Jump to content

Mladje kategorije


laki pepe

Recommended Posts

Jos nije izasao konacan spisak reprezentacije. Prvenstvo pocinje u Subotu. Otvaramo turnir protiv italijana, oni su nas dobili u grupnoj fazi turnira u Nemackoj pre nekoliko meseci, bila je tesna utakmica. Ocekujem da budemo mnogo bolji nego na toj utakmici, na taj turnir smo dosli sa nekoliko dana piprema. Mislim da ova reprezentacija moze daleko na turniru. Minimum bi bilo obezbedjeno mesto na SP.znaci da budemo u top pet reprezentacija na turniru. Ja ocekujem jednu od medalja.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Ne znam za kadetsku reprezentaciju, tu se ne secam kada smo zadnji put osvojili zlatnu medalju, mozda ona generacija Dejana Muslija 1991 godine. U tom godistu fizicka zrelost igra veliku ulogu,plus dosta igraca obicno bude zapostavljeno. Eto mi nismo na pipreme pozvali najtalentovanijeg plejmejkera u tom 2008 godistu. Juniorska reprezentacija je jedna od favorita na EP, tu nema nikakve sumnje. Na turniru u Nemackoj su pokazali kvalitet iako su imali veoma kratke pipreme. Ima tu dosta kvalitetnih igraca koji ce verovatno nositi dres seniorke reprezentacije u buducnosti.

Edited by Miki8
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Bojdo said:

Na osnovu individualnog potencijala.

 

A kakav je individualni potencijal ostalih država ? 

🇫🇷 će igrati na U16 bez trojicu najboljih prospekta. 

Edited by MikiMilane
Link to comment
Share on other sites

Quote

После месец дана припрема Вуле Авдаловић, селектор нашег У18 тима, одредио је који ће играчи престављати Србију на Евробаскету. То су: Саво Дрезгић (Партизан), Марко Тофоски (БКК Раднички), Александар Војиновић (Војводина), Андреј Костић  (Црвена звезда), Огњен Срзентић (Мега), Лука Марковић (Џокер), Митар Бошњаковић (Шпанија), Алекса Станојевић (Џокер), Стефан Плиснић (Партизан), Милош Шојић (Беко), Алекса Димитријевић (Партизан), Лука Јовановић (Жарково).

Zanimljivo da Bundalo nije poveden an EP. Shvatam da je on verovatno imao problem da se uklopi u ekipu zbog jezika ali ipak se radi u kvalitetnom mladom igracu koji je bio i na spisku americke juniorske ekipe u jednom trenutku.

47 minutes ago, MikiMilane said:

 

A kakav je individualni potencijal ostalih država ? 

🇫🇷 će igrati na U16 bez trojicu najboljih prospekta. 

Kakve to veze ima sa nama???To je njihov problem.

 

 

Evo ovde ima turnir koji se igra u Spaniji. Spanija,Francuska,Nemacka i Litvanija.

Link to comment
Share on other sites

Odluka trenera. Drugačije je igra tamo. Taktički su naši klinci mnogo bolje obučeni. Što naravno ne znači da je Bundalo individulano gledano slabiji, čak naprotiv pošto kroz prizmu NBA igre (tranzicije i trčanje, igre uz izolacije) bolji je. 

 

Sam spisak pokazuje od početka da se ozbiljno cilja mesto među 5 prvih i kvalifikacija za U19 SP.

 

 

Kakve veze ima. Od tih trojica, dvojica se smatraju kao NBA prospekti. A cilj mlađih kategorija jeste izbaciti igrače za seniorski nivo, ne glumiti neku veličinu sa medaljama na kadetskom nivou pogotovo protiv nekompletnih protivnika.

54 minutes ago, Bojdo said:

Spanija, Francuska, Srbija, Litvanija su reprezentacije koje bi trebale odlucivati o medalji.

Zasto, povrede?

