Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

2 hours ago, dekkard said:

Što se tiče Micova, vankošarkaški razlozi su ga eliminisali iz reprezentacije, ne nedostatak kvaliteta.

 

 

Kosarkaski kvaliteti nisu samo ubacivanje lopte kroz obruc. Koliko je taj igrac u stanju da se zrtvuje za ostatak ekipe, koliko je dobar za hemiju, koliko je coachable, koliko se kao jedinka uklapa u fizionomiju citave ekipe, koliko je u stanju da podigne formu tokom kratkog turnirskog takmicenja, koliko ima sampionskog u sebi da odigra najbolje kad je najpotrebnije? Ne kazem da Micovu ista fali, samo treba da se gleda sira slika o kvalitetu igraca, a ne samo ko je u kakvoj trenutnoj formi.

 

Ja sam uvijek da se izglade odnosi, da se da igracima druga, treca sansa, da se okupe najbolji individualci na papiru, pa da se od njih iskristalise najbolja ekipa. Selektor/trener nije samo odgovoran za tehnikalije u igri (ima za to pomocnike), nego i za te medjuljudske odnose, da izgladi situaciju gdje je potrebno, da poprica, da stvara dobar duh u ekipi. Lako je odbaciti igraca, i od toga praviti primjer, nevazno da li je Radmanovic/Micov u pitanju, ali treba biti mudra glava, pa od tog odbacenog napraviti produktivnog igraca. Opet, ne kritikujem ni Pesica/Saleta, samo imam zelju da ima sto manje ovih primjera o odbacivanju, ili ako ih vec ima, da se na kraju ipak ostvare pozitivni odnosi. Bilo bi visestruko korisnije za reprezentaciju.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, dekkard said:


 

 


Kao i uvek vodim se zdravom logikom, koja me dugi niz godina nije prevarila, a i košarkaškim znanjem budući da sam 15 godina trenirao košarku.
Prvi bih ja voleo da Teo bude na svom najvišem nivou jer donosi sve ono što je najlepše u ovoj igri, međutim ne može se prenebregnuti činjenica da nije igrao od februara košarku, a i u NBA mu je davana šansa na kašičicu.
Protiv sam toga da se uloga u reprezentaciji određuje starim zaslugama već da isključivi kriterijum bude trenutni kvalitet igrača.
S druge strane Vasa igra sezonu života, puca od samopouzdanja i deluje kao sasvim logično da bude prvi izbor na poziciji 1.
I da, uvek argumentujem svoje stavove baš kao što sam i sada uradio.
Slobodan je svak da mi suprostavi kontraargumente, ako budu ubedljivji od mojih nije problem da priznam da je u pravu.
Međusobno poštovanje bi trebalo da se podrazumeva, što neko reče ne slažem se sa tvojim stavovima ali ću uvek braniti tvoje pravo da ih izneseš.

 

 

teodosic nije ni igrao ove sezone, što svakako nije situacija koja pomaže formi igrača, to je jasno. 

 

s'druge strane, on je godinama imao problem sa onim što ameri zovu wear and tear, zbog potrošnje neprilagodjene fizičkom stanju. taj deo bi trebalo da bude rešen (osim ako nismo stava da znamo kako se teo zajebava umesto da radi na fizičkoj spremi) 

 

što se same igre tiče, ako bih morao da biram jednog nosioca repke u takvoj situaciji, to bi upravo bio teo. on je igrač koji je u stanju da kreira igru sa likovima koje prvi put vidi (iako je u onoj tekmi kvalifikacija to bilo loše za njegove standarde, svejedno je uspevao da kreira 4 dobre pozicije u 2 minuta) a kamo sa ekipom sa kojom cepa godinama, zna sve njihove kretnje itd. 

 

možda će vasa zaista biti prvi plej bez obzira na to da li startuje. 

možda će utakmice koje su guste zavrsavati jokić i bogdan u ulozi racionalnijeg murraya, dok će ova dvojica sedeti na klupi? 

 

sve to tek treba videti, pogotovo što cenim da (kuc kuc u drvo) u takvom sastavu pod uslovom da je kompletan, neće biti puno tekmi gde će iko od njih igrati preko 20 minuta. 

 

u takvom kontekstu je svako nosioc "u svom vremenskom slotu"  - i teo / vasa i bogdan /gudura /nedovic i jokić /milutinov /bobi i bjelica sam sa sobom. 

