Jump to content

Mladje kategorije


laki pepe

Recommended Posts

2 hours ago, Miki8 said:

Na 0:27 skoro identicna situacija kao na utakmici protiv Slovenije gde se povredio, morace da obrati paznju na to u buducnosti.

Imao je gori pad protiv Danaca,pomenuo sam.Drugo poluvreme isti situacija,verujem da je ova povreda protiv Slovenaca nastavak te,pao je na tu istu stranu,tada je ostao par sekundi na terenu pa ustao.Ne bi me cudilo ni da povredi zglob pri sutu jer izbacuje noge da bi iznudio faul,posebno na sutu za tri.Mora na drugim stvarima da radi u tim godinama.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, vlaDixXx said:

 

takav je bio i Bogdanovic Bogdan,Hezonja,Musa

 

sta im fali

 

Timski smo sve osvajali u mladjim kategorijama,

gde su sad ti dobri "saigraci"

Hezonja vrhunski primer ali ne na tvoju ruku.Momak ima sve osim kosarkaske inteligencije,da to ima bio bi dominantan u nba.Eto da je mozda igrao drugacije kao mladji...Ne bi njemu ni dobar sut ni atletika ni siroka ramena ni brzina iscezli da je vezbao selekciju suta tada,radio na govoru tela i slicno.

Link to comment
Share on other sites

Na toj utakmici je nastupao  i Sojic za Crvenu Zvezdu  sada je valjda u Beku. Ne razumem zasto nas selektor ne daje sansu Goljovicu ako je toliko talentovan, ja ga licno nisam gledao  li svi pricaju da je veliki talenat a mi smo ovde na  kecu veoma slabi🙄 Mogli su da povedu i Andrej Lucica iz CZ,mislim da bi pomogao ovoj ekipi.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Veteran said:

Ako je ova U16 reprezentacija najbolje sto Srbija ima u ovom godištu onda mislim da bi oni koji vode brigu o košarci u Srbiji trebalo da budu ozbiljno zabrinuti.

 

Nije najbolje. Dva glavna igrača nisu igrala. Svaka generacija ako donese dva dobra prospecta je odlican posao, ne možeš očekivati da bude u jednoj generaciji 5 talenat koji obecavaju. Nismo SAD.

Edited by Bojdo
Link to comment
Share on other sites

Bosnjakovic i Radosic su najveci potencijali iz  ovog 2006-og godista   , realno Radosic bi ovim Izraelcima isporucio minimum 30 poena da je mogao da igra, veliki hendikep je njegova povreda. Sada treba izboriti opstanak u Diviziiji  A.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bojdo said:

 

Nije najbolje. Dva glavna igrača nisu igrala. Svaka generacija ako donese dva dobra prospecta je odlican posao, ne možeš očekivati da bude u jednoj generaciji 5 talenat koji obecavaju. Nismo SAD.

Misliš na dva povredjena (Radošic i Romčevic) ili? Ako nisi mislio na ovu dvojicu, ko ? Bošnjakovic i ?

Link to comment
Share on other sites

Ono što sam sinoć spominjao:

 

Drugar igra odlično u kadetima, baš razbija i zovu ga za u16 reprezentaciju, širi spisak. Zovu nekih 22-23 igrača, ali ih kada se igra košarka, odmah podele na dve grupe.

I odmah njemu bude sumnjivo kako su svi za koje zna da će sigurno ići jer su dobri, u jednom timu. Naravno, igrali KKP, KKCZ i još po kojeg kluba.

 

Njima se propagira priča da svi imaju jednake šanse, borba za poziciju na svakom treningu, tekmi, itd. Igraju tipa 5 mečeva sa sudijama i sve, 3 dobija ta njegova ekipa, jedan preko 30 razlike. Kaže on gledam trenera, puca od nervoze, nije mu jasno šta je probem, valjda je bitno da neko dobro igra, a ne ko.

 

Uglavnom, izginu 25 dana na pripremama, i kao posle zadnje tekme se bira ko ide. I par sati posle tekme saopštava se ko ide, na spisku 11 igrača iz te jedne ekipe, samo ovaj moj upada umesto jednog koji se povredio na toj zadnjoj utakmici. 

I ajde to, sve bi se nekako svarilo, da nisu uzeli opremu, za koju su znali da je bila tu sve vreme, a na kojoj su bili već odštampana prezimena. Sve je bila farsa, odlučili su pre priprema.

 

****

 

Uglavnom, kada pogledate sastave naših u16 reprezentacija u prethodnih 20 godina - uvek ćete prepoznati recimo 2-3 igrača, retko više. Ostalo anonimusi koji se više nisu pojavljivali. Ne kažem, nekad neki klinci sazru ranije pa odu na u16 i posle ne naprave ništa, ali opet mislim da je jako teško selektirati i ispratiti klince rasute po Srbiji.

 

Meni je na primer interesantan Mihailo Milutinović, ide sada u Metalac. Bek, šut još u razvoju kao i kod svih ovih momaka, ali ulaz baš ubitačan.

Edited by realno *w
  • Like 2
  • Tuzno 8
  • WOW 2
Link to comment
Share on other sites

Nije ih teško ispratiti samo neko trebo ozbiljno da radi svoj posao a toga u KSS skoro da i nema. 

Ja znam situaciju oko nekog momka koji je već 3 godine van Srbije i uvek ga pozovu na pripreme uz priču da će svi imati ravnopravni tretman, i uvek on bude "13 prase". Čak su iz njegovog kluba zvali KSS da pitaju šta se dešava pošto se momak vrati istraumiran što na takmičenje idu slabiji igrači od njega. Naravno odgovara nema pa je polako već odustao od dolaska na pripreme reprezentacije.  

