Jump to content

*Wimbledon 2022


Darth Steva

Recommended Posts

Ja ne verujem da Novak razmišlja o skorom kraju karijere, ali fakat je da je sebi dobrovoljno prepolovio šanse u takmičenju i ostavio Rafi slobodan put da uveća prednost, tako da ptitisak jeste velik. Ali mislim da mu u ovom trenutku više znači još jedna titula na W nego sam broj 21.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

OK, preformulisaću, svejedno, posle Nadala, NĐ ima drugi najsporiji decline u istoriji tenisa, nek' bude i treći, posle Nadala i Federera. Ili Federera i Nadala. I da dodam Nadal je mentalno jači, osvojio je više slemova, mnogo ređe gubi u finalima itd.

Jel' sad OK?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, alcesta said:

Ja ne verujem da Novak razmišlja o skorom kraju karijere, ali fakat je da je sebi dobrovoljno prepolovio šanse u takmičenju i ostavio Rafi slobodan put da uveća prednost, tako da ptitisak jeste velik. Ali mislim da mu u ovom trenutku više znači još jedna titula na W nego sam broj 21.

Nisam mislio u smislu da razmislja o kraju karijere vec okolnosti su takve. Na danasnji dan, on ne moze u Ameriku i Australiju. To je godinu dana, sad je prilika da smanji odnos sa Nadalom a ujedno uzme i za njega kako kaze najvazniji GS po 7mi put. To sve sigurno da pravi pritisak. Nisu vise mladici, sve cesce ce biti povreda i kod Novaka. Federer jeste osvojio GS sa 38 ali Federerov stil u odnosu na Nadala i Djokovica je rodjen bio da ostari lijepo a opet eto i kod njega ogromnih problema sa povredama zadnje 3 godine. Tako ce krenuti i kod Novaka, to je jednostavno tako. Lebron koji je masina pa se povredjine sve vise i vise. Godine idu.

2 minutes ago, Brian Setzer said:

OK, preformulisaću, svejedno, posle Nadala, NĐ ima drugi najsporiji decline u istoriji tenisa, nek' bude i treći, posle Nadala i Federera. Ili Federera i Nadala. I da dodam Nadal je mentalno jači, osvojio je više slemova, mnogo ređe gubi u finalima itd.

Jel' sad OK?

Sto se ljutis? Koliko Nadal ima finala? Federer?

Nisam upoznat sa tim brojkama

Link to comment
Share on other sites

Ne ljutim se.

Jedino da primetim da je tema vezana za ovaj Vimbldon, sa "jednim od top 3 otvaranja", ima ubedljivo najmanje postova u odnosu na prethodne slemove.

Sve je nekako u fazonu dojadili svima novakovi svedoci, svi nešto prekidaju da gledaju kad NĐ izgubi set, gotov NĐ ovo mu zadnja šansa, sad il' nikad, opasan Kirgios.

Čemu toliki defetizam i hejtovanje...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zato sto je najgori slem ikada. Najinteresantniji mecevi su Kirjos protiv Cicipasa zbog nekulture onda Djokovic Siner gdje je Novak oreokrenuo 0-2 ( nezamislivo ) i Nadal Fritz u 5 setova gdje imas jednog tupana koji salje Nadalu non stop na f/h iako svi vide da on taj udarac moze da igra. Uzas od turnira i ucesnika.

 

Nisi mi odgovorio, koliko finala imaju Federer i Nadal ali ozb pitam?

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Miki28 said:
20 minutes ago, alcesta said:

Nisam mislio u smislu da razmislja o kraju karijere vec okolnosti su takve. Na danasnji dan, on ne moze u Ameriku i Australiju. To je godinu dana, sad je prilika da smanji odnos sa Nadalom a ujedno uzme i za njega kako kaze najvazniji GS po 7mi put. To sve sigurno da pravi pritisak.

Pa to sam isto i ja napisala.

 

Generalno ja mislim da Novak nije isti od Australije. Još nismo videli u pravom smislu kako je sve to uticalo na njega mentalno, ovo je prvo GS finale koje igra otada, pa da vidimo da li se oporavio skroz ili ne.

Link to comment
Share on other sites

Just now, alcesta said:

Pa to sam isto i ja napisala.

 

Generalno ja mislim da Novak nije isti od Australije. Još nismo videli u pravom smislu kako je sve to uticalo na njega mentalno, ovo je prvo GS finale koje igra otada, pa da vidimo da li se oporavio skroz ili ne.

I da uzme, ne mozes reci da se oporavio ili ne. Zasto?

Konkurencija je katastrofalna, kao sto rekoh, kao da igras neki turnir 500. Jaci su protivnici na Mastersu nego ovo. 

 

Novak je mogao da izvuce na iskustvo ove meceve ali nema ozb prepreke, kako na igrackom tako i na mentalnom nivou.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Miki28 said:

I da uzme, ne mozes reci da se oporavio ili ne. Zasto?

Konkurencija je katastrofalna, kao sto rekoh, kao da igras neki turnir 500. Jaci su protivnici na Mastersu nego ovo. 

 

Novak je mogao da izvuce na iskustvo ove meceve ali nema ozb prepreke, kako na igrackom tako i na mentalnom nivou.

Pa, kao i Rafa kad nema Novaka na turniru, tako i Novak može da igra samo s onim preko puta mreže, ne može da bira najjačeg u teoriji, a W se piše i znači mu jednako tako da mentalni pritisak nije manji za njega lično, sigurno neće potceniti protivnika i izaći sa stavom lako ćemo. Kirgios objektivno ima oružja da osvoji, tako da će glava odlučiti. Ne mislim da je razlika u pritisku subjektivno velika u odnosu na objektivnu konkurenciju na celom turniru, ako razumeš šta mislim i ako ga nisam previše umrsila :classic_biggrin:

Edited by alcesta
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, alcesta said:

Pa, kao i Rafa kad nema Novaka na turniru, tako i Novak može da igra samo s onim preko puta mreže, ne može da bira najjačeg u teoriji, a W se piše i znači mu jednako tako da mentalni pritisak nije manji za njega lično, sigurno neće potceniti protivnika i izaći sa stavom lako ćemo. Kirgios objektivno ima oružja da osvoji, tako da će glava odlučiti. Ne mislim da je razlika u pritisku subjektivno velika u odnosu na objektivnu konkurenciju na celom turniru, ako razumeš šta mislim i ako ga nisam previše umrsila :classic_biggrin:

Naravno, uvijek mozes dobiti samo onog ko je preko puta mreze nego kazem, ne mogu ocjeniti kako je na Novaka djelovalo ono sa USO i AO kada nije ovdje testiran kako treba. Svakako da ce mu samopouzdanje poradti ali ako ne bude igrao USO i AO onda jbg.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, McLeod said:

Dobro igra Nik, realno, plus se ne majmunise. Djokovic prilicno tanak. Al nije da nije vec bio takav u nekim mecevima.

Ma dje se ne majmunise. Svaku sansu za iole atraktivan potez koristi.

 

Usao je fenomenalno u mec. Ae sad sda vidimo naredna 2 servis gema

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...