 

ovo je uzbudljiva i nova situacija u kojoj bi pod idealnim uslovima trebalo da bude najravnopravnije rasporedjena minutaza još od 2002. ili čak 1990.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Znaci sad kad cemo biti vise manje kompletni idu udari na Teodosica? U kakvoj god da je formi on je broj 1 plej ekipe a to da li pocinje u petorci ili sa klupe je nebitno.

 

@Princeton ne bih se slozio da je Jokic nas najkreativniji igrac, to je Teodosic ali svakako da ce nam dobro doci ta Jokiceva kreativnost...

 

Sad je na Djordjevicu da to sve spoji kako treba i da Jokica promovise u nosioca a Bogdan i Teo da pripomognu uz ostale. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, dekkard said:

Ja sve vreme pričam o trenutnoj formi, a ne o nečijem peaku, ali kao da pišem kineski ili pročitate samo 10% od posta koji napišem (ne samo ti).

 

Probaj na klingonskom.:classic_cool:

 

@Miki, verujem da si pogrešno razumeo - imamo najboljeg kreativca među centrima. 

 

Ako sve klikne u narednih nekoliko meseci, mi bismo zaista mogli da se nađemo u toj idealka situaciji koju je vini predstavio - da se menjaju stilovi igre u zavisnosti od toga ko je na parketu ali intenzitet ne pada, a sve to uz malu minutažu i potrošnju, čime i u završnicu ulaziš svežiji od protivnika.

 

Tada možeš i da izmišljaš - već vidim kako od dela utakmice prave šuterski trening za Gudurića. :bravo:

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, 34Barkley said:

Probaj na klingonskom.:classic_biggrin:

 

@Miki, verujem da si pogrešno razumeo - imamo najboljeg kreativca među centrima. 

 

Ako sve klikne u narednih nekoliko meseci, mi bismo zaista mogli da se nađemo u toj idealka situaciji koju je vini predstavio - da se menjaju stilovi igre u zavisnosti od toga ko je na parketu ali intenzitet ne pada, a sve to uz malu minutažu i potrošnju, čime i u završnicu ulaziš svežiji od protivnika.

 

Tada možeš i da izmišljaš - već vidim kako od dela utakmice prave šuterski trening za Gudurića. :bravo:

tlhIngan yIjatlhQo' ghaH - ghaH maq Dagh cha boraq potlh. :classic_biggrin:

Edited by Kronostime
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Mairosu said:

Raduljica može lako da fasuje mesto u 12 ovde. Svaka čast Milutinovu ali Radulja ima minuli rad + redovno se teglio iz Kine za kvalifikacije. Nije slab argument. Ja bih vodio Milutinova, jasno, ali ko mene pita.

 

12 hours ago, Mairosu said:

Volim Milosavljevića, voli ga i selektor, ali ja bih vodio Gudurića. Više mi znači šuter viška na toj poziciji. Zaboga, nemamo baš toliko dobrih šutera da ostavimo 47.7% za tri poena u Evropi.

 

 

Trula je fora, al Radulja mora da ide u Kinu pa makar s jednom nogom, i zbog zasluga i zbog atmosfere... jer mi na centru imamo Bobija i Jokića, trećeg može da igra i neko od dvojca Gagić/Žigeranović ( pu pu pu, daleko bilo, pu pu pu).

 

 

A Gagi mi je siguran na spisku od 12 ( pu pu pu, povrede da ga obiđu, pu pu pu) kao što sam siguran da će sunce večeras da zađe, a sutra opet da će da svane. 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Stondisha said:

 

 

 

Trula je fora, al Radulja mora da ide u Kinu pa makar s jednom nogom, i zbog zasluga i zbog atmosfere... jer mi na centru imamo Bobija i Jokića, trećeg može da igra i neko od dvojca Gagić/Žigeranović ( pu pu pu, daleko bilo, pu pu pu).

 

 

A Gagi mi je siguran na spisku od 12 ( pu pu pu, povrede da ga obiđu, pu pu pu) kao što sam siguran da će sunce večeras da zađe, a sutra opet da će da svane. 

 

Radulja i Stimac su pozicija 6 - Amajlija tima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Kronostime said:

Radulja i Stimac su pozicija 6 - Amajlija tima.

