Jump to content

Mladje kategorije


laki pepe

Recommended Posts

1 hour ago, tanasko said:

Finalni mec je u 12.30.Za Real igraju dva vrlo visoka igraca-Landoure (210cm) i Manel(208cm),te mladi Garma(2010.godiste,visok 182cm).Nosi broj 11.Za Barcelonu Karabulut (Turska,209cm),Dabone-jos jedan iz Afrike-206cm),te nas Kusturica,186 cm,nosi broj 25.Pogledacu taj mec i vidjecu koliki je doprinos igraca sa nasih prostora.

Javi nam utiske ako nije problem, hvala!

Link to comment
Share on other sites

Gledao sam,sa zakasnjenjem,finalnu utakmicu u15 izmedju Barcelone i Real Madrida.Barca je dobila 61-59.Mnogo gresaka,izgubljenih lopti,srljanja,sto je sasvim normalno,jer se radi o djeci od 13 i 14 godina.Na nekim forumima sam toliko hvalospjeva citao o Garmi da sam jedva cekao ovu utakmicu.Kad ono djecko nije proveo ni sekund na terenu.Nas Kusturica je igrao vise od 20 minuta i postigao je 2 poena.Imao je nekoliko neuspjesnih pokusaja za 2 i 3 poena.Ono sto raduje je da mu treneri vjeruju,jer je imao jednu od najvecih minutaza na terenu.Lijepo je gradjen,mrsav,strkljkast,sa izrazitio dugim ekstremitetima i siguran sam da ce jos dosra porasti.U timu Reala najbolji  Landoure (210cm,2009.god).Peti je na listi na eurohopes.Moje licno misljenje je da previse igra na snagu,90% koseva postize sa metar -dva udaljenosti od kosa,nema mnogo prostora za rast,jer je izrazito jak sa ogromnim bicepsima i tricepsima.Mnogo vecu perspektivu ima Manel iz Senegala,rodjen oktobra 2010.,visok 209cm.jer je izrazito mrsav i ima mnogo prostora za rast u slijedecih 2-3 godine.MVP turnira je Mohamed Samsoudine Dabone iz Burkine Faso sa 25 poena,14 skokova,6 blokada u finalnoj utakmici.Nadigrao je favorizovanog centra Reala.Izrazito je mrsav,sa sjajnim osjecajem za igru,fantastican skakac i bloker,sa ogromnim sansama da mnogo naraste jer je rodjen 2011.(ima samo 12godina i visinu od 207cm). Pogledajte utakmicu samo zbog njega-nosi broj 60 u ekipi Barce.

Edited by tanasko
Link to comment
Share on other sites

On 11/21/2023 at 2:20 PM, Problem sa licnim greskama said:



Sad gledam statistiku Tofoskog (hvala na linku @Darko - danas sam prvi put cuo i video to dete), i statisticki ovo izgleda dobro i zrelo. Ne verujem da ima bas toliko boljih plejeva 2006. godista u Srbiji. Prilicno sam siguran da nema. Hajde Drezgic, to verovatno stoji, ali za ostale ne verujem. Po meni legitimni kandidat za U18 EP sledece godine.

To su posudjeni igraci za ovaj turnir. I Vlajic iz Dinamika, eks Zvezda, eks Mega je igrao u toj ekipi na turniru.

Link to comment
Share on other sites

On 11/25/2023 at 8:52 AM, Darko said:

Što Zemun ne bi bio IN @fancy? Ok, nisu večiti niti Mega, ali očigledno ima talenta tamo.

 

Da li si ikad video da neko piše o njima?  Exactly :lol_2:

 

On 11/25/2023 at 8:52 AM, Darko said:

Ok, nisu večiti niti Mega, ali očigledno ima talenta tamo.

 

Kako za koga :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fancy said:

 

Da li si ikad video da neko piše o njima?  Exactly :lol_2:

 

 

Kako za koga :classic_biggrin:

Pa evo, pišem ja :wink2: Mislim, u pravu si da se ne piše o njima, samo kažem da ne vidim razloge zašto se ne bi trebalo pisati o njima. Višnjić iz Zemuna i Stanojević iz Jokera imaju dobru statistiku i vredni su pomena. 

Link to comment
Share on other sites

On 11/26/2023 at 5:30 AM, tanasko said:

Malo me iznenadila elipa Jokera u mecu protiv kadeta Mege.Bili su ravnopravan protivnik sve do kraja protiv prvog favorita Kadetske lige Srbije.Nesto za "Bojdu".Na "basketcantera" se mogu vidjeti utakmice na turniru u 15(igraci rodjeni 2009.i mladji)koji se odrzava u Madridu.Za Real osim par igraca iz Afrike(210 i 208cm)igra i Garma rodjen 2010.,visok 182cm.U Barceloni Karabulut(Turska,209cm), nas Kusturica,za kojeg stoji podatak da je visok 186cm.