 

Igrali su U17 SP. Ne žele ih forcirati kroz 2 takmičenja istog leta. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa francuzi ce uvek biti zanimljivi NBA klubovima, zbog fizikalija i atleticizma. A to sto 90% tih visoko biranih francuza propadne i sto im igra reprezentacije lici na govno, nikom nista, rano je pricati o NBA ligi  kada je u pitanju kadetski uzrast. Ne treba otpisivati na primer ni nase igrace , samo zato sto francuzi navodno imaju dva potencijalna NBA prospekta u tom godistu. Sacekaj da vidimo gde su nasi trenutno i koliko mogu da uznapreduju za dve godine. Mislim da je greska sto Bundalo nije poveden, po onome sto sam video na onim kampovima u Trevizu on je sigurno imao mesta. Dugorocno je  zanimljiviji igrac od Plisnica i jos nekih igraca, plus smo imali sansu da ga obezbedimo,  ako postane dobar igrac u Americi, sumnjam da ce se opet cimati da nastupa za nas posle ovog izbacivanja sa spiska. 

 

Pa dobro francuzi nisu pozvali u juniorsku reprezentaciju igrace koji su godinu dana mladji, to ne znaci da su oni kvalitetniji od godinu dana starijih kolega. Mislim da je i u nasu juniorsku reprezentaciju moglo da upadne nekoliko igraca koji su rodjeni 2007 godine, pogotovo neki visoki igraci.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Igra reprezentacije 🇫🇷 lici na govno jer im je trener mentol. Svaki igrač koji donekle razume pik, ima kreacije, prodor ili šut nije prošao filter (Heurtel, Francisco, Hayes, Maledon, Hifi, Okobo, Luwawu i Dieng), sada imaju trojicu "pleja" koji samo igraju odbranu, svaki normalan trener bi samo izabrao jedan od njih,

tome dodaš zatarele vedete (32-godišnji Fournier koji nije više prodoran kao ranije, 37-godišnji De Colo i 36-godišni Batum) koji nisu više ozbiljne pretnje. Cordinier je odličan atleta ali ne postoji u napadu.

 

Osnovu tima čine igrači iz agencije Comsport za koju radi Florian Collet, sin selektora (Gobert, Wembanyama, Fournier, Batum, Coulibaly) onda možeš razumeti da tih igrača odlučuju u izboru ostatak tima, primer radi Fournier i Batum ne žele Franciska u timu nakon svađe sa njim).

 

90% njihovi igrača propadne, naravno jer oni koji imaju uspeh u NBA su izuzetak ne pravilo, mi trenutno imamo samo 2 NBA igrača, Pokuševski se nije nametnuo, Tristan je na ivici između NBA i G-Lige, dok za Topića i Đurišića to ćemo videti kad se vrate na parketu.

 

Da podsetim 🇫🇷 je U20 prvak Evrope a nisu igrali im Wembanyama, Sarr, Risacher, Coulibaly, Cissoko i Rupert.

 

Avdalović je izabrao igrače koji su fizički najspremniji za seniorsku košarku upravo zato je Bundalo ispao, a od 2007 samo je Srzentić pozvan. Dok za visoke 2007 godišta, Stojković još uvek nema masu, Jovanović je bio bolji od njega kad su igrali jedan protiv drugog. Bačko tek treba da radi na tome. Mitrović po telu podseća na Kukoća. Od centara jedino Ostojić bi mogao fizički da se nosi.

 

U18 Francuzi idu sa tim sastavljen od 2006 jer imaju ogroman pool igrača, pa im se može. Dogodine, u prvom krugu drafta, možeš očekivati Traore, Essengue, a u drugom  Penda i Perrin.

