Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

 
znaci ti sa zdravim razumom ocekujes srebro, i nadas se srebru, sve ispod toga ukljucujici i bronzu  je neuspeh? sjajno! :classic_biggrin:
 
moram ti priznati da sam ja jedan od onih sa nezdravim razumom tj sa iskrivljenom percepcijom kad je repka u pitanju jer ocekujem borbu za medalju, a nadam se zlatnoj, ali mi i eventualna bronza nije neuspeh vec naprotiv.
 
hocu da kazem da cu ja dosta vise od tebe uzivatri u igrama i samom takmicenju reprezentacije. :classic_tongue:
 
 
Kako si samo došao do tog zaključka? Ko je spominjao i povezivao nezdrav razum i osvajanje bronze? Ovo je klasično podmetanje, nadam se nenamerno.
Link to comment
Share on other sites

Ako se svi odazovu (sem Jokica i Nedovic i Jovic se nisu oglasavali) imam samo 2 nedoumice ko ce biti u prvih 12.

 

1) Milutinov ili Raduljica - Milutinov je sigurno u boljoj formi i korisniji u odbrani, dok svi znamo koliko znaci Raduljicino prisustvo u ovom timu za atmosferu. 

 

2) Guduric ili Milosavljevic ili Simonovic - Guduric je u najboljoj formi i jedini od njih igrao evroligu, ali smo videli koliko Djordjevic ceni Gagija kao i Simona koji je vise potrebniji na toj deficitarnoj poziciji SF posto je vrlo verovatno da ce se Kalina pomeriti na 4, jer adekvatnu zamenu za Bjelicu nemamo. 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, dekkard said:
14 minutes ago, kalistenika u rutini said:
 
znaci ti sa zdravim razumom ocekujes srebro, i nadas se srebru, sve ispod toga ukljucujici i bronzu  je neuspeh? sjajno! :classic_biggrin:
 
moram ti priznati da sam ja jedan od onih sa nezdravim razumom tj sa iskrivljenom percepcijom kad je repka u pitanju jer ocekujem borbu za medalju, a nadam se zlatnoj, ali mi i eventualna bronza nije neuspeh vec naprotiv.
 
hocu da kazem da cu ja dosta vise od tebe uzivatri u igrama i samom takmicenju reprezentacije. :classic_tongue:
 
 

Kako si samo došao do tog zaključka? Ko je spominjao i povezivao nezdrav razum i osvajanje bronze? Ovo je klasično podmetanje, nadam se nenamerno.

 

dzaba se nadas, ja sve radim promisljeno i sa namerom, u prevodu te navlacim na ban.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

43 minutes ago, dekkard said:

Odgovorio ti je threepwood, od bilo koga da izgubimo, bilo kada osim Amerikanaca to je neuspeh. Uopšte nije bitno da li će Španci da kalkulišu ili ne.
Ako se sa Amerikancima sastanemo pre finala, znači da nismo dobro odigrali, jer će to značiti da smo izgubili od nekog u grupi pošto se to njima SIGURNO neće desiti.
Ako izgubimo od Španije ili bilo koje druge reprezentacije koja nije Amerika u eliminacionoj fazi takođe će to biti neuspeh.
Niko ko ima zdrav razum ne očekuje zlato, ali je srebro i maksimum i minimum.

 

 

suprotno od zdravog je nezdravo ili mi promice nesto?

Edited by kalistenika u rutini
Link to comment
Share on other sites

 
 
suprotno od zdravog je nezdravo ili mi promice nesto?
Promiče, promiče pričao sam o onima koji očekuju zlato. Štos tiče navlačenja na ban pazi samo da se ćurak ne obrne naopačke.
Evo ti jednog real deal mf za razliku od tog domaćeg fejkera [emoji41]

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

da ne bude zabune, @threepwood-u je ispadanje pre semis neuspeh. bez obzira kako do toga doslo...

smorio bih se da zabodemo drvenu, ali ne bih mogao da zamerim nista. bilo koja prava medaljica mi je puna kapa i super rezultat...

 

ps - sta bi radomir antic dao da moze sebe ovako da taguje majku mu

Edited by threepwood
  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Bio je sa bracom, platio je ulaz sebi i braci. Konjima nije.

Ne znam kako su prosli konji , nisam cekao trku, morao sam ici oprat auto ( u blizini je autopraona).

 

 

Ne svidja se ni meni ovaj Hajp oko reprezentacije i samouverenost da osvajamo zlato.

Ajd da je neki drugi selektor a ne Djordjevic luzer finalnih utakmica.

Svakako videt cemo sta ce biti.

Pratit cu reprezentaciju i navijati, pa dokle dogurali.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, threepwood said:

da ne bude zabune, @threepwood-u je ispadanje pre semis neuspeh. bez obzira kako do toga doslo...

smorio bih se da zabodemo drvenu, ali ne bih mogao da zamerim nista. bilo koja prava medaljica mi je puna kapa i super rezultat...

 

ps sta bi radomir antic dao moze sebe ovako da taguje majku mu

 

 

isto i kod mene. međutim, ako bismo igrali onakvu tekmu sa amerima kao 2002e, ok bi mi bilo i 1/4finale 

Link to comment
Share on other sites

Bogdan kapitenski

 

Ne znam da li će igrati, mislim da hoće, ne vidim razlog zašto da ne... Uvek sam za to ne treba nikoga siliti po principu “hej, moraš da igraš“. Treba čovek sâm da odluči. Mislim da niko od naših ljudi ne razume do kraja koliko je teško vratiti se u tim posle reprezentativnih obaveza. Eto, ja sam se povredio prošlog leta, malo izgubio poziciju u Sakramentu, može i nečija karijera da ode u drugom smeru. Da ja nisam mentalno jak, možda je moglo i meni da krene nizbrdo, pa da ne mogu nikad da se vratim na vrhunski nivo.