 

 

 

Emir Karabulut je poreklom iz BIH.

Link to comment
Share on other sites

On 12/1/2023 at 12:15 AM, Bojdo said:

Ko od nasih ide na pozajmicu u Real za sljedeci mini copa turnir? Neki "mini Doncic".

 

 

Si saznao ko je u pitanju? Mislim da lik preterava, nemamo nikog ko je tako dominantan u mlađim kategorijama, Topić je nešto najbliže tome ali on nije više klinja.

 

Kad smo kod Reala, zna li neko šta je sa Bošnjakovićem?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Darko said:

Kad smo kod Reala, zna li neko šta je sa Bošnjakovićem?

 

Igra za B tim,trenira sa prvim timom

 

Debitovace uskoro u ACB

ali ima veliku konkurenciju(tu su negde)

u Hugu Gonzalesu(sigurna prva runda drafta kroz 2 godine)

 

Mathieu Grujicic,2007

Srbin iz Francuske,a igra za nemacku

igra za Barsu B

Edited by vlaDixXx
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Darko said:

Si saznao ko je u pitanju? Mislim da lik preterava, nemamo nikog ko je tako dominantan u mlađim kategorijama, Topić je nešto najbliže tome ali on nije više klinja.

 

Kad smo kod Reala, zna li neko šta je sa Bošnjakovićem?

Nisam, ni meni nije jasno. Nosece godište na Mini Copa će biti 2010.  U 2010 nema nikoga sličnog, doduše 2011 ne poznajem dobro, možda tamo,  mada je čudo mali Ilija Glodjovic koji je 2013 a pravi razliku sa dvije godine starijim a dobro odigra i protiv tri godine starijih. Nove generacije stvarno pomjeranje granice.

Edited by Bojdo
Link to comment
Share on other sites

Kad govorimo o 2010 godištu, u nedelju je derbi između Partizana i Zvezde u maloj Areni. Mislim da u obe ekipe ima dosta talentovanih dečaka . Španski timovi u ml kategorijama su sastavljeni uglavnom od stranaca. Nešto slično radi i Mega, tako da dogodine u pionirima ako ne dovedu strance mislim da će večiti najzad uzeti primat u KL pionira.

Edited by Vreme čuda
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Darko said:

12-godišnji Gabone iz Barcelona. 2.06 visok, kreće se ko plej a izgleda ko centar, dugačak, skočan boli glava a ume i da šutne. 

 

Samo sam sumnjiv oko godišta, izgleda kao neko ko bi mogao da ima sina od 12 godina.

 

U Africi se u velikom broju plemena koja nemaju stalan kontakt s doktorom / popisivačem i u koje oni dolaze jednom u 4-5 (pa i više) godina pri obilasku, upisuje datum rođenja deteta dan kada su obišli selo, kad god da je dete u međuvremenu rođeno...  Tako da neka deca imaju za datum rođenja dan kad već uveliko furaju 5. godinu života... čak i više.  A plus i standardna muvanja sa lažiranjem godišta stranaca pri registraciji u sâmom Savezu...

 

Enivej, pre tačno 4 godine, sezona 2019/2020, KK Fleš s Voždovca je u pionirskoj (!!) selekciji (tada godišta '05/'06) imao dva crnca koja su registrovana kao godišta 05 (visine 2.08) i 06 (negde oko 2.01) i to je bila prava farsa... obzirom da su izgledali baš kao što ti kažeš neko ko ima toliko dete.  Igrali su pola sezone (Fleš je tada gazio sve osim, valjda, Vizure - koja ih je tukla tako što je i bukvalno tukla ovu dvojicu a sudija, čuveni P.Š. je tada zažmurio na jedno oko, pustio to i posle dobio ribanje i pretnje od gazde Fleša pa je okrenuo ploču već na sledećim utakmicama), gazda kluba ih je početkom 2020 utopio negde napolju, obrnuo pare i... nikom ništa.  Od klinca koji je tada trenirao / igrao s njima info je da su im prava godišta - '98 i 01.

Kad su otišli, taj isti Fleš je, koliko se sećam, pogubio sve utakmice do kraja sezone, tačnije, do prekida sezone zbog korone...

 

Farsa je i ovaj Sibi što sad igra za juniore Mege , ali jbg, jer gazda Miško ima planove:thumbdown:

 

Dovođenje stranaca u mlađe selekcije je po meni rak koji izjeda našu košarku, ali naravno, obrtanje para njihovom prodajom i podela plena je nešto što je svima bitnije od razvoja domaćih igrača.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, fancy said:

Farsa je i ovaj Sibi što sad igra za juniore Mege , ali jbg, jer gazda Miško ima planove:thumbdown:

Misliš da je Sibi stariji? Valjda se to može saznati ovih dana, mislim da ima način da se to potvrdi preko analize neke kosti ili tako nešto, šta ga znam. Isto važi i za Dabone-a iz Barselone.

