao impresioniran.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uini said:

aleksandrov ne samo da ne gleda sport, nego generalno ne gleda nikakve video sadržaje

živi šovek u šumi, u kući sagrađenoj od prirodnih materijala, jede koliko može, hranu koju sam uzgaja, itd

 

nije da ga samo sport ne interesuje, nego mu je život prilično fokusiran na taj lajfstajl koji smatra ispravnim.

ali kao što ne ide okolo i grdi ljude koji jedu meso i ne znam kakvu industrijsku hranu, tako se i ne vezuje za koševe kada vidi decu koja hoće da se bave košarkom.

niti ide po televizijama i povezuje te neke stvari kao duci.

Aleksandrov ne gleda sport ni uživo, a znam da nema TV i ostalo. Njegov način života nije sporan niti je tematika.

Njegovi stavovi po pitanju sporta su slični Ducijevim samo što on za razliku od Ducija ne piše knjige o tome i ne smara po televizijama i opskurnim Jutjub kanalima.

Nije greh imati isto mišljenje kao Duci niti ga to čini lošijim ili boljim. Jednostavno je činjenica da su u tom pogledu slični.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

nisam ni ja impresioniran, samo definitivno nije od onih likova koji su nešto batalili i onda idu i ubeđuju sve redom da tako treba i oni.

fura neki svoj život, nisam video ni da je igde to pričao osim kod mileta, jer su valjda neki okvirni drugari

Just now, Milos 3.14 said:

 

Njegovi stavovi po pitanju sporta su slični Ducijevim samo što on za razliku od Ducija ne piše knjige o tome i ne smara po televizijama i opskurnim Jutjub kanalima.

Nije greh imati isto mišljenje kao Duci niti ga to čini lošijim ili boljim. Jednostavno je činjenica da su u tom pogledu slični.

 

baš si uporan 😐 dobro ajde nek' bude tako.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Milos 3.14 said:

I Aleksandrov i Duci smatraju da je profi sport nehuman , da nije zdrav za sportistu i ne preporučuju ( u najmanju ruku) bavljenje istim. Taj stav propagiraju obojica .

Aleksandrov je od lika koji prati i sportove koji nisu košarka dolazi u situaciju da ne gleda sport.

Različiti su samo metodi kako su došli do tog zaključka. Kod Aleksandrova je to uslovljeno ličnim iskustvom.

U smislu karijere i stava imao je glavu na mestu, da nije ne bi ni ovo postigao što je postigao nakon povreda

Znam šta mi je pričao svojevremeno za Karija Pešića, a dozvolićeš mi, to nije dobar stav za uspešnog profi sportistu.

Ovaj sad njegov stav, nakon završetka karijere, je nešto sasvim drugo i legitimno.

Na osnovu tih razgovora sa njim, pre 10-ak god, sam napisao to što jesam i što je razvuklo priču na nekoliko stranica. Svakako ne bi dalje da detaljišem, smatram ga ok likom i jako mi je žao što nije uspeo više, na šta je nesumnjivo uticala povreda.

Neću se više oglašavati ovim povodom, svakako slično razmišljamo, osim što ja imam par razgovora više sa Nemanjom.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Aleksandrov je ne kratak period u juniorima igrao po 4 utakmice nedeljno, svoj uzrast, godinu stariji, workersi (razvojni tim FMP-a tada) + se skidao za prvi tim. To je prilično nenormalna situacija ako mene pitate. 

 

Kad neko prođe ovako nešto kao veoma mlad i na sve to mu povreda okonča karijeru, ne čudi što nije oduševljen profesionalnom košarkom. Svi u glavi imaju neku idealnu verziju profi sportiste (Đoković, MJ, Lebron style), a kad to treba da zapravo budeš onda je

 

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...