 

 

Vlada Štimac, istinska legenda, čovek koji je svaki poziv za reprezentaciju shvatao kao da mu je ljubav iz srednje škole poslala poruku da se vide negde oko dva ujutro, Čovek koji je svaku utakmicu igrao kao da je finale, maksimalno zalaganje i htenje, pljuvan omalovažavan, vredjan, nazivan najpogrdnijim imenima od strane sopstvenih "navijača", ali uvek bio tu da pomogne da iznese svoj deo tereta, čini mi se da su ga jedne godine zvali i par dana pred početak proprema da dodje da pomogne, odgovorio im je: Torba mi je spakovana stižem!!!! Kad je osetio da ne može više, pošteno je rekao: Hvala vam na svemu, ako treba tu sam, al jbga ne mogu više ne osećam se 100%.  Vlado još jednom hvala na svemu!!!!


spacer.png

image: stondishina privatna arhiva.

 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, begbie said:

12

 

Teodosić, Micić, Jović

Bogdanović, Gudurić, Nedović

Kalinić, Bjelica, Lučić

Jokić, Marjanović, Milutinov

 

Da, to je realno, s tim što bih ja, da sam na Saletovom mestu, vodio bar jednog mlađeg igrača kao zalog za budućnost. Ovo je dosta matora ekipa, i fali tu neko mlađi. Pride, za rotaciju je dovoljno 10-11 igrača, bar jedan igrač izbleji na turniru.. Zato bih bih ja pozvao Borišu pre nego Lučića npr.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Miki28 said:

Ako da Bog zdravlja onda jedino pitanje je koja 2 od Nedovic, Milosavljevic, Guduric idu. Ostalo je sve poznato

 

Biće ta dilema, kao i dilema za Raduljicu koji je izgurao kvalifikacije

 

po meni ovo je najboljih 12 samo da svi budu zdravi kao što kažeš

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Haggard said:

 

Da, to je realno, s tim što bih ja, da sam na Saletovom mestu, vodio bar jednog mlađeg igrača kao zalog za budućnost. Ovo je dosta matora ekipa, i fali tu neko mlađi. Pride, za rotaciju je dovoljno 10-11 igrača, bar jedan igrač izbleji na turniru.. Zato bih bih ja pozvao Borišu pre nego Lučića npr.

 

više me brine plej za neka buduća prvenstva... Milutinov, Jokara, Gudura, Vasa su svi ispod/oko 25, 
Bogdan, Jovic, Kalina imaju do 30.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Stondisha said:

 

 

 

Trula je fora, al Radulja mora da ide u Kinu pa makar s jednom nogom, i zbog zasluga i zbog atmosfere... jer mi na centru imamo Bobija i Jokića, trećeg može da igra i neko od dvojca Gagić/Žigeranović ( pu pu pu, daleko bilo, pu pu pu).

 

 

A Gagi mi je siguran na spisku od 12 ( pu pu pu, povrede da ga obiđu, pu pu pu) kao što sam siguran da će sunce večeras da zađe, a sutra opet da će da svane. 

 

 

Milutinov odlična sezona, za njega mesta biti mora 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mmajstor said:

 

To je problem... imamo 15 igraca za koje mora biti mesta u 12. Slatke muke za razliku od prethodnih takmicenja. 

 

za pozicije 2 i 5 izvlačenje kuglica ko ide 😀😀😀

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, begbie said:

 

Milutinov odlična sezona, za njega mesta biti mora 🙂

 

 

Ako je tako, Bobanu da se nađe neki film da snima i to... ipak je Radulja domaći u Kini, a i kakvo bi to prvenstvo bilo bez barem 5 minuta igre centarskog tandema Brada-Jokić 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Stondisha said:

 

 

Ako je tako, Bobanu da se nađe neki film da snima i to... ipak je Radulja domaći u Kini, a i kakvo bi to prvenstvo bilo bez barem 5 minuta igre centarskog tandema Brada-Jokić 🙂

 

moguća solucija

 

Teo, Vasa, Jović, Bogdan, Gudura, Nedović, Beli, Kalina, Jokić, Braduljica, Bobi, Milutinov

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, begbie said:

 

moguća solucija

 

Teo, Vasa, Jović, Bogdan, Gudura, Nedović, Beli, Kalina, Jokić, Braduljica, Bobi, Milutinov

 

Jović/Nedović out  Gagi Milosavljević in.

 

Ne bi imao ništa protiv igramo sa dve petice raznosača jedno 20 minuta... a ti protivniče, ako imaš cojoñes, spusti se u small ball i probaj da nas pretrčiš 😄

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...