 

3 hours ago, fancy said:

Dovođenje stranaca u mlađe selekcije je po meni rak koji izjeda našu košarku, ali naravno, obrtanje para njihovom prodajom i podela plena je nešto što je svima bitnije od razvoja domaćih igrača.

Mišljenja sam da je ta podela plena uvek bila pri vrhu prioriteta, i da se zato ulagalo u mlađe kategorije - jer je bilo profitabilno. Onda kada je stupio zakon na snagu da se ne može potpisati profi ugovor pre 18, smaljila se i motivacija za ulaganjem u talente, pošto pre 18 postoji limit za obestećenje.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Darko said:

Misliš da je Sibi stariji?

 

Možda jeste a možda i nije ali nisam baš mislio prvenstveno na to. 

Više na činjenicu da neko drugo, domaće, dete ne dobija šansu da se na njemu kvalitetno radi i teše u centra / krilo koje će sutra / prekosutra da _možda_ i zaigra za našu repku i možda neće razmišljati da li će da nastupi za istu na OI, Svetskom prvenstvu itd...

 

Strance (seniore) u našim klubovima ne pominjem, shvatam potrebu, takva je košarka, takvo je tržište, samo mislim da bi do negde 19g. u našim ligama mlađih kategorija trebalo da igraju isključivo domaći igrači.

 

OK možda me je vreme pregazilo, ali mislim da to na duge staze ima smisla.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, fancy said:

 

Možda jeste a možda i nije ali nisam baš mislio prvenstveno na to. 

Više na činjenicu da neko drugo, domaće, dete ne dobija šansu da se na njemu kvalitetno radi i teše u centra / krilo koje će sutra / prekosutra da _možda_ i zaigra za našu repku i možda neće razmišljati da li će da nastupi za istu na OI, Svetskom prvenstvu itd...

 

Strance (seniore) u našim klubovima ne pominjem, shvatam potrebu, takva je košarka, takvo je tržište, samo mislim da bi do negde 19g. u našim ligama mlađih kategorija trebalo da igraju isključivo domaći igrači.

 

OK možda me je vreme pregazilo, ali mislim da to na duge staze ima smisla.

Kako stvari teku, izgleda da ćemo u reprezentaciji pre videti Sibija nego našeg najboljeg igrača :classic_biggrin:

 

Inače nisam primetio da ima mnogo stranaca u našim mlađim kategorijama. BTW delim sentiment, radije bi video da se gleda u lokalu. Mada imam razumevanja za Miška, gleda da dovede i lansira što veće talente bez obzira odakle su, što je u neku ruku i pravednije nego da igraju Srbi samo zato što su Srbi. Tako funkcioniše kapitalizam. 

 

Meni je poraznije to što niko sem Miška ne lansira talente ovih dana kod nas. Zvezda je groblje talenata uvek bila, ali sada i u Partizanu nema mlađarije. FMP je uvek bio čudan klub a sada je još čudnij, dok ostali klubovi dovode strance polovnjake sto je po meni veći problem. Očekivao sam da Borac da Nikoliću par minuta posle uspeha u Nišu, kad ono ćorak. Nema strpljenje  za mlade i hrabrost da se ubace u vatru, to mi je veći problem.

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites


...Tako funkcioniše kapitalizam. 
 

Pa zato i kažem:

 
...
OK možda me je vreme pregazilo
....



Meni je poraznije to što niko sem Miška ne lansira talente ovih dana kod nas.
...


Pa kako i da ih lansira kad nikog ne zanima da razvija igrače.
Svi žele samo gotov produkt. Tačnije već "lansirane" igrače. (Čuveni brend tzv. Yu škola košarke odavno više ne postoji)

Ali OK. Kapiram da tako funkcioniše kapitalizam. [emoji106]

Sent from my SM-N9860 using controlled FACT 200

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, fancy said:

 Pa kako i da ih lansira kad nikog ne zanima da razvija igrače.
Svi žele samo gotov produkt. Tačnije već "lansirane" igrače. (Čuveni brend tzv. Yu škola košarke odavno više ne postoji)

Ali OK. Kapiram da tako funkcioniše kapitalizam. emoji106.png

Moj post za kapitalizam se odnosio na Miška i stvaranje igrača. Njemu je bolje da pokuša da razvije igrača od najvećeg potencijala jer može više da zaradi.

 

A ovo "svi žele samo gotov produkt" ... to si ti rekao, ne ja. I izgleda da je tako, i slažem se sa tobom da je žalosno. I sada ću opet da spomenem kapitalizam, ali kako klubovi naopako rade. Umesto da investiraju u proizvodnju igrača, oni bacaju pare na poluproizvode iz inostranstva. Mislim da bi im se više isplatilo da daju mlađariji tu ulogu. Em bi manje koštalo (valjda), em je bolje na duže staze.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...