 

Nije rano govoriti za NBA potencijale u kadetskom uzrastu kad navedene igrače imaju tehničke i fižičke sposobnosti a vidljivo je da nisu akceleranti poput 204 visok nisko krilo Yimga-Moukouri (2008) ili 203 visok Soliman (2009). 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ne bi rekao da je sve to do selektora. Bekovi im ne dominiraju na seniorskom nivou zato sto gube na fizickoj dominaciji na seniorskom nivou a nisu dovoljno kreativni. Upravo moraju da guraju te metauzaleme posto na vidiku nema kvalitetnih spoljnih igraca. Francuski prospekti su dosta precenjeni. Ova dva francuza sto su izabrani kao 1 i 2 na proslom draftu meni deluju  kao cisti promasaji. Od njih se ocekuje da budu all star igraci i nosioci igre svojih klubova, ja uopste ne vidim taj talenat i potencijal kod njih. Od dvadesetak draftovanih igraca u poslednjih 7,8 godina, uspeo im je samo Wembanyama. Najtuzinije je to sto ti draftovani igraci ne prave nista posebno ni u Evropi, uglavnom igraju u Francuskoj ligi.

 

Mislim da kvantitet draftovanih igraca nije toliko ni vazan za nas. Mi smo osvajali medalje na seniorskom nivou i bez jednog NBA igraca. Kao sto vidimo i sada, mi imamo dosta igraca u seniorskoj reprezentaciji koji igraju u evropskim top timovima. Neki imaju kvalitet i za NBA. A za proboj u NBA ligi je potrebno da klub pruzi igracu pravu sansu a i dosta srece. Ja sam zadovoljan sa potencijalom koji mi imamo u mladjim kategorijama. Stalno se pojavlju neki zanimljivi klinci, za neke sigurno znamo da ce dobiti sansu da se razviju posto igraju u Megi. Nece biti krize za srpsku kosarku u buducnosti, bicemo mi kompetetni sa najjacim zemljama u evropi. Mislim da su nasi najbolji klinci po shvatanju kosarke daleko ispred francuskih ali su atletski i fizicki daleko ispod njih. To se malo ispegla u prelazu u seniorsku kosarku, govorim o nasim i njihovim top prospektima. Ne bi se slozio da Stojkovic, Backo pa i Marjanovic po kvalitetu nemaju mesta u juniorskoj ekipi. Bosiljcic je takodje zanimljiv igrac iz tog godista, svakog od njih bi poveo na EP pre Plisnica, ni Sojic mi se bas ne dopada nesto posebno ali eto koristan je u skoku na tom nivou. By the way zaboravio si Jovica koji je starter u Majamiju kada je u pitanju NBA liga. Bundalo nista nije fizicki slabiji od ostatka ekipe. On se takmici protiv odlicnih atleta u srednjoskolskoj kosarci. Koliko sam cuo, problem je bio u tome sto nije shvatao evropski stil igre, na pipremama su ga ucili kako da pravilno postavlja blokove itd.  

 

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Mnogo loše smo izgledali u prvom poluvremenu. Mnoštvo glupo izgubljenih lopti, pogotovo u driblingu. Neki glupi pasovi, promašena bacanja itd, 3 poena zaostatka za Italijanima. Ako smanjimo gluposti mislim da dobijamo ali nisam impresioniram, sem Dimitrijevića. Imao je jednu baš moćnu blokadu, kao i Šojić. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Domitrijevic i Kostic su dva najtalentovanija igraca u ovoj ekipi. Drezgic nas kanali, proigrali smo cim je bio klupiran u trecoj cetvrtini. Vise Tofoskog i Srnzetica umesto njega. Ova italija nas je dobila pre nekoliko meseci u Nemackoj, cvrsta su ekipa, jedan su od favorita za osvajanje medalje.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

 Kostić i Dimitrijević su pokazali sta je ono sto igrac u ovom uzrastu treba da ima. Bosnjaković je klasican primer talentovanog klinca koji se iz spanskog sistema igre tesko prilagodjava na nas.  Mislim da cemo imati slicnu situaciju i sa Bjelicem u U16.Ne treba suditi posle prve utakmice. Ocekujem budjenje Drezgica i Stanojevica cto ce sa kvalitetom ove prvopomenute dvojice biti dovoljno za najmanje polufinale.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...