Jump to content

*Wimbledon 2022


Darth Steva

Recommended Posts

Mozda ce zvucati pomalo paradoksalno,ali smatram da je Novaku super legao mec protiv Sinera i preokret kojeg je napravio. To mu je bas trebalo (i doslo je u idealnom trenutku) pa shodno tome smatram da je titula kompletno na njegovom reketu. Na njemu je da to nekako uspe da uprska.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, McLeod said:

 

Nebitno je o cemu govorimo, jer ovo nije prica samo za Vimbldon, nego je generalna, ali dobro. I ako govorimo o Vimbldonu, Nadal na njemu ima isti kontinuitet kao Djokovic na RG. Pre prosle sezone si isto mogao da kazes i za njega, jer posle 2015. tu i tamo se dogega do kraja, prvi jaci sljakas ga izbaci lagano, pa Tim pukao i eto Djokovica ponovo u borbi za trofej i sa jednim trofejem.

 

Znaci konkurencija je obojici kakva jeste, ja sam svakako covek koji o tome pise godinama, osvrnuo sam se samo na jednu stavku koja je zajednicka - Fric ne moze da dobije coveka bez servisa i bekhenda, raspad, a Siner se prekjuce nije raspao sam od sebe i pustio Djokovica da okrene 0-2. Znaci klasicni dupli arsini. Za obojicu vazi da mladi igraci koji igraju protiv njih nisu ni dovoljno kvalitetni ni dovoljno mentalno spremni, nema to veze s tim ko je bolji na travi a ko na sljaci, jer i jedan i drugi nisu dobri na travi (Djokovic) i sljaci (Nadal) kao pre 10 i kusur godina (normalno, jelte), pa su i tada tu i tamo gubili poneki mec od drugih igraca, iz cega se izvodi zakljucak da su mladi teniseri danas jadni bedni i nikakvi.

 

Ali kako jednom, tako drugom.

 

Ne moze Djokovic da bude mentalni dzin kojem niko nikad nista ne pokloni, sve to on sprzi laserskim zrakom iz svog treceg oka kad izmeditira u toilet breaku, a Nadal prevarant, dopingovani folirant kojem sve poklanjaju a on skuplja.

 

I jednom i drugom poklanjaju itekako i sada u normalnim okolnostima ne bismo ni pricali o tom potencijalnom finalu, jer sa ovom igrom pre 10 godina ni jedan ni drugi ne bi bili u poziciji da odu dalje od nekog cetvrtog kola.

Kako to Nadal ima isti kontinuitet na Vimbldonu kao Djokovic na RG? Nadal od 2011. nije usao u finale Vimbldona, Novak je od 2012. do ove godine imao 4 izgubljena finala i dve titule na RG. Dakle, govorimo o kontinuitetu dobrih rezultata, ne o samim ucescima. Zato je situacija gde Rafa postaje favorit na Vimbldonu posle decenije ničega porazavajuca za te dolazece tenisere. Novak ima rezultaze na RG, naosvajao se mastersa na sljaci i on na toj podlozi traje.

Ja ne znam kada ce da mentalno ojacaju ti tzv mladi teniseri? Kad napune 30 a dede ih sa 40 i dalje pobedjuju.

Mentalnu snagu bih poredio u medjusobnim mecevima najvece trojke, ne u odnosu na ove vecite talente. Mozda se varam, ali mi se cini da je najvise tih pobeda zahvaljujuci  mentalnoj snaglzi u medjusobnim okrsajima ove trojice dobio Djokovic.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja se do kraja turnira više bojim Novaka nego njegovih protivnika.

Inače kad govorimo o konkurenciji i žrebu na ovom Vimbldonu ipak treba uzeti u obzir da je gora nego na svim prethodnim turnirima zato što je većina igrača koji bi mogli da ugroze favorite (ne nužno i da osvoje titulu) onemogućena iz jednog ili drugog razloga.

Eventualno tu da izuzmemo AO gde glavni favorit nije igrao, ali mislim da su ostali u većini bili tu.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, berti said:

Kako to Nadal ima isti kontinuitet na Vimbldonu kao Djokovic na RG? Nadal od 2011. nije usao u finale Vimbldona, Novak je od 2012. do ove godine imao 4 izgubljena finala i dve titule na RG. Dakle, govorimo o kontinuitetu dobrih rezultata, ne o samim ucescima. Zato je situacija gde Rafa postaje favorit na Vimbldonu posle decenije ničega porazavajuca za te dolazece tenisere. Novak ima rezultaze na RG, naosvajao se mastersa na sljaci i on na toj podlozi traje.

