Jump to content

Mladje kategorije


laki pepe

Recommended Posts

27 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Topic? 

Stefan Marjanovic? 

 

 

Topić ide u NBA. Nema šanse da dobije dozvolu od tima da igra U20 EP, pitanje da li bi dobio i za A selekciju da nije povređen. On i Đurišić nisu više za taj nivo. Neka neko drugi igra.

 

Stefan Marjanović je slabiji od igrača na tom spisku koji pokrivaju njegovu poziciji

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

U20 reprezentacija ne bi trebala da ima problema da se zadrzi u A Diviziji. Licno mislim da trebaju da osvoje taj turnir. Imamo dosta kvalitetnih igraca tu, naravno ako se svi odazovu. Jovic,Markovic,Stankovic,Dzulovic,Ristic,Malesevic,Gacic,Gagic,Musicki,Milijasevic,Djokovic,Borovicanin itd.

 

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, MikiMilane said:

 

Topić ide u NBA. Nema šanse da dobije dozvolu od tima da igra U20 EP, pitanje da li bi dobio i za A selekciju da nije povređen. On i Đurišić nisu više za taj nivo. Neka neko drugi igra.

 

Stefan Marjanović je slabiji od igrača na tom spisku koji pokrivaju njegovu poziciji

 

OK znaci nije bas najbolji moguci kao sto je tviteras napisao 🙂 posto bi to ignorisalo i takve "trivijalnosti" kao sto je NBA 🙂 

Marjanovicev "problem" je sto, koliko sam video, igra sa starijim generacijama, pa mi je teze da uporedim. Nisam toliko uspevao da pratim mladje u poslednjih par meseci.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Marijanovicev problem po meni je fizicka snaga. Mnogo je svilen. Na primer u polufinalu kadetske lige Ostojic iz Mege ga je urnisao u odbrani, od sedam blokada koje je imao na mecu, sest je opalio Marjanovicu. Bas ga je zostavljao na toj utakmici.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Zavrsen je turnir regiona za 2011.godiste.Naravno,ni rijeci na sajtu KSS.U petak pocinje turnir regiona za 2010.godiste.Ako neko zna nesto vise o ovoj generaciji neka podijeli sa nama,kojima je kosarka omiljeno stivo.Najbolji igraci po regionima(prezime,visina,klub).Takodje,isto i za 2011.godiste.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Miki8 said:

Poslednji prospekt koji je kroz koledz kosarku uspeo da se probije u NBA i napravi dobru karijeru je Markkanen.

 

Franz Wagner je poslednji pre bih rekao, tj na putu je da napravi dobru karijeru.

 

U principu, vecina igraca iz Evrope koji su otisli na college a drfatovani su u prvoj rundi, pogtovo prvoj polovini prve runde, napravili su dobre karijere u NBA.  Vucevic, Sabonis, Markanen, Franz Wagner.. i bice ih u buducnosti jos vise jer ce mnogo vise talentovanih igraca iz Evrope da ide na colleges u USA.  Vec sam pisao da je to odlican razvojni put za igrace,  pogotovo one koji pokazuju NBA nivo talenta.  

 

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
18 hours ago, tanasko said:

Zavrsen je turnir regiona za 2011.godiste.Naravno,ni rijeci na sajtu KSS.U petak pocinje turnir regiona za 2010.godiste.Ako neko zna nesto vise o ovoj generaciji neka podijeli sa nama,kojima je kosarka omiljeno stivo.Najbolji igraci po regionima(prezime,visina,klub).Takodje,isto i za 2011.godiste.

Muratović- Pazar,

Kaplarević- Smederevo, 

Velimirović- Spartak

Stojanović -Partizan

Panić -CZ

Nedeljković-CZ

Kojić-CZ

Avdalović-Mega

Mrdjen-Vizura

Dumitrašković -Žarkovo

Avlijaš- BKK Radnički.

Ovo su klinci koji su najviše pokazali ove godine. Mada Zvezdina generacija dominira ligom U14. Dogodine ih čeka pionirska liga tako da ćemo videti projekciju njihovog razvoja.

