Jump to content

Mladje kategorije


laki pepe

Recommended Posts

9 hours ago, Miki8 said:

Uveren sam da ce najmanje pet igraca iz ove selekcije imati bolje profesionalne karijere od njega. Gurali smo mi igrace i u proslosti u reprezentacijama i to uglavnom pogresne , gde su se vec tada videle neke velike mane tih igraca , koje su nepopravljive na seniorskom nivou. Isti slucaj je i sa Drezgicem. Naravno da Kostic nece pogadjati u visokim procentima kada loptu sutne svakih pet minuta, pa onda popije klupu itd. to je igra bez ikakvog ritma. Kod nas Drezgic davi loptu po 20+ sekundi u napadu , pa onda uvaljuje vruc krompir saigracima. I u zadnjem napadu na utakmici je prvo gledao da je po svaku cenu sutne pa kada nije imao gde prosledio je vruc krompir Kosticu. Nije to bila nikakva planirana akcija. Drezgic uopste nije dobra organizator igre iako mu je upisano preko 10 asistencija na utakmici, asistencije su mu uglavnom bile kao ta opisana Kosticu.

 

To nema nikakve veze sa time što on treba da igra sada dosta, kad je u stanju da pruži 3-4 puta više od njih. Nije da su u istom klubu, pa se forsira na štetu tih igrača tokom cele godine, nego pričamo o 7-8 dana. Kakva glupost.

 

Pričaš kad je Kostić igrao 10 minuta i uzeo dva šuta. A u stvari igrao 35 minuta i uzeo 11 šuteva iz igre, pogodivši 4. Ako imaš jednog igrača koji šutira 25% iz igre tokom bitnog meča, te drugog koji šutira 60%, kojeg ćeš da forsiraš?

 

Što se zadnjeg napada tiče, da, naravno da je hteo da reši, ali se čim je video da ide udvajanje, oslobodio lopte. Najnormalnija moguća stvar koju igrač može da uradi. 

 

A što se tiče držanja lopte, pa da, treba nekako smisliti način da igrač da 35 poena i 12 asistencija, a da nema loptu u rukama. Interesantna ideja.

 

Sve u svemu, vrhunska gomila gluposti, očigledno napisana iz čiste mržnje prema momku. Ništa, sad ti ostaje da se nadaš da će odigrati loše u finalu, pa da možeš da nastaviš da pljuješ. Pozdrav.

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Dobar je Drezgic, samo mi se cini da njega vec smaraju ove mladje kategorije, nije doduse ni ranije nesto bio osvecen istim, da li zbog kluba ili licno, propustao je neka okupljanja koliko se secam, i nekako bas zna da odigra promenjivo. Mislim da je on odavno spreman za seniorsku kosarku samo treba da nadje svoje mesto gde ce imati dosta minuta. 

 

Slicno kao i Kostic, treba da igraju seniorsku tamo gde ce imati dosta minuta. Bilo bi idealno kad bi zajedno igrali u Megi. 

 

Inace, Drezgic i Topic ce biti nosioci seniorske repke za koju godinu i tako ce biti barem 2 olimpijska ciklusa. Oni su najkomplementarniji par plejeva koje cemo imati u repki 10 godina unazad, i 10 narednih godina. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Elitzur Kiryat Ata

2 hours ago, Kooineeperk said:

Slicno kao i Kostic, treba da igraju seniorsku tamo gde ce imati dosta minuta. Bilo bi idealno kad bi zajedno igrali u Megi. 

 

Nemoguče, pošto nisu klijente agencije Beobasketa. Drezgić će se razvijati u NCAA, Kostić u KKCZ. Da li je to najbolje za njih, vreme će pokazati.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Chaos Is Me said:

Drezgić i Kostić i pomalo Srzentić. Odličnih -6 na poluvremenu. 

 

Meni je glavni utisak koliko se sve igra dosta ležerno i bez previše nervoze a ipak je finale.

 

Tesko ce biti dalje, nema Mitra a nema ni ucinka Dimitrijevica - mora makar on da doprinese. 

Link to comment
Share on other sites

Dimitrijevic kad naidje na centra koji mu može fizčki parirati, gubi se. Nema on neke finese u igri da može skolovati centre. On dosta zavisi od playa.

Edited by Bojdo
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

Za minut dva sjebaŝe sve.

 

Zaebano je kad se ovako juri rezultat celu tekmu, naročito kad smo u takvom minusu sa snagom, posle Izraela.

 

 

Just now, Chaos Is Me said:

Dimitrijević mnogo loš danas, ne znam kakav je inače.

 

Odlično prvenstvo za njega, mislim da je prvi igrač ekipe po indeksu. Često najbolji i u -/+ statistici.

 

Danas se raspao jbg. 

Šojić isto nestao poptuno danas. Još bez Bošnjakovića i to je to.

Link to comment
Share on other sites

Steta je sto se Bosnjakovic povredio juce. Nasi su dosli na ovaj mec izmoreni, najvise svojom krivicom ali su opet pokazali karakter i nisu dopustili da ih nemci pregaze, vracali su se u mec ali na kraju nije bilo snage. Neki igracu u ekipi nisu bili 100% zdravi. Da Radosic nije odbio reprezentaciju on bi na primer veceras bas dobro legao ovoj ekipi. Odlican je ovo uspeh, ova ekipa ce se boriti za finale na SP sledece godine.

18 minutes ago, realno *w said:

 

Zaebano je kad se ovako juri rezultat celu tekmu, naročito kad smo u takvom minusu sa snagom, posle Izraela.

 

 

 

Odlično prvenstvo za njega, mislim da je prvi igrač ekipe po indeksu. Često najbolji i u -/+ statistici.

 

Danas se raspao jbg. 

Šojić isto nestao poptuno danas. Još bez Bošnjakovića i to je to.

Plus vuce povredu noge duze vreme , otkako se skrsio na jednoj od utakmica u juniorskoj ligi. Mislim da nije dobro iskoricen ovde, losa dodavanja je primao ceo turnir koja su mu uglavnom isla u noge.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...