Jump to content

A long time ago in a Galaxy far,far away... (Star Wars)


Drug Crni

Recommended Posts

  • 1 month later...

The Acolyte ep.1 & 2
Teško da može gore od ovoga,a teško i da će serija u nastavku uspeti da se podigne. Bilo je tu i ima i nekih ok stvari,ali jednostavno isuviše je kretenizma na sve strane..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/5/2024 at 10:55 PM, Drug Crni said:

The Acolyte ep.1 & 2
Teško da može gore od ovoga,

...

isuviše je kretenizma na sve strane..

 

Ono kad te svaki lik koji se pojavi nervira do stadijuma negledljivosti a glavna glumica koja kao treba da nosi seriju je iritantna i loša preko svake mere. Kao kad dobiješ posao preko (partijske) veze.

A gluma uopšte nivo predstave za dan škole u Osnovnoj školi "Karađorđe" u Ostružnici.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Rekao sam sebi da ću pogledati četiri epizode The Acolyte pre nego dam neki sud.
I evo,pogledao sam.
Presuda je: stajem ovde i nemam nameru da završim seriju.

Možda tu i ima nekih ok momenata,ali generalno nivo serije je takav da je ovo sprdačina samo takva. U tom kontekstu se i može gledati - kao dobra zajebancija na račun nje same. Ono..daj da vidim koliko su sposobni da zaseru stvar..

Meni se već prvi trejler nije dopao i doslovce jedino što mi je privuklo pažnju je bila Carrie-Anne Moss.
 

Spoiler

I majstori je eliminišu na pola prve epizode :twak: Da li ste toliki moroni,zaista? :ajme: Ovima iz Disneya neko treba da javi da ne mogu da ubijaju omiljene likove franšize ili one koji imaju potencijal da to postanu :frusty:Ako im je stalo uopšte..a očito da nije


Uopšte,kome je pala na pamet ideja da snimaju seriju o periodu koji je ubedljivo najnezanimljiviji fanovima? Nijedan SW strip koji obrađuje ovaj period Republike nije postao naročito popularan. Koliko je meni poznato makar.

Ovo je napisano na toliko bednom nivou da nemam ni kritike kojom to mogu da iskažem.

Star Wars serije su se makar odlikovale jako dobrim efektima..sve su manje-više imale taj filmski izgled..delovalo su prilično kinematografski što je jedan od zaštitnih znakova cele franšize. I kvalitet. The Acolyte je i ovde podbacila  - ovo vizuelno izgleda kao klasična,obična tv serija..da ne uvredim njene obožavaoce,ovo izgleda kao Star Trek a ne Star Wars!
S tim da je to upravo i šmek Star Treka,ali ovde je jad i beda.

A nije da nisu imali budžet..raspolagali su sa nekih 180.miliona dolara! (Neka me neko ispravi ako sam pogrešio cifru;pišem iz sećanja).
Čak su i kostimi,maske glumaca skromni do bola..kao da je neka turska televizija producirala Star Wars seriju. Užas.

Kažem,uopšte me ne zanima razrešenje misterije ko je i da li je Sith Lord.
Ovo nije ni za najtanju prelaznu ocenu. Mnogo manje od toga.


 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...