Edited by Vreme čuda
Link to comment
Share on other sites

Talentovani evropski igraci treba da izbegavaju koledz. Veca sansa je da ce tamo da se izgube nego sto ce napraviti neku respektabilnu karijeru. Osim ako bas ganjaju skolu i zele diplomu ali ako im je kosarka prioritet treba da izbegavaju ameriku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Miki8 said:

Talentovani evropski igraci treba da izbegavaju koledz. Veca sansa je da ce tamo da se izgube nego sto ce napraviti neku respektabilnu karijeru. Osim ako bas ganjaju skolu i zele diplomu ali ako im je kosarka prioritet treba da izbegavaju ameriku.

 

Zbog čega misliš da je veća šansa da će tamo da se izgube pre nego da naprave neku respektabilnu karijeru ?

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Clash said:

Veike pare su se pojavile u koledz kosarci.

Vece nego  u Evokupu pa cak i sto ima pomocno osoblje  u nekim timovima EL.

 

Ma to je bilo do sad sa NIL dilovima, ali koledži su nedavno odlučili da počnu direktno da plaćaju igrače najverovatnije od sezone 2025-26, moći če da izdvoje do 20 miliona USD za plate igračima u sportovima, naravno tu će 99% para da ode košarkašima i igračima američkog fudbala jer oni najviše para donose, sa tim parama plus NIL dilovi NCAA košarkaši će zarađivati  više nego igrači u Evroligi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Skyglider said:

 

Zbog čega misliš da je veća šansa da će tamo da se izgube pre nego da naprave neku respektabilnu karijeru ?

Zato sto malo koji evropljanin iz NCAA uspe na najvisem nivou takmicenja. Jel treba da se crta☺️

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Miki8 said:

Zato sto malo koji evropljanin iz NCAA uspe na najvisem nivou takmicenja. Jel treba da se crta☺️

Pa imamo obe strane medalje. Neko je gore naveo Vučevića, Sabonisa, Markanena, Franz Vagnera...

 

A meni odma u glavi i slučaj "Dušan Ristić" koji je svojevremeno projektovan kao "novi Pau Gasol", pa zapalio na koledž, i to ni manje ni više nego respektabilnu Arizonu, i vratio se u Zvezdu kao... Božo Đumić sa sporijim nogama. 

 

Mislim da može Evropljanin tamo lepo da se razvije, ali ako je to dobar program sa dobrim trenerom. U suprotnom će ti se vratiti neki Stefan Janković ili Nikola Jovanović... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Miki8 said:

Zato sto malo koji evropljanin iz NCAA uspe na najvisem nivou takmicenja. Jel treba da se crta☺️

 

Ne znam na koje to Evropljane misliš ali ja sam već pominjao da većina Evropljana koji su igrali u NCAA a izabrani u prvoj polovini prve runde drafta, npravili su odlične karijere u NBA. Mogu i da nacrtam ako hoćeš ? :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Djirona said:

U suprotnom će ti se vratiti neki Stefan Janković ili Nikola Jovanović... 

 

Stefan Jankovic se ovde nije vratio, vec je dosao. Mislim, prakticno gledano, jer otisao je preko bare sa par godina, ovde nije tapkao loptu, to je tamo poceo. Mislim da mu cak izgovor nije cist, da ima "kanadski" akcenat 🙂 

 

Ali nebitno, ne menja mnogo tvoju poentu 🙂 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Skyglider said:

 

Ne znam na koje to Evropljane misliš ali ja sam već pominjao da većina Evropljana koji su igrali u NCAA a izabrani u prvoj polovini prve runde drafta, npravili su odlične karijere u NBA. Mogu i da nacrtam ako hoćeš ? :classic_smile:

Prvo, maksimalno si se hedžovao formulacijom "većina Evropljana koji su igrali u NCAA a izabrani u prvoj polovini prve runde". To je kao da kažem "većina đaka koji su bili odlikaši u gimnaziji su postali dobri studenti".

Drugo, koliko je zapravo tih evropskih igrača koji su prošli kroz NCAA i napravili dobre NBA karijere nakon toga?

