Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

One man tim nikad neće osvojiti ništa, čak i da je taj one Michael Jordan lično.

Što se, uostalom, i vidjelo protiv solidne ali ne i pretjerano jake ekipe Sunsa.

Ako je izbor da napravimo repku oko Jokare, pa makar to bio i ovaj iz “mvp” sezone, i timske repke 12 momaka koji će da grizu onoliko koliko mogu, gdje je uopšte tu izbor?

  • Like 1
  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Aha, znaci u pitanju su neke pravne zavrzlame. Ok, bitno je da je decko rascistio s tim, da se saceka nije problem. Koprivica, Vukcevic, Nakic, Petrusev i Jovic iz Mege, Pokusevski...Fali nam neki plej pa da kazemo da smo se obezbedili za narednih 15 godina. Mozda od Trifunovica bude nesto, plejevi ionako nesto sporije sazrevaju.

 

Još da znamo da li ga FIBA vodi kao naturalizovan igrač ili ne. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Son_of_a_gun said:

One man tim nikad neće osvojiti ništa, čak i da je taj one Michael Jordan lično.

Što se, uostalom, i vidjelo protiv solidne ali ne i pretjerano jake ekipe Sunsa.

Ako je izbor da napravimo repku oko Jokare, pa makar to bio i ovaj iz “mvp” sezone, i timske repke 12 momaka koji će da grizu onoliko koliko mogu, gdje je uopšte tu izbor?

Osim sto je....Denveru falio Murray. Samo taj jedan sitni detalj si zaboravio. Otprilike kao da je Sunsima falio Booker.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kosta said:

To da je one man team losa stvar vidimo po tome sto je:

1.Jokic mvp lige

2.od Denvera napravio jedan od top 5 timova lige

3.ucinio boljim sve saigrace

4.napunio kolone skoro pa u tripl dabl PROSJEKU,u NBA.

 

Ali ok, nije bitan kao Lucha.

Svako ko neće da igra, nije bitan. Vrlo prosto i jednostavno. Sve ovo njemu nikako ne oduzima uspehe na drugoj strani, tako da pls ne vrši zamenu teza.

 

Edit: Treba nam poseban topic za ovo. 😄 Ljude vrv smara da čitaju, ali ja stvarno ne mogu da pročitam ovakve stvari i budem u fazonu "ok, važi, tačno je" ako je duboko netačno.

Edited by DameTime
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, DameTime said:

Svako ko neće da igra, nije bitan. Vrlo prosto i jednostavno. Sve ovo njemu nikako ne oduzima uspehe na drugoj strani, tako da pls ne vrši zamenu teza.

Slazem se. Svakako cemo postici veci uspjeh bez Jokica nego sa njim. Logika nikad jaca.

Just now, Son_of_a_gun said:

Pa jel One man team ili One Murray team? emoji23.png

I Jordan nije mogao nista dok nije imao Pippena,Granta,kasnije Kukija i Rodmana.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kosta said:

Slazem se. Svakako cemo postici veci uspjeh bez Jokica nego sa njim. Logika nikad jaca.

Nećemo saznati, jer nikad više neće igrati za repr. Osim, naravno, ako mu Kosta ne bude titrao dovoljno da se predomisli :) 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Malo mi je degutantno sto vecina vas Jokic hejtera pise kao da se on oprostio od reprezentacije(?!?).

Dok npr charshija zna da ce Kokoskov jos pricati sa njim, uostalom i sam je to rekao na pressici. Ocito da su selektor i Kosta glupanderi. 😏

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Jbem li ga braco, rekao bih da je skroz nečural, nije stavljao silikone 😉

 

 

Nažalost takva su pravila, hipotetički gledano, ako se i Peđin malac vodi kao "special case" onda nećemo biti u mogučnosti da ga koristimo zajedno sa Tristanom na takmičenjima pod kontrolom FIBE, pošto bi obojica bili naturalizovani igrači. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kosta said:

Malo mi je degutantno sto vecina vas Jokic hejtera pise kao da se on oprostio od reprezentacije(?!?).

Dok npr charshija zna da ce Kokoskov jos pricati sa njim, uostalom i sam je to rekao na pressici. Ocito da su selektor i Kosta glupanderi. 😏

Niko nikog ne naziva glupanderom, pls i ne glumi da si uvređen. 😄  Charshija takođe zna da svi članovi Jokićeve familije ovih dana redom izlaze sa argumentima sve jačim od drugih zašto neće da igra... Kome se dopada taj cirkus koji se pravi - pozdravljam, ali meni se ne dopada. :) 

 

E da, da raščistimo da sam Jokić-hejter samo kada je repr u pitanju, van toga ne. 😄 

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, DameTime said:

 

 

Druže, odgovaraš svima u nekom ironičnom tonu, bukvalno prvi komentar je zvučao kao loša sprdnja. 😄  Jako mi je teško da poverujem da neko ono ozbiljno misli, a prati kolektivni sport.

Ne samo da ga pratim , i to izvana i iznutra, nego sam se njime i profesionalno bavio. Sto mi dodatno pomaze da na kosarku ne gledam iz nekog romanticarskog ugla 😉

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kosta said:

Malo mi je degutantno sto vecina vas Jokic hejtera pise kao da se on oprostio od reprezentacije(?!?).

Dok npr charshija zna da ce Kokoskov jos pricati sa njim, uostalom i sam je to rekao na pressici. Ocito da su selektor i Kosta glupanderi. 😏

 

Ma od razgovora nema nista sve dok se ne otkopca slic i Igor ne prione na posao.....