Ja igram za reprezentaciju zato što volim. Ne igram kako bi se to nekome svidelo, već zato što sam se tu poziciju zaslužio svojim igrama i zalaganjem još otkad sam bio mlađi. Izborio sam se za mesto i bilo bi mi mnogo teško da kažem “evo, slobodno je mesto“. Idemo da predstavljamo svoju zemlju, ali da sam druge nacionalnosti, isto bih razmišljao – ne igram zato što sam ogromni patriota ili kako bih dobio fanove na Instragramu ili zbog statusa u društvu, raznih gluposti ima... Kada bih stavio na papir, dobro je igrati za reprezentaciju, ali ima i lošu stranu, pogotovo kada igraš u NBA. Odeš posle u SAD i kasniš, oni se već od 5-6. septembra spremaju, sveži su i orni, a ti dolaziš umoran već na startu... Kada igraš u Evropi, po povratku sa takmičenja svi su na istom i imaš još petnaestak dana do prve utakmice, posle i dovoljno vremena da se oporaviš jer se igraju jedna-dve utakmice nedeljeno. 

Oduvek sam voleo da igram za reprezentaciju i uvek ću igrati dok se tako budem osećao. Ako osetim u jednom trenutku da mi to nije to više, ja ću to i da kažem, pa ko hoće da se ljuti, neka se ljuti, mene neće biti briga. Igram iz srca i mislim da mi se zato i lepe stvari dešavaju. To je u osnovi moje mišljenje, da treba da se igra iz srca, a ne iz drugih razloga – zato što mora, zato što je sad dobra šansa za medalju ili da bude “neću da idem, loša je ekipa“.

Kada je reč o Joki konkretno, i on sâm zna da nam je potreban, znamo i svi mi da nam je potreban. Nadam se da će se odazvati pozivu, njegova je naravno konačna odluka, a mi smo tu da ga podržimo šta god da reši.

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

Nije glavni konkurent Hrvatska nego Spanija. Mario kaze da mu je Real zabranio da kaze za koga ce igrati, iako se on vec odlucio. Kakve to ima veze sa klubom i kako oni to mogu i smeju da zabranjuju... jos jedan dokaz u koju krajnost je koroprativni segment otisao pa sve vise nastupaju kao robovlasnici.

 

A opet pitanje je kako ce se on dalje razvijati. Videli smo godinama unazad kako je Pecarski ubedljivo dominirao u juniorskoj kosarci, a sa druge strane kako se muci da predje na seniorski nivo. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bek said:

B
Oduvek sam voleo da igram za reprezentaciju i uvek ću igrati dok se tako budem osećao. Ako osetim u jednom trenutku da mi to nije to više, ja ću to i da kažem, pa ko hoće da se ljuti, neka se ljuti, mene neće biti briga. Igram iz srca i mislim da mi se zato i lepe stvari dešavaju. To je u osnovi moje mišljenje, da treba da se igra iz srca, a ne iz drugih razloga – zato što mora, zato što je sad dobra šansa za medalju ili da bude “neću da idem, loša je ekipa“.
 

 

cela izjava je majstorska ali ovo mi je najbolji deo.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Kratak je zivot, a kamoli karijera. Eto, Jokic ima ovo SP i jos jedno pre tridesete godine. Tamo vec na onome 2027.godine ce biti matorac od 32 godine, tesko da ce igrati. OI ima sledece godine i jos jedne pre tridesete. EP je sada na 4 godine, ima jos ono za dve godine, 2025. godine ce vec imati 30. Steta zaista da takav talenat ne zavrsi karijeru sa 5,6 medalja sa nacionalnim timom. Bogdan vec ima tri, ove godine ce cetvrtu da uzme, a daleko je manji talenat. A nije to neka preterana razlika izmedju njih dvojice u godinama, Bogdan je dve i po godine stariji, a karijera mu deluje daleko bogatija, o stavovima da ne pricam. Jos je Jokic napustio Evropu bez osvojenog trofeja, u NBA-u je veliko pitanje da li ce ikad ista osvojiti, moze na kraju praznih ruku da zavrsi karijeru.

Edited by Bek
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

A i ovi novinari...zapeli jedno te isto pa ne menjaju da bi obezbedili klikove. Sta je sa ostalim igracima - Nedovic, Jovic, Lucic, Vasa, Milutinov?

 

Pogotovo situacija sa Nedovicem, cesto se muci sa povredama a i ove sezone je imao jednu vecu i nije u nekoj formi. Dosta nam znaci njegova eksplozivnost, mada smo solidno popunjeni na toj poziciji 2. Jovic takodje znamo situaciju sa povredama, ali za razliku od Nedovica cini mi se da bi on i na stakama igrao samo kad bi ga pustili. 

Link to comment
Share on other sites

Lako je Bogdanu da igra u reprezentaciji kad igra u nekompetitivnom timu, a i propustio je veliki deo sezone. Njemu i trebaju utakmice, a to pokriva šatro patriotizmom. Upravo ovaj deo izjave "Ako osetim u jednom trenutku da mi to nije to više, ja ću to i da kažem, pa ko hoće da se ljuti, neka se ljuti, mene neće biti briga." je dat da se pokrije kad na klupskom nivou bude imao veću ulogu, i on sam i njegova ekipa, da može da odbije.

Nema sumnje kad bi bio u ovoj situaciji kao Jokić i on bi se premišljao i vrv odbio učešće.

 

 

  • Ha-ha 3
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked and locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...