Schrempf, Smits, Vučević, Domantas Sabonis, Markkanen, Franz Wagner, koga sam zaboravio?

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Beonegro said:

Prvo, maksimalno si se hedžovao formulacijom "većina Evropljana koji su igrali u NCAA a izabrani u prvoj polovini prve runde". To je kao da kažem "većina đaka koji su bili odlikaši u gimnaziji su postali dobri studenti".

Drugo, koliko je zapravo tih evropskih igrača koji su prošli kroz NCAA i napravili dobre NBA karijere nakon toga?

Schrempf, Smits, Vučević, Domantas Sabonis, Markkanen, Franz Wagner, koga sam zaboravio?

 

Pa velika većina Evropljana koji su pkazivali taj nivo talenta da budu izabrani visoko na draftu, nisu ni išli da igraju NCAA, glavni razlog su bile pare, ne samo što bi išli da igraju sezonu, dve bez ikakve novčane nadoknade, već su kao vrlo mladi tipa sa 16 godina potpisvali profesionalne ugovore sa svojim timovima što bi ih učinilo unelgible da igraju koledž košarku.  Ali nakon ovih promena u NCAA očekujem da sve više top talenata pođe stopama Egora Demina. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Skyglider said:

 

Pa velika većina Evropljana koji su pkazivali taj nivo talenta da budu izabrani visoko na draftu, nisu ni išli da igraju NCAA, glavni razlog su bile pare, ne samo što bi išli da igraju sezonu, dve bez ikakve novčane nadoknade, već su kao vrlo mladi tipa sa 16 godina potpisvali profesionalne ugovore sa svojim timovima što bi ih učinilo unelgible da igraju koledž košarku.  Ali nakon ovih promena u NCAA očekujem da sve više top talenata pođe stopama Egora Demina. 

 

 

U prevodu na srpski jezik, a može i BCHS: ne postoji dovoljan uzorak koji bi potvrdio tvoj gut feeling da je nemačka medecina američki model razvoja košarkaša najbolji model razvoja košarkaša, ali te to neće spriječiti da prosipaš mudrost i kurčiš se po forumu.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
4 minutes ago, Beonegro said:

U prevodu na srpski jezik, a može i BCHS: ne postoji dovoljan uzorak koji bi potvrdio tvoj gut feeling da je nemačka medecina američki model razvoja košarkaša najbolji model razvoja košarkaša, ali te to neće spriječiti da prosipaš mudrost i kurčiš se po forumu.

 

Postoji dovoljan uzorak u vidu američkih košarkaša koji dominiraju NBA ligom. da ne pričam o tome što ih ima najviše i u Euroligi.  

 

 

 

 

Edited by Skyglider
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
8 minutes ago, Skyglider said:

 

Postoji dovoljan uzorak u vidu američkih košarkaša koji dominiraju NBA ligom. da ne pričam o tome što su u većini i u Euroligi.  

 

 

 

 

Ajde ne brukaj se. Ja ti dokažem da nemaš nijedan argument da kažeš da je NCAA najbolji proizvođač baba, a ti kažeš oni su najbolji proizvođač žaba.

NBA ligom trenutno dominiraju ljudi koji nisu prošli kroz NCAA, od Lebrona, preko 3 od 5 članova najbolje petorke ove sezone i DPOY pa do ROY.

Edited by Beonegro
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
6 minutes ago, Beonegro said:

Ajde ne brukaj se. Ja ti dokažem da nemaš nijedan argument da kažeš da je Amerika najbolji proizvođač baba, a ti kažeš oni su najbolji proizvođač žaba.

NBA ligom trenutno dominiraju ljudi koji nisu prošli kroz NCAA, od Lebrona, preko 3 od 5 članova najbolje petorke ove sezone i DPOY pa do ROY.

 

Hahaha, evo prosto pitanje za tebe ako si uopšte u stanju da ga razumeš, od ekipa koje su igrale finala konferencija (znači Boston, Indiana, Dallas, Minnesota), koliko igrača u startnim petorkama tih ekipa je igralo NCAA a koliko nije  ?  🙂

 

 

 

Edited by Skyglider
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...