Ja ne znam kada ce da mentalno ojacaju ti tzv mladi teniseri? Kad napune 30 a dede ih sa 40 i dalje pobedjuju.

Mentalnu snagu bih poredio u medjusobnim mecevima najvece trojke, ne u odnosu na ove vecite talente. Mozda se varam, ali mi se cini da je najvise tih pobeda zahvaljujuci  mentalnoj snaglzi u medjusobnim okrsajima ove trojice dobio Djokovic.

 

Imaju isti broj titula. Nebitno potpuno, skreces pricu na nesto sto uopste nije bila poenta inicijalnog posta.

 

Poenta je prica kad Nadal pobedi ide - drogirani prevarant, ide na stakama a onda trci pet sati, a Djokovic okrece 0-2 ne zato sto mu se protivnik raspao nego zato sto je on intergalakticki car tenisa i to je sve normalno, a sta je radio u toaletu sam 10 minuta to ne sme da se pita.

 

Ne ulazeci uopste da li se neko od njih dvojice ili obojica recimo dopinguju foliraju povrede, da li su ovakvi ili onakvi imamo cinjenice da mladi teniseri sa kojima obojica igraju su i dalje nedorasli, da danasnji teniseri koji su u punoj snazi nisu ni prineti nekima koji su bili pacenici pre 10 godina, tipa Berdih, Dimitrov, Gaske i co. i da ma koliko su oni impresivni sto i dalje igraju na visokom nivou, ovaj nivo ne bi smeo da bude dovoljan da pobedjujes konstantno igrace 15 godina mladje od sebe.

 

A to vazi i za jednog i za drugog, dakle ne mogu jednom da poklanjaju, a drugi da je zaista tako dobar najbolji najlepsi i nepogresiv i savrsen teniser i normalno je da igrace 15 godina mladje hendluje za pola snage.

 

To su dupli arsini, nerealnost, zaslepljenost, neobjektivnost, kako ti drago. Zbog toga je trulo citati o poklanjanju meceva i skidanju gaca, zato sto u poslednjih 5-6 godina teniser kojem najvise skidaju gace u svlacionici je upravo Novak Djokovic. Nadal mu nije ni blizu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne znam kojim recima da to opisem, ali nekako Novak ume da poklanja, mada je to ne bas napogodnija rec, pobede. Taj osecaj je bio posle poraza od Endija na Vimbldonu, nekih poraza od Delpa... Nije to predaja, ali neki osecaj da nije mnogo besan ako bas od njih izgubi. Sada je kao Novak ok sa Nikom i bojim se da u finalu sa njim opet ne uleti u takvo neko raspolozenje.

 

Link to comment
Share on other sites

Ume svako od njih da poklanja. To je normalno. Normalno je i da navijacke strasti ne dozvoljavaju da se stvari sagledavaju skroz objektivno. To je skroz ok. Ono sto nije ok, bar ako se pravimo da vodimo normalnu, argumentovanu raspravu (ne pricam o ovoj sada nasoj, vec generalno), je da se cinjenice toliko iskrive da ispada da je za Nadala nenormalno sto je dosao dovde, a za Djokovica je normalno da okrece 0-2 i da mu se protivnik nicim izazvan raspadne. Ili je on toliko podigao nivo igre da Siner nije mogao da isprati. Mozda je i Nadal podigao nivo igre. Mozda su obojica mentalno nedorasli izazovu. Ima tu puno mozda, ali je jedno sigurno - obojica su u istoj prici i ona nije ovako crno-bela kakvom se predstavlja.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, McLeod said:

 

Imaju isti broj titula. Nebitno potpuno, skreces pricu na nesto sto uopste nije bila poenta inicijalnog posta.

 

Poenta je prica kad Nadal pobedi ide - drogirani prevarant, ide na stakama a onda trci pet sati, a Djokovic okrece 0-2 ne zato sto mu se protivnik raspao nego zato sto je on intergalakticki car tenisa i to je sve normalno, a sta je radio u toaletu sam 10 minuta to ne sme da se pita.

 

Ne ulazeci uopste da li se neko od njih dvojice ili obojica recimo dopinguju foliraju povrede, da li su ovakvi ili onakvi imamo cinjenice da mladi teniseri sa kojima obojica igraju su i dalje nedorasli, da danasnji teniseri koji su u punoj snazi nisu ni prineti nekima koji su bili pacenici pre 10 godina, tipa Berdih, Dimitrov, Gaske i co. i da ma koliko su oni impresivni sto i dalje igraju na visokom nivou, ovaj nivo ne bi smeo da bude dovoljan da pobedjujes konstantno igrace 15 godina mladje od sebe.