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kosta said:

Ne samo da ga pratim , i to izvana i iznutra, nego sam se njime i profesionalno bavio. Sto mi dodatno pomaze da na kosarku ne gledam iz nekog romanticarskog ugla 😉

Drago mi je da si se bavio, verujem da si uživao i nadam se da si imao uspeha, ali ta informacija nema nikakvog značaja u našoj raspravi.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

Niko nikog ne naziva glupanderom, pls i ne glumi da si uvređen. 😄  Charshija takođe zna da svi članovi Jokićeve familije ovih dana redom izlaze sa argumentima sve jačim od drugih zašto neće da igra... Kome se dopada taj cirkus koji se pravi - pozdravljam, ali meni se ne dopada. 🙂

 

E da, da raščistimo da sam Jokić-hejter samo kada je repr u pitanju, van toga ne. 😄 

Zasto bi Jokic imao obavezu da tebi ili bilo kome objasnjava zasto propusta okupljanje reprezentacije u jednoj godini?

A jasno je i zasto Jokic a.k.a. penicilin za Dejma tebi nije mio 😄

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, MikiMilane said:

 

Nažalost takva su pravila, hipotetički gledano, ako se i Peđin malac vodi kao "special case" onda nećemo biti u mogučnosti da ga koristimo zajedno sa Tristanom na takmičenjima pod kontrolom FIBE, pošto bi obojica bili naturalizovani igrači. 

 

Kog Pedje brt, bas me bacas u rebus? 🤔

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kosta said:

Zasto bi Jokic imao obavezu da tebi ili bilo kome objasnjava zasto propusta okupljanje reprezentacije u jednoj godini?

A jasno je i zasto Jokic a.k.a. penicilin za Dejma tebi nije mio 😄

Ništa se u životu ne mora, sem da se plati porez i umre (a ni ovo prvo, ako si građanin određenog reda). Ali neki postupci i reči govore o nekome. Izdavanjem saopštenja u kom se vadi na klub i njihove sugestije, pa klub izdaje saopštenje kako oni podržavaju svaku njegovu odluku, pa njegov ćale priča kako je zbog trudnoće - to je pravljenje cirkusa u situaciji gde je jednostavno moglo da se reši sve jednom rečenicom. "Ne mogu (neću), imam svoje razloge." Mene iskreno ne interesuje da on meni ili bilo kome opravda svoju odluku, zanima me samo doslednost i poštovanje selektora i saigrača.

 

Moja netrpeljivost prema Jokiću, podvlačim u reprezentaciji, nema nikakve veze sa Dejmom. Da je zbog Dejma, ne bih da podnosila ni u NBA... 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, DameTime said:

Drago mi je da si se bavio, verujem da si uživao i nadam se da si imao uspeha, ali ta informacija nema nikakvog značaja u našoj raspravi.

Imali smo prije jedno 7 godina takvu raspravu.

Pa ono, osim sto DameTime odbranu gleda samo 1 na 1, a Kosta gleda odbranu 1 na 1, 2 na 2, odbranu iz pika, odbranu na ciscenje, odbranu bez lopte, odbranu nogama, odbranu prostora, odbranu sticenog prostora,odbranu pasivne na agresivnoj ruci,itede - a ovo je samo u svezi odbrane, bolje da ne pocinjem o drugim stvarima(sto ukljucuje i vrlo dobro poznavanje nasih kosarkaskih prilika iznutra) - siguran sam da nam je znanje, kao i poimanje kosarkaske igre,tehnike i same organizacije, kako igre,tako i sistema, na oDprilike istom nivou.

Link to comment
Share on other sites

Potvrdio i Durent, kao Dejmijan Lilard, Drejmond Grin, Džejson Tejtum, Bredli Bil i Devin Buker. Niko nije umoran niti u crvenom od njih za sad.....ameri izgleda imaju profi ekipu titraca jajca, alal im cufte. A ne ko mi romanticari.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, mmajstor said:

Potvrdio i Durent, kao Dejmijan Lilard, Drejmond Grin, Džejson Tejtum, Bredli Bil i Devin Buker. Niko nije umoran niti u crvenom od njih za sad.....ameri izgleda imaju profi ekipu titraca jajca, alal im cufte. A ne ko mi romanticari.

Brate, vidi kakav tim za recovery ima Bron. E pa, repstacija ima jos bolje 😉

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kosta said:

Imali smo prije jedno 7 godina takvu raspravu.

Pa ono, osim sto DameTime odbranu gleda samo 1 na 1, a Kosta gleda odbranu 1 na 1, 2 na 2, odbranu iz pika, odbranu na ciscenje, odbranu bez lopte, odbranu nogama, odbranu prostora, odbranu sticenog prostora,odbranu pasivne na agresivnoj ruci,itede - a ovo je samo u svezi odbrane, bolje da ne pocinjem o drugim stvarima(sto ukljucuje i vrlo dobro poznavanje nasih kosarkaskih prilika iznutra) - siguran sam da nam je znanje, kao i poimanje kosarkaske igre,tehnike i same organizacije, kako igre,tako i sistema, na oDprilike istom nivou.

Kosta, mnogo menjaš teze. Meni informacija da si ti igrao košarku ne znači ništa jer o tebi zaključujem na osnovu onoga što pišeš. Ako znaš o košarci, briga me da li si je igrao, gledao ili oboje. I da, to što se ne slažemo oko toga da Jokiću treba titrati u reprezentaciji, ne znači da ja smatram kako ti ne znaš ništa o košarci. Fokus na temu :)

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...