Jump to content

Mladje kategorije


laki pepe

Recommended Posts

Zapadosmo u po nas katastrofalnu grupu sa Francuzima i Grcima, a nismo se usrećili ni sa ovom sa kojom se ukrštamo, tako da nam u osmini finala ne ginu neki Italijani, Nemci, Izraelci... ne znam timski kakvi su, ali svaka od tih reprezentacija ima po jednog ili dvojicu dobrih prospekata (za Izraelce npr. igra Yaacov iz Asvela). U principu, samo da pregrmimo tu osminu finala i da obezbedimo opstanak, pa posle šta bude. 

 

Što se našeg rostera tiče, baš smo osakaćeni. Od nekih se svakako ne bi ni očekivalo da igraju ovo (Đurišić, Topić,...) kao što i drugima fale neke ozbiljne zvezde, ali fali još par igrača koji bi bili standardni (Marković, Borovićanin, Lazar Đoković, itd.), uz one koji će nastupati na u18 prvenstvu (Kostić, Bošnjaković, itd.).

 

Sa druge strane, deluje da je naš današnji protivnik Grčka manje više kompletna. Tu su im Zougris i Samodurov kao vodeći. I rutinirali su nas. Vratili smo se na kraju, ali prekasno. U toku meča kad god bismo prilazili, odbijali bi nalet nekim trojkama. 

 

Ne vidim kod nas nijednog ozbiljnijeg prospekta osim što mi je Jović interesantan i što me zanima kako će proći u Megi naredne sezone sa većom ulogom. Ne bih nikako bacio takve fizikalije, mogao bi da postane zahvalan igrač sistema...

 

Pavle Nikolić mi je bio zanimljiv kad se pojavio pre tipa 2, 3 godine ali nažalost undersized (ima oko 200cm), zarobljen između pozicija 4 i 3, i za sada osim što u seniorskoj košarci ne nalazi neku ulogu, ima i tihe utakmice protiv vršnjaka, poput ove današnje.

 

Milijaševića je uživanje gledati kada uđe u seriju ili kada izmišlja neke nemoguće poene, ali u principu, nedovoljno konstantan i dominantan sa vršnjacima, nekada i tu u minus fazi, a u seniorskoj košarci za sada nije faktor. A već je trebalo da postane... 

 

Ognjen Stanković je mogao da teži nekom novom Stef Joviću, barem "wannabe", ali odsustvo šuta spolja, pa i slobodnih bacanja je izgleda baš uticalo na njegovo samopouzdanje, te je naleteo na zid (kako u Igokei, tako i ovde), pa ne radi ni druge stvari kako je umeo. 

 

Od ostalih, nemam više nikoga koga bih pomnije pratio.

 

Videćemo ih dalje, sutra u pola 4 sa Francuzima. Možda iznenade, ali teško je i nadati se. Neka igraju, pa kako bude...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Djirona said:

Zapadosmo u po nas katastrofalnu grupu sa Francuzima i Grcima, a nismo se usrećili ni sa ovom sa kojom se ukrštamo, tako da nam u osmini finala ne ginu neki Italijani, Nemci, Izraelci...

Jel to znači da nijedan tim iz grupe ne ispada? Ako jeste, čudan sistem.

Link to comment
Share on other sites

Takav sistem FIBA takmicenja je na snazi 5,6 godina. Svi timovi idu dalje, bolje mesto u grupi ti garantuje lakseg protivnika u cetvrtfinalu.

Edited by Miki8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Canak baca utakmicu niz vodu. Ristic na klupi a najbolji mu je igrac danas. Ovaj Jovic se povredjuje treci put za redom na ovim Fibinim turnirima, na prosla dva nije nastavljao da igra.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Demantovali me momci, svaka čast. Nisam očekivao pobedu, a kamoli da vodimo ceo meč, u nekoliko navrata i +9,10. 

 

Služio nas je šut, i dok su visoki očekivano imali paklen zadatak (Jović i Šarenac, lepo ih prebiše Francuzi), bekovi (Milijašević i Ristić) su bili odlični i izneli ovo. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Miki8 said:

To je takmicenje nizeg ranga. Tu smo igrali i mi pre dve godine kada smo isapli iz Divizije A.

 

Ah, da, promače mi ono Division B, moja greška. 😎 Hvala na ispravci.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

Francuzi van fizicke dominacije dosta tanki. Stvaraju mase tih Ntilikina koje nicemu ne sluze.

Od Parkera nisu izbacili vrhunskog igraca u spoljnoj liniji. A i on je po mestu rodjena Belgijanac🙂 Zato i ne beleze konstantne uspehe, nego preskacu turnire, na jednom dobri, na drugom losi itd.

Edited by Miki8
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa to: Milijasevic da ima 5cm vise bi imao ozbiljan seniorski potencijal i koliko god siluje i preteruje tako treba da izgleda igrac iz spoljne linije, nevezano za fizicku inferiornost. Kosarke ima vise u sebi nego citav ovaj roster Francuza kojima se sve svodi na nabij se ramenom u cuvara i unesi ga u kos, a kada se odbije frljoka, uzmi skok i probaj iz pocetka. Stvarno odvratna filozofija.

Edited by Problem sa licnim greskama
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Miki8 said:

Od Parkera nisu izbacili vrhunskog igraca u spoljnoj liniji. A i on je po mestu rodjena Belgijanac🙂 Zato i ne beleze konstantne uspehe, nego preskacu turnire, na jednom dobri, na drugom losi itd.

 

Rodjeni Belgijanac od oca Amerikanca i majke Holandjanke.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...