 

A to vazi i za jednog i za drugog, dakle ne mogu jednom da poklanjaju, a drugi da je zaista tako dobar najbolji najlepsi i nepogresiv i savrsen teniser i normalno je da igrace 15 godina mladje hendluje za pola snage.

 

To su dupli arsini, nerealnost, zaslepljenost, neobjektivnost, kako ti drago. Zbog toga je trulo citati o poklanjanju meceva i skidanju gaca, zato sto u poslednjih 5-6 godina teniser kojem najvise skidaju gace u svlacionici je upravo Novak Djokovic. Nadal mu nije ni blizu.

Inicijalni post za ovu pricu bio je onaj u kome sam govorio da je porazavajuce da Nadal posle decenije nicega i silnih povreda bude favorit na Vimbldonu. Onda si se ti nadovezao da to vazi i za Djokovica na RG Pa sam ti onda ja dokazao da to nije isto i da je mnogo opravdanije da Novak bude favorit na RG nego da Rafa bude na Vimbldonu. Ti si u pricu ubacio folirante, dvostruke arsine oko preokreta i slicno.

Ponovo pominjem slucaj da se Fed sada oporavi i uzme RG. Pa svi oni koji dolaze i ti raznorazni talenti bi odmah morali da batale tenis.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vidim Rafa insistira da nije sigurno da ce igrati polufinale mozda hoce mozda nece - pretpostavlja se da hoce ako mu dozvole sve moguce inekcije i slicno jer im bolove a nece da igra ako bude imao zvanican tretman zabranjenih supstanci kao ostali igraci

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Ne razumem ovo baš. Valjda su painkilleri, analgetici ili kako se već zovu dozvoljeni, inače ne samo on nego dosta igrača ne bi bilo u stanju da igra. Ne treba mu valjda sad nešto baš specijalno što niko drugi u toj situaciji dosad nije uzimao.

Link to comment
Share on other sites

A sumnjiciti Novaka da se dopinguje (izuzev ako se grlenje drveca smatra dopingovanjem) moze ili mentalno retardirana osoba ili bolesno maliciozna, covek ne bi popio sok od pomorandze koja je rasla uz imanje koje je prskano otprilike i preskace turnire jer nece da primi jednu inekciju, sad ce da se dopinguje ko zna sa cim - svasta

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, ciao said:

Vidim Rafa insistira da nije sigurno da ce igrati polufinale mozda hoce mozda nece - pretpostavlja se da hoce ako mu dozvole sve moguce inekcije i slicno jer im bolove a nece da igra ako bude imao zvanican tretman zabranjenih supstanci kao ostali igraci

Ne bi iznenadilo da dodje na štakama do terena, skine ih i pocne ono njegovi trcanje i zagrevanje. Za svaku gem pauzu mu donesu štake, on na njima do klupice i tako.

  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Drug Crni said:

who's-being-naive-kay%3F.gif

Za ovakvu povredu je Novak u Australiji uzimao nešto što je očigledno bilo dozvoljeno. I sam Rafa je sličnu povredu imao na USO ne sećam se tačno koje godine, pa je stigao mislim do polufinala (ili četvrtfinala? Možda sam pomešala). Ne vidim zašto bi sad tražio nešto specijalno, mada stvarno nisam videla o čemu se zapravo radi, ovo je samo na osnovu gornjeg posta ciao. Svakako ne sumnjam da će igrati pa u kakvom god stanju, ne propušta on ovakve prilike ako samo može da stoji.

Link to comment
Share on other sites

Dobro,moras da razumes (sto ti svakako mozes) i prihvatis (verujem da i ovo mozes,ako zelis) da se radi o kompletnom laznjaku koji je npr.prosle godine izjavio "ne moze se sa povredom osvojiti Grend slem",aludirajuci na Novakovu titulu u Melburnu.
To ga,medjutim,nije sprecilo da ove godine uzme vec dva Slema i veze 19 uzastopnih pobeda na njima..

Nadam se da ce Novak ovaj put biti pametniji nego u Parizu.

@alcesta

Edited by Drug Crni
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo Marca kaze da Nadal ima rupturu misica od 7 milimetara, i da ce probati da igra. Doduse ovo je ista Marca koja je objavila da ce Nadal propustiti Vimbldon zbog povrede stopala, tako da ovo treba uzeti sa rezervom.