  • Like 2
  • Tuzno 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

Nije ih teško ispratiti samo neko trebo ozbiljno da radi svoj posao a toga u KSS skoro da i nema. 

Ja znam situaciju oko nekog momka koji je već 3 godine van Srbije i uvek ga pozovu na pripreme uz priču da će svi imati ravnopravni tretman, i uvek on bude "13 prase". Čak su iz njegovog kluba zvali KSS da pitaju šta se dešava pošto se momak vrati istraumiran što na takmičenje idu slabiji igrači od njega. Naravno odgovara nema pa je polako već odustao od dolaska na pripreme reprezentacije.  

+1000 ali zato ima npr, bracni par Kontic, muz portparol, zena zaboravih funkciju, putuju na sve reprezentativne akcije, dete se uguralo u mladje kategorije CZV, cudi me da ga i ovde nisu ugurali.

Zive ko bogovi o trosku KSS. O trenerima trenutne U16 selekcije ne bih, dovoljno je da pogledate da Luku Markovica nisu pozvali jer nije hteo da bude deo njihovih kombinacija, a sigurno ima mesto u ovih 12. Vrv ima i dosta druge dece za koju ih zabole, oni su jos pre 5 godina odlucili ko ce da se gura a ko ne.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

Drugar igra odlično u kadetima, baš razbija i zovu ga za u16 reprezentaciju, širi spisak. Zovu nekih 22-23 igrača, ali ih kada se igra košarka, odmah podele na dve grupe.

I odmah njemu bude sumnjivo kako su svi za koje zna da će sigurno ići jer su dobri, u jednom timu. Naravno, igrali KKP, KKCZ i još po kojeg kluba.

 

Njima se propagira priča da svi imaju jednake šanse, borba za poziciju na svakom treningu, tekmi, itd. Igraju tipa 5 mečeva sa sudijama i sve, 3 dobija ta njegova ekipa, jedan preko 30 razlike. Kaže on gledam trenera, puca od nervoze, nije mu jasno šta je probem, valjda je bitno da neko dobro igra, a ne ko.

 

Uglavnom, izginu 25 dana na pripremama, i kao posle zadnje tekme se bira ko ide. I par sati posle tekme saopštava se ko ide, na spisku 11 igrača iz te jedne ekipe, samo ovaj moj upada umesto jednog koji se povredio na toj zadnjoj utakmici. 

I ajde to, sve bi se nekako svarilo, da nisu uzeli opremu, za koju su znali da je bila tu sve vreme, a na kojoj su bili već odštampana prezimena. Sve je bila farsa, odlučili su pre priprema.

Jel ovo danas ili u prošlosti? U svakom slučaju, tužno i žalosno. Kakvu sliku i primer šalju mladima time. Zbog sitnih interesa upropaštava se košarka, i KSS sam sebe ukopava.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Darko said:

Jel ovo danas ili u prošlosti? U svakom slučaju, tužno i žalosno. Kakvu sliku i primer šalju mladima time. Zbog sitnih interesa upropaštava se košarka, i KSS sam sebe ukopava.

Malo bi bilo čudno da Realni ima drugara koji igra u kadetima :lol_2:

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Bole Tyson said:

bracni par Kontic, muz portparol, zena zaboravih funkciju, putuju na sve reprezentativne akcije, dete se uguralo u mladje kategorije CZV, cudi me da ga i ovde nisu ugurali.

Zive ko bogovi o trosku KSS.

 

Hehe, D&D :lol_2:

Vaistinu ta priča, dugo se znamo...

Ona ima funkciju po potrebi, realno je Čovićeva produžena ruka (mali je u njegovoj gimnaziji gratis, otud i _guranje_ u selekcije CZV - ali ne Koledž, to mora da bude baš CZV :whistling:), iza nje je siva eminencija tata, gazda ŠKK Zvezdara :wicked:

 

Link to comment
Share on other sites

Ja ti verujem, dovoljno je videti koliko je promasenih igraca u ovogodisnjoj kadetskoj reprezentaciji. Ti klinci jednostavno ne poseduju kvalitet da nose  drzavni dres ali neko ih gura izgleda.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, realno *w said:

 

Ja sam 2000.

 

  Hide contents

Prestao da treniram 😄      To je tada bilo otprilike

 

Jao brt, tada krajem devedesetih je izvjesni Mirko Baletić (ne onaj Baletić koji je vodio Budunost, Bosnu i FMP, nego jedan drugi lik, nizak metar i po i smiješan kao crtani film) bio valjda pomoćni trener reprezentacije SRJ do 16 godina i kao glavni za tu kategoriju u CG. Uglavnom, dotični je bez blama vodio za Beograd na kontrolne treninge samo koga mu odrede iz CG saveza ili ko plati, čak se izgleda desilo da mu traže iz KSJ da dovede mog mlađeg brata (valjda ga je vidio neko na kadetskom prvenstvu) i on to iskulirao da bi ubacio nekog svog favorita, pošto su kasnije mom ocu iz saveza bili prigovorili da nije u redu što ne pušta sina u Beograd 😄

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Moja generacija je bila krs. Mene kao najboljeg strelca kadetske lige vojvodine, nisu zvali ni u repku vojvodine koja je bila tad. Meni zvonila jaja za to, ali golim okom i posebno iz ovog ugla, zvali su igrace iz jacih klubova. Mislim da nijedan nije postao kosarkas. Cak i repr. Srbije je bila slaba. Mislim da je Gajic i Bogisic bili jedinice ali vise se ni ne secam. Mirko Kovac itd..mozda Besovic. Bas slaba repka..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...