 

Edit: Ako je info stvarno tacan, onda to nije povreda koja bi trebalo bar njemu da mu predstavlja neki veliki problem, svi znamo kakav mu je prag tolerancije na bol, I da ce biti sigurno spreman za polufinale.

 

 

Edited by Elias
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Drug Crni said:

Dobro,moras da razumes (sto ti svakako mozes) i prihvatis (verujem da i ovo mozes,ako zelis) da se radi o kompletnom laznjaku koji je npr.prosle godine izjavio "ne moze se sa povredom osvojiti Grend slem",aludirajuci na Novakovu titulu u Melburnu.
To ga,medjutim,nije sprecilo da ove godine uzme vec dva Slema i veze 19 uzastopnih pobeda na njima..

Nadam se da ce Novak ovaj put biti pametniji nego u Parizu.

@alcesta

Mnogo sam se razočarala u poslednjih godinu dana, tu nema šta :classic_sad: ali pokušavam i dalje da ostavim benefit of the doubt gde god je moguće. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, alcesta said:

Mnogo sam se razočarala u poslednjih godinu dana, tu nema šta :classic_sad: ali pokušavam i dalje da ostavim benefit of the doubt gde god je moguće. 

Zaboravih da dodam, ovo se odnosi na Rafino ponašanje i njegove izjave. Što se tiče povreda, ničije povrede ne preispitujem iz principa, o kome god da se radi, pa to važi i za Rafu.

 

Edit: Žaber stvarno ne bi morala sve da pokvari sad.

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

Ccc... kad ova alcesta upadne na topik i krene sa tamo nekim zdravim razumom da pravi haos i kvari idilicnu atmosferu :classic_rolleyes: :thumbdown:

 

 

-----------------------------------

 

Samo 7mm? Pffff... pa ovaj nas only natural junak sto ne bi pio sok od pomorandze koja je rasla uz prskano imanjeTM  lagano uzeo slem sa 25mm... tako da je realno da nadopingovani moze da tera bar do 40.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Morao sam da pogledam, zainteresovan raspravom. Evo od koga je sve NĐ gubio na RGu:

2005       R64         Guillermo Coria,

2006       QF          Rafael Nadal,

2007       SF           Rafael Nadal,

2008       SF           Rafael Nadal,

2009       R32         Philipp Kohlschreiber,

2010       QF          Jurgen Melzer,

2011       SF           Roger Federer,

2012       F              Rafael Nadal,

2013       SF           Rafael Nadal,

2014       F              Rafael Nadal,

2015       F              Stan Wawrinka,

2017       QF          Dominic Thiem,

2018       QF          Marco Cecchinato,

2019       SF           Dominic Thiem,

2020       F              Rafael Nadal,

2022       QF          Rafael Nadal,

 

Porazi Nadala na Vimbldonu:

2003       R32         Paradorn Srichaphan

2004      DNP

2005       R64         Gilles Muller

2006       F              Roger Federer

2007       F              Roger Federer

2009      DNP

2011       F              Novak Djokovic

2012       R64         Lukas Rosol

2013       R128      Steve Darcis

2014       R16         Nick Kyrgios

2015       Grass     Dustin Brown

2016      DNP

2017       R16         Gilles Muller

2018       SF           Novak Djokovic

2019       SF           Roger Federer

2021      DNP.

 

Ja ne bih rekao da je Đoković isto favorit (ili ne) na RGu kao što je Nadal na Vimbldonu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja to nisam ni rekao. Rekao sam da imaju isti broj titula. Djokovic ima jedno finale vise. To sto on od 2011. do 2018. nije postojao na Vimbldonu ne menja cinjenicu ni da je Djokovic izgledao gotov na RGu posle 2017, pa je ipak uzeo drugi trofej.

 

Sve u svemu, prilicno slicno, a percepcija govori drugacije. Naravno da je Djokovic bolji na sljaci nego Nadal na travi, samo to u ovim okolnostima ama bas nista ne znaci.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Brian Setzer said:

Ja ne bih rekao da je Đoković isto favorit (ili ne) na RGu kao što je Nadal na Vimbldonu.


Trava u prvom tjednu i sredinom/krajem drugog se dosta razlikuju, tj. barem je tako bilo donedavno, to je ona priča “Nadal je među glavnim favoritima prođe li prvi tjedan”.

 

Mek je manje-više u pravu za sve.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...